Jump to content
Tosia

Pewnie wstyd pytac, ale niech mnie ;)

Recommended Posts

Juz kompletnie sie zamotalam w parkingowych kruczkach roznych serwisow, dlatego o pomoc prosze orlow. Po tym z lekka ornitologicznym wstepie przechodze do pierwszej puli pytan.

 

1. Jesli mam domene na home.pl, to czy bedzie mnie kosztowalo jej zaparkowanie na NameDrive?

2. Czy musze miec wykupiona strone pod ta domena (bo jak inaczej nabic jej ruch, ktory jest tak pozadany?)

3. Czy/gdzie moge sprawdzic, czy moja domenka ma juz jakis ruch?

4. Czy juz skompromitowalam sie tymi pytaniami, czy poleciec z drugim zestawem?;)

 

Bede bardzo wdzieczna za wszelkie rady i linki.

Pozdrowienia!

Share this post


Link to post
Share on other sites
1. Jesli mam domene na home.pl, to czy bedzie mnie kosztowalo jej zaparkowanie na NameDrive?

2. Czy musze miec wykupiona strone pod ta domena (bo jak inaczej nabic jej ruch, ktory jest tak pozadany?)

3. Czy/gdzie moge sprawdzic, czy moja domenka ma juz jakis ruch?

4. Czy juz skompromitowalam sie tymi pytaniami, czy poleciec z drugim zestawem? :P

 

1. Parkowanie w ND jest bezpłatne

Jak zaparkować (w skrócie).

Zakladasz konto w ND. Wybierasz "dodaj nowe" (domeny) i wpisujesz nazwy domen, które chcesz parkować. Klikasz "zapisz i kontynuuj". Potem określasz dla tych domen słowa kluczowe, rodzaj reklam, czy domena na sprzedaż itp. Kiedy zapiszesz zmiany możesz się wylogować.

Następnie logujesz się do home i klikasz "domena" w kolumnie "typ" przy domenie którą chcesz parkować. Wybierasz zakładkę "konfiguracja domeny" i tam zaznaczasz kontrolkę "Zewnętrzne serwery DNS" a w polach dns1 i dns2 wpisujesz kolejno: ns1.fastpark.net oraz ns2.fastpark.net, akceptujesz zmiany. Po kilku/kilkunastu godzinach pod domeną powinny wyswietlać się reklamy ;)

 

2. Nie wykupuje się strony. Ruchu nie nabija się;) Ruch ma być naturalny. Jeśli dobra domena, to i ruch jest - jeśli słaba, to i ruchu nie ma (tak jak z kochankiem) ;)

 

3. ruch oraz ilość kliknięć widać w panelu Namedrive po zalogowaniu.

 

4. jeszcze nie :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziekuje serdecznie! Szczegolnie za podprogowa rade dot. kochankow ;)

 

Czas na kolejny zestaw pytan:

 

1. Czy przed zaparkowaniem musze pokazac swiatu, ze moja domena istnieje i zaprosic na nia robaczki googla itp. (jesli tak - to w jaki sposob?), czy dowiedza sie one juz automatycznie z parkingu?

 

2. Kiedy bede mogla dobrac slowa kluczowe, aby ulatwic internautom znalezienie mojej zaparkowanej domeny w wyszukiwarce?

 

3. Czy moge podpiac kilka domen pod jedna zaparkowana strone z domenami? (Nawet jesli maja rozna tematyke - choc chyba wtedy ciezko bedzie dobrac wlasciwe slowa kluczowe... wiec czy to w ogole oplacalne?)

 

Z gory dziekuje za poswiecony czas.

 

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dziekuje serdecznie! Szczegolnie za podprogowa rade dot. kochankow ;)

 

Czas na kolejny zestaw pytan:

 

1. Czy przed zaparkowaniem musze pokazac swiatu, ze moja domena istnieje i zaprosic na nia robaczki googla itp. (jesli tak - to w jaki sposob?), czy dowiedza sie one juz automatycznie z parkingu?

 

2. Kiedy bede mogla dobrac slowa kluczowe, aby ulatwic internautom znalezienie mojej zaparkowanej domeny w wyszukiwarce?

 

3. Czy moge podpiac kilka domen pod jedna zaparkowana strone z domenami? (Nawet jesli maja rozna tematyke - choc chyba wtedy ciezko bedzie dobrac wlasciwe slowa kluczowe... wiec czy to w ogole oplacalne?)

 

Z gory dziekuje za poswiecony czas.

 

Pozdrawiam!

 

1. Świat powinien już wiedzieć, że Twoja domena istnieje ;)

Tak jak napisał uzytkownik, ruch ma być naturalny.

Jeżeli jest to domena generyczna np: samochody.pl - to ludzie będą na nią wchodzili sami, ponieważ często ludzie wpisują bezpośrednio adres strony (bez wyszukiwania przez np google). - Taki ruch jest the best!

Jeżeli jest to domena po istniejącym serwisie - to ruch też powinien być ponieważ strona powinna być zaindeksowana, często strony są dodawane do katalogów i ludzie też wchodzą na takie strony.

Najgorszy ruch to z taki, który pochodzi z literówek serwisów społecznościowych np: NK - ludziki będą tam wchodzić przez pomyłkę i expresem znikać ponieważ wiedzą, że to nie NK i nie będą klikać w reklamy.

 

2. Ustawianie słów kluczowych służy trafnemu dobieraniu reklam na zaparkowanej domenie.

Przykład: parkujesz domenę samochody.pl, ustawiasz słowa kluczowe (sex, randki, znajomości) - słowa kluczowe nie pasują zupełnie do nazwy domeny - skutek 0 klików.

 

3. Każdą domenę parkuje się osobno i dla każdej domeny dobiera się odpowiednie słowa kluczowe.

 

Czy to jest opłacalne?

Hmm, to zależy od:

1. Ilości zaparkowanych domen

2. Grupy tematycznej domen (np: kredyty mają wysoko płatne reklamy)

3. Ruchu na domenach

4. Doboru słów kluczowych oraz doboru wyglądu strony.

 

Mam nadzieję, że opisałem to w miarę jasno ;)

 

Pozdrawiam,

Bartek.

Edited by BartX

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dziekuje serdecznie! Szczegolnie za podprogowa rade dot. kochankow :P

Prosze bardzo :P

Czas na kolejny zestaw pytan:

 

1. Czy przed zaparkowaniem musze pokazac swiatu, ze moja domena istnieje i zaprosic na nia robaczki googla itp. (jesli tak - to w jaki sposob?), czy dowiedza sie one juz automatycznie z parkingu?

 

2. Kiedy bede mogla dobrac slowa kluczowe, aby ulatwic internautom znalezienie mojej zaparkowanej domeny w wyszukiwarce?

 

3. Czy moge podpiac kilka domen pod jedna zaparkowana strone z domenami? (Nawet jesli maja rozna tematyke - choc chyba wtedy ciezko bedzie dobrac wlasciwe slowa kluczowe... wiec czy to w ogole oplacalne?)

1. Nie musisz, a nawet nie możesz tego robić. Pozycjonowanie zaparkowanych stron jest niedozwolone, więc wszelkie linki do Twoich zaparkowanych stron mogą przyczynić się do bana. Jedyne co możesz, to umieszczać na forach czy własnych stronach (nie zaparkowanych) nazwę domeny np. mojadomena.pl ale nie może to być link. Nie można też nakłaniać do klikania ;)

Robaczki google same znajdą Twoją domenę - w końcu reklamy, które wyświetlają się w NameDrive to reklamy Google ;)

Ponieważ zaparkowane domeny znajdują się najczęściej na odległych pozycjach w wyszukiwarce, ruch na domenie pochodzi w 99,9% od użytkowników, którzy wpisali adres Twojej strony bezpośrednio w pasku przeglądarki (np. szukasz kosmetyków to wpisujesz kosmetyki.pl itd.)

 

2. Słowa kluczowe określasz w momencie dodawania strony do parkingu. Służą one do określenia jakiego rodzaju reklamy będą wyświetlane. Po dodaniu domeny do parkingu możesz pózniej edytować te (i inne) parametry.

 

3. Niedozwolone jest (przynajmniej w NameDrive) kierowanie ruchu z wielu domen na jedną zaparkowaną. Każdą parkujemy z osobna.

Jako ciekawostkę podam, że amerykański domainer Kevin Ham przekierowuje tysiące swoich domen (literówek) na jedna zaparkowaną domenę agoga.com (zaparkowana chyba w sedo lub google), gdzie są różne kategorie tematyczne. Ten pan zarabia miliony dolarów ;)

Edited by uzytkownik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super! Dzieki wielkie, ze jestescie tacy pomocni! W podziece - emotka ze specjalna dedykacja dla Was ;)

 

 

 

Odnosnie literowek na parkingu - to oczywiscie racja, ze internauci sa dosc poirytowani, jak nie trafiaja pod upragniony adres, jednak czy nie daloby sie zamiescic reklamy wlasciwego serwisu pod adresem literowki?

 

Tj. jesli mam dajmy na to literowke gada-gadu.pl, to czybyloby mozliwe zamieszczenie reklamy wlasciwego serwisu gg - po ktorej kliknieciu bylby na wlasciwej stronie? To by sprawilo, ze i wilk (w tej roli ja ;)) bylby syty (zarabiajac na jego kliku), i owca (zblakany internauta) cala (bo by znalazl swiatelko w tunelu i bylby juz na wlasciwym serwisie).

 

Takie rozwiazanie rodzi moje kolejne pytanie - czy mam jakis wplyw (poza doborem adekwatnych keywordow) na zawartosc reklam na moim parkingu? I czy moge w to jakos ingerowac?

 

 

 

pozdrawiam serdecznie!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Super! Dzieki wielkie, ze jestescie tacy pomocni! W podziece - emotka ze specjalna dedykacja dla Was ;)

Dziękuję! ;)

 

Odnosnie literowek na parkingu - to oczywiscie racja, ze internauci sa dosc poirytowani, jak nie trafiaja pod upragniony adres, jednak czy nie daloby sie zamiescic reklamy wlasciwego serwisu pod adresem literowki?

 

Tj. jesli mam dajmy na to literowke gada-gadu.pl, to czybyloby mozliwe zamieszczenie reklamy wlasciwego serwisu gg - po ktorej kliknieciu bylby na wlasciwej stronie? To by sprawilo, ze i wilk (w tej roli ja ;) ) bylby syty (zarabiajac na jego kliku), i owca (zblakany internauta) cala (bo by znalazl swiatelko w tunelu i bylby juz na wlasciwym serwisie).

 

Takie rozwiazanie rodzi moje kolejne pytanie - czy mam jakis wplyw (poza doborem adekwatnych keywordow) na zawartosc reklam na moim parkingu? I czy moge w to jakos ingerowac?

Wg mojej wiedzy dotychczas zdobytej na forum, jeśli masz literówkę od domeny, która jest jednocześnie zastrzeżonym znakiem towarowym (nie wiem, czy poprawnie to ująłem) i umieścisz pod nią reklamę właściwego serwisu, to możesz mieć kłopoty z prawem (czyt. odebranie domeny i być może kara pieniężna). Gadu-gadu ma zastrzeżony znak. Można to sprawdzić np. tu albo tu

Przykładowo domena Gogle.com + reklamy = odebranie domeny.

 

Nie masz wpływu na wyświetlane reklamy, poza wspomnianym wcześniej określeniem słów kluczowych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dziękuję! ;)

 

 

Wg mojej wiedzy dotychczas zdobytej na forum, jeśli masz literówkę od domeny, która jest jednocześnie zastrzeżonym znakiem towarowym (nie wiem, czy poprawnie to ująłem) i umieścisz pod nią reklamę właściwego serwisu, to możesz mieć kłopoty z prawem (czyt. odebranie domeny i być może kara pieniężna). Gadu-gadu ma zastrzeżony znak. Można to sprawdzić np. tu albo tu

Przykładowo domena Gogle.com + reklamy = odebranie domeny.

 

Nie masz wpływu na wyświetlane reklamy, poza wspomnianym wcześniej określeniem słów kluczowych.

 

 

Dzieki za te informacje! Postaram sie troche zorientowac bardziej w temacie, bo wlasnie na jedna moja literowke liczylam. Jednak z Waszych (i nie tylko) opinii wynika, ze lepiej jej nie parkowac. Co w takim razie byscie polecali? Szukac od razu kupca? Czy moze szukac odpowiednio wyskokiego budynku, by rozpoczac swoj pierwszy i zarazem ostatni bieg 'la parkourowca', ktory zle ocenil potencjal domeny? ;)

 

Tak nawiasem mowiac, to wiele firm ma podobne nazwy i domeny, wiec moze jednak jest jakas luka... poszukam, poszukam i dam znac, jak cos odnajde :D

 

 

Raz jeszcze dziekuje za 'prowadzenie za reke' w parkowaniu domeny - wczoraj w nocy w pocie czola zaparkowalam pierwszych piec:) (oklaski) Natknelam sie jednak na pewne problemy, bowiem reklamy na stronce sa wlasciwie bardzo podobne, mimo wspisywanych slow kluczowych. Odnioslam wrecz wrazenie, ze to kategoria (np. Zdrowie) bardziej determinuje to, jakie bede miala reklamy, niz moje slowa kluczowe. Dla przykladu, wybieralam slowka opisujace zerwanie z nalogiem, a za kazdym razem wyskakiwala reklama plaskiego brzucha. Stad moje - dosc nietypowe w dzisiejszym swiecie - pytanie: jak pozbyc sie PLASKIEGO brzucha ? ;)

 

Pozdrawiam serdecznie!

Edited by Tosia

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dużo piwa ;)

 

A na poważnie to powinnaś chyba lepiej zoptymalizować stronę ;)

 

Zoptymalizować stronę, czyli użyć właściwych słów kluczowych?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję! ;)

 

 

Wg mojej wiedzy dotychczas zdobytej na forum, jeśli masz literówkę od domeny, która jest jednocześnie zastrzeżonym znakiem towarowym (nie wiem, czy poprawnie to ująłem) i umieścisz pod nią reklamę właściwego serwisu, to możesz mieć kłopoty z prawem (czyt. odebranie domeny i być może kara pieniężna). Gadu-gadu ma zastrzeżony znak. Można to sprawdzić np. tu albo tu

Przykładowo domena Gogle.com + reklamy = odebranie domeny.

 

Nie masz wpływu na wyświetlane reklamy, poza wspomnianym wcześniej określeniem słów kluczowych.

Wszystko ładnie, pięknie, ale nie do końca jestem przekonany. Przykład: jest strona .com z nazwą w której to zawiera się druga nazwa najbardziej znanego portalu społecznościowego na świecie ( nie wiem czy mogą podawać tutaj nazwy/adresy stron dlatego piszę tak zawile ;) ). Na tej właśnie stronie jest umieszczony link sponsorowany do strony logowania tego serwisu społecznościowego... I tutaj moje pytanie: o co kaman? jest to dopuszczalne czy nie, bo zwariowałem ;d

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×