Jump to content
Sign in to follow this  
Dropped.pl

Dołączanie do aukcji przechwyconych domen

Recommended Posts

Pomoc AfterMarket.pl -> Giełda domen -> Sprzedaż domen -> Jak rozliczyć sprzedaż domeny?

To, że pretendujesz do tytułu Mister Kombinatoryki wydaje mi się jasne ;)

Ale żeby na Ciebie głosować, proszę o wyjaśnienie przyczyn przeniesienia działalności na Cypr ?

Bo w kontakcie swojego serwisu piszesz, że spółka ma siedzibę na Cyprze .

W Pomocy piszesz, że

sprzedaż domen dokumentuje się fakturą wystawioną na dane firmy obsługującej giełdę domen:Domain Aftermarket, LLC...Stany Zjednoczone Ameryki
.

We wcześniejszym poście piszesz jednak, że

Spółka ma rezydencję podatkową na Cyprze, posiada certyfikat rezydencji podatkowej, tam płaci podatek dochodowy i VAT

Piszesz też

Posiadanie NIP-UE nie jest potrzebne dla rozliczania importu usług z Unii Europejskiej (art. 17 ust. 3 ustawy o podatku od towarów i usług).
Chciałbym się zająć pracą a nie rozwiązywaniem szarad ;) Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może pytanie już padło, ale nie mam siły wertować całego wątku ;) Czy nowe osoby, które dołączają do aukcji i za to płacą będą otrzymywały 5 zł od kolejnych osób, które dołączą do aukcji?

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Piszesz też Chciałbym się zająć pracą a nie rozwiązywaniem szarad ;)

 

Transakcje sprzedaży domen przepuszczane są przez wirtualną spółkę w Delaware celem ominięcia płacenia podatku VAT. Tzw. reimport usług czy jakoś tak.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może pytanie już padło, ale nie mam siły wertować całego wątku ;) Czy nowe osoby, które dołączają do aukcji i za to płacą będą otrzymywały 5 zł od kolejnych osób, które dołączą do aukcji?

 

DD

Nie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale żeby na Ciebie głosować, proszę o wyjaśnienie przyczyn przeniesienia działalności na Cypr ?

Nie wiem, czy interesują Cię przyczyny przenosin na Cypr, czy raczej sposób rozwiązania roszady? ;)

 

Firma ma siedzibę na Cyprze. Natomiast sprzedaż i kupno domen są fakturowane przez spółkę amerykańską, której udziały należą w 100% do spółki cypryjskiej. Ponieważ sprzedaż domen nie jest usługą elektroniczną, fakturowanie przez spółkę z USA pozwala uniknąć płacenia VAT.

 

Tak więc, faktury za rejestracje, opcje, przedłużenia domen, hosting itp. są wystawiane przez spółkę cypryjską. Faktury za kupno domen na giełdzie są wystawiane na spółkę amerykańską, podobnie sprzedający domeny wystawiają faktury tej firmie. Co de facto oznacza, że na koniec miesiąca otrzymujesz dwie faktury.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem, czy interesują Cię przyczyny przenosin na Cypr, czy raczej sposób rozwiązania roszady? ;)

 

Firma ma siedzibę na Cyprze. Natomiast sprzedaż i kupno domen są fakturowane przez spółkę amerykańską, której udziały należą w 100% do spółki cypryjskiej. Ponieważ sprzedaż domen nie jest usługą elektroniczną, fakturowanie przez spółkę z USA pozwala uniknąć płacenia VAT.

 

Tak więc, faktury za rejestracje, opcje, przedłużenia domen, hosting itp. są wystawiane przez spółkę cypryjską. Faktury za kupno domen na giełdzie są wystawiane na spółkę amerykańską, podobnie sprzedający domeny wystawiają faktury tej firmie. Co de facto oznacza, że na koniec miesiąca otrzymujesz dwie faktury.

Oczywiście bardziej interesuje mnie szarada / roszada ale chyba musimy porozmawiać na priv bo na sprzedaż moich domen to ja wystawiam fakturę dla Twojej firmy i nie bardzo rozumiem dlaczego ma być dla mnie wiążąca zakładka "Pomoc Dropped" a nie "Regulamin sprzedaży domen" ?

A w nim jest napisane:

Niniejszy regulamin opisuje zasady sprzedaży domen internetowych w serwisie AfterMarket.pl.

W "Regulaminie ogólnym serwisu" napisane jest wyraźnie:

Serwis AfterMarket.pl, (zwany dalej serwisem) jest udostępniany przez firmę Michau Enterprises Limited, zarejestrowaną zgodnie z paragrafem 113 Prawa Korporacyjnego Republiki Cypryjskiej pod numerem 245422 (zwaną dalej właścicielem).

W kontakcie Aftermarket też nie ma informacji, że jest to firma zarejestrowana w USA tylko mamy wyraźną sugestię, że jest to firma cypryjską.

 

Operatorem serwisu AfterMarket.pl jest firma Michau Enterprises Limited. Jeśli chcesz się z nami skontaktować, napisz na adresdropped@ticketserver.pl Adres naszej firmy:

 

Michau Enterprises Limited

Chytron 26, Office 21

1075 Nikozja

Cypr

Nr rejestracji VAT: CY10245422H

\

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

mam taki luzny wniosek, skoro jest dolaczanie do aukcji to moze przydaloby sie odlaczanie od aukcji? :unsure:

czasem domena spadnie, mijaja 2h i a tu na aukcji cena ktora kompletnie jest dla mnie nie do zaakceptowania. Moglbym wtedy odlaczyc od aukcji i pozbyc sie tych wszystkich przypomnien o konczacej sie aukcji, w ktorej i tak nie bede licytowal.

Share this post


Link to post
Share on other sites
mam taki luzny wniosek, skoro jest dolaczanie do aukcji to moze przydaloby sie odlaczanie od aukcji? :unsure:

czasem domena spadnie, mijaja 2h i a tu na aukcji cena ktora kompletnie jest dla mnie nie do zaakceptowania. Moglbym wtedy odlaczyc od aukcji i pozbyc sie tych wszystkich przypomnien o konczacej sie aukcji, w ktorej i tak nie bede licytowal.

A ci, od których odłaczasz się żeby jeszcze za to dopłacali ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiedziałem gdzie się podpiąć.

Właśnie Dropped złapało mi domenę .de i pytanie mam takie.

Przy chęci wyrejestrowania domeny mam pisać do Dropped czy EuroDNS czy do głównego rejestru?

Pytam, bo domenę wziąłem pod parking ale jak nie będzie dawać to ją wyrejestruję.

Przepraszam, że nie piszę na pomoc, ale może komuś się to przyda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czasem jednak nie można dołączyć do aukcji. Nie wiem czy dobrze zauważyłem, ale chyba do takich które zostały złapane na opcje przez dropped.

Share this post


Link to post
Share on other sites

z perspektywy czasu można dokonać oceny, i kwota jest zdecydowanie za niska, użytkownicy mogą czuć się oszukiwani przez serwis przez ten mechanizm, gdyż kwota bonusu nie odpowiada rzeczywistej wartości dołączenia do aukcji ciekawej domeny,

Share this post


Link to post
Share on other sites
z perspektywy czasu można dokonać oceny, i kwota jest zdecydowanie za niska, użytkownicy mogą czuć się oszukiwani przez serwis przez ten mechanizm, gdyż kwota bonusu nie odpowiada rzeczywistej wartości dołączenia do aukcji ciekawej domeny,

też tak uważam, dostaję 5 PLN a właściwie tracę możliwość nabycia ciekawej domeny

Share this post


Link to post
Share on other sites
z perspektywy czasu można dokonać oceny, i kwota jest zdecydowanie za niska, użytkownicy mogą czuć się oszukiwani przez serwis przez ten mechanizm, gdyż kwota bonusu nie odpowiada rzeczywistej wartości dołączenia do aukcji ciekawej domeny,

Odniosłem takie samo wrażenie, dlatego od jakiegoś czasu przestałem dodawać domeny do przechwycenia w dropped.pl(poza aukcjami premium).

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tym systemie przechwytywanie domen w Dropped pozbawione jest całkowicie sensu, gdyż jeżeli trafi się na naprawdę dobrą domenę, to gwarantowane jest dołączenie konkurencji za parę groszy, która będzie zdeterminowana do podbijania ceny. Natomiast Dropped gwarantuje tylko przechwytywanie tanich śmieci, i powstały różne mechanizmy, by do tego zachęcać. Dużo prostszym rozwiązaniem jest zakładanie samemu opcji na lepsze domeny, wychodzi dużo taniej, a dla słabszych domen wystarczy przeglądanie listy domen, które już wygasły.

 

Rozwiązaniem kompromisowym byłoby wprowadzenie, że to przechwytujący sam określa za ile zgadza się, by dołączono do aukcji, podaje kwotę z przedziału 5-100 zł dla domeny, a ktoś kto chce dołączyć płaci łączną sumę kwot, jakie określili przechwytujący.

 

Dropped od dłuższego czasu wprowadza tylko nowe rozwiązania techniczne, na ogół drobne ulepszenia, w tym rzeczywiście jest dobry. Natomiast od strony marketingowej i samego sensu działalności związanej z przechwytywaniem oraz sprzedażą domen, celuje w rozwiązaniach utrudniających życie użytkownikom serwisu. Przykładem jest to rozwiązanie, a także aukcje fm, brak promocji domen na zewnątrz i w samym serwisie, nawet przeglądanie ofert jest ciężką pracą. Swoją działalność od dłuższego czasu opiera na przyzwyczajeniu i dużej liczbie klientów, którzy trzymają tu domeny, ale nie jest to droga do sukcesu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rozwiązaniem kompromisowym byłoby wprowadzenie, że to przechwytujący sam określa za ile zgadza się, by dołączono do aukcji, podaje kwotę z przedziału 5-100 zł dla domeny, a ktoś kto chce dołączyć płaci łączną sumę kwot, jakie określili przechwytujący.

Jasne, wtedy 1000 osób doda domenę, wpisze 95 złotych i co, 95 000 za dołączenie? Ludzie beda dodawali domeny nie dla licytacji tylko dla tej kasy. A tak 5 zł jest na tyle neutralne, że zniechęca do manipulacji. Przy czym osobiście też mi się nie podoba cały system tego całego dołączania do aukcji, gdyż otrzymałem co prawda 10 zł, ale wiem, że 2 osoby są zdeterminowane i zmotywowane na domenę, na którą bardzo liczę. Jeśli zostawić, to 5 zł, no, może 10 zł, wtedy już się człowiek zastanowi. Ale powyżej 10 zł to pole do nadużyć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za błędy trzeba płacić!

Jest kilka zalet, jak również wad.

 

Zalety i wady są podzielone między użytkownikami, którzy wertują dziennie listę domen i dodają do przechwycenia, a "spóźnialskimi"

 

Mam mieszane uczucia co do tych innowacji, ogólnie wszyscy maja równe szanse ;) ... prawie

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rozwiązaniem kompromisowym byłoby wprowadzenie, że to przechwytujący sam określa za ile zgadza się, by dołączono do aukcji, podaje kwotę z przedziału 5-100 zł dla domeny, a ktoś kto chce dołączyć płaci łączną sumę kwot, jakie określili przechwytujący.

 

Takie rozwiązanie dawałoby równe szanse stronom i byłoby kompromisowym rozwiązaniem.

 

Pomysł na te opłaty w Dropped to ciąg dalszy pomysłów związanych z przechwytywaniem domen w Dropped, co generalnie jest mocną stroną serwisu.

 

Natomiast patrząc na główną stronę serwisu, na listę domeny na sprzedaż, a przede wszystkim na listę ostatnich sprzedaży, to narzuca się stwierdzenie, że serwis nigdy nie miał sprecyzowanego pomysłu na sprzedaż domen, na tworzenie rynku, przez co Dropped nie rozwija się już tak dynamicznie i tak jakby mógł. I wynika to z postawienia głównie na rozwiązania techniczne, narzędzia, a pominięciu strony handlowej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aktualna sytuacja powoduje, że udział w licytacjach na Dropped mija się z celem, bo prędzej czy później można dojść do wniosku, że często podbijając cenę, konkurujemy sami z sobą. Do rozważenia jest także stała kwota za dołączenie do aukcji, przykładowo 100 zł, po odjęciu prowizji serwisu, dzielona na resztę uczestników aukcji. W każdym razie 5 zł, to śmieszna kwota, także powinna zostać zwiększona do wartości bardziej realnej.

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piszę tutaj ponieważ nie mogę znaleźć tego wątku, który ktoś wcześniej założył. Mianowicie szukam informacji o zmianie od tego roku regulaminu dropped.pl - m.in. była tam mowa o przechwytywaniu domen. Miałem to na mailu, ale przez nieuwagę usunąłem, a na stronce tej informacji jakoś nie mogę znaleźć. Pomoże ktoś?? ;)

 

Z góry dzięki

Bart

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×