Jump to content
DD

Co sądzisz o pomyśle pochowania Lecha Kaczyńskiego na Wawelu?

Lech Kaczyński na Wawelu?  

141 members have voted

  1. 1. Co sądzisz o pomyśle pochowania Lecha Kaczyńskiego na Wawelu?

    • Wspaniale, tam jest jego miejsce
      27
    • Powinien być pochowany w Warszawie
      81
    • To bez znaczenia, decyduje rodzina
      33


Recommended Posts

Co sądzisz o pomyśle pochowania Lecha Kaczyńskiego na Wawelu?

 

To kopia sondy z Wyborcza.pl, ale jestem ciekaw co na to Użytkownicy forum di.pl. Ot ciekawość niedoszłego politologa.. :wacko:

 

Zapraszam do wzięcia udziału w sondzie, a komentarze najlepiej już dodawać na wątku ogólnym:

http://www.di.pl/index.php?showtopic=48300

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

To pytanie jest bezcelowe bo decyzja jest już podjęta i wcale rodzina jej nie podjęła decydującą rolę ma w tej sprawie Metropolita Krakowski Dziwisz.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To pytanie jest bezcelowe bo decyzja jest już podjęta i wcale rodzina jej nie podjęła decydującą rolę ma w tej sprawie Metropolita Krakowski Dziwisz.

Dla mnie jest celowe. Chcę poznać opinię Użytkowników di.pl. Coś Ty taki czepialski i wszystkowiedzący? :wacko:

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dla mnie jest celowe. Chcę poznać opinię Użytkowników di.pl. Coś Ty taki czepialski i wszystkowiedzący? :wacko:

Opinia użytkowników też nie ma na to żadnego wpływu.

 

Coś Ty taki czepialski i wszystkowiedzący? ;)

Wykształcony w kierunku więc wiem takie rzeczy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To pytanie jest bezcelowe bo decyzja jest już podjęta i wcale rodzina jej nie podjęła decydującą rolę ma w tej sprawie Metropolita Krakowski Dziwisz.

 

To ze Metropolita Krakowski Arcybiskup Dziwisz sie zgodził to chyba nie jest zaskoczenie a co niby miał zrobić ?

Myślenie racjonalne w okolicznościach tak wielkiego ciśnienia medialnego tak wielkiego narodowego poruszenia jest zamazane .

Dodatkowe argumenty które mogły mieć miejsce ze jak Wawel to i Obama ( to tylko spekulacja ).Jeśli córka państwa Kaczyńskich tego nie wymyśliła to kto ? Jaka rodzina ? Umierająca matka Prezydenta która chyba jeszcze nie wie o tragedii i śmieci syna i synowej ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Opinia użytkowników też nie ma na to żadnego wpływu.

 

Wykształcony w kierunku więc wiem takie rzeczy.

Choćbyś był profesorem zwyczajnym - nie Tobie decydować o tym czy sonda na di.pl jest celowa czy nie.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Choćbyś był profesorem zwyczajnym - nie Tobie decydować o tym czy sonda na di.pl jest celowa czy nie.

Zapewne Tobie.

Edited by Saint

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zapewne Tobie.

W kwestii sondy, którą ja zakładam to chyba tak, no nie? :wacko:

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
W kwestii sondy, którą ja zakładam to chyba tak, no nie? :wacko:

Czyli mnie odmawiasz, a sobie przypisujesz? Gratulacje. To się nazywa demagogia czy hipokryzja?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyli mnie odmawiasz, a sobie przypisujesz? Gratulacje. To się nazywa demagogia czy hipokryzja?

No żesz k.. :wacko: Saint - opanuj się.

 

Chyba tylko autor sondy może ocenić jej celowość. Skoro ją założył = widział w tym cel.

 

Ktoś inny sobie może dywagować na ten temat - ja Ci nie zabraniam, ale mi nie mów, że moja sonda jest bezcelowa, bo jak to już napisałem i napiszę jeszcze raz: DLA MNIE MA CEL! Który zresztą opisałem w pierwszym poście.

 

To że ta sonda nie zmieni tego czy Kaczyński zostanie pochowany na Wawelu czy nie to się orientuję raczej.. mnie ciekawi opinia innych na ten temat. Kropka.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
No żesz k.. :wacko: Saint - opanuj się.

Zastanawiam się kto tu w zasadzie powinien się opanować?

 

Chyba tylko autor sondy może ocenić jej celowość. Skoro ją założył = widział w tym cel.

 

Ktoś inny sobie może dywagować na ten temat - ja Ci nie zabraniam

Hmm.... w pierwszym akapicie piszesz, że tylko Ty masz prawo ocenić czy to ma cel, a w drugim akapicie w pierwszym zdaniu mi mówisz, że mogę sobie dywagować (chyba, że pisząc inni masz na myśli wszystkich innych poza mną). W sumie to nie chciał bym się powtarzać, ale piszesz w uproszczeniu, że "tylko ty masz prawo" ale jednocześnie piszesz, że nie zabraniasz? Skąd masz to prawo? Bo moje gwarantuje Konstytucja więc z niego korzystam.

 

To że ta sonda nie zmieni tego czy Kaczyński zostanie pochowany na Wawelu czy nie to się orientuję raczej.. mnie ciekawi opinia innych na ten temat. Kropka.

Takie rzeczy jak ta ankieta to pompowanie bańki nienawiści, a chyba nie o to chodzi żeby teraz czy później skakali sobie ludzie do gardeł. Poza tym co to komu przeszkadza? Położysz się obok tego grobu i będziesz leżał? Dla mnie jest to zupełnie obojętne, gdyż Platformiane centusie z Krakowa (nie ubliżając wszystkim Krakusom) się już bulwersowali przy honorowym obywatelstwie i zrobili z tego dym teraz ci sami ludzie robią dym o pochówek na Wawelu tyle, że tu mogą guzik wskórać, a i tak z perspektywy 50 czy 100 lat historia sama to oceni tak jak w przypadku Piłsudskiego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poddaję się Saint - z Tobą wdać się w dyskusje to jak.. mniejsza o metaforę :wacko:

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uważam, że miejsce jest jak najbardziej stosowne. Okoliczności tej śmierci - tragiczne i bezprecedensowe w dziejach naszego kraju sprawiają, że należy do tego podejść w sposób szczególny.

Oceniając to zauważcie, że wydarzenie to spowodowało, swoim tragizmem, że o naszym kraju powiedziano na świecie więcej niż przez całe ostatnie dziesięciolecia. Dzięki temu też Katyń - największa zbrodnia XX wieku na naszym narodzie, a wiec szczególny fragment polskiej historii został poznany przez setki milionów ludzi.

Jestem absolutnie przekonany, że w każdym kraju człowiek taki mógłby liczyć na pochówek w najważniejszym dla tego kraju miejscu. Nie bardzo więc pojmuje nad czym tu dyskutować. Można się zgadzać z jakąś formą prowadzenia polityki lub nie, ale nie można komuś z tego powodu odebrać, że nie był wzorowym patriotą - a skoro takim był to nawet jeśli mamy inne poglądy to należy ten wybór miejsca uszanować.

Czy uważacie że marszałek Piłsudski był przez wszystkich bezwzględnie kochany (to poczytajcie o wielkopolsce), czu uważacie że będący na Wawelu królowie byli bez skazy? A jednak były to postacie szczególne, które sie wyróżniły i to należy mieć na uwadze. To jednak człowiek, który zginął tragicznie na służbie dla swojego narodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://szklokontaktowe.tvn24.pl/10060,1,To...,wiadomosc.html

 

Co to znaczy Panie Nałęcz "bo taka była wola rodziny .... i nic nam do tego"?

Nic do tego? Czy Wawel to prywatny folwark rodziny Kaczyńskich czy prywatna rezydencja k. Dziwisza?

Bez jaj Panowie....za plecami społeczeństwa dokonuje się wyboru który może dokonać tylko społeczeństwo.

 

 

I Nałęcz ma jeszcze czelność porównywać Kaczyńskiego do Piłsudzkiego?

Normalne jaja.

 

To co dziś było w Krakowie to dopiero poczatek.

Jutro ciąg dalszy....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Takie rzeczy jak ta ankieta to pompowanie bańki nienawiści, a chyba nie o to chodzi żeby teraz czy później skakali sobie ludzie do gardeł. Poza tym co to komu przeszkadza? Położysz się obok tego grobu i będziesz leżał? Dla mnie jest to zupełnie obojętne, gdyż Platformiane centusie z Krakowa (nie ubliżając wszystkim Krakusom) się już bulwersowali przy honorowym obywatelstwie i zrobili z tego dym teraz ci sami ludzie robią dym o pochówek na Wawelu tyle, że tu mogą guzik wskórać, a i tak z perspektywy 50 czy 100 lat historia sama to oceni tak jak w przypadku Piłsudskiego.

 

Choć nie byłem, nie jestem i nie będę wyborcą PIS, to zgadzam się z opinią Sainta.

Trzeba zrozumieć, że ś.p. prezydent Kaczyński o ile zostanie pochowany na Wewelu, to nie za swoje poglądy, ale głównie dlatego że zginął na służbie Rzecz Pospolitej. Wszyscy polecieli tam oddać hołd pomordowanym i niestety przyszło im zapłacić cenę najwyższą. To nie jest tylko pogrzeb ś.p. pana Kaczyńskiego, ale prezydenta Rzeczy Pospolitej, i ś.p. Lech Kaczynski reprezentuje w tym momencie majestat najjaśniejszej Rzecz Pospolitej (tak, wiem że to brzmi patetycznie, ale kto mi zabroni być). Dziwię się, że można tego nie rozumieć.

 

Ja mieszkam w Krakowie i nie przeszkadza mi to, że prezydent zostanie pochowany na Wewelu. W ogóle nie czuje się (znów patetycznie) godzien, aby o tym decydować. Kto dał uprawnienia protestującym i dlaczego ma być tak jak oni chcą? Cóż takiego uczynili dla kraju (nie wiem, pytam), że mogliby teraz decydować w tej kwestii? Prezydent oddał życie w służbie RP, chcąc złożyć hołd pomordowanym, którzy kiedyś walczyli za Polskę...za mnie i za Ciebie.

A w końcu ś.p. Lech Kaczyński został wybrany w demokratycznych wyborach większością głosów. Moi dziadkowie i pradziadkowie kiedyś za to ginęli, dlaczego ja miałbym teraz nie szanować wyboru moich współrodaków? Tylko dlatego, że mam inne poglądy? Że kogoś nie lubię?

 

Ja rozumiem najostrzejszą krytykę, protesty za życia, ale teraz już nic się nie zmieni - Prezydent nie żyje. Oddanie hołdu i części wszystkim ofiarom oraz prezydentowi to żadna manifestacja poglądów ale wyraz szacunku dla całej Rzecz Pospolitej, jej historii, ofiar i naszych przodków, którzy przelewając krew do Polski, zdolni byli do poświęceń, do których dziś, być może my nie bylibyśmy zdolni.

 

Cześć poległym, oddajmy należny hołd ś.p. Prezydentowi, Rzeczpospolitej , a potem zaczniemy dyskusje i jeżeli będzie taka wola ogółu, wrócimy do swojego bagienka.

 

LR

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bez jaj Panowie....za plecami społeczeństwa dokonuje się wyboru który może dokonać tylko społeczeństwo.

 

 

W jaki sposób? W postaci referendum czy sondy na forum di.pl? Niektórzy popadają w lekką paranoję. W kościele ostatnio byli na własnej komunii lub bierzmowaniu, ale teraz nagle stali się obrońcami Wiary, Tradycji i Legendy Wawelu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Choć nie byłem, nie jestem i nie będę wyborcą PIS, to zgadzam się z opinią Sainta.

Trzeba zrozumieć, że ś.p. prezydent Kaczyński o ile zostanie pochowany na Wewelu, to nie za swoje poglądy, ale głównie dlatego że zginął na służbie Rzecz Pospolitej. Wszyscy polecieli tam oddać hołd pomordowanym i niestety przyszło im zapłacić cenę najwyższą. To nie jest tylko pogrzeb ś.p. pana Kaczyńskiego, ale prezydenta Rzeczy Pospolitej, i ś.p. Lech Kaczynski reprezentuje w tym momencie majestat najjaśniejszej Rzecz Pospolitej (tak, wiem że to brzmi patetycznie, ale kto mi zabroni być). Dziwię się, że można tego nie rozumieć.

 

Ja mieszkam w Krakowie i nie przeszkadza mi to, że prezydent zostanie pochowany na Wewelu. W ogóle nie czuje się (znów patetycznie) godzien, aby o tym decydować. Kto dał uprawnienia protestującym i dlaczego ma być tak jak oni chcą? Cóż takiego uczynili dla kraju (nie wiem, pytam), że mogliby teraz decydować w tej kwestii? Prezydent oddał życie w służbie RP, chcąc złożyć hołd pomordowanym, którzy kiedyś walczyli za Polskę...za mnie i za Ciebie.

A w końcu ś.p. Lech Kaczyński został wybrany w demokratycznych wyborach większością głosów. Moi dziadkowie i pradziadkowie kiedyś za to ginęli, dlaczego ja miałbym teraz nie szanować wyboru moich współrodaków? Tylko dlatego, że mam inne poglądy? Że kogoś nie lubię?

 

Ja rozumiem najostrzejszą krytykę, protesty za życia, ale teraz już nic się nie zmieni - Prezydent nie żyje. Oddanie hołdu i części wszystkim ofiarom oraz prezydentowi to żadna manifestacja poglądów ale wyraz szacunku dla całej Rzecz Pospolitej, jej historii, ofiar i naszych przodków, którzy przelewając krew do Polski, zdolni byli do poświęceń, do których dziś, być może my nie bylibyśmy zdolni.

 

Cześć poległym, oddajmy należny hołd ś.p. Prezydentowi, Rzeczpospolitej , a potem zaczniemy dyskusje i jeżeli będzie taka wola ogółu, wrócimy do swojego bagienka.

 

LR

 

Droga na wawel wiedzie przez zycie, nie przez smierc, a jak zyl Prezydent i czyim czlowiekiem byl wszyscy wiemy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
- Demonstracja była bardzo niewielka. Wyszło tak jak wyszło. My, Polacy, zawsze mamy tendencję, aby jednoczyć się w chwilach ciężkich, ale po kilku dniach zaczynamy kłócić się tak jak zwykle - powiedział Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa. W ten sposób skomentował w TVN24 wczorajszy protest przed krakowską kurią przeciwko pochowaniu pary prezydenckiej w katedrze na Wawelu.

(...) Ja jednak liczę na rozsądek ludzi. Ci, którzy już protestowali, wypełnili już swój polityczny obowiązek i już tego robić nie będą - taką nadzieję wyraził prezydent Krakowa.

(...)

 

- Na dzień dzisiejszy Wawel jest idealny dla prezydenta - podkreślił prezydent Krakowa.

 

Jarosław Gowin z PO uważa, że decyzja o pochówku pary prezydenckiej na Wawelu jest w pełni uzasadniona. Gość Polskiego Radia zaapelował, by zaniechać protestów w tej sprawie, bowiem decyzja już zapadła i nie zostanie zmieniona.

 

 

Gowin podkreślił, że Lech Kaczyński był głową państwa i zginął na służbie. Jego zdaniem, pochowanie prezydenta i jego żony na Wawelu byłoby symbolicznym hołdem dla wszystkich ofiar sobotniej tragedii w Smoleńsku, a nawet dla oficerów zamordowanych w Katyniu.

 

Polityk podkreślił, że rozumie protesty osób, które nie zgadzają się z decyzją o tym, by pochować parę prezydencką w kryptach pod krakowską katedrą. Zaapelował jednak o to, by zaniechać protestów, bowiem decyzja już zapadła i nie zostanie zmieniona

 

Prof. Wojciech Roszkowski:

 

Pochowanie Lecha Kaczyńskiego na Wawelu to właściwy sposób uhonorowania tragicznie zmarłego prezydenta, głowy państwa. Ta decyzja zapadła w wyniku konsensusu na najwyższym szczeblu. W jej podjęciu uczestniczył metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz, władze państwowe i rodzina prezydenta.

 

Oczywiście miał na nią wpływ sposób, w jaki prezydent zginął, ale dobrze się stało. Ta decyzja zjednoczy naród.

 

Za życia prezydent był różnie oceniany, czasem niesprawiedliwie. Ale ta masowa żałoba po jego śmierci dla niektórych osób jest chyba próbą zadośćuczynienia za to, że ulegali tym nazbyt krytycznym nastrojom. Redaktor Michnik uznał, że można się było z prezydentem Kaczyńskim nie zgadzać, ale jednocześnie przyznał, że był to człowiek wybitny.

 

Reakcja społeczeństwa na śmierć prezydenta, reakcja, której nawet trudno się było spodziewać, najlepiej pokazuje, że decyzja o pochowaniu go na Wawelu jest słuszna.

 

Więcej... http://wyborcza.pl/1,75478,7769075,Prof__W...l#ixzz0l3TZ9GNQ

Share this post


Link to post
Share on other sites
Droga na wawel wiedzie przez zycie, nie przez smierc, a jak zyl Prezydent i czyim czlowiekiem byl wszyscy wiemy.

 

nick masz rzymski ale i gadasz jak poeta !

A serio to masz całkowitą racje i to zdanie powinno ale nie zamknie tego tematu !

Wiele konfliktów nas czeka w najbliższym czasie i to takich które będą sie toczyć nad mogiłami .Mailem przez chwile cicha nadzieje ze możne ta katastrofa i śmierć tylu ludzi coś zmieni głównie w obyczajach politycznych i retoryce ale to płonne nadzieje .

Jeszcze kurz nie opadł jak jeden z posłów PIS mówił ze dostał masę telefonów i smsow od jak to określił "zwykłych ludzi " którzy chcą sie zapisać do PISu ! W tym samym czasie łamiącym sie głosem Giżyński komentował ze ta śmierć Prezydenta jest po to żeby ludzie którzy byli nieprzychylni tej prezydenturze zrozumieli ze to było inaczej ....jakby śmierć mogla zmienić fakty !

Edited by kilofek

Share this post


Link to post
Share on other sites
nick masz rzymski ale i gadasz jak poeta !

A serio to masz całkowitą racje i to zdanie powinno ale nie zamknie tego tematu !

Wiele konfliktów nas czeka w najbliższym czasie i to takich które będą sie toczyć nad mogiłami .Mailem przez chwile cicha nadzieje ze możne ta katastrofa i śmierć tylu ludzi coś zmieni głównie w obyczajach politycznych i retoryce ale to płonne nadzieje .

Jeszcze kurz nie opadł jak jeden z posłów PIS mówił ze dostał masę telefonów i smsow od jak to określił "zwykłych ludzi " którzy chcą sie zapisać do PISu ! W tym samym czasie łamiącym sie głosem Giżyński komentował ze ta śmierć Prezydenta jest po to żeby ludzie którzy byli nieprzychylni tej prezydenturze zrozumieli ze to było inaczej ....jakby śmierć mogla zmienić fakty !

 

Dzieki:) Szczerze mowiac to nick mam troche przez przypadek, bo z roztargnienia podczas rejestracji w polu user wpisalem haslo:)

 

Masz racje, to decyzja czysto polityczna. Niestety sytuacja jest zbyt delikatna by ktokolwiek odwazyl sie sie to glosno i stanowczo powiedziec.

Teraz jest juz po ptakach, bo do niedzieli zostalo malo czasu, ale mam nadzieje ze ludzie pokaza co mysla o tej decyzji, podczas najblizszych wyborow.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Masz racje, to decyzja czysto polityczna. Niestety sytuacja jest zbyt delikatna by ktokolwiek odwazyl sie sie to glosno i stanowczo powiedziec.

Decyzja o miejscu pochówku jest całkowicie apolityczna. Najważniejsza osoba w państwie, wybrana w demokratycznych wyborach przez naród, będąca patriotą, ginąca w służbie swojemu narodowi ma prawo do pochówku w najważniejszym dla Państwa miejscu. Takich miejsc jest w naszym kraju kilka, więc decyzja, w którym powinna należeć przede wszystkim do rodziny. Natomiast organizowane protesty są już wyłącznie na tle politycznym i sa motywowane poglądami i sympatiami politycznymi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×