Jump to content
Sign in to follow this  
Sodeko

dropped faktura

Recommended Posts

Witam

 

Mam pewien dylemat mianowicie, otrzymałem fakturę za ostatni miesiąc czy. Marzec na firmę prędzej nie miałem wpisanych danych firmowych. Moje pytanie tyczy się adnotacji w stopce:

 

The VAT tax is to be paid by the buyer (article 196 of Directive 2006/112/EC) / Podatek

VAT rozlicza nabywca (artykul 196 dyrektywy 2006/112/EC)

 

Czyli do kwoty na fakturze mam jeszcze doliczyć 22% VATu ? :)

 

Szukalem podobnego tematu ale nie znalazłem.

 

Czekam na konstruktywne odpowiedzi ze strony osób posiadających taką wiedzę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak rozliczyć otrzymaną fakturę?

Rozliczenie faktur za zakup domen w serwisie Dropped.pl odbywa się na zasadzie rozliczenia importu usług. Aby rozliczyć fakturę, należy wykonać następujące czynności:

 

Na podstawie otrzymanej z Dropped.pl faktury wystawić fakturę wewnętrzną dokumentującą import usług (art. 106 ust. 7 ustawy o VAT). Do ceny domeny należy doliczyć 22% VAT. Podatek VAT wykazuje się w deklaracji VAT-7 jako podatek należny.

Należny podatek VAT podlega w całości odliczeniu. Dlatego należy wykazać go w deklaracji VAT-7 również jako podatek naliczony (art. 86 ust. 10 pkt 2 ustawy o VAT). W ten sposób podatek należny i naliczony "zerują się", co oznacza iż nie ma konieczności odprowadzania VAT do Urzędu Skarbowego.

 

http://help.dropped.pl/

Share this post


Link to post
Share on other sites

szczerze mówiąc nie wiem o co dokładnie Ci chodzi, ale domyślam się że chcesz wliczyć sobie w koszta tą fakturę?

 

Jeśli tak to musisz utworzyć fakturę wewnętrzną, gdzie dodajesz podatek VAT. Jak utworzyć taką fakturę znajdziesz w internecie.

Następnie musisz jeszcze pomajstrować wypełniając deklarację VAT7

 

 

Osobiście radził bym dać to księgowemu lub zmienić dropped na inną firmę (ja tak zrobiłem)

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Dzięki SWAGGER chyba źle szukałem w tym helpie:

 

* Na podstawie otrzymanej z Dropped.pl faktury wystawić fakturę wewnętrzną dokumentującą import usług (art. 106 ust. 7 ustawy o VAT). Do ceny domeny należy doliczyć 22% VAT. Podatek VAT wykazuje się w deklaracji VAT-7 jako podatek należny.

* Należny podatek VAT podlega w całości odliczeniu. Dlatego należy wykazać go w deklaracji VAT-7 również jako podatek naliczony (art. 86 ust. 10 pkt 2 ustawy o VAT). W ten sposób podatek należny i naliczony "zerują się", co oznacza iż nie ma konieczności odprowadzania VAT do Urzędu Skarbowego.

 

Wiec w skrócie z tego co rozumiem ; nie poniose praktycznie żadnych dodatkowych kosztów przy rozliczaniu też faktury

Share this post


Link to post
Share on other sites

z help.dropped.pl

 

* Osoby fizyczne oraz osoby prowadzące działalność gospodarczą, ale niezarejestrowane jako płatnicy VAT, płacą tylko cenę uwidocznioną w serwisie. W tym przypadku, jest to cena brutto.

 

Czy nie jest tak, że osoby prowadzące działalność gospodarczą ale niezarejestrowanie jako płatnicy VAT muszą ten VAT(23%) doliczyc do kwoty i oddac w polskim urzędzie skarbowym wypelniając druk VAT 9M ?

Edited by scav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli nie jesteś zarejestrowanym płatnikiem VAT (VAT-UE), to otrzymasz fakturę z cypryjskim VATem i nie musisz już nic odprowadzać ze swojej strony.

Edited by Dropped.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

no wlaśnie dzwoniłem do KIP i powiedzieli, że jeżeli dostaję fakturę z vatem cypryjskim to i tak musze oplacić VAT w Polsce natomiast na Cyprze starac sie o zwrot tego VATu. Każdy import usług do Polski podlega opodatkowaniu VATem polskim. A żeby to zrobić trzeba być zarejestrowany podatnikiem VAT UE. Obowiązek rejestracji na VAT UE został rozszerzony na wszystkich podatników, którzy świadczą (mają zamiar świadczyć) usługi na rzecz podatników zagranicznych, bądź też chcą takie usługi nabywać.

Edited by scav

Share this post


Link to post
Share on other sites

A czy podali podstawe prawna tego? Pierwszy raz slysze o tak absurdalnym pomysle, aby VAT naliczac podwojnie.

 

Zapewne rozwiazaniem bedzie wystawienie faktury amerykanskiej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zapewne rozwiazaniem bedzie wystawienie faktury amerykanskiej.

 

Tak samo zaskoczyło mnie ostatnio to, że jeśli np. firma amerykańska wykonuje usługi elektroniczne na rzecz podmiotów niebędących podatnikami VAT, posiadających siedzibę,stałe miejsce zamieszkania lub miejsce zwykłego pobytu na terenie Polski to firma ta powinna rozliczyć sie z polskiego VAT tytulu wspomnianych usług.(podstawa prawna Art 28k o VAT). Dlatego na przykład ostatnio dostaję INVOICE za serwer VPS w pewnej amerykanskiej firmie z naliczonym polskim Vatem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×