Jump to content
Sign in to follow this  
kazimierzd

Pamietacie aktorki.pl na Allegro ?

Recommended Posts

swego czasu domena aktorki.pl została sprzedana na allegro za ponad 60.000 zł , ciekawe że do tej pory nie ma żadnej stronki pod tym adresem, sporo czasu już minęło, czyżby to była ściemniona aukcja ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
swego czasu domena aktorki.pl została sprzedana na allegro za ponad 60.000 zł , ciekawe że do tej pory nie ma żadnej stronki pod tym adresem, sporo czasu już minęło, czyżby to była ściemniona aukcja ?

 

Co ciekawe, domena nie zmieniła też właściciela (patrz nask_id). Czyżby ustawka na allegro? Nie, to niemożliwe! Przecież allegro nie pozwoliło by na takie coś! :P

 

(moim zdaniem temat do skasowania)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio śledziłem kilka aukcji do samego końca- duża część z nich wygląda na ustawki- tuż przed końcem nagle goście odwołują oferty podając np. jako powód brak finalizacji transakcji ze względu na wyjazd zagraniczny- u wszystkich licytujacych :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
sory ze wykopuje stary temat: teraz tak patrze aktorki.pl poszly niby za 60k PLN a sa na parkingu o_O

Po prostu nie poszła za te 60k - wszystko na to wskazywało i nadal wskazuje.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie jest tyle warta. A co do allegro, to po co tam wystawiać dobre domeny i dawać tym złodziejom zarobić.

Z tego samego powodu, dla którego warto wystawiać domeny na aukcję na konferencji T.R.A.F.F.I.C. i płacić potem 15% prowizji Monikerowi.. :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z tego samego powodu, dla którego warto wystawiać domeny na aukcję na konferencji T.R.A.F.F.I.C. i płacić potem 15% prowizji Monikerowi.. ;)

 

DD

 

1,5 % prowizji allegro bierze, to od 60 tys wychodzi 900 PLN prowizji, musieli tyle zapłacić bo została oficjalnie sprzedana, oferty przed końcem nie zostały odwołane, albo gościu który sprzedawał liczył na to że prawdziwy klient przebije, nie wyszło to postanowił nie robić cyrku i zapłacił prowizję (ale od tego jeszcze podatki, ładnych parę tysiaków ) więc mało prawdopodobne, może próba nakręcenia "domeniarzy" na zakup domen, taka aukcja pewnie wpłynęła na masowe wykupywanie nawet beznadziejnych domen w nadziei że sprzedadzą się za niezłe pieniądze, więc jeśli stoi za tym jakaś firma sprzedająca domeny to zwykła promocja, tańsza i lepsza niż wynajęcie Marka Konrada żeby w tv mówił żeby kupować i sprzedawać domeny, albo Ferdka Kiepskiego który by powiedział że to świetny sposób żeby zarobić a się nie narobić :), A może Allegro chciało pokazać że u nich też da się sprzedać domenę za niezłe pieniądze, no ale to już trochę tropienie teorii spiskowych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ kazimierzd - obecnie prowizja za taką aukcję wyniosłaby 365.50 zł, bo powyżej 5000 zł prowizja wynosi 0.50%, ale w tamtych czasach chyba było tak, że powyżej 5000 zł nie było już dodatkowej prowizji, ale nie pamiętam dokładnie, kiedy te przepisy się zmieniły.

 

A podatku na pewno nikt od tej aukcji nie płacił, jeśli do faktycznej sprzedaży nie doszło i nie zmienił się właściciel domeny.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
@ kazimierzd - obecnie prowizja za taką aukcję wyniosłaby 365.50 zł, bo powyżej 5000 zł prowizja wynosi 0.50%, ale w tamtych czasach chyba było tak, że powyżej 5000 zł nie było już dodatkowej prowizji, ale nie pamiętam dokładnie, kiedy te przepisy się zmieniły.

 

A podatku na pewno nikt od tej aukcji nie płacił, jeśli do faktycznej sprzedaży nie doszło i nie zmienił się właściciel domeny.

 

DD

 

No faktycznie skoro to ściema i transakcji nie było to podatków nie trzeba płacić, nie przemyślałem do końca sprawy, bo w przekrętach nie mam doświadczenia :)

 

A tak wogóle ciekawy jestem czy na allegro kiedyś została naprawdę sprzedana jakaś domena za więkrze pieniądze, powiedzmy powyżej tych 5000 PLN.

Share this post


Link to post
Share on other sites
No faktycznie skoro to ściema i transakcji nie było to podatków nie trzeba płacić, nie przemyślałem do końca sprawy, bo w przekrętach nie mam doświadczenia ;)

 

A tak wogóle ciekawy jestem czy na allegro kiedyś została naprawdę sprzedana jakaś domena za więkrze pieniądze, powiedzmy powyżej tych 5000 PLN.

WIĘKSZE!! :D Dbaj o ortografię :D

 

Na Allegro było już wiele transakcji, które przekroczyły 5000 zł - pr.pl, fly.pl, poker.com.pl - żeby wymienić tylko kilka :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×