Jump to content
tmi

NameDrive.pl - Opis, rejestracja, parkowanie domeny,wyplata

Recommended Posts

Mam takie pytanie, posiadam stronę, która jest zaparkowana i tak się zastanawiam czy mogę wrzucić tę stronę do google, aby była ona obecna w wyszukiwarce. Jeżeli nie to wejścia na stronę zaliczane są tylko gdy ktoś wpisze adres takiej domeny z ręki czy po prostu najpierw powinienem wrzucić stronę na jakiś serwer, postawić tam jakąś prowizoryczną stronę, a następnie ją zaparkować?

 

Generalnie wydaje mi się, że szanse, że ktoś wpisze adres mojej domeny z ręki są bardzo małe, a gdyby taka domena była widoczna w wyszukiwarce to już inaczej by to wyglądało.

 

@edit

Pewnie dla wielu jest to głupie pytanie, ale generalnie dopiero zaczynam zabawę z domenami, więc nie jestem obeznany w temacie.

Edited by Qbaz

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Witam, jestem zielony w temacie parkowania domen. Chciałbym się upewnić czy dobrze to zrozumiałem. Jeżeli posiadam domene i w panelu zarzadzania skierowałem dns, na namedrive w celu zarabiania na reklamach, to po przez wyzej wymieniona zmiane, nie bedzie mozliwe parkowanie w taki sposob i w efekcie nic nie zarobie?

 

To w takim razie, dlaczego namedrive, dalej oferuje mozliwosc dodawania domen do parkowania?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli zmieniłeś dns'y domeny na ns1.fastpark.net, ns2.fastpark.net (namedrive) to wszystko będzie działać prawidłowo. Cytowana zmiana dotyczyła przekierowania url.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A może ktoś z ND wyjaśnić, dlaczego system nie radzi sobie z moimi domenami i ciągle się upiera, że taka już istnieje w moim folderze?

 

Chodzi konkretnie o domeny: hopkola.pl i hopcola.pl :)

 

Obie dodawałam jednocześnie, wg zaleceń, wpisane jedna pod drugą. "Dodała się" hopkola.pl, a przy hopcola.pl wyświetla się komunikat: "Ta nazwa domeny została już umieszczona w NameDrive".

 

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nie znaczy, że ona jest u Ciebie w Panelu, tylko, że poprzedni użytkownik nie usunął jej ze swojego.

 

Jest tam opcja "Weryfikacja własności" czy jakoś tak (potem przychodzi na maila) - zrób printscreena z panelu administracyjnego domeny u rejestratora i prześlij do Namedrive (chyba, że masz jawne dane we whois, to po weryfikacji własności domena pojawi się na Twoim koncie w Namedrive, najczęściej do 24h roboczych).

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem w tym, że nie było poprzedniego użytkownika. Sama sobie tę domenę zarejestrowałam kilka miesięcy temu. Z palca. :)

Ale zgłoszenie weryfikacyjne wysłałam. Czekam i ciekawa jestem, co wymyślą ;)

 

O!

 

A w ogóle już jest zaparkowana! A w panelu ND jej nie mam :P Tę drugą w panelu mam - ale jeszcze nie ma jej w sieci. No to z wrażenia sprawdziłam we whois - nadal jest moja hehe

 

Raczej niemożliwym jest, żebym zaparkowała ją wcześniej gdzieś indziej... Jak to sprawdzić? ;)

Edited by teraz-wy.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

A to niezły bajzel mają hehe (dzięki za podpowiedź).

Ustawiłam dnsy na ND i faktycznie siedzi na parkingu. Tylko, że nie na moim koncie. Czy ja zawsze musze mieć jakieś "przejścia" z załatwianiem niektórych spraw? Od 8 dni walczę z transferem wewnętrznym domeny do zewnętrznego panelu i też akurat u mnie "nie działa" automat wysyłający maila z linkiem do potwierdzenia. Chyba wyczerpałam limit technicznej niemocy, co? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo fajny poradnik dla początkujących, czyli my po zalogowaniu otrzymujemy od nich serwer na naszą domenę w której są wyświetlane reklamy za które zarabiamy? Dobrze to zrozumiałem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może słowo serwer nie jest odpowiednie, ale gotowe strony, których nie musisz hostować u siebie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×