Jump to content
Renek

Wybory prezydenckie A.D. 2010

Kto zostanie nowym Prezydentem RP?  

105 members have voted

  1. 1. Kto zostanie nowym Prezydentem RP?

    • Kandydat zgłoszony przez Lewicę (kimkolwiek by nie był)
      1
    • Kandydat zgłoszony przez Platformę Obywatelską (kimkolwiek by nie był)
      43
    • Kandydat zgłoszony przez Polskie Stronnictwo Ludowe (kimkolwiek by nie był)
      2
    • Kandydat zgłoszony przez Prawo i Sprawiedliwość (kimkolwiek by nie był)
      34
    • Kandydat zgłoszony przez Unię Polityki Realnej (kimkolwiek by nie był)
      21
    • Kandydat zgłoszony przez inną partię (kimkolwiek by nie był)
      2
    • Kandydat niezależny (kimkolwiek by nie był)
      2


Recommended Posts

Kto zostanie nowym Prezydentem RP? Nie pytam o nazwiska, bo w polskim systemie demokratycznym to jest sprawą drugorzędną.

 

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy pytanie zdefiniowałeś prawidłowo. Pytasz bowiem, kto zostanie prezydentem, a nie o nasze preferencje(na kogo zagłosujemy).

Zwolennik PSL, UPR, SLD, nei zagłosuje na swoją partie, ale na PIS lub PO, bo dobrze wie, że jego kandydat nie ma szans.

 

Chyba że o to chodziło, nie o nasze preferencje, ale który kandydat ma największe szanse wygrać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]

Dokładnie o to mi chodziło. Nie pytam na kogo będziecie głosować, ale o Wasze opinie i odpowiedź na pytanie kto wygra wybory?

 

Pozdrawiam!

Edited by Renek

Share this post


Link to post
Share on other sites

O kurcze, to się pospieszyłem :-) Myślałem, że chodzi o pytanie o preferencje ... Zagłosowałem na UPR, ale JKM będzie chyba zgłoszony przez WiP..?

A wygra z 95% pewnością kandydat PO..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam wrażenie że w polskim systemie demokratycznym głosuje się jednak na nazwiska. Często poglądy to sprawa drugorzędna

 

Mam podobne wrażenie - najlepiej widać to na lewicy, gdzie szanse na drugą turę mieliby może Jolanta Kwaśniewska i Włodzimierz Cimoszewicz, a każdy inny kandydat będzie mieć problem, żeby uzbierać 15% głosów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
"Dotychczas Platformie nic poważniej nie zaszkodziło: ani afera hazardowa, ani katastrofalna sytuacja w służbie zdrowia. Miała stały kredyt zaufania, ale on się już wyczerpuje. Poparcie dla PO zacznie spadać na rzecz PiS" - ocenił Rafał Ziemkiewicz w rozmowie z "Super Expressem". [...]

Uważa, że Platrforma Obywatelska nie ma nic do zaoferowania wyborcom w kwestiach ideowych. "To partia bezideowa" - dodaje.

Ziemkiewicz uważa, że na niekorzyść PO działa także to, iż "ludzie nie chcą, aby wszystkie ośrodki władzy znalazły się w jednym ręku".

 

źr.: dziennik.pl/polityka/article591811/Ziemkiewicz_Poparcie_dla_PO_stopnieje.html

 

PSL chce zgłosić Waldemara Pawlaka (już zbierają podpisy...), z UPR wystartuje Janusz Korwin-Mikke (też zbierają podpisy), Tomasz Nałęcz potwierdził oficjalnie rezygnację ze startu.

 

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pan Janusz Korwin-Mikke jeśli wystartuje, to z listy WiP, od jakiegoś czasu nie jest już w UPR.

http://partiawip.pl/sztab/

Faktycznie, sam już zaczynam się gubić w tych przeobrażeniach...

...pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przecież wiadomo, że prezydentem będzie kandydat PO i wiadomo, że będzie to Komorowski - najgorszy prezydent w historii Polski.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przecież wiadomo, że prezydentem będzie kandydat PO i wiadomo, że będzie to Komorowski - najgorszy prezydent w historii Polski.

...czyżbyś też obiecywał odgryźć sobie język w razie niespełnienia się tego proroctwa? :)

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przecież wiadomo, że prezydentem będzie kandydat PO i wiadomo, że będzie to Komorowski - najgorszy prezydent w historii Polski.

 

Muszę Cie zmartwić bo czy patrzeć na sondaże pod koniec kadencji, czy dokonania za prezydentury, na samym konću plasuje sie Lech Kaczyński, i raczej nikt Go nie przebije.

Share this post


Link to post
Share on other sites
...czyżbyś też obiecywał odgryźć sobie język w razie niespełnienia się tego proroctwa? ;)

Pozdrawiam!

:) Po ostatnich wydarzeniach nic nie obiecam, ale na ten moment jedynym kandydatem grupy, która decyduje o władzy w Polsce jest B. Komorowski i to jego poprą wpływowe media.

 

Muszę Cie zmartwić bo czy patrzeć na sondaże pod koniec kadencji, czy dokonania za prezydentury, na samym konću plasuje sie Lech Kaczyński, i raczej nikt Go nie przebije.

Lech Kaczyński niewątpliwie był beznadziejnym prezydentem, jednak zadania jakie zostaną postawione Komorowskiemu sprawią, że to on zapisze się w historii jako najgorszy prezydent.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Muszę Cie zmartwić bo czy patrzeć na sondaże pod koniec kadencji, czy dokonania za prezydentury, na samym konću plasuje sie Lech Kaczyński, i raczej nikt Go nie przebije.

Gorbaczow pojechał do Stanów na spotkanie z prezydentem Reganem. I obaj postanowili urządzić sobie wyścig, którego wynik radzieckie gazety zrelacjonowały następująco: Gorbaczow zajął zaszczytne drugie miejsce a Regan przybiegł przedostatni.

 

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przecież wiadomo, że prezydentem będzie kandydat PO i wiadomo, że będzie to Komorowski - najgorszy prezydent w historii Polski.

Skąd wiesz, że najgorszy? :) Bo o ile wynik wyborów można zaplanować, ponieważ stado (czytaj: społeczeństwo) zrobi to, co mu się powie w "sondażach", to trudno mi prognozować jak będzie wyglądać prezydentura danego kandydata.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przecież wiadomo, że prezydentem będzie kandydat PO i wiadomo, że będzie to Komorowski - najgorszy prezydent w historii Polski.

Ja bym nie był przekonany. W związku z ostatnimi wydarzeniami wyborcy stali się aktywni obywatelsko bardziej wyczuleni na politykę i dużo będzie zależeć od sposobu prowadzenia kampanii poszczególnych obozów. Trudno liczyć żeby znaczącą rolę odegrał ktoś spoza układu PO-PiS ( niekiedy wbrew sympatiom głosuję się na tego kto ma większe szanse wygrać, stąd marne wyniki JKM, który wydaje się ma większe poparcie niż odzwierciedlają procenty).

Przypuszczam, że o ile Jarek zdecyduje się wystartować, będzie głównym kandydatem do fotela ( o ile nie będzie grał na emocjach w związku ze śmiercią brata, co może przysporzyć mu więcej szkody niż korzyści). Komorowski pomimo tego że jest sprawnym politykiem, to brak mu "tego czegoś", empatii, wyrazistości, medialności.

Być może wystartuje Lech Wałęsa i gdyby tak się stało to też może delikatnie namieszać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Lech Kaczyński niewątpliwie był beznadziejnym prezydentem, jednak zadania jakie zostaną postawione Komorowskiemu sprawią, że to on zapisze się w historii jako najgorszy prezydent.

 

Mówisz o reformach które PO będzie chciała przepchnąć, a Kaczyński by bloknął?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Być może wystartuje Lech Wałęsa i gdyby tak się stało to też może delikatnie namieszać.

No, ostatnio dostał coś w granicach jednego procenta...

 

na ten moment jedynym kandydatem grupy, która decyduje o władzy w Polsce jest B. Komorowski

 

Czyli się zgadzasz ze mną, że w Polsce o wyniku wyborów nie decyduje społeczeństwo tylko jakaś Grupa Decydująca o Władzy?

 

Mówisz o reformach które PO będzie chciała przepchnąć, a Kaczyński by bloknął?

Nie było czego blokować, bo PO nie miała żadnych projektów reform i ustaw. A ich brak tłumaczyło tym, że i tak wstrętny Kaczor by zablokował. Jeśli Komorowski zostałby prezydentem mogłoby się okazać, że król jest nagi.

 

...pozdrawiam!

Edited by Renek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mówisz o reformach które PO będzie chciała przepchnąć, a Kaczyński by bloknął?

Mówię o celach jakie wymuszą na Komorowskim światowe środowiska "trzymające władzę" szczególnie Skull and Bones w zamian za monopol na władzę i poparcie mediów.

 

Czyli się zgadzasz ze mną, że w Polsce o wyniku wyborów nie decyduje społeczeństwo tylko jakaś Grupa Decydująca o Władzy?

 

jw

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mówię o celach jakie wymuszą na Komorowskim światowe środowiska "trzymające władzę" szczególnie Skull and Bones w zamian za monopol na władzę i poparcie mediów.

Ktoś tutaj ostatnio bardzo przeceniał wszechwładzę FSB... myślę, że Ty akurat bardzo przeceniasz Skull and Bones a szczególnie zainteresowanie tego środowiska Polską.

Osobiście szukałbym zainteresowanych promowaniem Komorowskiego znacznie bliżej.

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mówię o celach jakie wymuszą na Komorowskim światowe środowiska "trzymające władzę" szczególnie Skull and Bones w zamian za monopol na władzę i poparcie mediów.

 

 

 

jw

 

@Renek, @Pan Grzegorz

 

Bardzo ciekawe co mówicie. Kto według Was jest tą "grupą trzymającą władzę"?:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kto zostanie nowym Prezydentem RP? Nie pytam o nazwiska, bo w polskim systemie demokratycznym to jest sprawą drugorzędną.
W sumie to masz rację, bo zagłosuję na kogokolwiek, byleby był z PiSu ;), chociaż osobiście uważam, że Jarosław Kaczyński nie powinien kandydować - zostanie rozjechany przez media w dwa tygodnie i nie przyciągnie nikogo poza twardym elektoratem swojej partii a to niestety za mało, żeby wygrać w II turze. Dla mnie idealną kandydatką byłaby Zyta Gilowska - na razie ma co prawda "tylko 13%", ale jest przebojowa, naturalna, rozpoznawalna i konkretna - jedna jej debata z Bronisławem Komorowskim mogłaby wszystko wywrócić do góry nogami. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dla mnie idealną kandydatką byłaby Zyta Gilowska - na razie ma co prawda "tylko 13%", ale jest przebojowa, naturalna, rozpoznawalna i konkretna - jedna jej debata z Bronisławem Komorowskim mogłaby wszystko wywrócić do góry nogami. :)

 

I była w PO, wiadomo, jedyna w miarę normalna:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bardzo ciekawe co mówicie. Kto według Was jest tą "grupą trzymającą władzę"?;)

No, nie spodziewasz się chyba, że będę tak po nazwiskach...

 

Dla mnie idealną kandydatką byłaby Zyta Gilowska - na razie ma co prawda "tylko 13%", ale jest przebojowa, naturalna, rozpoznawalna i konkretna - jedna jej debata z Bronisławem Komorowskim mogłaby wszystko wywrócić do góry nogami. :)

Na mój gust to rozpoznaje ją zapewne te 13% społeczeństwa.

 

I była w PO, wiadomo, jedyna w miarę normalna:)

 

Interesujący wyznacznik normalności masz... Piesiewicz zapewne wg Ciebie jest normalny, bo był w PO?

 

Pozdrawiam!

Edited by Renek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×