Jump to content
mastercobra

Istniejaca Domena - Nowa Firma

Recommended Posts

Witam, jesli domena ktora chce uzyc jako nazwy dla mojej firmy jest juz zajeta, lecz nic na nie nie stoi, jest poprostu tlyko zarejestrowana, to czy istnieje mozliwosc przejecia droga sadowa po tym jak zarejestruje firme ?

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam, jesli domena ktora chce uzyc jako nazwy dla mojej firmy jest juz zajeta, lecz nic na nie nie stoi, jest poprostu tlyko zarejestrowana, to czy istnieje mozliwosc przejecia droga sadowa po tym jak zarejestruje firme ?

 

Pozdrawiam

 

No bez przesady...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli, że chcesz w złej wierze zarejestrować firmę aby przejąć domenę? Tak również dałoby się zinterpretować takowe działanie.

Nieźle.

Jeśli domena jest "po prostu zarejestrowana" to może po prostu spróbuj ją odkupić, jeśli musisz ją koniecznie mieć?

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możesz...kiedyś w ten sposób Lodziarze zakosili domenę Red Bullowi z tego co pamiętam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chce zalozyc firme pod ta domena, i akurat ta koncowka jest zajeta...

 

A ja chcę mieszkać w domu obok, który akurat też jest zajęty. Pomożesz mi sądownie odebrać go sąsiadowi bo w nim nie mieszka?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chce zalozyc firme pod ta domena, i akurat ta koncowka jest zajeta...

Nie załamuj mnie :D

 

mastercobra

Dołączył: pią, 13 kwi 07

Edited by SWAGGER

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co ma piernik do wiatraka? Nie używali to prawo wygasło.

 

A co do zadanego w tym temacie pytania - nie, nie możesz sądownie odzyskać domeny pod którą nic nie ma - jedynym roszczeniem sensownym jakie przychodzi mi do głowy jest z czynu nieuczciwej konkurencji blokowania dostępu do rynku ale: sam SP PIIT wielokrotnie się wypowiadał że to szczególna podstawa i raczej wątła w tej sprawie, moim zdaniem powinien być stosunek konkurencji przy tym czynie a jeśli pod domeną nic nie ma to raczej go nie ma.

 

Inaczej sprawa się będie przedstawiała jeżeli za jakiś czas pod domeną ruszy serwis zbieżny z Twoją działalnością gospodarczą. Z racji tego że nie mówimy o prawach rzeczowych w odniesieniu do domen to masz wtedy szanse na "odzyskanie" domeny.

 

Ale raczej podchodzi to pod reverse cybersquatting

Share this post


Link to post
Share on other sites
a gdzie są ci od moralności i uczciwości, czy robią to tylko okazjonalnie

 

 

W kilku tutaj postach jednak jacyś są ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co ma piernik do wiatraka? Nie używali to prawo wygasło.

 

Tyle samo liter ma...nie wierzysz...policz

:D

 

Jeśli zarejestruje firmę a nieużywana domena będzie nadal niezagospodarowana to wbrew Twojej opinii, mając w tym interes prawny może wystąpić o jej przejęcie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tutaj to jest jasne nazwanie sprawy po imieniu, a to co innego, niż nauki o moralności, kiedy się je wykorzystuje zgodnie z własnym interesem.

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pewnie masz rację Andro. Nie ma się co bawić w "Wersal".

 

Z opisu jaki przedstawił Autor tematu, chciałby on po prostu rękami polskiej ślepej Temidy zap ... niczyć domenę komuś, tylko dlatego że "chce" ją mieć.

Nazywając takie działanie "przejęciem domeny".

 

 

W zasadzie, prawie wszystkie moje domeny również są niezagospodarowane nie licząc formularza kontaktowego. Tak więc jeśli ktoś ma ochotę, to zapraszam - jeśli tylko chce je mieć, zawsze może mi wręczyć pozew sądowy.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chce zalozyc firme pod ta domena, i akurat ta koncowka jest zajeta...

No bez przesady. Mastercobra, trochę jesteś na tym forum, żeby formułować poważniejsze myśli niż porównywalne z tymi, które wyrażają przedszkolacy. Zaprawdę powiadam ci, są miliony fajnych nazw, tylko trzeba użyć kreatywności a nie typowego cwniackiego buractwa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
i gdzie tam jest coś o domenie ?

 

O domenie nic ale o ewentualnych podstawach przejęcia 'nieużywanej" domeny bardzo wiele

 

Masz rację Networker...Lodziarze zakosili nie domenę a znak firmowy

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×