Jump to content
Sign in to follow this  
DD

Jakie są Twoje miesięczne przychody z parkingu domen (w EURO)?

Jakie są Twoje miesięczne przychody z parkingu domen (w EURO)?  

120 members have voted

  1. 1. Jakie są Twoje miesięczne przychody z parkingu domen (w EURO)?

    • 1 - 99 EUR
      89
    • 100 - 499 EUR
      15
    • 500 - 999 EUR
      3
    • 1000 - 1999 EUR
      7
    • 2000 - 4999 EUR
      4
    • 5000 - 10000 EUR
      2
  2. 2. Gdzie parkujesz WIĘKSZOŚĆ domen?

    • NameDrive
      93
    • Sedo
      21
    • Inna firma
      6


Recommended Posts

Zapraszam do sondy: Jakie są Twoje miesięczne przychody z parkingu domen (w EURO)?

 

Jest też pytanie dodatkowe o firmę, gdzie parkujesz WIĘKSZOŚĆ swoich domen.

 

Ogólnie wiadomo, że przychody z parkingu w ostatnim czasie (rok) znacznie spadły. Zresztą dla polskiego ruchu nigdy te przychody nie były wysokie z powodu niskich stawek za kliknięcie. Stawki zamiast rosnąć raczej spadły. Część z Was ma też przychody z zagranicznych domen i zagranicznego ruchu, ale jednak polscy domainerzy większość przychodów z parkingu opierają jednak o polski ruch.

 

Bardzo ciekawi mnie o jakich miesięcznych przychodach z parkingu w euro w ogóle mówimy?

 

Sonda jest anonimowa, a dodatkowo przedziały są na tyle szerokie (szczególnie w "górnych" partiach), że nikt nie powinien się obawiać wzięcia w niej udziału. Jeśli ktoś chce się pochwalić w wątku jakie ma przychody, ewentualnie jak te przychody się zmieniły, to zapraszam do wpisów oczywiście :)Wszelkie inne komentarze związane z tematem również mile widziane!

 

Sam również wezmę udział w tej sondzie, ale jak już będzie trochę głosów, żeby zachować zasadę anonimowości :)

 

Mam prośbę o szczere odpowiedzi. Jeśli chcesz podać fałszywe dane - nie bierz udziału w sondzie.

 

Aha - jeszcze jedno - jeśli wybierzecie w sondzie inną firmę niż NameDrive lub Sedo - dobrze będzie jeśli w wątku podacie jaka to firma.

 

EDIT: Widzę właśnie, że nie dałem opcji > 10000 EUR. Jeśli zarabiasz więcej - zaznacz po prostu to pole.

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mnie jeszcze zastanawia ile domen parkują te osoby co zaznaczyły powyżej 100 EURO i czy z parkingu starcza im choćby na przedłużanie domen.

Właśnie 4 dni temu zacząłem parkować i w luźnej statystyce wychodzi mi, że na jednej domenie zarobie akurat tyle ile trzeba na przedłużenie, a reszta na razie bez klików.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ze swoich kilkuset domen nie parkuję obecnie żadnej. Więc 0 (nie głosuję, bo brakuję takiej opcji). Kiedyś dochody wystarczały "na waciki"... strata czasu, sił i środków.

Pozdrawiam!

Edited by Renek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ze swoich kilkuset domen nie parkuję obecnie żadnej. Więc 0 (nie głosuję, bo brakuję takiej opcji). Kiedyś dochody wystarczały "na waciki"... strata czasu, sił i środków.

Pozdrawiam!

 

Podobnie ja. Od roku czasu zarobiłem ok 6 Euro na kilkudziesięciu domenach.

Podejrzewam, że nawet niektóre top generyki nie zarabiają na tyle, żeby opłacało się je parkować. Znam co najmniej jeden taki przypadek.

Edited by uzytkownik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedyś (2008 r.) na kilku domenach zarobiłem w NameDrive około 25$ w ciągu 2 miesięcy (mam je w portfelu).

 

Potem przestałem parkować bo stwierdziłem, że i tak nie warto choć jak na dzisiejsze czasy to całkiem niezły wynik.

 

Od kilku dni te same domeny przywróciłem na parking oraz dodałem kilkanaście domen, które mają nawet niezły ruch i co się okazało?

 

Że w ciągu 3 dni zarobiły 0,05 $ i podobno miały tylko około 100 odsłon i 2 kliki łącznie w tym okresie (u mnie statystyki nie licząc "robotów" oraz "gołych" IP - tj. wyraźne hosty unikalnych użytkowników wynosiły w granicach kilkudziesięciu dziennie dla każdej z domen) więc uważam, że parkingi robią wszystkich w przysłowiowe rogi (a sprawdzić ich się nie da) nie tylko podczas tzw. uśredniania zarobków ale na wyświetleniach i klikach.

Edited by mdi

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja tam na ND mam około setki domen, z czego jakikolwiek liczący się ruch może 10 domen.

Razem od lutego ugrały mi ponad 40$

Wyżyć się z tego nie da, a podobno 80% od kliknięcia daje ND ...

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Kiedyś z parkingu miałem miesięcznie kilka razy więcej, niż obecnie. Fakt, że wiele dobrych domen zdjąłem z parkingu żeby je pozycjonować, ale jednak zmiana jest tragiczna.

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na ND mam od 3 miesięcy 24 domeny, które dają mi zwykle około $15-20 choć ostatnie 30 dni było wyjątkowo owocne - $37 ale to ze względu na 1 klik za ponad $14 i jeden klik za $3 . Najlepsze wyniki dają u mnie domeny mocno tematyczne (głównie technologia) z relatywnie małym ruchem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
podobno 80% od kliknięcia daje ND ...

 

Gdyby tak było nie trzeba by było czekać na przeliczenie stawki. Kliki są już sprzedane wiec wystarczyłoby przemnożyć przez 0,8 w locie. Prowizje są różne.

 

Z ankiety widać, że coraz mniej osób trzyma swoje domeny na parkingach. Nie dziwie się. Dużo moich domen było kupowanych typowo pod parkingi więc mój wynik przyzwoity. Jednak potwierdzam to, co napisał Michal. Od jakiegoś czasu zmiany są widoczne. Na minus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

szczerze mówiąc sprawa legalności parkowania domen na Namedrive, a co

za tym idzie przychodów jakie co niektóre domeny osiągają , dla mnie

delikatnie mówiąc śmierdzi

oszustwami(czyli jawne łamanie regulaminu, o dziwo pozostające bez

reakcji ze strony Namedrive- powiazania biznesowe???)

spójrzcie sobie na listę domen w Namedrive , które osiągają zarobki

powyżej 10$.

Na przykład domena Totalsaver.pl i jej koleżanki Booktaxi.pl oraz

Powerpro.pl(ładne miesięczne zarobki).adresy te nie przekierowują na stronę

zaparkowaną w Namedrive ,

tylko na "prywatną stronę" z z wieloma innymi domenami "właściciela"

.

A na owej "prywatnej stronie" można z łatwością znaleźć linki takich

serwisów jak :

Allegro.pl, gazetaprawna.pl, Ceneo.pl czy Totalmoney.pl .

Więc nie jest dziwne (przynajmniej dla mnie) ,że takiej" jakości" domeny

zarabiaja

sobie fajną kaskę na parkingu Namedrive (nie będąc ZAUWAŻONYMI przez

"ALGORYTMY" Namedrive?!??!

Przykładów "legalności zarobkowania" TOP zarabiających domen można by

jeszcze wymienić kilka,

ale to może następnym razem.

Chyba ,że to całe zjawisko jest legalne w myśl regulaminów Namedrive.

Jeśli się pomyliłem to niech mnie ktoś "oświeci".

Dziękuję i pozdrawiam,

Share this post


Link to post
Share on other sites

z jednym IDN miałem fuksa i zarobił mi ponad 100 $ w 4 miesiące (kilka strzałów po kilkanaście $ dziennie jak nIDN pojawiał się w tv)

 

nastepne w ciągu roku (odpowiednio $)

 

17

10

7

5

2

...

 

na kilkadziesiat zaparkowanych

 

trzeba trafić

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrze Daniel napisał

Ogólnie wiadomo, że przychody z parkingu w ostatnim czasie (rok) znacznie spadły
, tylko dlaczego ?

Jeśli chodzi o sedo to spadek jest zauważalny, chodź ostatnio widzę dziwną tendencję wzrostową kilka dni pod koniec miesiąca wzrost zarobków o 60 - 90% wygląda to trochę jak wyrównanie całego miesięcznego bilansu, albo może jakaś motywacja, żeby ich nie zmienić, czy widzicie podobne zachowanie u siebie ??

nie wiem jak ND nigdy nie lubiłem specjalnie tam parkować,

udział reklamy online ciągle rośnie, a nasze zarobki spadają?? nie jest to za bardzo logiczne i pytanie co dalej?

 

 

Co do ankiety chętnie bym zobaczył szczere wypowiedzi o wynikach paru osób z forum :) w tym założyciela.

No, ale Dżentelmeni o zarobkach nie rozmawiają

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje dochody z parkingu są obecnie na poziomie 100$+ (ok. 120$ przez ostatnie 2 mies) jednak ta wartość może być nieco myląca jeśli uwzgęldnić koszty zakupu i przedłużeń. Ogólnie jestem niezadowolony z PPC polskich domen które wynosi średnio 0.03$ (w zeszłym roku było to 0.04$, natomiast z wcześniejszymi latami nie mam porównania ponieważ siedzę w domenach zaledwie rok). To jest poziom Wietnamu i Tajlandii gdzie PPC również wynosi 0.02-0.03$ (mam po jednej literówce z obu krajów). Zastanawiam się jak to jest, że średni poziom dla Europy wynosi 0.10$, a dla Polski tylko 0.03$? Albo reklama w Internecie nie jest jeszcze u nas tak popularna jak w Europie Zachodniej, albo nasza gospodarka jest w znacznie gorszym stanie niż wmawiają nam politycy (zielona wyspa z dodatnim PKD, itp....).

Edited by Kokoro

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zastanawiam się jak to jest, że średni poziom dla Europy wynosi 0.10$, a dla Polski tylko 0.03$?

 

Za dużo oszustów.

 

Jak ja ustawiam kampanię w Google AdWords, pierwsze co robię to wyłączam reklamę w sieci partnerskiej.

 

Raz zapomniałem tego zrobić i po jednym dniu oszuści wyklikali ponad 200 zł - po 70, 120 wejść z tych samych IP, wejścia z zaparkowanych domen trzywyrazowych zupełnie niepasujących do treści reklamy, z wyszukiwarek MP3, nielegalnych kopii Wikipedii czy nawet z pustych stron.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety z ND jest coraz gorzej. Ostatnio kuleje optymalizacja domen - nawet jak wpisze się keywordy dla reklam, to prawidłowe reklamy wyświetlają się przez parę godzin, po czym znowu wyświetlają się reklamy domyślne, lub (jak na mojej ostatnio coraz lepiej zarabiającej domenie) w ogóle przestają się wyświetlać przez kilka dni. :) Już pomijam to, że zarobki są marne, ale mogli by przynajmniej pozwolić tym domenom coś zarobić, a nie nawet to utrudniać...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×