Jump to content
Sign in to follow this  
CzytanieNaEkranie.com

"Złodziejski i Przekupny Rząd Polski" kiedy w tym kraju będzie normalnie?

Recommended Posts

Chciałbym przypomnieć, że w obliczu tragedii smoleńskiej Brazylia wprowadziła 3 dni żałoby. Po co? Bo rząd potrzebował samolotów, a trwały negocjacje i najpoważniejszym oferentem były brazylisjkie Embraery. Tak się robi interesy.

Rząd Brazylii wprowadził żałobę głównie ze względu na katastrofy naturalne u siebie.

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najgorsze jest to, że 38 mln Polaków może co najwyżej złapać się za głowę czytając takie artykuły, z tego co widzę, zginęła niewłaściwa setka ludzi z rządu ...

 

pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Najgorsze jest to, że 38 mln Polaków może co najwyżej złapać się za głowę czytając takie artykuły, z tego co widzę, zginęła niewłaściwa setka ludzi z rządu ...

Lepiej wypluj te słowa... możemy ich sobie nie lubić, ale życzenie komukolwiek śmierci to jednak gruba przesada. Pamiętaj, że oni nadal latają tymi tupolewami...

...żeby byli właściwi trzeba pójść i zagłosować na tych właściwych.

 

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

No dobra, przesadziłem.

Odnośnie wyborów, wiem że "jak nie głosujesz to nie narzekaj", ale przynajmniej dla mnie nie ma kandydata na którego oddałbym głos. Cały czas Ci sami ludzie, czasem jest przetasowanie między partiami, i zawsze ten sam schemat: wybory - obietnice, po wyborach - walki partyjne, przedyborami - obrzucanie się błotem.

A na sam koniec bilans, kolejny rząd znowu nic nie zrobił, zaprzepaścił szanse, rozkradł i poszedł swoją drogą

 

doprawdy ręce opadają

Share this post


Link to post
Share on other sites
A na sam koniec bilans, kolejny rząd znowu nic nie zrobił, zaprzepaścił szanse, rozkradł i poszedł swoją drogą

 

doprawdy ręce opadają

 

Lubię takie merytoryczne wypowiedzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A na sam koniec bilans, kolejny rząd znowu nic nie zrobił, zaprzepaścił szanse, rozkradł i poszedł swoją drogą

Święte słowa...

...pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Lubię takie merytoryczne wypowiedzi.

Wiem, zdaje sobie sprawę, że powinienem tu przytoczyć konkretne przykłady, konkretne nazwiska, może lata kadencji jakieś linki.

ale po co?

każdy z Nas ma większą, bądź mniejszą wiedzę na temat Polskiej sceny politycznej. Ale mimo to wniosek zawsze jest ten sam = nasi politycy i ich polityka to jeden wielki gniot. I choć jeden świetnie zna nazwiska a drugi tylko z grubsza orientuje się w sytuacji, ogólnego przeświadczenia to nie zmieni.

Zwłaszcza w tego typie dyskusji (przypominające pole minowe) zaraz ktoś komuś zarzuci nierzetelność informacji i w kilka postów daleko odbiegniemy od głównego wątku.

 

Nam Polakom bardzo dobrze idzie kłócenie się między sobą, jesteśmy w tym świetni a ci na górze doskonale zdają sobie z tego sprawę.

Najgorsze jest to, że błędy i wady jakie sami im zarzucamy są również Naszymi wadami, przejawiającymi się tego typu dyskusjach:

brak określonego celu, brak konkretnego planu działania, BRAK DZIAŁANIA, paplanina o wszystkim i o niczym.

Do czego zmierzam

Osobiście się zastanawiam, jak długo My Polacy będziemy siedzieć na tyłkach grzmiąc ze złości podczas lektury tego typu artykułów i nic pozatym

Jak bardzo sytuacja musi źle wyglądać, byśmy jako Naród położyli temu kres.

 

Chyba, że czekamy na kolejną wojnę, swego rodzaju oczyszczenie, by w nowo utworzonym państwie jak na białej kartce nową przyszłośc tworzyć, bo ta nasza aktualna kartka jest tak pokreślona i pomazana że ciężko się jest czegokolwiek doczytać - taka metafora :)

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...] Do czego zmierzam

Osobiście się zastanawiam, jak długo My Polacy będziemy siedzieć na tyłkach grzmiąc ze złości podczas lektury tego typu artykułów i nic pozatym

Jak bardzo sytuacja musi źle wyglądać, byśmy jako Naród położyli temu kres.

[...]

 

 

Ja coś robię [nie konkretnie w tej sprawie ale "ogólnie"] i nie tylko siedzę na tyłku a Ty co proponujesz?

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiele ludzi coś robi ale:

część wyjedzie za granicę, bo ma w dupie cały ten kraj

część zostanie w kraju, ale i tak ma go w ... życi, myśli tylko o swoim garnuszku

i trzecia grupa ludzi którzy coś starają się zmienić pod kątem wpływu na Polskę.

 

nie jestem osobą, która chce uchodzić za niewiadomo co. Działam i planuje we własnym zakresie.

Ciężko jest skonstruować ogólny plan w który włączyć by się mogły masy ludzi ku podniesieniu Polski z kolan.

aczkolwiek można by nad czymś podobnym popracować.

 

Co do pytania, co ja robie, to staram się wspierać Polską gospodarkę (od najprostszych zachowań jak wybieranie Polskiej marki w sklepach, po bardziej zaawansowane jak promowanie w Krakowie przedsiębiorczości i zaradność wśród studentów. Bo mam nadzieję, że bardziej obrotni Polacy stworzą prężne i duże korporacje a tym samym zwiększą konkurencyjność, innowacyjność i szeroko rozumianą "przebojowość" naszej gospodarki)

 

niestety jest to proces powolny. ale nie siedzę z założonymi rękami :)

 

a jakimi działaniami Ty się kierujesz?:P

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

[...]

[...]

a jakimi działaniami Ty się kierujesz? :)

 

pozdrawiam

 

 

Samorządowymi.

Pozdrawiam :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
mógłbyś to rozwinąć, czy to jednak tajemnica?;>

 

Rozwijam takie kwestie mnie dotyczące, podczas spotkań bezpośrednich :)

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jestem za. Chyba lepiej żeby na prywatyzacji zarobił także szary obywatel, a nie tylko wielkie instytucje albo banki jak w przypadku PGE?

 

Biorąc pod uwagę warunki w jakich było prywatyzowane PZU tzn. limit akcji, obietnica obrony kursu itp, można rzec że Państwo rozdało pieniądze obywatelom. Bo ryzyka nie trafionej inwestycji tu nie było.

Tylko głupi nie kupił akcji.

 

Wiem że w oczy kole że Grad zdobywa kolejne plusy, i to nie zdjeciami z TU-154 w tle.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja jestem za.

.. a ja nie jestem za.

 

 

Z innej beczki.

Powraca podatek od starszych aut ... od 15 letnich wzwyż (zielony podatek) .. Czyli podatek dla biedniejszych obywateli, których nie stać na nowe auta.. Podatek nie przekroczy 250 zł. ( dzięki temu podatkowi będzie żyło się lepiej i dostatniej... no i zdrowiej.) Oczywiście pretekstem jest ratowanie środowiska naturalnego ;)

 

http://podatki.onet.pl/wraca-zielony-podat...agencyjne-detal

Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites
.. a ja nie jestem za.

 

 

Z innej beczki.

Powraca podatek od starszych aut ... od 15 letnich wzwyż (zielony podatek) .. Czyli podatek dla biedniejszych obywateli, których nie stać na nowe auta.. Podatek nie przekroczy 250 zł. ( dzięki temu podatkowi będzie żyło się lepiej i dostatniej... no i zdrowiej.) Oczywiście pretekstem jest ratowanie środowiska naturalnego ;)

 

http://podatki.onet.pl/wraca-zielony-podat...agencyjne-detal

 

Zawsze są autobusy.

 

A z innej beczki, naprawde uwaząsz że auta >15 są "tanie" i jeżdżą nimi tylko biedni obywatele?

 

Rozumiem że piszesz te komentarze w przypływie złości że Jarek traci poparcie?

Edited by horacy11

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zawsze są autobusy.

 

A z innej beczki, naprawde uwaząsz że auta >15 są "tanie" i jeżdżą nimi tylko biedni obywatele?

 

Rozumiem że piszesz te komentarze w przypływie złości że Jarek traci poparcie?

... faktycznie.. biedota może autobusami śmigać.. nie wpadłem na to.

15letnie + ... są drogie? pomijając rollsy, jaguary, piękne mesie 600 itp...

(zazwyczaj te staruszki (golfiki, opelki, fordziki) są przerobione na gaz.. więc są "eko")

 

A co do spadającego czy wzrastającego poparcia dla Jarka czy Bronka. Nie będę się wypowiadał... bo to nie ma znaczenia.

Piszę w temacie który nazwany został " Złodziejski i Przekupny Rząd Polski"

(Widzę, że się na wszystko godzisz....)

Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites
... faktycznie.. biedota może autobusami śmigać.. nie wpadłem na to.

15letnie + ... są drogie? pomijając rollsy, jaguary, piękne mesie 600 itp...

(zazwyczaj te staruszki (golfiki, opelki, fordziki) są przerobione na gaz.. więc są "eko")

 

A co do spadającego czy wzrastającego poparcia dla Jarka czy Bronka. Nie będę się wypowiadał... bo to nie ma znaczenia.

Piszę w temacie który nazwany został " Złodziejski i Przekupny Rząd Polski"

(Widzę, że się na wszystko godzisz....)

 

Przez pięć lat jeździłem z Mysłowic do Gliwic autobusem, najpierw do szkoły, później do pracy.

2 godziny w jedną stronę(autem 40 minut), i jakoś żyje. I by najmniej nie jeździłem tak bo mnie nie było stać, ale z oszczędności(miesięczny na cały GOP 50zł(100 normalny), paliwo jakieś 500zł/m-c)

 

Jeśli ktoś jest wygodny i stać go by płacić za oc, paliwo, remonty itp, to i 250zł na rok znajdzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
.. a ja nie jestem za.

 

 

Z innej beczki.

Powraca podatek od starszych aut ... od 15 letnich wzwyż (zielony podatek) .. Czyli podatek dla biedniejszych obywateli, których nie stać na nowe auta.. Podatek nie przekroczy 250 zł. ( dzięki temu podatkowi będzie żyło się lepiej i dostatniej... no i zdrowiej.) Oczywiście pretekstem jest ratowanie środowiska naturalnego :lol:

 

http://podatki.onet.pl/wraca-zielony-podat...agencyjne-detal

To jeszcze nie zwieziono tego całego złomu z Niemiec? Od 20 lat się go zwozi. Tam wiekszośc samochodów ma średnio 5 lat, a ostatnio dzieki rzadowym dotacjom sobie wymienili na nowe, lepsze, małe i oszczędne jeśli chodzi o paliwo.

 

Na razie to tylko podatek. Za kilka lat UE wyda dyrektywę zakazującą poruszania się takiego złomu po drogach. I znów wtedy najbardziej poszkodowana będzie Polska. A oczywiście zgotują nam to Niemcy (przepraszam, Szwaby), grający kluczową rolę w polityce ekologicznej UE.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przez pięć lat jeździłem z Mysłowic do Gliwic autobusem, najpierw do szkoły, później do pracy.

2 godziny w jedną stronę(autem 40 minut), i jakoś żyje. I by najmniej nie jeździłem tak bo mnie nie było stać, ale z oszczędności(miesięczny na cały GOP 50zł(100 normalny), paliwo jakieś 500zł/m-c)

 

Jeśli ktoś jest wygodny i stać go by płacić za oc, paliwo, remonty itp, to i 250zł na rok znajdzie.

Argumenty pierwsza klasa :lol: Tylko co one mają wspólnego z nałożeniem podatku na rzecz ochrony środowiska naturalnego?

(przykro mi, że oszczędzałeś na sobie i musiałeś w młodości do szkoły a później do pracy autobusem jeździć... pewnie owy autobus ciągle był pusty co? nie bałeś się jeździć sam?)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Argumenty pierwsza klasa :lol: Tylko co one mają wspólnego z nałożeniem podatku na rzecz ochrony środowiska naturalnego?

(przykro mi, że oszczędzałeś na sobie i musiałeś w młodości do szkoły a później do pracy autobusem jeździć... pewnie owy autobus ciągle był pusty co? nie bałeś się jeździć sam?)

Ochrona środowiska swoja stroną. Podatek ma na celu zachęcenie ludzi do kupna nowych aut i jednocześnie zmniejszyć napływ gruchotów z zachodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

StarszeAuta.pl :lol:

 

 

z pewnego forum:

co ma wspólnego produkcja nowych aut z ekologią??? Macie pojęcie ile zanieczyszczeń wydziela się i ile energii zużywa produkcja nowego auta? Tyle, że pewna hybryda jest ekologiczna tylko w reklamie. Dla mnie ekologia to oszczędność i brak marnotrawienia zasobów.

Czy rzeczywiście starsze auto spala o tyle więcej paliwa, że warto na jego miejsca produkować zupełnie nowe, jeśli starsze jest wciąż sprawne?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ochrona środowiska swoja stroną. Podatek ma na celu zachęcenie ludzi do kupna nowych aut i jednocześnie zmniejszyć napływ gruchotów z zachodu.

 

 

...tu nie chodzi o zachęcanie ludzi do zakupu aut nowych, lecz o pieniądze spływające do budżetu!

 

Podatek ekologiczny, opłata środowiskowa - to tylko ładne terminy, pod którymi kryją się opłaty łatające dziury w finansach naszego kraju :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×