Jump to content
Dropped.pl

bm.pl

Recommended Posts

Opcję wykupuje się na zaś, ale po zrealizowaniu opcji trzeba jeszcze zapłacić za rejestrację domeny, i tego ów człowiek nie zrobił.

 

Przeszło mi przez myśl, że opłacił opcję rok albo 2 lata temu i o niej zapomniał, a w międzyczasie zmienił mail i po sprawie.

 

W regulaminie stoi, że posiadacz opcji powinien się sam interesować tym, kiedy domena zostanie dla niego zarezerwowana, więc sam fakt, że NASK informuje o tym mailem (w xx-xxx egzemplarzach, raz nawet dostałem ~2000 :(), jest jego nadgorliwością lub uprzejmością. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Widzę też że 0q.pl poszło za 560 zł, a na Allegro jest już powyżej 2000 zł.

 

Taaa... i zero ofert. ;-) Nic dziwnego, domena w najlepszym razie warta reg fee.

ams.pl doszło na allegro do 510 zł. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

O, faktycznie, nie zauważyłem że 0 ofert :( Ale 0q to nie jest jakaś wspaniała domena...

 

Wracając do bm.pl, to już mamy 2500 zł. Kto da więcej? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

kurcze ale zonk, kilka dni temu usunołem ją sobie z listy do przechwycenia :( nie spodziewałem sie, że może być taka sytuacja, a chetnie bym policytował...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nigdy nie usuwaj domeny dopóki nie przejdzie w status "Nie udało się przechwycić", bo dopóki wisi jako "Monitorowana" to jest możliwe że ją złapiemy (jak choćby w takiej sytuacji jak ta). Jeśli ktoś inny zarezerwuje domenę to ja nie przestaję jej przechwytywać bo przecież nie musi jej opłacić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeszcze taka sugestia: jeżeli osoba, która wygra licytacje prywatną nie opłaci domeny to idzie ona na aucje publiczną a ta osoba płaci karę jedynie 10zł, moim zdaniem szanse na jej kupienie powinna mieć 2 osoba z najwyższą ofertą, ponieważ za jedyne 10zł można zbojkotować aucje prywatną dając kwotę np 100.000zł i później jej nie opłacić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O zmianie opłat karnych za nieopłacenie domeny myślę intensywnie. Sądzę że powinien to być określony procent wylicytowanej kwoty, wtedy byłaby ona bardziej dyscyplinująca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

oj, czuje, że to będzie najbardziej emocjonująca aukcja polskiej domeny ever :-) jeszcze prawie 3 dni do końca a cena już powyżej 4 tyś. a przecież jeszcze nie wszyscy włączyli się do gry.

szkoda tylko, że nie widzę tam jednej znanej osobistości, która mogłaby jeszcze podbić stawkę.

 

ja obstawiam, że aukcja skończy się na poziomie 14 tyś.

Share this post


Link to post
Share on other sites
15k osiagnie.

 

Watpie, 15 000 + 22% vat = 18 300 zl.

 

Chyba, ze dla kolekcjonera.

 

10k netto , to realna kwota.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Watpie, 15 000 + 22% vat = 18 300 zl.

 

Chyba, ze dla kolekcjonera.

 

10k netto , to realna kwota.

Wylicytowana kwota jest kwotą brutto.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wylicytowana kwota jest kwotą brutto.

 

...dla osoby fizycznej. A dla firmy nie dość że jest netto, to jeszcze firma musi się p*przyć z rozliczeniem tego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie chce schładzać aukcji :( ale sporo jest TM na ów BM...

 

Choć wiele z nich ma decyzję o wygaśnięciu warunkowym itp, ale nie wszystkie...

 

Na szczęście żadne Biuro Maklerskie nie zastrzegło BM :) i tym samym znów podgrzewam aukcję do czerwoności :)

 

 

P.S. Rozumiem że z parkowaniem DM.pl z keywordami na frazy zastrzeżone przez TM dla DM było by ryzyko... szkoda by było stracić przed sądem taką domenę i jeszcze dopłacić 2500 zł...

 

Czy warto bać się TM MAD (porozumienie madryckie) dla DM.pl? jak sądzicie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak jak pisze pb, to co najbardziej zniecheca do dropped, to niestety to ze jest w delware

 

raz ze z fakturą nie wiadomo co i jak

dwa ze strach wplacac takiej firmie wieksze pieniadze, ktora dzisiaj jest na końcu świata, a jutro moze juz jej nie byc

trzy brak jakiegokolwiek kontaktu poza e-mail, nie ma nawet telefonu :|

 

 

poza tym dla osoby prywatnej do przechwytywania tych tańszych domen, wyzej wymienione uwagi nie powinny stanowic problemu :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie chce schładzać aukcji :( ale sporo jest TM na ów BM...

 

Choć wiele z nich ma decyzję o wygaśnięciu warunkowym itp, ale nie wszystkie...

Ech.. przecież bm to może być akronim od wszystkiego i ci jajko mogą zrobić więc po cholere siejesz tutaj panike.

Share this post


Link to post
Share on other sites
tak jak pisze pb, to co najbardziej zniecheca do dropped, to niestety to ze jest w delware

 

raz ze z fakturą nie wiadomo co i jak

dwa ze strach wplacac takiej firmie wieksze pieniadze, ktora dzisiaj jest na końcu świata, a jutro moze juz jej nie byc

trzy brak jakiegokolwiek kontaktu poza e-mail, nie ma nawet telefonu :|

poza tym dla osoby prywatnej do przechwytywania tych tańszych domen, wyzej wymienione uwagi nie powinny stanowic problemu :(

 

faktycznie, z fakturami jest kosmos, ale zapewniam Cię, że da się je jednak wprowadzić w księgowość.

ostatnio zauważyłem bardzo duży plus Dropped.pl - mianowicie koszt przedłużania domen na kolejne lata jest chyba najniższy na rynku. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może ktoś się podzieli informacjami jak księgować te faktury, to napiszę tutorial i wrzucę go na stronę aby pomóc firmom to robić? Ja niestety nie mam żadnego doświadczenia z polską księgowością... Jakby ktoś się poświęcił i sypnął trochę informacji, mogę zafundować darmowy abonament na jakiś czas :)

 

@Mikolaj: a myślisz, że polska firma nie może wziąć Twoich pieniędzy i uciec? Oszuści są nie tylko w Stanach :) Jedstem partnerem NASK, zarejestrowałem już 1600 domen, więc nie zabiorę ich sobie pewnego dnia na Bahamy bo NASK na to nie pozwoli... Chyba logiczne jest także że wolę prowadzić biznes i zarabiać co miesiąc porządne pieniądze na przechwytywaniu domen, niż wziąć od kogoś parę groszy i uciec. Mentalność typu "lepiej szybko nabrać gościa na kilka złotych i zwiać niż pracować na legalny biznes aby zarabiać dużo kasy w przyszłości" to raczej domena polskich firm, a nie amerykańskich :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
@Mikolaj: a myślisz, że polska firma nie może wziąć Twoich pieniędzy i uciec? Oszuści są nie tylko w Stanach :) Jedstem partnerem NASK, zarejestrowałem już 1600 domen, więc nie zabiorę ich sobie pewnego dnia na Bahamy bo NASK na to nie pozwoli... Chyba logiczne jest także że wolę prowadzić biznes i zarabiać co miesiąc porządne pieniądze na przechwytywaniu domen, niż wziąć od kogoś parę groszy i uciec. Mentalność typu "lepiej szybko nabrać gościa na kilka złotych i zwiać niż pracować na legalny biznes aby zarabiać dużo kasy w przyszłości" to raczej domena polskich firm, a nie amerykańskich :(

 

@Dropped.pl: Chodzi o to, że jeżeli firma jest w Polsce, a w USA to jest duża różnica. Do firmy, która jest w PL można zawsze pójść osobiście (niż jechać na drugi konieć świata), firmę w PL podlega sądowi polskiemu i z odzyskaniem pieniędzy byłby o wiele mniejszy problem niż robić jakiś międzynarodowy proces. Zresztą nie ma co się tutaj rozpisywać, wiesz chyba o co mi chodzi.. Jakbyś miał zamówić wykonanie powiedzmy strony www, w firmie w Warszawie, a w firmie w Indiach, to chyba sam widzić różnice, że gdyby coś nie poszło, gdzie łatwiej dochodzić swoich praw :)

 

Nie chodzi mi o to, że masz kogoś od razu oszukiwać.

 

A co do faktur to taki tutorial to świetny pomysł :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
15k osiagnie.

Jak nabijecie to osiągnie :(

 

Czasami można kupić 2-literówkę już za 5k (kiedyś widziałem takie ogłoszenie).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×