Jump to content
Dropped.pl

Przechytywanie za 20 zł

Recommended Posts

Na prośbę naszych użytkowników wprowadzamy funkcjonalność przechwytywania domen “light” z niskim priorytetem w cenie 20 złotych. Domeny dodane do przechwycenia w ten sposób będą przechwycone tylko jeśli żadna inna osoba ani inny serwis nie zleciła ich przechwycenia, ale za to cena ich przechwycenia jest absolutnie najniższa na rynku.

 

Przechwytywanie z niskim priorytetem może posłużyć do taniego “przedłużenia” domen, które nie zarabiają na parkingu dostatecznie dużo, by opłacało się przechwycić lub przedłużyć je w normalnej cenie. Może też być przydatne do zaznaczenia domen, które do tej pory nie były warte zwykłego przechwycenia, ale przechwycenie w niższej cenie może być opłacalne.

 

Przy zleceniu takiego przechwycenia, domena nie jest normalnie przechwytywana, ale w 1 sekundę po jej uwolnieniu przez NASK jest dokonywane sprawdzenie czy nikt jej nie zarejestrował; jeśli nie, domena jest rezerwowana. Pozwala to uniknąć opłat w NASK za przechwytywanie domeny i zarejestrować ją w bardzo niskiej cenie.

 

Należy pamiętać, że taki sposób rejestracji domeny oznacza, że nie należy jej jednocześnie dodawać do przechwycenia w innych serwisach, gdyż to one wtedy dokonają jej rejestracji w wyższej cenie. W takim przypadku należy zachować normalny priorytet przechwytywania domen, który w chwili obecnej pozwala na przechwycenie ponad 90% wygasających domen.

 

Aby zmienić priorytet przechwytywania domeny, należy zaznaczyć odpowiednią opcję na liście domen przechwytywanych i nacisnąć przycisk “Zmień priorytet” na dole listy.

 

Jeśli kilka osób zleciło przechwycenie domeny z niskim priorytetem, będzie przeprowadzona jej aukcja zgodnie z normalnymi zasadami serwisu. Pierwszeństwo w aukcji mają osoby ustawiające normalny priorytet (to ich oferty i ceny będą pierwsze w aukcji). Jeśli takich osób nie było, aukcja rozpocznie się także od 20 zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super, dziękuję!

 

Co z domen funkcjonalnych - 20 PLN dla nich nie jest zbyt atrakcyjne, czy będzie -50% dla wszystkich?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przechwytywanie z niskim priorytetem może posłużyć do taniego “przedłużenia” domen, które nie zarabiają na parkingu dostatecznie dużo, by opłacało się przechwycić lub przedłużyć je w normalnej cenie.

 

Tylko, że to "tanie przedłużanie" działa tylko w momencie jak właściciel jest jedynym zainteresowanym dana domeną, a do tej pory jak nikt nie dodał domeny do przechwycenia to ona spadała i właściciel mógł ją znów przerejestrować za 10-15zł.

 

Ogólnie pomysł mi się podoba (już mam kilka domen które dodam z niższym priorytetem) tylko to zdanie brzmi trochę jak z aukcji allegro (takie mydlenie oczu)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale właśnie w tym celu klienci prosili aby dodać ten typ przechwytywania ;) Gdy nikt inny nie doda domeny do przechwycenia, to faktycznie kilkanaście sekund poleży wolna, ale potem ją ręcznie rezerwuje ktoś w AZ albo innym dziwnym miejscu i już jest stracona... A tak to gdy tylko wygaśnie i nikt jej nie zarejestruje, będzie w tej samej sekundzie zarezerwowana od nowa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale właśnie w tym celu klienci prosili aby dodać ten typ przechwytywania ;) Gdy nikt inny nie doda domeny do przechwycenia, to faktycznie kilkanaście sekund poleży wolna, ale potem ją ręcznie rezerwuje ktoś w AZ albo innym dziwnym miejscu i już jest stracona... A tak to gdy tylko wygaśnie i nikt jej nie zarejestruje, będzie w tej samej sekundzie zarezerwowana od nowa.

 

No dobra masz racje, wygrałeś :P

 

A korzystając z okazji... jest szansa na zmianę segregowania, o której pisałem w "Dropped.pl - uwagi i sugestie" ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli np. ja dam niski priorytet przechwycenia w Dropped - 20zł

Ktoś inny da wysoki priorytet przechwycenia w Dropped - 30zł

 

To będzie aukcja, czy domenę zgarnia ten co dał ten wyższy priorytet? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeżeli np. ja dam niski priorytet przechwycenia w Dropped - 20zł

Ktoś inny da wysoki priorytet przechwycenia w Dropped - 30zł

 

To będzie aukcja, czy domenę zgarnia ten co dał ten wyższy priorytet? :)

Będzie aukcja, pierwsza oferta w niej będzie tego, co dał 30 zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bardzo fajna oferta. Na pewno nie raz z niej skorzystam.

Dla wygody użytkowników, przy dodawaniu domen do przechwycenia zrobiłem listę rozwijaną do wyboru priorytetu z którym mają być dodane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakieś pół roku temu proponowałem wprowadzenie takiej usługi jednemu z przechwytywaczy - nie wyraził zainteresowania. A tu proszę - propozycja, kilka dni i wprowadzone. Gratuluję.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bardzo fajna usługa, rozumiem, że w tej cenie 20zł jest już zawarta cena rejestracji domeny...

 

 

Tak, to jest cena z rejestracją :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pytanie numer 1. Co z wystawianiem pakietów domen?

Pytanie numer dwa. Nie dałoby rady wzorem Parku Domen i PPD zamiast listy alfabetycznej wrzucić listę według daty spadu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy domeny wygasające po rezerwacji (nie rejestracji) opcja "light" też będzie w stanie przechwycić?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo dobry pomysł! :)

Ponawiam pytanie seomi - czy domeny regionalne i funkcjonalne będą w cenie 20 zł. czy taniej??

 

Pozdrawiam

Zuzka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy dodanie domeny do przechwycenia w niskim priorytecie eliminuje mnie w ogóle z aukcji o wyższym priorytecie?

Pytam bo chyba jasno nie jest to podane.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pytanie numer dwa. Nie dałoby rady wzorem Parku Domen i PPD zamiast listy alfabetycznej wrzucić listę według daty spadu?

Ja juz 2 razy o to prosiłem. No i mam nadzieje wreszcie tego doczekać :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ręka do góry kto liczy na przechwytywanie domen po 20zł

Ale cóż, dodawajcie najlepiej wszystkie po 20zł :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ręka do góry kto liczy na przechwytywanie domen po 20zł

Ale cóż, dodawajcie najlepiej wszystkie po 20zł :)

Nie wiem, może. To by miało sens gdyby PPD nie zamknął dostępu z zewnątrz do licytacji przechwyconych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja juz 2 razy o to prosiłem. No i mam nadzieje wreszcie tego doczekać :)

 

 

a nie jest tak, że klikasz na liście w rubrykę Usunięte i segreguje po dacie wygasania.

Share this post


Link to post
Share on other sites
a nie jest tak, że klikasz na liście w rubrykę Usunięte i segreguje po dacie wygasania.

Wydaję mi się, ze chodzi o

https://www.dropped.pl/catches.php

i tam nie można posortować :)

 

Teraz mi tam tez brakuje:

Pokaż tylko "light" i odpowiednie tylko "standard"

(i jak już kilka razy napisane, pokaż tylko .pl, .eu itd też byłby zalecane)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×