Jump to content
Dropped.pl

Przechytywanie za 20 zł

Recommended Posts

Czy dodanie domeny do przechwycenia w niskim priorytecie eliminuje mnie w ogóle z aukcji o wyższym priorytecie?

Pytam bo chyba jasno nie jest to podane.

 

Uważam że powinno działać to tak że jeśli byłeś sam to płacisz 20 zł a jeśli było nas co najmniej dwóch ale z jakiegoś powodu drugi nie licytował a Ty dodałeś pierwszy domenę do przechwycenia to płacisz 30 zł.

I w/w opcje bez jakiś tam wyborów priorytetów.

Tak to moim zdaniem powinno wyglądać

Share this post


Link to post
Share on other sites
Uważam że powinno działać to tak że jeśli byłeś sam to płacisz 20 zł a jeśli było nas co najmniej dwóch ale z jakiegoś powodu drugi nie licytował a Ty dodałeś pierwszy domenę do przechwycenia to płacisz 30 zł.

I w/w opcje bez jakiś tam wyborów priorytetów.

Tak to moim zdaniem powinno wyglądać

Też uważam, że proste rozwiązania są najlepsze, tylko jest jedno ale. Daje do przechwycenia za 20 zł (niski priorytet) a w Twoim przypadku poprzez to, że ktoś inny także dodaje w niskim priorytecie zmusza mnie do płacenia z automatu już 30 zł.

Poza tym tutaj chodzi o tę 1 sekundę zwłoki i przegrupowanie baterii armat na serwer NASK :)

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Też uważam, że proste rozwiązania są najlepsze, tylko jest jedno ale. Daje do przechwycenia za 20 zł (niski priorytet) a w Twoim przypadku poprzez to, że ktoś inny także dodaje w niskim priorytecie zmusza mnie do płacenia z automatu już 30 zł.

Poza tym tutaj chodzi o tę 1 sekundę zwłoki i przegrupowanie baterii armat na serwer NASK :)

 

Dlatego uważam ze ta opcja jest trochę niedopracowana choć idea słuszna.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlatego uważam ze ta opcja jest trochę niedopracowana choć idea słuszna.

Byłaby słuszniejsza gdyby PPD nie zamknął dostępu do aukcji przechwyconych.

Sami teraz - dodając aukcję w niskim priorytecie - ucinamy sobie gałąź na której siedzimy. W przypadku złapania takiej domeny przez PPD można było doczepić się do aukcji w PPD a tak.... W naszym niby interesie jest dodawanie takiej domeny tylko w Dropped. Jeśli jej Dropped nie złapie - już nie mamy możliwości jej licytowania u innych "kaczerów".

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
A niby czemu nie?

Bo bez sensu jest dodawanie tej samej domeny u wszystkich skoro zależy nam tylko w Dropped na niskim priorytecie. Jeśli jej nie dodamy u innych a inni ją złapią to dupa zbita - brak dostępu do aukcji. W PPD póki co 100 extra za lożę w licytacji.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy dodanie domeny do przechwycenia w niskim priorytecie eliminuje mnie w ogóle z aukcji o wyższym priorytecie?

Pytam bo chyba jasno nie jest to podane.

Nie. W aukcji biorą udział wszyscy, którzy dodali domenę, niezależnie od priorytetu.

 

Uważam że powinno działać to tak że jeśli byłeś sam to płacisz 20 zł a jeśli było nas co najmniej dwóch ale z jakiegoś powodu drugi nie licytował a Ty dodałeś pierwszy domenę do przechwycenia to płacisz 30 zł.

I w/w opcje bez jakiś tam wyborów priorytetów.

Tak to moim zdaniem powinno wyglądać

Nie może tak być. Przy dodawaniu domeny do przechwycenia musi być wiadomo czego się spodziewać - jeśli dodałem domenę za 20 zł, to chcę zapłacić 20 zł i nie może być tak, że nagle wyskakuje mi aukcja i muszę za nią zapłacić 30 zł. Później mogę zmienić zdanie i zalicytować więcej, ale jeśli nie chcę dać więcej niż 20 zł to nie mogę być do tego zmuszony.

Edited by Dropped.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie. W aukcji biorą udział wszyscy, którzy dodali domenę, niezależnie od priorytetu.

 

 

Nie może tak być. Przy dodawaniu domeny do przechwycenia musi być wiadomo czego się spodziewać - jeśli dodałem domenę za 20 zł, to chcę zapłacić 20 zł i nie może być tak, że nagle wyskakuje mi aukcja i muszę za nią zapłacić 30 zł. Później mogę zmienić zdanie i zalicytować więcej, ale jeśli nie chcę dać więcej niż 20 zł to nie mogę być do tego zmuszony.

 

Ale to trochę bez sensu.

Bo skoro każdy może zaoferować 20 zl a w przypadku większej ilości osób z automatu ma płacić 30 to po cholerę są te dwie stawki?

Może po prostu zamiast cudować zmniejszyć cenę przechwycenia do 20 zł a reszta działa tak jak działała do tej pory? Ze przy większej ilości osób chcących załapać się na domenę ostateczna cena domeny wynika z kwoty wylicytowanej.

Owszem, może się zdarzyć ze z trzech osób żadna nie przelicytuje 20 zł ale takich przypadków będzie moim zdaniem mało.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale to trochę bez sensu.

Bo skoro każdy może zaoferować 20 zl a w przypadku większej ilości osób z automatu ma płacić 30 to po cholerę są te dwie stawki?

No właśnie o to chodzi, że nie ma płacić i nie płaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale to trochę bez sensu.

Bo skoro każdy może zaoferować 20 zl a w przypadku większej ilości osób z automatu ma płacić 30 to po cholerę są te dwie stawki?

Może po prostu zamiast cudować zmniejszyć cenę przechwycenia do 20 zł a reszta działa tak jak działała do tej pory? Ze przy większej ilości osób chcących załapać się na domenę ostateczna cena domeny wynika z kwoty wylicytowanej.

Owszem, może się zdarzyć ze z trzech osób żadna nie przelicytuje 20 zł ale takich przypadków będzie moim zdaniem mało.

 

Wprowadzenie 2 stawek to oczywista oczywistość mająca moim zdaniem na celu 2 rzeczy:

- wzrost dochodów z przechwytywania: zauważ, że od 1 kwietnia koszt normalnego przechwytywania ma wynieść 40 zł, przy podwyższonej jednej stawce wiele osób zrezygnowałoby w ogóle z przechwytywania lub przeniosło się do konkurencji a to ograniczyłoby zyski.

Przy dwóch stawkach będzie więcej domen dodanych do przechwycenia, fakt, że o niskim priorytecie i za 20 zł, ale zawsze to jakiś zysk przy minimalnym nakładzie finansowym - zero opłat dla NASK-u za przechwycenie. Dodatkowo wiele aukcji domen i tak będzie się zaczynać od 40 zł bo mimo że wiele osób będzie chciało przechwycić za 20 zł to znajdą się takie osoby które dadzą wyższy priorytet. W ten sposób w aukcji będzie uczestniczyć więcej osób niż dotychczas co oznacza wzrost konkurencji wśród użytkowników i wyższe ceny końcowe (nawet jak dodałeś domenę do przechwycenia za 20 zł to w aukcji zawsze możesz się rozmyślić i zalicytować więcej)

- ograniczenie konkurencji wśród przechwytywaczy - teraz dodając domenę do przechwytywania przy niskim priorytecie niejako jesteś zmuszony zrezygnować z dodawania jej w innych serwisach

Dodam jeszcze, że widać, że konkurencja nie śpi i wydaje mi się, że w najbliższym czasie będzie jeszcze sporo zmian i nowości na tym rynku.

Edited by seller

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze jedną wątpliwość...

Minimum 2 osoby dodają w niskim priorytecie ale żadna nie podejmuje się licytacji za 30 złotych.

Jak wtedy wygląda sytuacja?

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam jeszcze jedną wątpliwość...

Minimum 2 osoby dodają w niskim priorytecie ale żadna nie podejmuje się licytacji za 30 złotych.

Jak wtedy wygląda sytuacja?

 

 

...wtedy aukcję wygrywa osoba, która pierwsza dodała domenę do przechwycenia i płaci 20zł,

podobnie jak w dotychczasowym modelu przechwytywania.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam jeszcze jedną wątpliwość...

Minimum 2 osoby dodają w niskim priorytecie ale żadna nie podejmuje się licytacji za 30 złotych.

Jak wtedy wygląda sytuacja?

Jeśli wszyscy dodali z niskim priorytetem, to aukcja zaczyna się od 20 zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Super, dziękuję!

 

Co z domen funkcjonalnych - 20 PLN dla nich nie jest zbyt atrakcyjne, czy będzie -50% dla wszystkich?

Ustawiłem je na 15 PLN.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wydaję mi się, ze chodzi o

https://www.dropped.pl/catches.php

i tam nie można posortować :)

 

Też mam nadzieje że o to chodzi bo już 2 razy o tym pisałem w ostatnim tygodniu i nie dostałem odpowiedzi.

Jakby się okazało ze nikt z dropped.pl nie czytał moich wcześniejszych postów to powiem jeszcze raz, że przydałoby się oddzielić jakąś małą przerwą domeny .pl od .eu i .de i .sk (tylko żeby nie było tak jak kiedyś ze będzie to w zupełnie innej podstronie)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak długo trzeba czekać na domenę po przechwyceniu. teraz otrzymuje komunikat w panelu: "przechwycona, oczekuje na transfer"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Minimalny czas od momentu przechwycenia to 5dni - bo tyle potrzeba zgodnie z zasadami NASK odczekac od rejestracji do czasu transferu ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak, to skąd ten transfer ? Bo to chodzi o domeny przechwycone w dropped.pl, które oczekują na wystawienie na aukcje w dropped.pl (jak sie myle to sorry, ale wczoraj miałem ten sam napis właśnie w dropped.pl na liście do przechwycenia)

 

Ja czekałem kilka godzin

Share this post


Link to post
Share on other sites
Minimalny czas od momentu przechwycenia to 5dni - bo tyle potrzeba zgodnie z zasadami NASK odczekac od rejestracji do czasu transferu ;-)

 

no tak zapomniałem o tym, szkoda bo dopiero po 5 dniach będziemy wiedzieć ile osób tez chce przechwycić daną domenę.

cenę z 20 zł na 30 zł i odwrotnie mogę zmieniać przez 5 dni:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie możesz :)

 

hehe no nie mogę jedynie można sobie zmieniać cenę ale sie nie zapisze, ale jak już jesteśmy przy przechwytywaniu mogli byście zmienić sobie statusy w wersji polskiej, bo są angielskie,

Share this post


Link to post
Share on other sites

odkopałam wątek przez wzgląd na info o promocyjnej cenie przechwytów przez najbliższe dni - za fanpejdżem AM:

 

 

[...] Specjalnie dla osób, które chciałyby spróbować swoich sił w przechwytywaniu, tylko dziś i jutro obniżyliśmy cenę przechwycenia domeny z niskim priorytetem do 15 zł (zamiast 30 zł) - jest to najniższa cena w Polsce!

 

może skorzysta ktoś, kto nie ma konta na facebook'u :)

Edited by thurisaz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×