Jump to content
apze

Temat w którym opisujemy sprzedaże poniżej 1000zł

Recommended Posts

Posted (edited) · Hidden by apze, July 3, 2013 - ot i obraza
Hidden by apze, July 3, 2013 - ot i obraza

Sorry, nie rozumiem - o co Ci chodzi? Chcesz zaczynać flame war na publicznym forum?

Cieszę się jak cholera, że ją sprzedałem. Widzisz w niej potencjał na coś innego nić reg fee? Ja nie

 

Twój cyrk...Twoje małpy...ale faktem jest, że sprzedałeś niemal idealną domenę blogową za psi grosz. Gdybym wiedział, że puścisz za tyle to już dawno byłbym jej właścicielem.

 

Poniecham jednak gratulacji bo nie ma czego gratulować

:)

 

 

 

 

Skoro nie rozumiesz to znaczy że ten biznes nie jest dla Ciebie.

 

Klientom końcowym domen się nie oddaje za darmo.

 

 

I czemu krzyczysz. Przecież to młodszy brat Alpine nr 5...

:)

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Posted (edited) · Hidden by apze, July 3, 2013 - ot i obraza
Hidden by apze, July 3, 2013 - ot i obraza

Pewnie, przecież mogłem ją przetrzymać i w pokorze poczekać, aż spadnie. Komentarz może pasuje do wierzchowiec.pl, którą rzeczywiście puściłem za bezcen, ale raczej nie do tej domeny.

Jedynymi klientami końcowymi, jacy mogli mi przyjść do głowy, byli:

- jakiś sweet blogger, który raczej nie da za adres kokosów, bo jak prowadzi popularny i zarabiający blog to nie ma podstaw do jego zmiany,

- autor nierozwijanego od prawie 9 lat programu Mój Pamiętnik.

 

Bo czego można spodziewać się po czymś, co nie ma w ogóle ruchu, a Google nie wyrzuca żadnego konkretnego wyniku.

 

Jak więc widzisz, wartość komercyjna adresu jest niemal zerowa. W takim wypadku sensowniejszym wyjściem wydawało się oddanie domeny za taką, a nie inną kwotę, niżeli podbijanie ceny i ciche liczenie, że kupcowi rzeczywiście bardzo na niej zależy. Ah, wybacz, przecież Ty sprzedajesz wszystkie swoje domeny po 20 tyś. PLN.

 

Pieniądze przeznaczysz na inwestycje długoterminowe czy jakiś offline'owy biznes?

 

Dorzucę się do domenowego pomnika na Twoją cześć.

Edited by Geekboy68k

Share this post


Link to post
Guest Anubis
Posted (edited) · Hidden by apze, July 3, 2013 - ot i obraza
Hidden by apze, July 3, 2013 - ot i obraza

Bo czego można spodziewać się po czymś, co nie ma w ogóle ruchu, a Google nie wyrzuca żadnego konkretnego wyniku.

 

Takie domeny sprzedawały się nawet za kilka tysięcy i nie są to wyjątki. To raz. A dwa to to, że nigdy nie pojmę jak można wystawiać domeny ważne jeszcze przez prawie 10 miesięcy za 100 PLN na KT.

 

I nie wyjeżdżaj tu nikomu z 20k za domenę bo to skrajność - tak jak Twoja sprzedaż tyle że w drugą stronę.

 

Domeny to towar unikalny i niepowtarzalny więc tak też traktujmy je cenowo.

 

Powtarzałem i będę powtarzać: Nie psujcie rynku!

Edited by Anubis

Share this post


Link to post
Posted · Hidden by apze, July 3, 2013 - ot i obraza
Hidden by apze, July 3, 2013 - ot i obraza

Takie domeny sprzedawały się nawet za kilka tysięcy i nie są to wyjątki.

Przyznasz sam, że to loteria a nie biznes, bo analogicznie dużo lepsze sprzedawały się za bezcen.

 

nigdy nie pojmę jak można wystawiać domeny ważne jeszcze przez prawie 10 miesięcy za 100 PLN na KT

Nie widzę sensu w trzymaniu czegoś, dla czego nie widzę żadnego zastosowania - ot, szybki zwrot. Za tą jedną sprzedaż mam dwa przechwycenia - pozostaje liczyć, że wpadnie coś lepszego.

 

Nie psujcie rynku!

Wybacz, będę złym, niewdzięcznym trollem i zrobię Ci na złość.

Share this post


Link to post
Guest
Posted (edited) · Hidden by apze, July 3, 2013 - ot obraza
Hidden by apze, July 3, 2013 - ot obraza

Anubis, poczwaro,

 

nie wiem, co masz w glowie, ale zaloze sie, ze to nieelegancko wyglada i brzydko pachnie.

 

Nie wiem tez jakim prawem taka kreatura jak ty smie mowic, co kto ma robic ze swoimi domenami.

 

Nie zrozumiesz tego, wiec powiem tylko: WAL SIE !

 

kto jest za niech stawia "1" pod spodem ;)

 

 

btw. zgadzam sie, ze domena poszla za bezcen, ale moze po prostu taka byla jej wartosc

Edited by Guest

Share this post


Link to post
Posted · Hidden by apze, July 3, 2013 - ot i obraza
Hidden by apze, July 3, 2013 - ot i obraza

Anubis, Geek

 

jeden nie przekona drugiego, nie zaśmiecajcie więc wątku - jest PW

Share this post


Link to post
Posted · Hidden by apze, July 3, 2013 - ot i obraza
Hidden by apze, July 3, 2013 - ot i obraza

Po części zgadzam się z postem hans'a. Może dlatego że mi również Anubis kiedyś mówił do czego się nadaje a do czego nie ;)

 

Świetny przykład na to że niektórzy jednak nie nadają się do tego interesu.

 

i uważam to za wysoce nieeleganckie.

Share this post


Link to post
Posted · Hidden by apze, July 3, 2013 - ot i obraza
Hidden by apze, July 3, 2013 - ot i obraza

Kazdy troll mogl ja kupic za 100 zl skoro to bylo KT nie widze problemu skoro ktos nie znalazl oferty za malo czasu poswieca domenom ;) tyle ode mnie . Wydaje mi sie ze np p Dryzek oddal o wiele wiecej domen na aukcjach od 1 zl za bez cen a nikt w taki chamski sposob tego nie komentuje , prosze kupowac i cieszyc sie z okazji a nie pieprzyc i smiecic na forum.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Posted · Hidden by apze, July 3, 2013 - ot i obraza
Hidden by apze, July 3, 2013 - ot i obraza

Dajcie chwilę, lecę po popcorn :-D

Share this post


Link to post
Guest Anubis
Posted · Hidden by apze, July 3, 2013 - ot i obraza
Hidden by apze, July 3, 2013 - ot i obraza

@Waniawp

Nieeleganckie jest puszczanie bąków w przedziale pociagu. Ktoś się nadaję, a ktoś nie i doskonale to wszyscy wiemy. Jak to jest że niektórzy po roku odnoszą sukcesy i fajne sprzedaże, a inni nie mogą wyjść na plus po 3 latach? Nie każdy będzie dobrym sprzedawcą, nie każdy będzie dobrym grafikiem, nie każdy będzie dobrym domeniarzem.

 

@Sodeko

Dryzek wystawia aukcje od złotówki, bez ceny minimalnej i sprzedaje domeny D2D!

 

@Mokofeng

Nie PW. To bardzo ważne zagadnienie którego wiele osób nie rozumie. My tworzymy ten rynek i mi dyktujemy ceny. Takich przypadków jak wyżej jest coraz więcej i wg mnie trzeba uświadamiać innych że każdy taki przypadek jest szkodą dla wszystkich.

 

@Hans

"kto jest za niech stawia "1" pod spodem ;)" - Ja pierd.... :unsure:

 

@Geek

Zastanów się co zrobiłeś i przemyśl to, błagam. Od początku, gdzie są domeny, a gdzie kilogram ziemniaków.

Share this post


Link to post
Guest
Posted (edited) · Hidden by apze, July 3, 2013 - ot i obraza
Hidden by apze, July 3, 2013 - ot i obraza

 

"kto jest za niech stawia "1" pod spodem ;)" - Ja pierd.... :unsure:

 

 

 

Widzisz tepaku, nawet tego nie zrozumiales...

Edited by Guest

Share this post


Link to post
Posted (edited) · Hidden by apze, July 3, 2013 - ot i obraza
Hidden by apze, July 3, 2013 - ot i obraza

Nie PW. To bardzo ważne zagadnienie którego wiele osób nie rozumie. My tworzymy ten rynek i mi dyktujemy ceny. Takich przypadków jak wyżej jest coraz więcej i wg mnie trzeba uświadamiać innych że każdy taki przypadek jest szkodą dla wszystkich.logram ziemniaków.

Zgadzam się - np. w Tarnowie JEDEN pracownik kosztuje około 100 PLN DZIENNIE - w np. Warszawie pewnie już około 500 PLN.

 

Jak można sprzedawać ciekawe domeny za mniej niż miesięcznej pensję JEDNEGO pracownika???

 

PS: Bo potem firma wpłaci np. 10000 PLN za lokal (co miesiąc), i ogólne ma lista wpłać 10000 PLN / 100000 PLN / 1000000 PLN CO MIESIĄC i nie stać nią na jednorazowe wydatek 10000 PLN / 50000 PLN / 100000 PLN ?

Edited by seomi

Share this post


Link to post
Guest Anubis
Posted · Hidden by apze, July 3, 2013 - ot i obraza
Hidden by apze, July 3, 2013 - ot i obraza

widzisz tepaku, nawet tego nie zrozumiales...

 

Zachowuj się. Byle jak ale się zachowuj.

Share this post


Link to post
Guest
Posted (edited) · Hidden by apze, July 3, 2013 - ot i obraza
Hidden by apze, July 3, 2013 - ot i obraza

Zachowuj się. Byle jak ale się zachowuj.

blagam, niech ktos napisze cos niepochlebnego na temat AM, to ten wszak sobie wreszcie stad pojdzie i zacznie ujadac gdzie indziej...

 

sam byl to zrobil, ale zadeklarowalem sie tego nie robic po tym, jak administracja forum zaczela walic w preta - i tego sie trzymam

Edited by Guest

Share this post


Link to post
Posted · Hidden by apze, July 3, 2013 - ot i obraza
Hidden by apze, July 3, 2013 - ot i obraza

Anubis, jak piekarz sprzeda chleb za 1 zł to pobiegniesz do niego i powiesz mu żeby nie psuł rynku ? Wiesz co to wolny rynek ?

Jeśli tak chętnie dajesz rady kolegom i wiesz co dla nich lepsze to też Ci dam jedną - wczoraj założyłeś pewien temat a po 20 postach prosiłeś o jego usunięcie - widać to forum nie jest dla ciebie skoro tworzysz tematy a potem je usuwasz, więc mam nadzieje że więcej nie będziesz tutaj pisał. BTW zapewne kk o którym pisałeś w tamtym temacie też przeczytał Twój temat i teraz ma z Ciebie niezła polewkę. Tworzenie tamtego tematu było w oczach kk 1000 razy bardziej idiotyczne od sprzedaży domeny w której właściciel nie widzi potencjału więc błagam Cie nie zakładaj więcej takich tematów jak tamten i nie rób z nas idiotów przed kk (to dopiero psucie rynku ;) )

Share this post


Link to post
Guest Anubis
Posted · Hidden by apze, July 3, 2013 - ot i obraza
Hidden by apze, July 3, 2013 - ot i obraza

@Sebastian

Piekarz? Naprawdę? Porównałeś domeniarstwo do piekarstwa w ujęciu psucia rynku na podstawie cen za unikalny towar?

 

Idiotami przed KK się sami robicie, ustawiając ceny na poziomie 40-100 PLN za domenę, kiedy coraz więcej i częściej się czyta o domenach w niedomenowych mediach i kwotach za jakie się je sprzedaje.

Share this post


Link to post
Posted (edited) · Hidden by apze, July 3, 2013 - ot i obraza
Hidden by apze, July 3, 2013 - ot i obraza

Idiotami przed KK się sami robicie, ustawiając ceny na poziomie 40-100 PLN za domenę, kiedy coraz więcej i częściej się czyta o domenach w niedomenowych mediach i kwotach za jakie się je sprzedaje.

Leprzy przykład - towar unikatowy - artysta maluje obraz i sprzedaje go na ulicy za 100 zł, jakaś galeria kupuje od niego te obrazy i sprzedaje za 1000 zł szt. a on maluje prawie identyczne obrazy lub podobne i dalej sprzedaje je za 100 zł - czy on psuje rynek ? Czy może sprzedaje te obrazy na wolnym rynku ?

 

Mów za siebie lub wskaż osoby które wystawiają KT na tym poziomie, tylko proszę Cię nie generalizuj jak teraz pisząc "robicie". Też uważam za nierozsądne wystawianie takiej KT ale napewno nikogo nie będę publicznie za to biczował !

 

Miejmy nadzieje że żadne media nie napiszą że na forum di.pl kupujemy domeny za 10 zł a sprzedajemy po 10k bo znów będziemy zwykłymi naciągaczami...

 

Kończe temat, pzdr.

Edited by sebastian0000

Share this post


Link to post

Ale jazda

 

57284664.jpg

 

Apze posprzatał, ale nie ma co się tak spinać. Ja sam dzisiaj puściłem domenę za stówkę, bo nawet pies z kulawą nogą jej nie chciał (pies ma dostęp do sieci?),

a wygasała, więc czasem lepsza stówka niż nic.Jeśli ma się dużo domen i trzeba przez wysokie ceny odnowień wybierać, to nie ma co wybrzydzać - trzeba brać co dają.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jest wątek dla sprzedaży poniżej 1000 zł, więc jak logika wskazuje, może również pochodzić od osób, które są przeszczęśliwe, że opchnęły domenę za 10 zł na aukcji Lastminute, wcześniej pompując w nią np przez 5 lat ok 250 zł. Takie posty są również mile widziane, ku przestrodze i dla wywołania uśmiechu, czasem rozbawienia. A śmiech jest bardzo ważny i ma relaksacyjny wpływ na organizm, albowiem w jego wyniku wydzielają się endorfiny w mózgu. I osoba sprzedająca jest szczęśliwa, że podzieliła się tak ważną dla istnienia świata nowiną, i czytelnik może się uśmiechnąć - podwójna korzyść!

 

EDIT: ups,Apze chyba wykasował parę postów, które przerodziły się w małą flame war, a mój powyższy wpis właśnie do tej kwestii się odnosił.

Edited by umberto
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie, forum jest dla wszystkich. Tych, którzy sprzedają domeny po 100k i po 100zł. Tych, którzy psują rynek, tych którzy sądzą, że są alfą i omegą oraz tych robiących na domenach miliony złotych. Jako moderator (prywatnie także) nie mogę zrozumieć publicznych obraz rodem z autobusu gimnazjalnego, a także narzucania sowich racji w tak nieelegancji sposób.

 

Anubis i hans_2000 otrzymali ode mnie po ostrzeżeniu za chamskie zagrania, obrazy i prywatne wycieczki.

  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted · Hidden by apze, July 3, 2013 - ot
Hidden by apze, July 3, 2013 - ot

Kurczę chyba znów przegapiłem jakąś niezłą jatkę :)

Można gdzieś zobaczyć archiwalną wersję tej konwersacji ?

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Posted · Hidden by apze, July 3, 2013 - ot
Hidden by apze, July 3, 2013 - ot

Ja też chcem! :(

 

:P

Share this post


Link to post
Posted (edited) · Hidden by apze, July 3, 2013 - ot
Hidden by apze, July 3, 2013 - ot

Kurczę chyba znów przegapiłem jakąś niezłą jatkę :)

Można gdzieś zobaczyć archiwalną wersję tej konwersacji ?

 

Sebastian

alpine5

 

Ja Ci napiszę w skrócie:

a) Ty debilu

b )Ty też

a) puknij się w łeb

b ) sam się puknij

 

Nie byłem w gimnazjum ale wiem już jak to jest ;)

 

Tak mniej więcej to wyglądało w skrócie.

A wracając do domeny to jeśli trafiła do kk to faktycznie mało.

Edited by zabaco
  • Like 2

Share this post


Link to post
Guest Anubis

Kajam się bo, fakt, poniosło mnie. Boli mnie jednak to że na forum nie uświadamia się innych w temacie sprzedaży domen do KK i złym wpływie na rynek przez sprzedaże po zaniżonej cenie, a o czym tak chętnie się poza nim rozmawia.

 

Sprzedaż Geek'a skomentuję tak jak inni, bo mam do tego prawo: Cena dla KK bardzo niska, nie powinno się, wg mnie, sprzedawać domen do KK w cenie przedłużenia domeny w Home.

Edited by Anubis
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie, znowu się powoli zaczyna...

 

Anubis - chcesz uświadamiać to załóż nowy wątek na temat niskiej sprzedaży do KK (chyba takiego jeszcze nie ma). Wyślij następnie osobom, które chcesz uświadomić PW z linkiem do tematu. Taka moja sugestia. Może rozwinie się dyskusja.

 

(to nie żart tylko prawdziwa sugestia).

 

EDIT: moderacja nie jest online 24h. Mimo to dalsze OT w tej sprawie będziemy w miarę szybko usuwali i nagradzali odpoczynkiem na kilka godzin.

 

Mogę też zasugerować założenie wątku w tym dziale: http://di.pl/forum/2-sugestie/ i możemy sobie tam porozmawiać na temat tego czy moderacja z kilkugodzinnym opóźnieniem jest powodem niekulturalnej dyskusji czy wina leży w samych użytkownikach.

 

EDIT 2: Od pytań prywatnych do mnie jest PW - nie ten wątek.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×