Jump to content
Sign in to follow this  
Dropped.pl

Dołączanie do aukcji przechwyconych domen

Recommended Posts

Jeśli będziemy akceptować postawy typu:

* szpadęl - sprzedaż dzięki wprowadzaniu w błąd

* jak masz ninje to wystaw ją na allegro z "bajera" opisem to może sprzedasz (w domyśle - jakiemuś frajerowi)

* nie daj odkupić poszkodowanemu eu domeny po cenie d2d - bo lepiej niech jakiś domainer zarobi

 

to będziemy traktowani jak złodzieje, cwaniacy a nie inwestorzy.

 

Zauważ, że dwa powyższe argumenty są identyczne - polegają na tym samym, a trzeci nie jest wprowadzeniem w błąd, nie jest kradzieżą, ani niczym podobnym co się pewnie w Twojej głowie nie mieści.

 

Da mnie możesz być traktowany jak tylko chcesz, ale nie zwracaj się do mnie w trybie rozkazującym - proszę.

Odnośnie Twojej taniej uwagi na mój post:

Interesują mnie domeny premium, a nie potworki. Je zostawiam dla Ciebie także brzydko mówiąc nie wpier... mi się w słowo, jak nie interesuje nas to samo.

 

nie daj odkupić poszkodowanemu eu domeny po cenie d2d - bo lepiej niech jakiś domainer zarobi

 

Podtrzymuje swoje stanowisko. Mi domeny spadały i nie miałem dostępu do aukcji, a dla marnych 5zł możesz dodawać sobie domeny i w ten sposób zarabiać (nie dziękuj za pomysł na życie). Nie po to przeglądam listy spadów żeby 5zeta dostać i utracić możliwość zakupu domeny po atrakcyjnej cenie. Okres 5dni byłby ok, ale nie w przypadku dołączania do aukcji - do tego jeszcze mailowo są wysyłane przypomnienia o możliwości uczestniczenia w aukcji.

 

Po pierwsze to nie 5 do 2 a 20 do 17.

 

tutaj to nie wiem o co Ci chodziło, to stopnie za oknem? :D

 

edit: skoro tak wszyscy dostają info o możliwości przystąpienia do aukcji za piątaka to może wysłać takie info na adres mailowy abonenta któremu domena wygasła? - to tak z przymrozeniem oka ;)

Edited by SWAGGER

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakład, że niedługo niedługo zobaczycie reklamy aukcji domen, które dodaliście do przechwycenia? Nawet będą o nich pisać artykuły w portalach. Dropped zarobi i Wy też tyle, że po 5 zeta. :D

 

Jeszcze nie przeniosłem wszystkich domen do Dropped, a już się zastanawiam czy się nie będę musiał się wynosić jak "usprawnienia" będą dalej szły w tym kierunku. Narazie logicznym staje się dodawanie domen w wszystkich serwisach i w tym momencie zyskuje ppd.pl i parkdomen.pl. Zwłaszcza, że skuteczność parkdomen.pl się znacznie poprawiła i jeżeli Grześ obniży cenę to zyska najwięcej.

 

Nie ma co się zbytnio dziwić Dropped, bo mogą zarobić wiecej. W ten sposób jednak tracą przywiązanie klientów, a na dłuższą metę to jest ważniejsze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

czyli mówisz Korneliusz, że u innych nie mogę przystąpić do trwającej aukcji - a to ciekawe :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Łapanie domen już dawno straciło swój urok. O tyle o ile wcześniej, dzięki wytrwałości i odrobinie szczęścia, można było upolować perełkę, teraz to się robi biznes dla bogatych ludzi, gotowych zapłacić tysiące pln za byle gówno.

Nie ma się co dziwić Dropped, że idzie w tym kierunku bo to naturalna droga do maksymalizacji zysków, ale mnie się to wcale nie podoba.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zauważ, że dwa powyższe argumenty są identyczne - polegają na tym samym, a trzeci nie jest wprowadzeniem w błąd, nie jest kradzieżą, ani niczym podobnym co się pewnie w Twojej głowie nie mieści.

 

Da mnie możesz być traktowany jak tylko chcesz, ale nie zwracaj się do mnie w trybie rozkazującym - proszę.

Odnośnie Twojej taniej uwagi na mój post:

Interesują mnie domeny premium, a nie potworki. Je zostawiam dla Ciebie także brzydko mówiąc nie wpier... mi się w słowo, jak nie interesuje nas to samo.

 

 

 

Podtrzymuje swoje stanowisko. Mi domeny spadały i nie miałem dostępu do aukcji, a dla marnych 5zł możesz dodawać sobie domeny i w ten sposób zarabiać (nie dziękuj za pomysł na życie). Nie po to przeglądam listy spadów żeby 5zeta dostać i utracić możliwość zakupu domeny po atrakcyjnej cenie. Okres 5dni byłby ok, ale nie w przypadku dołączania do aukcji - do tego jeszcze mailowo są wysyłane przypomnienia o możliwości uczestniczenia w aukcji.

 

 

 

tutaj to nie wiem o co Ci chodziło, to stopnie za oknem? :D

 

edit: skoro tak wszyscy dostają info o możliwości przystąpienia do aukcji za piątaka to może wysłać takie info na adres mailowy abonenta któremu domena wygasła? - to tak z przymrozeniem oka ;)

 

Podobają mi się poziom zrozumienia tekstu pisanego, argumenty i słownictwo użyte przez Ciebie. EOT.

 

Stanowczo się sprzeciwiam dołączania do moich aukcji prywatnych dodatkowych osób!

P.S.

Bradiaga, kto to jest poszkodowany eu?

 

Przecież nikt Ci nie każe dodawać domen do przechwycenia.

Każdy może sam łapać domeny albo zlecić to dowolnej firmie.

Dropped jest firmą, firmę zakłada się po to, żeby zarabiała - nie ma powodu nad tym płakać. Jest kilka rzeczy które mi się nie podobają, ale ogólny sposób działania, czystość zasad - przyznam, że podziwiam. Wprowadzenie opłaty za przyłączenie - ma zapewne w założeniu podnieść dochody serwisu, ale przekazanie tej opłaty klientom jest bardzo ciekawym pomysłem. Czas pokaże jak będzie działał.

 

Myślę, że powinna być minimalna opłata za dołączenie np 100 pln - i wtedy - jeśli będzie np 2 dodających - dostaną po 50 pln.

Tyle, że to skomplikowałoby system i wypłaty.

 

Poszkodowany EU - to osoba która była nie tylko właścicielem domeny ale tworzyła na niej serwis, dołożyła swoją wartość do domeny.

Taka osoba powinna mieć możliwość dołączenia do aukcji - z zasad sprawiedliwości. Jasne, że nie rzeczą serwisu jest rozstrzyganie kto był a kto nie był właścicielem - stąd wydaje mi się, że lepiej dać możliwość każdemu.

 

Po możliwości wejścia do aukcji prywatnej eu, nie będzie już cen d2d ;)

 

Spokojnie, będą. Poza tym - wydaje mi się, że straty spowodowane stratą - lub podniesieniem cen kilku domen - zostaną zrekompensowane przez większą ilość EU na innych aukcjach w serwisie - tym razem już aukcjach domen użytkowników.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ciekawe ile osob jak dotychczas skorzystalo z mozliwosci dolaczenia sie do aukcji :D

 

No właśnie :-) Jak dotąd to nie zauważyłem żadnej domeny godnej dołączenia do aukcji. Wszystkie domeny, które chcę licytować dodałem do przechwycenia wcześniej i już.

Nie dramatyzujcie aż tak bardzo. Klienci końcowi raczej nie przeglądają spadów, nie korzystają masowo z Dropped i nie otrzymują newsletterów z najciekawszymi aukcjami. Klient końcowy działa w swojej branży i tylko z niej może chcieć coś kupić. A od kogo? Od nas.

Poza tym często widzę na aukcjach po kilkanaście, kilkadziesiąt osób, a licytuje 3-4.. Jak jest dobra domena to i domeniarze się będą o nią bić.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Podobają mi się poziom zrozumienia tekstu pisanego, argumenty i słownictwo użyte przez Ciebie. EOT.

 

Super, ciesze się.

 

Spokojnie, będą.

 

Nie ma to jak dostać gwarancję.

 

Klienci końcowi raczej nie przeglądają spadów, nie korzystają masowo z Dropped i nie otrzymują newsletterów z najciekawszymi aukcjami.

 

Nie dramatyzuje tylko odpowiedziałem szanownemu koledze powyżej. Jednak abonent który nie opłacił domeny będzie miał duuuużo czasu żeby dołączyć do aukcji, więc na zadane przez Ciebie wcześniej pytanie od kogo kupi domenę odpowiedź brzmi: SAM KUPI NA DROPPED :D

 

A ja mam inny pomysł: Nikogo nie powinno boleć jak ktoś zastąpi kogoś na aukcji drogą sprzedaży miejsca na aukcji, pod warunkiem że pierwsza osoba dodała domenę do przechwycenia, a potem z niej zrezygnuje za opłatą. Nawet jak jest 20 czy 40 licytujących to licytuje ok 5 osób. Opłata byłaby do wydania w serwisie i bezzwrotna. Wysokość opłaty i wszelkie uwarunkowania do ustalenia ;)

Edited by SWAGGER

Share this post


Link to post
Share on other sites

to nie jest zły pomysł Swagger :D

uważam, jednak, że nowa funkcjonalność Dropped dedykowana jest głownie dla domainerów, którzy zaspali z dodaniem domeny. Rzadkością będzie - aby EU dołączał do aukcji. Nie stoi nic na przeszkodzie, by ci którzy dodali domenę, ogłaszali się choćby na forum, że jako broker domen mogą licytować w czyimś imieniu już teraz i za prowizję.

 

Funkcjonalność ta została wprowadzona, aby zasady licytacji na Dropped były przejrzyste, uniwersalne oraz aby uniknąć podejrzeń i zachęt właśnie domainerów, którzy w przeszłości chcieli dołączyć do aukcji pisząc do Dropped i sugerując korzyści.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zakład, że niedługo niedługo zobaczycie reklamy aukcji domen, które dodaliście do przechwycenia? Nawet będą o nich pisać artykuły w portalach. Dropped zarobi i Wy też tyle, że po 5 zeta. :D

 

Jeszcze nie przeniosłem wszystkich domen do Dropped, a już się zastanawiam czy się nie będę musiał się wynosić jak "usprawnienia" będą dalej szły w tym kierunku. Narazie logicznym staje się dodawanie domen w wszystkich serwisach i w tym momencie zyskuje ppd.pl i parkdomen.pl. Zwłaszcza, że skuteczność parkdomen.pl się znacznie poprawiła i jeżeli Grześ obniży cenę to zyska najwięcej.

 

Nie ma co się zbytnio dziwić Dropped, bo mogą zarobić wiecej. W ten sposób jednak tracą przywiązanie klientów, a na dłuższą metę to jest ważniejsze.

 

JEDYNE WYJŚCIE TO BOJKOT AUKCJI - OD DZIS NIE DODAJEMY NIC !!! KTO WCHODZI?

Share this post


Link to post
Share on other sites
JEDYNE WYJŚCIE TO BOJKOT AUKCJI - OD DZIS NIE DODAJEMY NIC !!! KTO WCHODZI?

 

OK, możesz/cie bojkotować, a ja będę w tym czasie łapał :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie chciałem oceniać pomysłu zbyt szybko, bo serwis na pewno ma prawo szukać najlepszych rozwiązań, by optymalizować swoje dochody. Jednak zaraz powstaną kolejne pomysły, więc warto zabrać głos. Serwis powinien współdziałać z domainerami by osiągnąć sukces, nawet jeżeli teraz enduserzy zostawiają coraz więcej pieniędzy w serwisie. Enduserzy nie będą stale korzystać z serwisu, bo mają swoje firmy, co najwyżej część z nich stanie się inwestorami, dołączy z czasem do domainerów i zacznie myśleć jak oni. Jednak to oddzielna sprawa.

 

Choć jest za wcześnie na ocenę, ale wydaje się być pewnym, że zmiana na otwarty dostęp powinna na razie dotyczyć tylko domen premium z gwiazdką. Pytanie czy wtedy powinna być w ogóle opłata za dostęp do aukcji. Teoretycznie taka opłata zachęca więcej osób do brania w nich udziału, a to zwiększa szanse na lepszą cenę. Choć opłata za sam dostęp do aukcji nie jest zbyt czytelna dla EU. Jednak to trzeba sprawdzić w praktyce.

 

Aukcje premium mogłyby być główną drogą sprzedaży domen, także dla domainerów. Mogłyby być promowane na pierwszej stronie. Natomiast aukcje FM czy LM, skierowane ewidentnie do domainerów, powinny zniknąć z pierwszej strony, gdyż niepotrzebnie obniżają ceny domen, a ich promocja szkodzi dochodom samego serwisu.

 

Natomiast aktualne rozwiązanie, dotyczące wszystkich domen, może zabić sens poszukiwania niektórych domen, gdyż z pewnością nie jest rekompensatą kwota 5 złoty, i o to głównie jest całe zamieszanie. Szczególnie kiedy jest 2 czy 3 przechwytujących. Wtedy prawdziwe przechwytywanie domen w praktyce zniknęłoby z serwisu. Dlatego warto zobaczyć najpierw jak działa system na domenach premium. Natomiast likwidacja opcji znalezienia okazji, nie służy samemu serwisowi. Poza tym odcinając część domainerów od takich dochodów, które i tak byłyby przeznaczone na domeny, serwis sam traci sporą część z nich.

 

Można jeszcze dodać, że każdy pomysł inaczej wygląda w teorii, a inaczej zwykle w praktyce, tak samo jest też z tym pomysłem. Czy lista 100, i pewnie więcej, nieatrakcyjnych domen może służyć promocji, czy ma szansę być źródłem istotnego dochodu, czy raczej będzie to kolejny zbiór przypadkowych domen, która obniżają wartość dobrych domen. Lepiej by lista była krótka, a domeny bardziej konkretne, więc premium bardziej do tego się nadają. Taka sytuacja wynika w dużym stopniu z tego, że przechwytywanie domen jest pomieszane z giełdą domen, a wygląda na to, że to nie służy uzyskiwaniu dobrych cen. Warto zastanowić się, czy nie jest wskazane na jednoznaczne oddzielenie przechwytywania na Dropped od giełdy na Aftermarket.

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites
Warto zastanowić się, czy nie jest wskazane na jednoznaczne oddzielenie przechwytywania na Dropped od giełdy na Aftermarket.

Dawno o tym wspominałem, że należałoby rozdzielić obie marki (serwisy).

Natomiast bardzo częstym jest podawanie linków do aukcji/giełdy przy użyciu adresu Dropped a nie AfterMarket co dla mnie jest niezrozumiałe. Giełda to giełda a zaplecze, czyli przechwytywanie, nie powinno bić po oczach i kierować klienta właśnie do Dropped.

Jest już PPD i Albert ale nadal funkcjonują równoległe serwisy Dropped i AfterMarket na zasadzie hurt i detal - wszystko w jednym.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bonus został naliczony jednak nie wiem do licytacji jakiej domeny ktoś dołączył. Mam nadzieję, że ParkDomen nie wprowadzi u siebie dołączania do aukcji domen przechwyconych...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dawno o tym wspominałem, że należałoby rozdzielić obie marki (serwisy).

Eee tam, jest OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Najpewniejszym sposobem na zarabianie przez serwis, jest zdecydowane postawienie na rynek wtórny...

 

Moim zdaniem nieprawda, bo dropped i aftermarket pełnią rolę typowego "organizatora rynku" i słusznie skupiają się na strategii B2B - w naszym przypadku D2D. Ale mogę się mylić :-).

 

A pomysł z dołączania do aukcji przechwyconych domen uważam za świetny. Wprawdzie promuje on "grube ryby", ale spektakularne sprzedaże potrzebne są nam jak woda rybom. Myślę, że kilka transakcji z wyższej półki pozwoli rozruszać rynek. Zamiast analizować codziennie listę spadów, wreszcie można się zająć robieniem biznesu :)

 

Pzdr!

Share this post


Link to post
Share on other sites
O, zarobiłem pierwsze 5 zł :) Tylko nie wiem za jaką aukcję. Czyli tak trochę w ciemno. No ale darowanemu koniowi.. :)

 

DD

 

Jak Cię przelicytują, to będziesz wiedział :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super pomysł!

Nie czytałem o tym wcześniej, ale coś mnie zdziwiło, bo kasa na koncie sama wzrosła... 15zł już wpadło, może tak odrobię rejestracje nindż ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi też wpadł już pierwszy bonus, zastanawiam się jak to rozliczyć księgowo. Na co wystawić fakturę. Ma ktoś jakiś pomysł?

 

I czy fakturę wystawiać na firmę z USA, czy z Cypru?

Edited by anbial

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mi też wpadł już pierwszy bonus, zastanawiam się jak to rozliczyć księgowo. Na co wystawić fakturę. Ma ktoś jakiś pomysł?

 

Pośrednictwo w sprzedaży domeny? ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mi też wpadł już pierwszy bonus, zastanawiam się jak to rozliczyć księgowo. Na co wystawić fakturę. Ma ktoś jakiś pomysł?

 

I czy fakturę wystawiać na firmę z USA, czy z Cypru?

Na firmę z USA tak samo jak sprzedaż domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Najnowsze posty na forum

    • najlepszawrozka.pl   Sprzedam domenę najlepszawrozka.pl za pośrednictwem giełdy AfterMarket. Cena do negocjacji. Zapraszam!
    • www.PaniAI.pl   Krótka, treściwa i łatwa do zapamiętania nazwa dla... produktu lub marki związanej z AI.   Robot, asystent(ka), aplikacja? Pani AI zrobi dla Ciebie wszystko, o ile powstanie. Ale wymyślona przeze mnie nazwa już czeka, gotowa do zakupu i wykorzystania.
    • Cześć! Wznawiamy promocję na rejestrację domen .pl za 2 PLN netto  Tym razem na nieco innych warunkach - limit dla jednego Klienta wynosi 5 domen w promocji do końca kwietnia. Po wykorzystaniu limitu cena rejestracji wyniesie 10 PLN netto. Odnowienie według cennika dostępnego na stronie https://ddregistrar.pl/cennik/   Tym razem promocyjna cena naliczy się już automatycznie, nie trzeba czekać na uaktualnienie cen przez obsługę.   Pula promocyjnych domen: 500. Promocja trwa do końca kwietnia 2024. Organizator zastrzega sobie możliwość wyłączenia promocji w dowolnym momencie.   Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2 PLN netto za rejestrację .pl na 1 rok.     Promocja nie wiąże się z żadnymi ograniczeniami. Domenę po rejestracji, po 5 dniach, można przenieść bezpłatnie do dowolnego rejestratora. Kod AuthInfo znajduje się w panelu administracyjnym.   Organizatorem promocji jest DD sp. z o.o. - operator serwisu ddregistrar.pl.   DD
    • expirki.pl   Zapraszamy do licytacji domen z portfolio expirki.pl Katalog wszystkich aukcji (kwiecień 2024) https://www.aftermarket.pl/katalog/3469/   Lista domen wraz z parametrami SEO: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1FkFaxbkP25bfcI98I_SnCLeJQwmalixvKGSlCcWs6h8/   Szczegóły na blogu: https://expirki.pl/aukcje-domen-kwiecien-2024/
    • Bardzo ciekawe info! Dzięki  
    • Sprzedałem ją kiedyś za okolice 10k+.
    • Wyscigi.eu     https://www.aftermarket.pl/domena/wyscigi.eu/?utm_source=market_redirect&_track=4d27347ec40a09903b1c380b2e6a067b
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,177
    • Most Online
      880

    Newest Member
    Perman
    Joined
×