Jump to content
Sign in to follow this  
mlm

Znacie ludzi, którzy wymyślają domeny- i jeszcze na tym zarabiają ? :-)

Recommended Posts

Jestem ciekawy, czy w dobie pozajmowanych domen są jeszcze takie osoby, które wymyślają z palca domeny, i jest to ich źródłem utrzymania...

 

 

 

Znacie takie osoby ?:-)

 

To nie są ludzie... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja przed chwilą przejrzałem swoje listy i podsumowałem je na szybko w Excelu, wyszło mi, że jest jeszcze 3275 domen, nad którym ciągle się jeszcze zastanawiam (nad niektórymi to już ponad pół roku). :blink:

A czy nie jestesteś na siebie zły, kiedy widzisz że którąś z tych domen ktoś rejestruje? Czy nie myślisz "kurde, mogłem ją jednak wziąć, taką fajną domenę odpuściłem".

Wiadomo, że wszystkie 3275 ciężko zarejestrować, ale na pewno w tej liście są jakieś wartościowe nazwy, które zdecydowanie powinieneś zarejestrować :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak, znamy jest to 90% zarejestrowanych osób na forum :)

 

Pytanie było:

 

[...]które wymyślają z palca domeny, i jest to ich źródłem utrzymania...

 

Źródłem utrzymania czyli żyją z tego. Na pewno nie 90%, raczej 0,009% :blink:

 

Wiadomo, że wszystkie 3275 ciężko zarejestrować, ale na pewno w tej liście są jakieś wartościowe nazwy, które zdecydowanie powinieneś zarejestrować ;)

 

Dużo nazw to wyrazy ze słownika typu ablucja.pl czy abdominalny.pl ;) Nie ma czasu skrócić tej listy zbytnio chyba...

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że sporo jest takich osób. Rejestratorzy muszą na czymś zarabiać :blink:

Ja ostatnio znalazłem ciekawą domenę medyczną: plastykapochwy*pl.

Pytanie tylko jak mam coś takiego zarejestrować... a potem dostarczyć faktury księgowej :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myślę, że sporo jest takich osób. Rejestratorzy muszą na czymś zarabiać :blink:

Ja ostatnio znalazłem ciekawą domenę medyczną: plastykapochwy*pl.

Pytanie tylko jak mam coś takiego zarejestrować... a potem dostarczyć faktury księgowej :)

 

Powiesz ze to nie Ty, ze mlodszy syn zarejstrowal, akurat jest w wieku dojrzewania. Czy cos w tym stylu:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja ostatnio znalazłem ciekawą domenę medyczną: plastykapochwy*pl.

Pytanie tylko jak mam coś takiego zarejestrować... a potem dostarczyć faktury księgowej :)

 

Najpierw dokup powiekszaniepiersi.pl i facelifting.pl a zobaczysz, że albo się zwolni albo zechce podwyżkę :blink:

 

Wszystkie domeny były kiedyś wpisane z palca albo wrzucone automatycznie ze słownika. Ja się tylko zastanawiam kiedy powstanie temat - "największa/najdrożej sprzedana ninja".

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja się zawsze zastanawiam jak to się dzieje ze domeny rejestrowane z palca się sprzedają.

Do tej poty leżały wolne, a teraz ktoś rejestruj i nagle znajduje się klient ? Przez 10 lat nikt się nie znalazł, a teraz nagle sobie uświadomił, że to taka dobra domena i kupuje ja za gruba kasę (mimo że ma wszystkie inne rozszerzenia wolne) ?

 

Ja osobiście nie mam przekonania do rejestracji z palca, kiedyś zarejestrowałem kilka domen i wszystkie spadły (fakt że 4 z nich zostały przechwycone i na aukcjach było po 3-5 osób - magia spadów tu działa)

Osobiście wole łapać domeny, ale tez zawsze robię mocny przegląd. zazwyczaj na 2000 spadów (czyli średnio z jednego dnia) wymieram około 2-3 do dodania i z nich może jedna mogę licytować wyżej niż minimalne 40zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites
wystarczy zobaczyć dział "sprzedane" - większość tych domen to palcówki

 

 

Problem w tym, że tylko nieliczni w tym dziale, chwalą się sprzedażą...

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja się zawsze zastanawiam jak to się dzieje ze domeny rejestrowane z palca się sprzedają.

Do tej poty leżały wolne, a teraz ktoś rejestruj i nagle znajduje się klient ? Przez 10 lat nikt się nie znalazł, a teraz nagle sobie uświadomił, że to taka dobra domena i kupuje ja za gruba kasę (mimo że ma wszystkie inne rozszerzenia wolne) ?

No wiesz, to tak jakbyś zapytał co było pierwsze, jajko czy kura?

Wszystkie domeny były kiedyś zarejestrowane "z palca" :blink:

Tu przynajmniej mamy odpowiedź :)

 

Ja osobiście nie mam przekonania do rejestracji z palca, kiedyś zarejestrowałem kilka domen i wszystkie spadły (fakt że 4 z nich zostały przechwycone i na aukcjach było po 3-5 osób - magia spadów tu działa)

Ostatnio wypuściłem sporo domen z czego wiele w ciągu sekundy od uwolnienia zostały przechwycone a podobno niby niewiele warte ;)

 

Osobiście wole łapać domeny, ale tez zawsze robię mocny przegląd. zazwyczaj na 2000 spadów (czyli średnio z jednego dnia) wymieram około 2-3 do dodania i z nich może jedna mogę licytować wyżej niż minimalne 40zł.

Jak do tej pory większość sprzedanych przeze mnie domen sprzedało się zarejestrowanych "z palca".

Sam nawet nie pamiętam czy jakąś kupioną na rynku wtórnym sprzedałem.

Wbrew pozorom wiele dobrych domen po prostu spadło i zostało przeoczonych, nie oznacza to, że są nic niewarte.

Czasem wiele osób czeka długo z rejestracją a jak ktoś im sprzed nosa sprzątnie dopiero wtedy się nią interesują.

Edited by mdi

Share this post


Link to post
Share on other sites
True. Zgadzam sie z powyzszym. O dziwo, osobiscie wszystko to, co zarejestrowalem "z palca" sie sprzedawalo, a to, co bylo "pod sprzedaz", albo z przechwycenia, juz niekoniecznie. Do tego zauwazylem, ze leciwi "cwaniacy" pompuja rynek, a sami sprzedaja takie gnioty, jakich nikt by nie zarejestrowal. Probuja nas tym zainteresowac (a to IDN, a to 3 literowki, a to generyki), dzieki czemu wielu sie kieruje ich wytycznymi, a oni wyprzedaja swoje ninje...

 

Osobiscie rejestruje dla siebie, a opowiesci DD, selesa i innych, mozna w bajki wlozyc. Bo gdzie jest dowod na to, ze historia.pl itp sprzedaly sie za tyle za ile poszly? Kto udowodni, ze to nie byly ustawki dla gawiedzi, by rozruszyc rynek? No i gdzie ci mentorzy w dziale wyceny? Dlaczego tam nie chca pomagac? Az tak zapatrzeni w spady, czy po prostu jednak ten rynek jest funta klakow wart? :blink: A niby tak zachwalaja rynek domen... a niby tak siedza po 10godz przed kompem... i ani jednej wyceny?! Bo dobrze wiedza, ze to g...no warte i ze to co napisza w innym temacie, to swiete dla niewtajemniczonych, wiec po co sie wysilac - ciemny lud i tak wszystko lupi, a dzieki temu wzrosnie popularnosc domen, wzrosnie sprzedaz i wzrosnie prestiz, a dzieki niemu ceny.

 

Niby ucza w szkolach logiki, ale jak, to wlasnie efekty widac...

 

[edit]

 

Mowi sie o moralnosci, a najstarsi "mentorzy" uprawiaja takiego cybera i do tego smieja sie nam w twarz. Umoralniaja nas, banuja na forum itd a pozniej sami albo rejestruja literowki, albo uprawiaja cybersqatting, albo zakladaja "przechwytywacze" i trzepia na tym kasiore. Proponuje przejzec posty z poczatkow forum, by wyrobic sobie o niektorych "mentorach" odpowiednie zdanie...

 

Zwykla obluda...

 

[edi2]

 

Obecni mentorzy, kiedys jeszcze "wyceniajacy" domeny innych, wyceniali niektore domeny jako ninje, a pozniej sami lakomili sie na te domeny, albo rejestrowali ludzaco podobne...

 

 

ja również nie wierze w te sprzedaże ,coraz bardziej mnie się wydaje ze na forum panuje tzw.marketing szeptany.A ja głupi też nie jestem widze i czytam równiez posty.Pamiętajmy firmy zatrudniaja osoby np. do promowania produktu i namawiania do kupna produktu.Robią sztuczne zainteresowanie w internecie i na forach.

 

napiszą takie osoby info na forum i jako domeniarz może siędziec od lat na forum czyta ktos to forum,napisze info raz na jakis czas o dobrej sprzedaży i domenki się sprzedaja lepiej .Proste no nie.

Edited by damchen

Share this post


Link to post
Share on other sites
No wiesz, to tak jakbyś zapytał co było pierwsze, jajko czy kura?

Wszystkie domeny były kiedyś zarejestrowane "z palca" :blink:

Tu przynajmniej mamy odpowiedź :)

no niby tak, ale kilka lat temu można było rejestrować lepsze domeny niz teraz. Żeby domena zarejestrowana teraz była dobra to trzeba poczekać z 5 lat. Ewentualne sprzedaże to moim zdaniem efekt uświadomienia klienta że mamy coś co mu może być potrzebne ( przez mailing) nie wiedzę innego wytłumaczenia)

 

Ostatnio wypuściłem sporo domen z czego wiele w ciągu sekundy od uwolnienia zostały przechwycone a podobno niby niewiele warte ;)

A to jest akurat normalne że na każdą ninje znajdzie się inwestor, co widać w dziale wycena.

 

Jak do tej pory większość sprzedanych przeze mnie domen sprzedało się zarejestrowanych "z palca".

Sam nawet nie pamiętam czy jakąś kupioną na rynku wtórnym sprzedałem.

Wbrew pozorom wiele dobrych domen po prostu spadło i zostało przeoczonych, nie oznacza to, że są nic niewarte.

No zdarza się, że coś fajnego zostaje przeoczone (ale zawsze sobie robię listę spadów których szkoda mi dodawać i takie rejestracje z palca mi się zdarzyły). Z rynku wtórnego (od domeniarzy) ja nie kupuje (może i byłaby szansa na jakąś lepszą domenę niż ze spadu, ale trzeba więcej zapłacić, a narazie nie stać mnie zamrażanie pieniędzy.)

 

Czasem wiele osób czeka długo z rejestracją a jak ktoś im sprzed nosa sprzątnie dopiero wtedy się nią interesują.

No to już trzeba mieć cholerne szczęście, żeby zarejestrować z palca domenę, którą zainteresowana jest jakaś firma, ale sępi 10zł na rejestracje, a potem odkupuje ja za kilka tysięcy.

Częściej takie sytuacje zdarzają się na spadach. Gość widzi ze domena zajęta to czeka że ktoś jej nie opłaci. Jak się okazuje że ktoś domenę przechwycił ( klient pewnie myśli ze po prostu abonent przedłożył) to się zgłasza i oferuje nieraz niezłą kasę.

Edited by Jachu19

Share this post


Link to post
Share on other sites

A znacie może jakieś inne strony oprócz CenyDomen.pl - gdzie można sobie popatrzeć, co się sprzedało ostatnio ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
A znacie może jakieś inne strony oprócz CenyDomen.pl - gdzie można sobie popatrzeć, co się sprzedało ostatnio ?

Sprzedaże.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sprzedaże.pl

 

 

Dzięki.

 

 

Mam wrażenie, że przyszłością są cały czas dla firm- domeny dwuwyrazowe.

 

 

Firm jest bardzo wiele, a jeszcze więcej będzie powstawać.

Firmy będą szukać ciekawych domen dwuwyrazowych na rynku, lub nawet trzywyrazowych, które będą po prostu zapadać w pamięć, i miło będzie je wpisywać w przeglądarkę :-)

 

Warunkiem musi być jednak to, że będą musiały być niezwykle ciekawe, łatwo zapadające w pamięci, które się będzie łatwo i przyjemnie wymawiać i będą odwzorowywały to, co dana firma ma do zaoferowania.

Takie domeny, będą spełniały idealne kryteria, dla marketingu szeptanego.

 

Wniosek:

 

Trzeba wymyślać ciekawe domeny, a nie kupować generyki :-)

 

...Za wyjątkiem oczywiście wyjątkowych okazji odnośnie zakupu generyka :-)

 

 

Tak sobie przeglądam portal cenydomen.pl i sprzedaże.pl i jestem ciekawy, czy jest możliwość aby jakoś sprawdzić, kto kupił te wszystkie sprzedane domeny...

 

Czy są to klienci końcowi czy domainerzy ?

Edited by mlm

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...] Firmy będą szukać ciekawych domen dwuwyrazowych na rynku [...]
Będą szukać po prostu ciekawych domen. Dwuwyrazowe będą kupować, ale jeśli nie będzie ich stać na jednowyrazową. Chyba, że uznają, iż do profilu działalności bardziej odpowiednia jest konkretna fraza dwuwyrazowa. Zresztą, domena domenie nierówna.
[...] lub nawet trzywyrazowych, które będą po prostu zapadać w pamięć, i miło będzie je wpisywać w przeglądarkę :-) [...]
Hm. Tak. W to, że zapadną w pamięć, nie wątpię. I na pewno będzie je miło wpisywać w przeglądarkę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hm. Tak. W to, że zapadną w pamięć, nie wątpię. I na pewno będzie je miło wpisywać w przeglądarkę.

Trzy wyrazy wcale nie muszą być długie ani trudne do zapamiętania... Nie mów, że nie jesteś w stanie zapamiętać ILoveYou - trzy wyrazy, w dodatku w obcym języku... a zapamięta każdy.

 

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja osobiście, gdybym miał firmę produkującą bułeczki, to zapewne nie chciałbym mieć strony generycznej typu: buleczki.pl, ale chciałbym mieć stronę swiezebuleczki.pl plus IDN :-)

 

To samo, gdybym miał firmę, która oferuje loty balonem, to strony pewnie nazywałaby się:

 

LotyBalonem.pl lub LotywBalonie.pl, lub PrzelotyBalonem.pl czyli domenki dwuwyrazowe :-)

 

Nie patrzyłem nawet czy są take domeny, ale mi się podobają.

Edited by mlm

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja osobiście, gdybym miał firmę produkującą bułeczki, to zapewne nie chciałbym mieć strony generycznej typu: buleczki.pl, ale chciałbym mieć stronę swiezebuleczki.pl plus IDN :-)

 

To samo, gdybym miał firmę, która oferuje loty balonem, to strony pewnie nazywałaby się:

 

LotyBalonem.pl lub LotywBalonie.pl, lub PrzelotyBalonem.pl czyli domenki dwuwyrazowe :-)

 

Nie patrzyłem nawet czy są take domeny, ale mi się podobają.

 

 

podam przykład na mojej domenie wywozodpadow*pl, chyba żadna firma nie chciała by mieć domeny odpady.pl albo sam wywoz.pl :rolleyes:

Wiadomo że w takiej sytuacji muszą być dwa słowa.

Edited by rrl.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wywoz*/wywóz* wcale nie byłaby taka zła.

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy odnosicie czasem wrażenie, że oferowanie domen po zaniżonej cenie nie przekłada się na ich większą sprzedaż ?

Mam na myśli fakt, że skoro firma nie jest zorientowana w rynku to mimo wszystko nie będzie zainteresowana zakupem za niską kwotę ?

 

Media coraz częściej donoszą o sprzedażach domen takich jak opony.pl za miliony złotych - każdy, czy chce czy nie, słyszał kiedyś o domenach(sex.com, itp.) Niektórzy kupując domeny bezpośrednio od inwestorów szukają szansy, inni natomiast zastanawiają się "skoro specjalista tak nisko ją wycenia, to musi być tyle warta... po co mi taka domena ?!". Tyczy się to również osób, które mają kapitał i chcą rozpocząć przygodę z domenami. Co sądzicie ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy odnosicie czasem wrażenie, że oferowanie domen po zaniżonej cenie nie przekłada się na ich większą sprzedaż ?

Mam na myśli fakt, że skoro firma nie jest zorientowana w rynku to mimo wszystko nie będzie zainteresowana zakupem za niską kwotę ?

 

Media coraz częściej donoszą o sprzedażach domen takich jak opony.pl za miliony złotych - każdy, czy chce czy nie, słyszał kiedyś o domenach(sex.com, itp.) Niektórzy kupując domeny bezpośrednio od inwestorów szukają szansy, inni natomiast zastanawiają się "skoro specjalista tak nisko ją wycenia, to musi być tyle warta... po co mi taka domena ?!". Tyczy się to również osób, które mają kapitał i chcą rozpocząć przygodę z domenami. Co sądzicie ?

 

Nareszcie głos rozsądku.

Szczególnie pierwszy akapit powinni przeczytać "inwestorzy" cieszący się ze sprzedaży domeny za 100-200 PLN firmie, która wydaje taką kwotę miesięcznie na papier toaletowy do służbowych kibelków, a miesięczne wydatki na promocję to powyższe kwoty, ale w tysiącach złotych.

Proszę mnie dobrze zrozumieć. Nie myślę, że każda :) jest warta tysiące złotych, a nawet zaryzykuję :) stwierdzenie, że zapewne większość domen, które większość z nas ma ochotę sprzedać KK nie przedstawia żadnej wartości (patrz: dział "wycena" lub "ciekawe domeny zarejestrowane z palca"). Jednak jeśli już jest coś ciekawego - nie myślę nawet o domenach z ekstraklasy, ale chociażby o solidnych "drugoligowcach" - to sprzedawanie ich firmie (co innego oczywiście d2d) za niskie xxx jest bez sensu.

I Gaudzinski ma tu 100% racji, argumentując, że zaniżona cena nie przekłada się na większą sprzedaż.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[edit]

 

Mowi sie o moralnosci, a najstarsi "mentorzy" uprawiaja takiego cybera i do tego smieja sie nam w twarz. Umoralniaja nas, banuja na forum itd a pozniej sami albo rejestruja literowki, albo uprawiaja cybersqatting, albo zakladaja "przechwytywacze" i trzepia na tym kasiore. Proponuje przejzec posty z poczatkow forum, by wyrobic sobie o niektorych "mentorach" odpowiednie zdanie...

 

Zwykla obluda...

 

Trochę się zabawię w archeologa ale Twój tekst zyskał na aktualności w świetle afery PodbijGate

 

A odnośnie tytułu tematu owszem są ludzie zarabiający na wymyślaniu domen ale to nie Ci którzy pchają się przed szereg i maja parcie na szkło.

W przypadku tych "medialnych" stawiałbym sporo na to że owszem zarabiają ale na prowizjach od rejestratorów (co samo w sobie nie jest niczym nagannym o ile ktoś nie wciska ludziom kitu i nie ogłasza że sprzedał "psa" za milion nie wspominając nic że sprzedaż owa odbyła się na zasadzie sprzedaży "psa" za 2 "koty" po pół bańki

Edited by promedica

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzięki za ten link, super film - polecam.

również przyłączam się do podziękowań i bardzo polecam obejrzenie. film pt. Food Maters, opowiadający o szkodliwości przetworzonej żywności i ogromnym wpływie pożywienia na nasze zdrowie. poza tym o zarabianiu przez koncerny farmaceutyczne na leczeniu objawów a nie przyczyn chorób (na wskutek złego odżywiania).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trzy wyrazy wcale nie muszą być długie ani trudne do zapamiętania... Nie mów, że nie jesteś w stanie zapamiętać ILoveYou - trzy wyrazy, w dodatku w obcym języku... a zapamięta każdy.

 

Pozdrawiam!

 

 

To faktycznie bardzo specyficzny przykład.

Bardzo, bardzo [już] "znana i lubiana" fraza, gdzie jedno ze słów jest jednoliterowe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×