Jump to content
Sign in to follow this  
nieuczciwedomenypl

Moim zdaniem to oszuści domeny.pl

Recommended Posts

Drodzy Państwo,

 

dzisiaj padłem ofiarą po części nieuczciwej moim zdaniem oferty, praktykowanej przez serwis

domeny.pl, po części własnej głupoty i niedoczytania regulaminu promocji.

Szczeże odradzam korzystanie z usług w/w firmy. Po pierwsze promocyjne oferty a w nich

zapisy o wiązaniu się z firmą na kilka lat! Nigdy nie skorzystałem z usług firmy do końca

- domena była martwa od samego początku ale przez ten czas otrzymałem sporo maili z problemami

technicznymi. Umowa podpisywana jest na czas nieokreslony! Ma taką konstrukcję że jej wypowiedzenie

musi nastąpić na miesiąc przed zakończeniem rocznego cyklu odnowieniowego. Oczywiście firma nie

przypomina o tym że niedługo usługi wygasną dopóki ten okres wypowiedzenia nie minie.

Tym samym nie dając klientowi możliwości zastanowienia się nad chęcią dalszej współpracy.

Są to w dzisiejszych czasach taktyki nastawione na oszustwo i wyłudzanie pieniędzy od biednego klienta.

Wreszcie wszelakie problemy jakie mogą przytrafić się klientowi rozwiązywane są straszeniem

go kancelarią prawną firmy. Naprawdę nigdy nie spotkałem się z takim traktowaniem klienta.

Oczywiście że to moja wina i ja popełniłem błąd podpisując umowe z najgorszą moim zdaniem tego typu

firmą w kraju ale żeby nie było mozliwości żadnych negocjacji? Rozłozenia płatności za niechcianą usługę

na raty....

 

Dodatkowo

 

PRZESTRZEGAM CIĘ PRZEDSIĘBIORCO!

W razie problemów Pani na infoliniii powie Ci że jej to nic nie obchodzi a ty nie możesz

nikomu się poskarżyć ponieważ rzecznik obrony praw konsumenta nie zajmuje sie przedsiębiorcami.

Czy to nie ciekawe że telemarketerki uczy się takich zwrotów? Łatwo można więc wywnioskować jak

często w podobny sposób firma traktuje swoich klientów przedsiębiorców.

 

Jestem w szoku, naprawde poważnie zastanówcie się zanim zaczniecie współpracować z domeny.pl

Ponieważ musicie się z nimi związać na kilka lat! - Bez możliwości rezygnacji chyba że zapłacicie

nie małą karę pieniężną! Metody współpracy są naprawde średniowieczne, moim zdaniem. Ach jak ja żałuje że nie

mogę ich zaskarżyć ani zgłościć tego rzecznikowi, natomiast bardzo chetnie pomogę sfinansować w całości

łącznie z wystawieniem swoich prawników każdy pozew i proces przeciwko tej firmie, który bedzie miał szansę

 

powodzenia, jesli jesteś normalnym konsumentem nie przedsiębiorcą i zostałeś również wprowadzony w błąd

przez firmę domeny.pl ich promocjami "na kilka lat" napisz chętnie pomogę.

 

nieuczciwedomenypl.o2.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na tym forum firma domeny.pl jest nr 1 czarnej listy domainerów ;) Nie Pan jeden został nabrany, co pewien czas pojawia się na forum osoba, która padła ofiarą tej firmy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na tym forum firma domeny.pl jest nr 1 czarnej listy domainerów ;) Nie Pan jeden został nabrany, co pewien czas pojawia się na forum osoba, która padła ofiarą tej firmy.

Dokładnie.

 

"domainerzy" wiedzą... że od tych naciągaczy trzymać się jak najdalej... ale niestety inni nie mają zielonego pojęcia .. że pod tak dosłowną i fajną nazwą internetową jaką jest "domeny.pl" Kryją się problemy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Drodzy Państwo,

nieuczciwedomenypl.o2.pl

 

 

Proponuje Panu wystąpić do Sądu Okręgowego – Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Warszawie przeciwko rejestratorowi o stosowanie niedozwolonych zapisów w umowach

Share this post


Link to post
Share on other sites
Proponuje Panu wystąpić do Sądu Okręgowego ? Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Warszawie przeciwko rejestratorowi o stosowanie niedozwolonych zapisów w umowach

 

Dziękuje za Państwa komentarze, niestety jako przedsiębiorca nie mam takich praw jak konsument (podpisałem i to jest święte) i teoretycznie mógł bym wystąpić jedynie o nierówne traktowanie stron w umowie, natomiast moi prawnicy zupełnie nie zajmują się prawem elektronicznym i tak naprawdę nie wiem nawet co jest "umową" w rozumieniu kodeksu w tym wypadku (regulamin promocji który zaakceptowałem? Regulamin domeny.pl? jeszcze coś innego?) moja wiedza jest w tym zakresie zbyt mała a suma którą mam zapłacić ok 500zł zbyt niska aby zajmować tym ludzi którzy zarabiają dla mnie tyle w godzine, natomiast gdyby któś miał jakieś konkretne uwagi lub zwrócił mi uwage na taki niedozwolony zapis, bardzo chętnie opowiedział bym wam tutaj niebawem jak luzowali kołnierzyki w sądzie.

 

Od tych 500zł cenniejszy jest tylko czas który poświęce na walke natomiast wiem już od znajomego sędziego że w Krakowie mieli sprawy tego typu z tą firmą w roli głównej i raczej na tym polega ich robienie biznesu (naciąganie przy dobrym backupie prawnym i zasądzanie kar do których przecież dochodzi prowizja ich kancelarii prawnej i koszty sądowe = suma może wzrosnąć nawet 4 krotnie) Z tym jeszcze bym sobie poradził ale nieznajomość prawa elektronicznego czy jak kolwiek to się nazywa to już jest problem.

 

P.S. I na nieszczęście każda kolejna przegrana przez nich sprawa, tylko udoskonala ich metody... ale przynajmniej radości ze zwycięstwa w sądzie nikt by nie odebrał ;)

Pozdrawiam

Edited by nieuczciwedomenypl

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja po kolejnym takim przypadku zastanawiam się czemu taki nieszczęśnik trafił tutaj dopiero po wpadce?

Dlaczego ludzie puszczają kasę byle gdzie a dopiero potem jak trwoga to zaczynają sprawdzać firmę, szukają opinii i lamentują.

Rozsądek nakazuje odwrotnie, no chyba że kogoś na to stać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja też już przez głupotę i nie przeczytanie regulaminu kilkunastokartkowego popłynąłem ponad 350 zł

 

I w związku z tym podobną metodą próbujesz odzyskać owe 350 zł?

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
dzisiaj padłem ofiarą po części nieuczciwej moim zdaniem oferty, praktykowanej przez serwis

domeny.pl, po części własnej głupoty i niedoczytania regulaminu promocji.

...

 

Ponieważ musicie się z nimi związać na kilka lat! - Bez możliwości rezygnacji chyba że zapłacicie

nie małą karę pieniężną!

 

Ale niedoczytanie regulaminu, to nie jest ich, a tylko i wyłącznie Twoja wina. Nie musiałeś wykupywać u nich usługi. Jak nie chciało Ci się tego czytać mogłeś iść gdzie indziej.

 

Regulaminy są po to, by je czytać, a że niektore firmy walą sryliony znaków by zniechęcić Klienta do przeczytania tego, to nic nie poradzisz, albo podpisujesz coś w ciemno i ponosisz tego konsekwencje, albo znajdziesz czas i nie dasz się zrobić w ...

 

Zgadzam się, że domeny to jest firma, którą nalezy z racji ich polityki omijać jak najszerszym łukiem i tu popieram Ciebie w 100% ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Jeżeli kupuje się cokolwiek w internecie... to należałoby wcześniej poszukać w wujku google coś na temat firmy czy towarów które chce się nabyć...

Ja przed kupnem mojej pierwszej domeny w 2007r (dosyć późno :P ) szukałem info na temat ... gdzie? jak? ile? po co? na co? itd... i zarejestrowałem w active24.pl ;) (to były piękne czasy... ponad miesiąc się zastanawiałem.. czy kupić czy nie?)

 

 

Przepraszam za OT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domeny.pl to firma u której rejestrowałem pierwsze domeny. I macie racje, że mają bardzo drogo po promocji. Akurat jestem przykładem frajera, który się właśnie na promocje skusił:).

 

Ale nie o to chodzi, przejrzałem wszystkie regulaminy, nawet skontaktowałem się z bokiem i wedle tego wszystkiego nie ma żadnych problemów z przerwaniem umowy, nie jest ona cyrografem. Po roku jak się nie zapłaci to domena przepada.

 

Chyba, że się gdzieś mylę, to poprawcie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domeny.pl to firma u której rejestrowałem pierwsze domeny. I macie racje, że mają bardzo drogo po promocji. Akurat jestem przykładem frajera, który się właśnie na promocje skusił:).

 

Ale nie o to chodzi, przejrzałem wszystkie regulaminy, nawet skontaktowałem się z bokiem i wedle tego wszystkiego nie ma żadnych problemów z przerwaniem umowy, nie jest ona cyrografem. Po roku jak się nie zapłaci to domena przepada.

 

Chyba, że się gdzieś mylę, to poprawcie.

Może w tej chwili sie coś zmieniło. Były jakieś wyroki sądowe odnośnie stosowania przez tę firemkę niedozwolonych klauzul. Czy wyroki już się uprawomocniły i firemka przejrzała na oczy, nie wiem (ktos chyba kiedyś o tym pisał). Domainerzy nie marnują czasu na zajmowanie się firemką Domeny.pl

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak mam rozumiec dwa powyższe posty?

 

Mając tam domenę ma się OBOWIĄZEK jej przedłużenia po pierwszym roku, czy nie? :) Bo obowiązek byłby chory..

 

A pytam bo zakupiłem niedawno domenę zarejestrowaną niestety u tego rejestratora i zaczynam się martwić, czy ta domena ma prawo w ogóle spaść (opcja :P ) nie przysparzając tym samym mi żadnych konsekwencji?! ;)

Edited by sz3kla

Share this post


Link to post
Share on other sites
Do poczytania lektura w ich stopce. " DECYZJA DDK 37/2008"

 

Wg tego, co jest napisane w tym orzeczeniu, muszą trzymać ten odnośnik na stronie głównej przez 6 miesięcy, nieźle. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wg tego, co jest napisane w tym orzeczeniu, muszą trzymać ten odnośnik na stronie głównej przez 6 miesięcy, nieźle. ;)

 

Tylko kto to zauważy w tej stopce :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tylko kto to zauważy w tej stopce :(

Najważniejsze by respektowali postanowienia w orzeczeniu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tylko kto to zauważy w tej stopce :rolleyes:

 

I komu będzie chciało się ściągać plik 10-megowy...

 

DECYZJA DDK Nr 37/2008

 

I. Na podstawie art. 26 ust. 1 w związku z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 16 lutego 2007 r.

o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2007 r., nr 50, poz. 331 ze zm.)

po przeprowadzeniu postępowania w sprawie stosowania praktyk naruszających zbiorowe

interesy konsumentów, wszczętego z urzędu przeciwko Domeny.pl Sp. z o.o. z siedzibą

w Krakowie Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznaje za praktykę

naruszającą zbiorowe interesy konsumentów, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 1

ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów działania Domeny.pl Sp. z o.o., polegające na

stosowaniu w „Regulaminie świadczenia usług przez Domeny.pl Sp. z o.o." postanowienia

umownego o treści: Domeny.pl Sp. z o.o. zastrzega sobie prawo dokonania zmian niniejszego

regulaminu. Zmiany te obowiązują od chwili udostępnienia nowej wersji Regulaminu na

stronie www.domeny.pL które zostało wpisane do rejestru postanowień wzorców umowy

uznanych za niedozwolone, o którym mowa w art. 47945 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. -

Kodeks postępowania cywilnego (Dz. U. Nr 43, poz. 296 z późn. zm.) i nakazuje

zaniechania jej stosowania.

 

II. Na podstawie art. 26 ust. 2 ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji

i konsumentów (Dz. U. z 2007 r. Nr 50, poz. 331 ze zm.), po przeprowadzeniu z urzędu

postępowania w sprawie praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów, Prezes

Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów nakazuje Domeny.pl Sp. z o.o. z siedzibą

w Krakowie publikację niniejszej decyzji w całości na koszt Domeny.pl Sp. z o.o. na stronie

internetowej przedsiębiorcy www.domeny.pl w terminie 14 dni od daty uprawomocnienia się

przedmiotowej decyzji w ten sposób, że odnośnik do treści decyzji powinien zostać

umieszczony na stronie głównej www.domeny.pl oraz utrzymywanie jej na przedmiotowej

stronie internetowej przez okres 6 (sześć) miesięcy, a ponadto dwukrotną publikację

sentencji decyzji na koszt Domeny.pl Sp. z o.o. w terminie 14 dni od daty uprawomocnienia

się przedmiotowej decyzji na jednej z pięciu pierwszych stron dziennika o zasięgu

ogólnopolskim o objętości co najmniej 24 (dwadzieścia cztery) cm x 12 (dwanaście) cm,

z tym że okres między przedmiotowymi publikacjami powinien wynosić co najmniej 7

(siedem) dni, a co najwyżej 14 (czternaście) dni.

 

III. Na podstawie art. 106 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji

i konsumentów (Dz. U. z 2007 r. Nr 50, poz. 331 ze zm.), Prezes Urzędu Ochrony

Konkurencji i Konsumentów nakłada na Domeny.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie,

karę pieniężną w wysokości 5556,65 PLN (pięć tysięcy pięćset pięćdziesiąt sześć złotych

sześćdziesiąt pięć groszy) płatną do budżetu państwa, z tytułu naruszenia zakazu, o jakim

mowa w art. 24 ust. 1 i 2 pkt 1 ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
III. Na podstawie art. 106 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji

i konsumentów (Dz. U. z 2007 r. Nr 50, poz. 331 ze zm.), Prezes Urzędu Ochrony

Konkurencji i Konsumentów nakłada na Domeny.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie,

karę pieniężną w wysokości 5556,65 PLN (pięć tysięcy pięćset pięćdziesiąt sześć złotych

sześćdziesiąt pięć groszy) płatną do budżetu państwa, z tytułu naruszenia zakazu, o jakim

mowa w art. 24 ust. 1 i 2 pkt 1 ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów.

Mnie martwi tak niska kara pieniężna.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mnie martwi tak niska kara pieniężna.

Mnie martwi, że tego typu wyroki są mało rozpowszechniane, bo nic tak nie boli jak popsuta reputacja.

 

A Domeny.pl machnie zaraz trochę pieniążków na marketing i się pozamiata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mają na głównej stronie podlinkowaną decyzję:

DECYZJA DDK 37/2008

 

Tak czy siak nikt (albo 99%) tego nie zauważy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mnie martwi, że tego typu wyroki są mało rozpowszechniane, bo nic tak nie boli jak popsuta reputacja.

 

A Domeny.pl machnie zaraz trochę pieniążków na marketing i się pozamiata.

Dokładnie, to też, a kilkunastu naciągniętych w ten sam sposób klientów i koszty wyroku się zwrócą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://groups.google.com/group/pl.internet...0aef79fa?hl=pl#

 

Ciekawa dyskusja :lol: Z korespondencji widac, ze domeny.pl moga zaoferowac rabat na przedluzenie nawet 50% :D

 

[edit]

Jesli ktos ma jeszcze watpliwosci, to wystarczy poczytac i wyrobic sobie opinie o tym "rejestratorze" ;-)

Edited by empireus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×