Jump to content
Sign in to follow this  
Dropped.pl

Dołączanie do aukcji przechwyconych domen

Recommended Posts

Jeśli przegapiłeś dodanie do przechwycenia wartościowej domeny, możesz teraz naprawić ten błąd i dołączyć do aukcji tej domeny. Dzięki temu wciąż masz szansę na wylicytowanie domeny, jednak wiąże się to z pewnymi dodatkowymi opłatami.

 

Dołączenie do aukcji jest możliwe pod następującymi warunkami:

 

* Jeśli domenę dodała do przechwycenia tylko jedna osoba, domena zawsze trafi na jej konto. Nie można dołączyć do licytacji takiej domeny.

* W ciągu 5 dni od przechwycenia, domena oczekuje na transfer do firmy Michau Enterprises Ltd. i na wystawienie aukcji. Do aukcji można dołączyć tylko w tym czasie, czyli zanim aukcja się rozpocznie. Po rozpoczęciu aukcji dołączenie nie jest możliwe.

* Za dołączenie do aukcji pobierana jest opłata w wysokości zależnej od liczby osób, które zleciły jej przechwycenie; obecnie wynosi ona 15 zł + 5 zł za każdą osobę.

* Pobrana opłata 5 zł jest wypłacana każdej osobie, która zleciła przechwycenie domeny. W ten sposób, osoby przeglądające listy wygasających domen i dodające domeny do przechwycenia są premiowane podwójnie: nie ponoszą żadnych kosztów licytacji domeny, a jeśli ktoś dodatkowy chce dołączyć do aukcji, otrzymują od tej osoby bonus pieniężny.

* Opłata za dostęp do aukcji nie daje żadnych gwarancji co do rejestracji domeny; aby zarejestrować domenę trzeba, jak do tej pory, wygrać aukcję i opłacić ją. Opłata za dostęp nie jest zwracana w przypadku niewygrania aukcji.

 

Aby dołączyć do aukcji domen przechwyconych, wystarczy przejść na poniższą stronę:

 

https://www.dropped.pl/joincatch.php

Share this post


Link to post
Share on other sites

200 * 5 = 1000 :)

 

Jeszcze nie widziałem trzyliterówki, którą dodało 200 osób (rekord to chyba hop.pl gdzie było ich 180).

 

Trzyliterówki rządzą się nieco innymi prawami, większość osób dodaje je z automatu ustawiając filtr "trzyliterowe" w wyszukiwarce. Więc ryzyko przeoczenia trzyliterówki jest dużo mniejsze niż innych domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajny pomysł z wypłacaniem 5 zł osóbom, które dodały domenę do przechwycenia :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dodatkowo podrzuce nowa ciekawostke -> Statystyki obrotów na koncie w AfterMarket.pl: https://www.aftermarket.pl/accountstats.php ;-)

Myślałem, że są to dzienne obroty serwisu, a to moje własne, ale miesięczne, tak czy inaczej, wolę nie oglądać takich statystyk, za dużo wydaję. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myślałem, że są to dzienne obroty serwisu, a to moje własne, ale miesięczne, tak czy inaczej, wolę nie oglądać takich statystyk, za dużo wydaję. :)

U mnie coś się nie zgadza. Jakąś karę mam w statystykach. Za co? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
200 * 5 = 1000 :)

 

Jeszcze nie widziałem trzyliterówki, którą dodało 200 osób (rekord to chyba hop.pl gdzie było ich 180).

 

Trzyliterówki rządzą się nieco innymi prawami, większość osób dodaje je z automatu ustawiając filtr "trzyliterowe" w wyszukiwarce. Więc ryzyko przeoczenia trzyliterówki jest dużo mniejsze niż innych domen.

 

To może niedługo s......pl będzie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
U mnie coś się nie zgadza. Jakąś karę mam w statystykach. Za co? ;)

Jak napiszesz (do supportu) email konta i miesiąc, to sprawdzimy ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obawiam się, że znajdzie się grupa osób, która będzie dodawała do przechwycenia wielkie ilości domen (takich które są prawdopodobne, że będą licytowane przez co najmniej kilka osó;), tylko po to, żeby zarobić 5 zł jeśli ktoś będzie chciał się dołączyć. Widzę tu niestety pole do nadużyć...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale jeśli ktoś tak doda domenę do przechwycenia, i nikt nie dołączy do aukcji, to będzie musiał ją kupić za 40 PLN, więc nie bardzo mu się opłacą takie numery...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale jeśli ktoś tak doda domenę do przechwycenia, i nikt nie dołączy do aukcji, to będzie musiał ją kupić za 40 PLN, więc nie bardzo mu się opłacą takie numery...

Będzie dodawał tylko takie co do których jest bardzo prawdopodobne, że będą inni licytujący. Jeśli tak będzie robił ze wszystkimi średnimi i dobrymi domenami to będzie liczył, że ktoś się zagapi i potem dołączy - by zgarnąć te swoje 5 zł. Jeśli będzie wielu takich cwaniaków to każda domena będzie tak obstawiona przez spekulantów, że dołączenie do licytacji nie będzie zupełnie opłacalne....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Za każde dołączenie dostaniesz na koncie operację typu "Bonus" o wartości 5 PLN.

Czyli wychodzi na to, że "znajomy" serwisu może dołączyć bez ponoszenia żadnych kosztów ;) Bo przecież nikt nie widzi czy on dołączył, czy może dodał domenę do przechwycenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To może pójść jeszcze dalej i zrobić tak że dołączający opłacają zwycięzcy wygraną aukcję?

Powoli to się paranoja robi.

Niby fajny pomysł bo konkurencyjny ale całą ideologię AUKCJI ZAMKNIĘTYCH diabli biorą.

Jak się spóźnisz na pociąg to jedziesz następnym...

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites
To może pójść jeszcze dalej i zrobić tak że dołączający opłacają zwycięscy wygraną aukcję?

", że" *zwycięzcy

 

Powoli to się paranoja robi.

Niby fajny pomysł bo konkurencyjny ale całą ideologię AUKCJI ZAMKNIĘTYCH diabli biorą.

Jak się spóźnisz na pociąg to jedziesz następnym...

Można się było tego spodziewać, serwis chce zarabiać ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
", że" *zwycięzcy

 

 

Niezła skucha

;)

 

Ale moim zdaniem zamiast powielać pomysły innych to może samemu coś zacząć wymyślać?

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Skąd będę wiedział kto się dołączył do aukcji?

To tak jak w pokerze. Najpierw wyrównujesz pulę i krzyczysz: "Sprawdzam" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem pomysł ciekawy ale jeśli się nie mylę, jeśli będę dodawał do przechwycenia wszystkie 3 literówki i domeny z gwiazdką - czyli generalnie najciekawsze, to mam spore szanse dorobić nic nie kupując ;) wystarczy, że raz dziennie ktoś do jakiejś aukcji będzie chciał dołączyć i mam 150 PLN miesięcznie do przodu...

Pewnie wielu już na to wpadło, dlatego moim zdaniem trzeba to jeszcze dopracować bo może to obrócić się przeciwko przechwytującym jak i Dropped.pl

 

Pozdrawiam,

Share this post


Link to post
Share on other sites
* Pobrana opłata 5 zł jest wypłacana każdej osobie, która zleciła przechwycenie domeny. W ten sposób, osoby przeglądające listy wygasających domen i dodające domeny do przechwycenia są premiowane podwójnie: nie ponoszą żadnych kosztów licytacji domeny, a jeśli ktoś dodatkowy chce dołączyć do aukcji, otrzymują od tej osoby bonus pieniężny.

 

 

Za każde dołączenie dostaniesz na koncie operację typu "Bonus" o wartości 5 PLN.

 

Rozumiem, że w takim wypadku dostanę bonus podobny do bonusa za odnowienie domeny i tym samym ta kwota nie jest możliwa do wypłaty tylko może służyć do opłacenia przechwyconych lub wylicytowanych domen. Jeśli tak to napisałbym to wyraźniej, aby odciąć się od spekulantów; w tej chwili nie jest to jasne.

Jeśli tak nie jest i te środki można wypłacać, to jest to moim zdaniem zły pomysł.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×