Jump to content
networker

hotels.pl

Recommended Posts

Tyle tylko, że w Polsce poprawnie jest "hotele" - tutaj obowiązuje język Polski. Hotels.pl brzmi co najmniej nieswojo. Ciekaw jestem, czy daliby 330k USD za hotele.eu (która dla dla mnie jako Polaka jest warta dużo więcej niż ta z tematu) :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tyle tylko, że w Polsce poprawnie jest "hotele" - tutaj obowiązuje język Polski. Hotels.pl brzmi co najmniej nieswojo.

W zasadzie masz rację tyle tylko, że hoteli w Polsce szykują nie tylko Polacy a po obcokrajowcach trudno spodziewać się żeby znali język polski.

 

Nawet hotelen.pl jest zagospodarowana.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
W zasadzie masz rację tyle tylko, że hoteli w Polsce szykują nie tylko Polacy a po obcokrajowcach trudno spodziewać się żeby znali język polski.

Oni szukają w "swoich" serwisach, a więc np. hotels.com, booking.com, hotels.de etc., których nazwy pasują do danej koncówki. Ciekawe, czy Polacy szukaja noclegów w Niemczech pod hotele.de? Z mojego punktu widzenia to użycie takiej domeny jak hotels.pl to "no go" ze względu na ogromny potencjał konfuzji. Można to w pewnym sensie porównać do postawienia serwisu na literówce.

 

Tak czy inaczej życzę abonentowi tej domeny jak najlepiej, na pewno sie znajdą napaleńcy (pierwszy już się zgłosił w tym temacie).

Share this post


Link to post
Share on other sites

a mnie się wydaje że hotel znajdzie swoją nazwę i ją wykreuje a ,nie kupi domeny za 200 k euro/zl/usd i innej walucie.

 

Takie moje zdanie.

 

 

może słuyc jako wyszukiwarka hoteli jedynie.

Edited by damchen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przecież oczywiste, że nie kupi tego pojedynczy hotel, tylko wyszukiwarka hoteli w Polsce. Ból jest taki - Polska ma słabą bazę hotelową i nie jest jakąś wymarzoną destynacją turystyczną (czy nawet biznesową). Nie jestem przekonany, żeby ktoś wyłożył na nią takie pieniądze jak na .eu. Ale na pewno ktoś ją kupi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dziękuję wszystkim za oceny i wyceny, oraz pomocne informacje

 

oczywiscie jeżli ktoś jeszcze chce coś dorzucić,s zczególeni np ceny sprzedaży hotels.it etc to poproszę :)

Edited by networker

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raz jeszcze odpowiem - nie porównuj do hotels.it, .fr czy .es. Bo niestety nasz kraj nie jest aż takim kąskiem dla turystów. Raczej bym szukał próby odniesienia do jakiegoś hotels.se, czy hotels... no właśnie co, hotels.ru?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

wielki lament ....buuu huuu...Polska nie ma bazy hotelowej.

 

Niektórzy zapominają że czas nie stoi w miejscu a progres ma to do siebie że tych hoteli będzie coraz więcej, coraz lepszych.

Zainteresowanie Polską jako ośrodkiem turystycznym na pewno nie zmaleje tylko wzrośnie, choćby ze względu na to że mało które państwa mają tak zachowane zabytki z XIII wieku, jeden z największych rynków w Europie, pustynię itp itd itd .

 

Nie wspomnę że na temat Polski jest coraz głośniej , częściej etc.

Na pewno bez echa też nie pozostanie nadchodzące Euro 2012.

 

Domena hotels.pl jest jedna a chętnych będzie coraz więcej.

 

...a ci co mają problem z anglojęzycznymi zwrotami niech rozejrzą się dookoła

ot pierwsze z brzegu:

money_logo_standard.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites
wielki lament ....buuu huuu...Polska nie ma bazy hotelowej.

 

Niektórzy zapominają że czas nie stoi w miejscu a progres ma to do siebie że tych hoteli będzie coraz więcej, coraz lepszych.

Zainteresowanie Polską jako ośrodkiem turystycznym na pewno nie zmaleje tylko wzrośnie, choćby ze względu na to że mało które państwa mają tak zachowane zabytki z XIII wieku, jeden z największych rynków w Europie, pustynię itp itd itd .

 

Nie wspomnę że na temat Polski jest coraz głośniej , częściej etc.

Na pewno bez echa też nie pozostanie nadchodzące Euro 2012.

 

Domena hotels.pl jest jedna a chętnych będzie coraz więcej.

 

...a ci co mają problem z anglojęzycznymi zwrotami niech rozejrzą się dookoła

ot pierwsze z brzegu:

money_logo_standard.gif

 

1. Zapomniałem o tym Euro, faktycznie to może mieć znaczenie dla finalnej sprzedaży (in plus).

2. Absolutnie jestem zwolennikiem angielskich keywordów, znaczna część mojego portfolio się z takowych składa, więc zarzut marny.

3. Z tą pustynią i wielkimi zabytkami, to żeś się trochę ośmieszył (wiem, mamy pustynię, wielkości dużej piaskownicy)... W co drugiej włoskiej miejscowości masz jakiś zabytek z listy UNESCO. Podejrzewam, że ilość zabytków na Ukrainie jest nie mniejsza niż w Polsce - dwa razy większy kraj. Znasz chociaż jeden? Pojechałbyś na Ukrainę w celach turystycznych (innych niż Euro)? A Colosseum, Pompeje i pewnie 10 innych na szybko wymienisz dla innego kraju. Lament? Myślę, że chłodne spojrzenie na ojczyznę. Rozumiem - w ostatnich dniach każdy powinien być wielkim patriotą, me not.

 

Odpierając zarzut - spodziewam się dużej sprzedaży, ale raz jeszcze powtórzę - zdecydowanie mniejszej niż .it, .es, .fr itp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie domenka się podoba. Angielskie keywordy ładnie wyglądają z końcówką .pl (nie wszystkie oczywiście). Z wycenami nie ma co się porywać. Każdy kto rzuca kwotami, powinien pisać ile sam byłby w stanie zapłacić za taką domenę.

Osobiście jestem ciekaw czy znajdzie się jakiś chętny z grubszym portfelem na tą domenę :)

 

Pzdr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niezły strzał, opcja "młoda", a więc widać, że nie wszystko fajne jest już zaopcjowane. Masz nosa.

Może niektóre wyceny tutaj trochę na wyrost, ale trafiła Ci się naprawdę świetna domena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pisałem ogólnie ale jak zabrałeś głos to Ci odpowiem....

 

3. Z tą pustynią i wielkimi zabytkami, to żeś się trochę ośmieszył (wiem, mamy pustynię, wielkości dużej piaskownicy)... W co drugiej włoskiej miejscowości masz jakiś zabytek z listy UNESCO. Podejrzewam, że ilość zabytków na Ukrainie jest nie mniejsza niż w Polsce - dwa razy większy kraj. Znasz chociaż jeden? Pojechałbyś na Ukrainę w celach turystycznych (innych niż Euro)? A Colosseum, Pompeje i pewnie 10 innych na szybko wymienisz dla innego kraju. Lament? Myślę, że chłodne spojrzenie na ojczyznę. Rozumiem - w ostatnich dniach każdy powinien być wielkim patriotą, me not.

 

Fakt pustynia to może nie najlepszy przykład (chociażnei o wielkość tu chodzi a o charakter) ale Kraków (Wawel, Kościół Mariacki, Rynek, Kazimierz) Gdańsk, Frombork, Malbork, Toruń, Parki przyrodniczo krajobrazowe etc etc chyba są

 

Można pisać o Ukrainie tylko po co? Na CNN i BBC wyświetlane są od dłuższego czasu reklamy zapraszające do odwiedzenia Polski.

O Ukrainie nic w temacie turystyki czy przybliżenia kraju na CNN jakoś nie widziałem (poza jedną http://www.youtube.com/watch?v=lzItUNqAkz0 )

 

Ilość Poskich promo w anglojęzycznych mediach jest za to bardzo zauważalna

 

http://www.youtube.com/watch?v=AzvoQeG7QTc

 

http://www.youtube.com/watch?v=Sd6aI3gWSjQ

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=aD_Fc9jqsFI

 

 

 

etc etc etc

 

Włochy zgoda...ale jak myślisz gdzie weź pod uwagę że sporo turystów zwiedzających muzea, miejsca takie jak Włochy czy Francja ma "zaliczone" i co dalej? ;)

Polska wydaje mase pieniędzy na propagowanie turystuki. To że baza noclegowa jest słaba to jedno ale tak jak pisałem ...progres i czas.

 

A tego ostatniego komentarza na temat patriotyzmu w ostatnich dniach to nie rozumiem.

Co ma piernik do wiatraka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

na giełdzie domen: do 12 000 złotych, klient końcowy może 40 000 - 60 000 złotych, to zależy, ciężko jest wycenić domenę, w każdym bądź razie warto ją przedłużać, na pewno na niej nie stracisz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×