Jump to content
Renek

Wybory prezydenckie A.D. 2010

Kto zostanie nowym Prezydentem RP?  

105 members have voted

  1. 1. Kto zostanie nowym Prezydentem RP?

    • Kandydat zgłoszony przez Lewicę (kimkolwiek by nie był)
      1
    • Kandydat zgłoszony przez Platformę Obywatelską (kimkolwiek by nie był)
      43
    • Kandydat zgłoszony przez Polskie Stronnictwo Ludowe (kimkolwiek by nie był)
      2
    • Kandydat zgłoszony przez Prawo i Sprawiedliwość (kimkolwiek by nie był)
      34
    • Kandydat zgłoszony przez Unię Polityki Realnej (kimkolwiek by nie był)
      21
    • Kandydat zgłoszony przez inną partię (kimkolwiek by nie był)
      2
    • Kandydat niezależny (kimkolwiek by nie był)
      2


Recommended Posts

Środa, 21 Kwietnia 2010

 

Skandal nad grobem Walentynowicz. Delegacja Marszałka Sejmu chwiejnym krokiem ze spóźnionym wieńcem

 

GDAŃSK. Po uroczystościach pogrzebowych na Cmentarzu Srebrzysko w Gdańsku-Wrzeszczu miał miejsce incydent. Ok. godz. 18.30 - gdy trwało zakopywanie grobu z trumną Anny Walentynowicz - podjechał pod sam grób samochód z delegacją Marszałka Sejmu. Chwiejnym krokiem zanieśli wieniec od Bronisława Komorowskiego. Jeden z nich był wyraźnie „zmęczony”…

 

Panowie wnieśli wieniec pod grób. Przywieziony fotograf zrobił im pamiątkowe zdjęcie - do archiwum sejmowego. Delegacja położyła wieniec tuż przed zakopywanym właśnie grobem. Panowie musieli uważać, aby nie stracić równowagi i nie wpaść. Jeden z nich był wyraźnie „zmęczony”…

 

Natychmiast zameldowali komórką Marszałkowi, że zadanie wykonane - wieniec jest na miejscu.

 

Nasz reporter zamienił kilka zdań z jednym z członków tej spóźnionej delegacji Marszałka. Nie ujawnił, dlaczego dopiero 2,5 godziny po ceremonii żałobnej, bez świadków, bez rodziny, Przyjaciół Anny Walentynowicz podkładają wieniec od Marszałka Bronisława Komorowskiego. Reporter otrzymał od niego wizytówkę: Waldemar Strzałkowski. Doradca Marszałka Sejmu, ul. Wiejska 4/6/8.

 

Osoby obecne podczas tego składania wieńca nie kryły zażenowania. Nie chodziło o to, że wieniec spóźniony, że przywieziony ukradkiem - po ceremonii pogrzebowej - i położony "tak sobie" - aby odnotować w protokole. Czego Marszałek się wstydził, dlaczego - jeżeli już nie sam (chociaż wiadomo, że był dzisiaj w Gdańsku, na pogrzebie śp. Macieja Płażyńskiego) to jego przedstawiciele nie uczestniczyli w pogrzebie i nie złożyli wieńca honorowo i uroczyście.

 

Jednakże najbardziej zbulwersowało, że panowie ze spóźnionym wieńcem szli "chwiejnym krokiem". A od Pana Doradcy Marszałka, który złożył wieniec i bełkotliwym głosem rozmawiał z reporterem po prostu - cuchnęło alkoholem...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
To nie była oficjalna delegacja, ale prywatna.

a to spoczko... mogli iść z podniesionym czołem... :D szkoda tylko, że sami się na siebie nie zrzygali dla zaakcentowania tej prywatności

Share this post


Link to post
Share on other sites
a to spoczko... mogli iść z podniesionym czołem... :D szkoda tylko, że sami się na siebie nie zrzygali dla zaakcentowania tej prywatności

 

 

Nic dodać, nic ująć

Share this post


Link to post
Share on other sites
PiS ostro w górę. Poparcie dla PO spada

Nie zmieniło się jedno - Platforma Obywatelska wciąż prowadzi w sondażach. Jednak najnowsze badanie MillwardBrown SMG/KRC dla "Faktów" TVN pokazuje ostre ruchy. Poparcie dla PO, choć wciąż najwyższe, znacznie spada. Jednak prawdziwą rewolucją jest wzrost, jaki zanotowało Prawo i Sprawiedliwość.

41 proc. Polaków oddałby swój głos na Platformę Obywatelską, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę. Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na poparcie 35 proc. wyborców - wynika z sondażu MillwardBrown SMG/KRC dla "Faktów" TVN.

Oznacza to, że - w porównaniu z poprzednim badaniem tej pracowni dla "Faktów" TVN przeprowadzonym w drugiej połowie marca - Platforma straciła 6 pkt proc. poparcia, a PiS zyskał 14 pkt proc.

Do Sejmu dostałby się jeszcze Sojusz Lewicy Demokratycznej, który cieszy się poparciem 6 proc. respondentów (spadek o 2 pkt proc.).

Według sondażu poniżej progu wyborczego znalazłoby się Polskie Stronnictwo Ludowe, które uzyskało 3 proc. poparcia (spadek o 4 pkt proc.).

O preferencje partyjne były pytane tylko osoby, które zadeklarowały udział w wyborach lub jeszcze nie wiedziały czy to zrobią (grupa 1325 osób spośród 1509 osób, wśród których przeprowadzono sondaż).

Sondaż telefoniczny przeprowadzono 21 kwietnia na reprezentatywnej próbie 1509 dorosłych Polaków.

 

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaczekajmy na kolejne sondaże. Ludzie kojarzą PIS z Lechem Kaczyńskim, ale gdyby mieli głosować na konkretne osoby, myśle że już tak różowo by to nie wyglądało.

Nie mniej jednak PIS rzeczywiście ładnie poszedł w górę. Afery, można rzec, nas nie drasnęły, a tu ostra zmiana.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zaczekajmy na kolejne sondaże. Ludzie kojarzą PIS z Lechem Kaczyńskim, ale gdyby mieli głosować na konkretne osoby, myśle że już tak różowo by to nie wyglądało.

Nie mniej jednak PIS rzeczywiście ładnie poszedł w górę. Afery, można rzec, nas nie drasnęły, a tu ostra zmiana.

Niedawno tak broniłeś rzetelności sondaży... czyżby się coś od tego czasu zmieniło? Przestały nagle być wiarygodne?

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niedawno tak broniłeś rzetelności sondaży... czyżby się coś od tego czasu zmieniło? Przestały nagle być wiarygodne?

Pozdrawiam!

 

A w którym miejscu ja powiedziałem że są niewiarygodne?

 

Po tragedii były bodajże 3 sondaże, to pierwszy w którym tak znacząco wzrosło poparcie dla PIS'u. Jedna jaskółka wiosny nie czyni.

Więc pisze, że jestem ciekaw co pokażą następne.

Ale wcale go nie neguje.

 

W tym samym badaniu(co ten sondaż) były także inne sondaże.

 

Czy Jarek powinien startować w wyborach.

50% - nie, nie powinien

36% - tak, powinien

 

Czy Komorowski powinien zrezygnować ze staartu

 

78 - powinien startowac

16 - powinien zrezygnowac

 

Kto wygra pierwszą ture

 

Komorowski 48%

Jarek 20 ileś%

 

Jakoś to poparcie dla pisu nie przekłada sie na wybory prezydenckie. Dlaczego? Dlatego że ludize kojarzą PIS z Lechem Kaczynskim(sentyment za Lechem, przekłada sie na poparcie dla pisu), ale gdyby mieli glosować na konkretne osoby, byłby problem, bo całe stare kierownictwo sie nie sprawdziło, a Jarek boi sie dać władze Ziobrze, lub młodym.

Edited by horacy11

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaczekajcie, za chwilę zacznie się mega jazda na PiS ;) Już wystawiają tzw. autorytety (Kwaśniewskie, Nałęcze, Środy itp.) i ubijają teren pod nawałnicę. Znaczy, że się boją i pewnie sondaże są bardzo niepokojące skoro już teraz rozpoczyna się akcja mediuf. Atak jak zawsze dała Trybuna... tfu, przepraszam GW. A wiadomo, ciemny lud to kupi :D

Tyle tu było o sondażach, że takie wiarygodne... To jak wytłumaczyć taki rozrzut w ciągu kilku dni w dwóch różnych sondażach? :P Pic na wodę ale pewnie znajdą się i tacy co sobie to wytłumaczą ;)

 

Specjalna dedykacja. Piosenka z '72 ale jaka aktualna:

"Telewizja pokazał a uczeni podchwycili że jednemu psu gdzieś w Azji można przyszyć łeb od świni" :P

 

PS. Nie widziałem, że na tym forum 34% to mohery i dewotki ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie zapomnijcie o Januszu Korwin Mikke ;) . On to dopiero zamiesza :D

 

 

1/3 forum za PIS-em , oj oj z kim ja tu się zadaje ;)

Edited by DESiGNER

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zaczekajcie, za chwilę zacznie się mega jazda na PiS ;)

 

 

Grzesiek musimy być silni i nieugięci !Nie dopuścimy do tego żeby zaplute karły reakcji rzucały oszczercze opinie na temat naszej partii i jej wielkiego przywódce :D)Będziemy bronic zaciekle prawdziwych Polaków i jedynych którzy maja monopol na patriotyzm, wiarę w Boga , prawo i sprawiedliwość. Nie damy sobie w prosty sposób odebrać polskości i zaprzepaścić tylu reform które pis przeprowadził w naszym kraju ;))

Share this post


Link to post
Share on other sites
1/3 forum za PIS-em , oj oj z kim ja tu się zadaje :lol:

 

 

Skąd wiesz, że 1/3 forum jest za PIS-em?

 

Ja zaznaczyłem PIS, bo uważam, że ktoś z PIS-u wygra wybory, ale to nie oznacza, że ja też na niego zagłosuję.

Share this post


Link to post
Share on other sites
No i wszystko wraca do normy.

Sondaż z dzisiejszej Rzeczpostpolitej.

 

http://wiadomosci.onet.pl/2159794,11,sonda..._sama,item.html

 

PO - 46

PIS - 26

 

 

Platforma Obywatelska nadal jest liderem w notowaniach poparcia partii politycznych, chociaż traci poparcie - wynika z sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej", przeprowadzonego w dniach 8-14 kwietnia, czyli częściowo już po katastrofie pod Smoleńskiem.

W stosunku do poprzedniego badania PO zanotowała spadek poparcia aż o 7 pkt.

 

 

Taki sondaż można rozbić o pewien kant. Część ludzi pytają przed katastrofą, część po. I co masz na myśli pisząc, żę "wszystko wraca do normy", skoro to sondaż sprzed 10 dni?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Taki sondaż można rozbić o pewien kant. Część ludzi pytają przed katastrofą, część po. I co masz na myśli pisząc, żę "wszystko wraca do normy", skoro to sondaż sprzed 10 dni?

 

Ale Rzeczpospolita opublikowała dopiero dzisiaj, a Ona raczej nie sprzyja PO.

 

A myslisz ze wczorajszy sondaż dla TVN(w ktorym PIS ma +14%) byl przeprowadzany w ciągu jednego dnia?

 

Ale to rzeczywiscie jest irytujące, w większości nie mówią w jakim dniach były zbierane dane, w jaki sposób, na ilu osobach, itp.

Ciężko później z tego jakieś wnioski wyciągnąć. Trzeba czekać na kolejne sondaże.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale to rzeczywiscie jest irytujące, w większości nie mówią w jakim dniach były zbierane dane, w jaki sposób, na ilu osobach, itp.

 

 

I to jest własnie pole do nadużyć. Ważny jest sposób zadawania pytań. Przykładem jest sonda Remka, który pyta kto wg nas zostanie Prezydentem RP. Ja zaznaczyłem, że ktoś z PIS-u, choć na niego wcale nie zagłosuję raczej. Podobnie mogły uczynić inne osoby.

 

Ktoś teraz wysuwa błędne wnioski, że tyle i tyle osób z forum jest za PIS-em.

Share this post


Link to post
Share on other sites
No i wszystko wraca do normy.

No i proszę, cytowany przez Ciebie sondaż jest bardziej wiarygodny niż ten cytowany przeze mnie, bo ten cytowany przez Ciebie jest bardziej zbieżny z Twoimi poglądami?

 

(Tak, ta ankieta jest z mojej strony pewną manipulacją, która ma wykazać - i jak widzę doskonale wykazuje - sposób manipulacji i pokazać jedną z metod ich naginania do z góry założonych tez...)

 

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
(Tak, ta ankieta jest z mojej strony pewną manipulacją, która ma wykazać - i jak widzę doskonale wykazuje - sposób manipulacji i pokazać jedną z metod ich naginania do z góry założonych tez...)

 

Pozdrawiam!

 

Już nie rób z siebie takiego spryciarza. Akurat w ankietach przeprowadzanych przez duże ośrodki badawcze, pytania sa dobrze ukonkretyzowane, nie tendencyjne.

Szczegóły może nie są podawane do szerokiej publiki, ale ośrodki także podlegają ocenie/krytyce i jedna wpadka/manipulacja" która przedostałaby się do szerokiej opinii zakonczyłaby żywot danego ośrodka.

 

Poza tym gdzie napisałem że bardziej wiarygodny? Albo próbujesz mi coś wmówić albo masz jakąś dysfunkcje

Jeśli we wszystkich sondażach przed tragedią, PO miała ~45%, a PIS ~25%, a nagle pojawia sie sondaż 41/35, a po nim znowu 40/25, to można powiedzieć że wszytko wraca do normy.

 

Powtarzalność wyniku, wzmacnia jego wiarygodność.

Edited by horacy11

Share this post


Link to post
Share on other sites
Już nie rób z siebie takiego spryciarza. Akurat w ankietach przeprowadzanych przez duże ośrodki badawcze, pytania sa dobrze ukonkretyzowane, nie tendencyjne.

Szczegóły może nie są podawane do szerokiej publiki, ale ośrodki także podlegają ocenie/krytyce i jedna wpadka/manipulacja" która przedostałaby się do szerokiej opinii zakonczyłaby żywot danego ośrodka.

 

:lol:;) ;) ;) ;) :D

 

No właśnie masz na to dowód... tego samego dnia dwa różne duże ośrodki publikują dwa sondaże, których wyniki diametralnie się od siebie różnią. A oba jednocześnie nie mogą być prawdziwe... więc albo jeden z nich jest nic nie warty, albo oba. Możesz sobie wybrać, która wersja bardziej Ci się podoba, ale Twój wybór będzie oparty tylko i wyłącznie na wierze, a nie na wiedzy. Równie dobrze możesz rzucać kostką i ustalić sobie wynik.

 

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
:lol:;) ;) ;) ;) :D

 

No właśnie masz na to dowód... tego samego dnia dwa różne duże ośrodki publikują dwa sondaże, których wyniki diametralnie się od siebie różnią. A oba jednocześnie nie mogą być prawdziwe... więc albo jeden z nich jest nic nie warty, albo oba. Możesz sobie wybrać, która wersja bardziej Ci się podoba, ale Twój wybór będzie oparty tylko i wyłącznie na wierze, a nie na wiedzy. Równie dobrze możesz rzucać kostką i ustalić sobie wynik.

 

Pozdrawiam!

 

Mogę także je uśrednić.

Share this post


Link to post
Share on other sites
:lol:;) ;) ;) ;) :D

 

No właśnie masz na to dowód... tego samego dnia dwa różne duże ośrodki publikują dwa sondaże, których wyniki diametralnie się od siebie różnią. A oba jednocześnie nie mogą być prawdziwe... więc albo jeden z nich jest nic nie warty, albo oba. Możesz sobie wybrać, która wersja bardziej Ci się podoba, ale Twój wybór będzie oparty tylko i wyłącznie na wierze, a nie na wiedzy. Równie dobrze możesz rzucać kostką i ustalić sobie wynik.

 

Pozdrawiam!

 

 

Sondaże mogą się teraz różnic znacząco od siebie, gdyż częśc ankiet była wypełniania przed katastrofą, a częśc po, a w przypadku wyniku Pisu robi to kolosalną różnicę. Z pewnością katastrofa przyczyniła się do wzrostu sympatii dla Pisu i jeśli tylko politycy tej partii będą w stanie utrzymac stonowany po katastrofie wizerunek tej formacji poparcie dla Pisu będzie dalej rosło. Osobiście nie sądzę, żeby wystarczyło to do wygrania wyborów prezydenckich, ale do osiągnięcia w nich wyniku bardzo dobrego, znacznie powyżej wcześniejszych oczekiwań już jak najbardziej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mogę także je uśrednić.

...i myślisz, że od tego staną się bardziej prawdziwe?

 

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×