Jump to content
Sign in to follow this  
Slawko

Ile za bloga?

Recommended Posts

Witam,

 

pewnie sporo osób na forum zajmuje się również tworzeniem stron czy blogów.

Mam pytanie: jaki może być przybliżony koszt stworzenia bloga na własnej

domenie dla chłopaka w wieku 9 lat? Chodzi o prostą stronkę z opcjami dodawania

wpisów i komentarzy do nich, zdjęć, filmów itp. Fajnie jeśli taki blog miałby

szatę graficzną "dla młodego naukowca" czyli jakiś kosmos, pierwiastki, wynalazki itp.

Wszystko utrzymane w dziecięcym tonie jednak z nutą powagi.

 

Nie znam się na tym kompletnie, także jeśli ktoś się tym zajmuje i może pomóc,

będę wdzięczny. Nie chcę przepłacić u jakichś naciągaczy.

Oferty od forumowiczów również mile widziane ;)

 

Pozdrawiam

Sławek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zacznij o googlowskiego Blogger

Masz wszystko i gratis. Trzeba tylko domenę podpiąć lub przekierować.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

To zależy od stopnia tworzenia takiej strony tj. czy layout ma być specjalnie tworzony itd. jeśli tak to wszystko sprowadza się wyłącznie do stworzenia i pocięcia szablonu oraz zainstalowania Wordpressa z odpowiednimi wtyczkami. Wszystko powinno się w takim razie zamknąć w 2k. Jeśli użyć szablonów darmowych wszystko idzie zrobić za darmo w dwie godzinki.

Edited by Saint

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena 12zł za ten rok + hosting taki, który ma np. autoinstalacje oprogramowania typu Wordpress by było jak najprościej (ok 5-10zł miesięcznie), szablon Wordpressa za darmo z setek stron oferujących takie szablony i już. Jeden z tak drogich blogów masz w mojej stopce (ten o Rumunii). To w wersji, gdy sam zechcesz to zrobić, w wersji, gdy ktoś to robi za Ciebie w sposób opisany przeze mnie nie powinno być drożej niż 50zł za pomoc.

Autorskie wykonanie layoutu bloga to już znacznie większy koszt.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wszystko powinno się w takim razie zamknąć w 2k.

Z całym szacunkiem.

Ale to ma być "jaki może być przybliżony koszt stworzenia bloga na własnej domenie dla chłopaka w wieku 9 lat?"

 

50 PLN dla hosting + 50-100 PLN dla instalacje i wybierane odpowiednie (darmowe) szablon - ale bez fajerwerków.

 

Dla bardzo marudnego klienta (któremu nie pasują pierwszy 5 propozycje) też może się to kończyć na kilkaset PLN - ale rozumiem, że to ma być blog dla dziecka i nie strona firmowa!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak naprawdę można się zamknąć w 0 zł w sytuacji gdy korzystamy z darmowych rozwiązań - a jest tego mnóstwo. Jeśli chcemy mieć własny blog w sensie skrypt na serwerze + domena, to koszt roczny może się zamknąć w 100 zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z całym szacunkiem.

Czytaj ze zrozumieniem. Ja podałem przykład na podstawie własnego doświadczenia jakie są koszty profesjonalnego layoutu i cięcia go pod Wordpress. Napisałem też że można to zrobić za darmo więc nie ma sensu abyś się bulwersował bo jak pisałem WSZYSTKO ZALEŻY OD SKALI!

Share this post


Link to post
Share on other sites
A tutaj mamy skalę dla dziewięciolatka, a o to pytał Slawko. ;)

A odczuwasz różnicę pomiędzy "dla", a "przez" i myślisz, że dla powiedzmy osoby zajmującej się grafiką ma znaczenie czy osoba, dla której robi projekt ma 29 czy 9 lat w kwestii ceny?

 

ok. 2k kosztuje wykonanie i pocięcie pożądanego layoutu dla Wordpressa co jednak nie znaczy, że korzystając z darmowych szablonów nie da się postawić bloga, oczywiście się da, ale różnica pewnie będzie dość duża zupełnie jak z garniturem w bliżej nieokreślonym rozmiarze i szytym na miarę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jak rozumiesz pytanie gdy ktoś pyta o "koszt stworzenia bloga na własnej domenie dla chłopaka w wieku 9 lat"?

Share this post


Link to post
Share on other sites
dla której robi projekt ma 29 czy 9 lat w kwestii ceny?

Chodzi IMHO raczej o to, jaki wymagań ma osoba w wieku 9 czy 29.

Problem raczej w tym, że wymagań dziecko w wieku 9 lat będą się zmienić co roku - trudniejszy klient niż osoba, kto ma 29 lat.

 

OT: czy masz dzieci?

Kiedy moja córka prosiła mi np. narysować słoń, zrobiłem to (i niestety nie mam żadnego talentu w tym kierunku ;))

Nie zleciałem to znanego malarza.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A jak rozumiesz pytanie gdy ktoś pyta o "koszt stworzenia bloga na własnej domenie dla chłopaka w wieku 9 lat"?

Wiesz pewnie, że odpowiadanie pytaniem na pytanie jest nie zbyt uprzejme zwłaszcza, że swoją w tym co napisałem nikogo nie zmuszam do korzystania z moich usług czy jakichkolwiek usług, a jedynie podaje koszty wykonania opierając się na własnym doświadczeniu.

 

Kiedy moja córka prosiła mi np. narysować słoń, zrobiłem to (i niestety nie mam żadnego talentu w tym kierunku ;))

Nie zleciałem to znanego malarza.

Czy muszę tłumaczyć kolejny raz, że chodziło o coś innego? Można zrobić coś samemu lub korzystając z darmowych rozwiązań, więc jest to zupełnie tak jak z pytaniem kolegi od sprzętu medycznego.

 

PS.: Z całym szacunkiem czytasz czasami to co piszesz? Na żywo często trudno zrozumieć o czym mówisz, ale pisząc to byś mógł używac jakiegoś edytora ze słownikiem.

Edited by Saint

Share this post


Link to post
Share on other sites
PS.: Z całym szacunkiem czytasz czasami to co piszesz? Na żywo często trudno zrozumieć o czym mówisz, ale pisząc to byś mógł używac jakiegoś edytora ze słownikiem.

Nie lubię osobistych atak na forach (nieważne czy w moim czy innym kierunku)

 

Ale jeśli już zaczynasz: Co piszę jest po (sprawdzeniem)

https://addons.mozilla.org/pl/thunderbird/addon/3052

 

Jeśli to nie dobre, proszę napisać coś lepszego.

Edited by seomi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sławko, gdybyś chciał autorską, odręczną grafikę w tonie który opisywałeś - napisz dla PW. Nasz rysownik może się tym zająć w dobrej cenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sławko, gdybyś chciał autorską, odręczną grafikę w tonie który opisywałeś - napisz dla PW. Nasz rysownik może się tym zająć w dobrej cenie.

 

Ja też polecam rysownika z firmy Interson.

Osobiście jestem bardzo zadowolony.

 

bx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zapłaciłem 500 zł za całego bloga który jest jednocześnie portalem internetowym bo zawiera moje portfolio i kilka ciekawych rozwiązań.

Share this post


Link to post
Share on other sites

podbije temat.

Mam taki problem ponieważ, chciałbym założyc swojego bloga, może być od szablonu ale:

nie ograniczam się do darmowych rozwiązań, mogę trochę zainwestować ale nie chcę tez przepłacić.

Chodzi mi o stworzenie swojego bloga na swojej stronie, który byłoby dobrze żeby na siebie zarabiał (wiem, to przychodzi z czasem, zakładając że treść bloga stoi na przyzwoitym poziomie).

Wgląd w statystyki (ilość odwiedzin, ruch na stronie, klikalność, klikanie na reklamy itd), pełny panel jest dla mnie ważny.

 

Co w takiej sytuacji moglibyście mi polecić?

 

dzięki za odpowiedź

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×