Jump to content
miro87

ovh.pl - authinfo

Recommended Posts

To mnie dzisiaj ovh.pl zagięło,

 

dzwonię i piszę dziś do nich, że chciałbym uzyskać kody authinfo do dwóch polskich domen(.com.pl), które u nich trzymam i domeny te chcę przenieść do innego operatora. W odpowiedzi uzyskałem informację, że muszę pocztą wysłać niezbędne dokumenty (prawie jak przy cesji), aby otrzymać kody authinfo do własnych domen.

 

Pierwszy raz się z tym spotkałem, nawet w superhost.pl pamiętam, że wystarczyło napisać maila do nich i udostępniali kod, a tutaj...

 

P.S. nie piszcie, że trzeba było tam nie rejestrować, bo to pierwsze i ostatnie domeny, które tam zarejestrowałem.

Edited by miro87

Share this post


Link to post
Share on other sites
To mnie dzisiaj ovh.pl zagięło,

 

dzwonię i piszę dziś do nich, że chciałbym uzyskać kody authinfo do dwóch polskich domen(.com.pl), które u nich trzymam i domeny te chcę przenieść do innego operatora. W odpowiedzi uzyskałem informację, że muszę pocztą wysłać niezbędne dokumenty (prawie jak przy cesji), aby otrzymać kody authinfo do własnych domen.

 

Pierwszy raz się z tym spotkałem, nawet w superhost.pl pamiętam, że wystarczyło napisać maila do nich i udostępniali kod, a tutaj...

 

P.S. nie piszcie, że trzeba było tam nie rejestrować, bo to pierwsze i ostatnie domeny, które tam zarejestrowałem.

Nie zapomnij zeskanować i dołączyć swojego dowodu lub wszelkich dokumentów firmy :D

 

Jeżeli komuś nie zależy na przenoszeniu i sprzedawaniu domen to firma jest bardzo OK mimo wszystko (przede wszystkim ze względu na ceny). Plusem (o ile w takiej papierkologii można doszukać się plusów) jest praktycznie brak możliwości wykradzenia domeny :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja poległem na czymś innym. Oto jak miłe jest tam BOK, gdy dzwoniłem 5 min temu :)

 

Posiadam w OVH kilkadziesiąt domen, w tym kilka .it Właśnie jedną transferuję od nich do innego rejestratora. W bazie whois zmienił się stan na "transfer w trakcie" jednak mija już 24h a ja nie otrzymałem linka z potwierdzeniem transferu. Tak więc dzwonie by zapytać jak to jest w tym rejestrze .it, kiedy mogę spodziewać się linku - po prostu nie wiem tego. I odbiera (nie)miła pani i tłumaczę, że nie interesuje mnie jakie są procedury rejestratorów tylko rejestru. A pani na to

"Ale to pan się od nas wynosi tak? W takim razie nie powiem panu jak to wygląda, proszę pytać tam gdzie się pan od nas wynosi. Gdyby Pan transferował do nas to bym panu powiedziała.

 

Prosiłem kilka razy ale to nie pomogło.

 

Czyli nie chciała się ze mną podzielić tą tajemną wiedzą ponieważ się wynoszę ;)

 

Słowo wynoszę używane podczas rozmowy. O tonie głosu nie wspomnę, najwyraźniej transfer wychodzący wzbudził w tej pani oburzenie.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja poległem na czymś innym. Oto jak miłe jest tam BOK, gdy dzwoniłem 5 min temu :)

 

Posiadam w OVH kilkadziesiąt domen, w tym kilka .it Właśnie jedną transferuję od nich do innego rejestratora. W bazie whois zmienił się stan na "transfer w trakcie" jednak mija już 24h a ja nie otrzymałem linka z potwierdzeniem transferu. Tak więc dzwonie by zapytać jak to jest w tym rejestrze .it, kiedy mogę spodziewać się linku - po prostu nie wiem tego. I odbiera (nie)miła pani i tłumaczę, że nie interesuje mnie jakie są procedury rejestratorów tylko rejestru. A pani na to

"Ale to pan się od nas wynosi tak? W takim razie nie powiem panu jak to wygląda, proszę pytać tam gdzie się pan od nas wynosi. Gdyby Pan transferował do nas to bym panu powiedziała.

 

Prosiłem kilka razy ale to nie pomogło.

 

Czyli nie chciała się ze mną podzielić tą tajemną wiedzą ponieważ się wynoszę ;)

 

Słowo wynoszę używane podczas rozmowy. O tonie głosu nie wspomnę, najwyraźniej transfer wychodzący wzbudził w tej pani oburzenie.

 

Pewnie jesteś kolejną osobą w tym tygodniu, która się od nich "wynosi" tak więc musisz zrozumieć frustrację tejże kobiety :P

 

Miałem kiedyś podobną sytuację z BOK jednak niezwiązanym z domenami. Wtedy usłyszałem - "wiem, ale nie powiem". Myślałem, że to żart (bodajże piątek był czyli ogólny luz bo już weekend) jednak odpowiedzi naprawdę się nie doczekałem :P

 

Najlepszym komentarzem dla podobnego rodzaju zachowań jest "jak kto dba, tak i ma", nie ma się co później dziwić masowymi migracjami klientów do konkurencji. Mistrzem takiego podejścia pozostaje dla mnie na chwilę obecną Orange ze swoją firmą kogucikiem Contact Center - ile oni mi nerwów zjedli to już opowieść na osobny temat ;/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szok! Myślałem, że skoro ta firma potrzebuje papierkowej roboty do transferów domen, to pozwolą mi to zrobić dla wszystkich na jednym formularzu....

Otóż nie! Dla każdej z domen trzeba przejść proces transferu z osobna, nawet jak ma się domen 100 i więcej.... Taką odpowiedź dał mi ich support.

 

Domainerzy powinni się wystrzegać tej firmy!

 

Podrawiam,

Paweł B.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szok! Myślałem, że skoro ta firma potrzebuje papierkowej roboty do transferów domen, to pozwolą mi to zrobić dla wszystkich na jednym formularzu....

Otóż nie! Dla każdej z domen trzeba przejść proces transferu z osobna, nawet jak ma się domen 100 i więcej.... Taką odpowiedź dał mi ich support.

 

Domainerzy powinni się wystrzegać tej firmy!

 

Podrawiam,

Paweł B.

jak nie wam nie zalezy na czasie strasznie pozakladajcie opcje na te domeny a same Wam wpadna w ramiona

normalnego rejestratora..o ile juz nie maja opcji

po co walczyc z papierkami niepotrzebnymi

Share this post


Link to post
Share on other sites
jak nie wam nie zalezy na czasie strasznie pozakladajcie opcje na te domeny a same Wam wpadna w ramiona

normalnego rejestratora..o ile juz nie maja opcji

po co walczyc z papierkami niepotrzebnymi

 

prawda ;)

 

Sam przenosiłem kilka domen z OVH i pamiętam że trochę dokumentów trzeba było im tam podesłać. U mnie przebiegło to co prawda bez problemów, ale z tego co wiem nie każdemu wydają kody authinfo (utrudniają sprawę).

 

Z Ovh jedynie mogę polecić serwery dedykowane, tanio i dobrze :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Unikajcie firmy OVH jak ognia. Co ciekawe na ich stronie ciężko znaleźć dane firmy - a jest to spółka niepodlegająca polskiemu prawu i w razie pozwu zapraszam do Francji. OVH ma w kwestii domen bardzo złe opinie i nie warto decydować się na OVH.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zarejestrowałem u nich domenę i jakie zaskoczenie mnie spotkało kiedy po tygodniu widzę, że nie ja jestem właścicielem domeny a ktoś inny

Nie polecam i nawet najniższe ceny nie przekonają mnie do nich!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem, napisz coś więcej. Niby dlaczego nie ty jesteś ABONENTEM domeny, tylko ktoś inny? Jaka domena? co jest widoczne we whois?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dawno nie zaglądałem do panelu ovh, a tu proszę - nie ma już problemów z pobieraniem kodu auth-info dla domen .pl - jeszcze rok temu trzeba było wypełniać i wysyłać dokumenty, a tu taka pozytywna zmiana. Biorąc pod uwagę ceny odnowień i łatwy dostęp do kodów auth-info można uznać ovh za ciekawą alternatywę dla premium lub aftermarket.

Edited by coolos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam taki problem, że zarejestrowałem dwie domeny w OVH z myślą o sprzedaży. Chciałem je przenieść na AM, jednak w panelu pokazuje mi się informacja, że nie można uzyskać authinfo w ciągu... 60 dni. Szczęka mi odpadła. Czy istnieje jakiś sposób, żeby to obejść?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 4.05.2019 o 03:19, Izaak napisał:

Właśnie planowałem wrzucić do nich kilka domen. Jednak chyba odpuszczę... Trochę się człowiek zestresował gdy czyta. 

 

Troche sie pozmieniało. kod authinfo jest dostępny od ręki w panelu. Co do 60dniowego okresu to obowiązuje on przy rejestracji nowych domen. Jak zarejestrujesz domene dopiero po dwóch miesiacach bedzie dostepny authinfo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×