Jump to content
Sign in to follow this  
CzytanieNaEkranie.com

"Złodziejski i Przekupny Rząd Polski" kiedy w tym kraju będzie normalnie?

Recommended Posts

Widzisz, nie sprecyzowałem dokładnie czego dotyczy moja wypowiedź, tylko nacechowałem ją negatywnie

i taką też wypowiedzią Ty mnie poczęstowałeś, jestem rad, że poskąpisz śmiechu wobec mojej osoby i byłbym kontent, gdybyś nie wiązał mnie z jakąkolwiek rozgłośnią radiową (nie oglądam też tv).

 

Jeśli jesteś taki pewny swoich przekonań to nie będzie dla Ciebie problemem napisanie w kilku zdaniach uzasadnienia swoich racji.

Krótko i na temat:

dlaczego uważasz, że w żaden sposób nie można kontrolować opadów, że jest to niemożliwe z wykorzystaniem obecnej wiedzy i technologii.

 

Jak nie masz dowodów przeciw, to chociaż nie zaprzeczaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Widzisz, nie sprecyzowałem dokładnie czego dotyczy moja wypowiedź, tylko nacechowałem ją negatywnie

i taką też wypowiedzią Ty mnie poczęstowałeś, jestem rad, że poskąpisz śmiechu wobec mojej osoby i byłbym kontent, gdybyś nie wiązał mnie z jakąkolwiek rozgłośnią radiową (nie oglądam też tv).

 

Jeśli jesteś taki pewny swoich przekonań to nie będzie dla Ciebie problemem napisanie w kilku zdaniach uzasadnienia swoich racji.

Krótko i na temat:

dlaczego uważasz, że w żaden sposób nie można kontrolować opadów, że jest to niemożliwe z wykorzystaniem obecnej wiedzy i technologii.

 

Jak nie masz dowodów przeciw, to chociaż nie zaprzeczaj.

 

Przecież napisałem!!!

 

Samoloty odrzutowe latają na wysokości 9-10 kilometrów. Na tej wysokości chmury składają się z kryształków lodu, a z nich deszcz nie spadnie. Smugi kondensacyjne powstające za samolotami są zupełnie niegroźne.

 

Co do samolotów wywołujących opady deszczu:

 

Po pierwsze, samoloty wywołujące opady latają na dużo niższych wysokościach(nie dało by się ich nie zauważyć). Po drugie, smugi widać tylko wysoko na bezchmurnym niebie. A jeśli niebo jest bezchmurne, to z czego ma spaść deszcz.

 

Reasumując(specjalnie dla Ciebie)

Jeśli smugi widać tylko wysoko na bezchmurnym niebie, to:

a) nawet jeśli samoloty coś rozpyliły, to na tej wysokości chmury składają się z kryształków lodu, a z nich deszcz nie spadnie

b)jeśli niebo było bezchmurne to z czego ma spaść deszcz?

Edited by horacy11

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnie godziny przed ciszą wyborczą ...Kolega ("copywriter rządowy") horacy11 robi się "nad-aktywny"

(dzisiaj chyba od posta jest płacone :blush: )

 

wiem wiem... jestem sympatykiem Tadeusza R. i PIS-u ... zresztą tak jak wszyscy .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie odpowiadam w oparciu na artykuł, gdyż nie jest dla mnie miarodajny, ale piszę w oparciu o Twoją wypowiedź, która wyraźnie jest nacechowana emocjami i to negatywnymi w stosunku do jakiś grup.

 

Nie wiem co tam latało, w jakich porach, odstępach czasowych i stąd od razu nie wyciągam wniosków co mogło się przyczynić, bądź nie do większych opadów.

"że kilka samolotów wywołało takie burze w całej Polsce"

trudno wnioskować i nie zamierzam dociekać tutaj teorii spiskowej, nie zamierzam również wykluczać czegoś co mogło mieć miejsce, nie o wszystkim dowiesz się z gazet i artykułów.

 

Oficjalnie podawana metoda nie koniecznie jest tą jedyną, widzisz mi ta wiedza nie jest potrzebna, bo w ogródku mi wody nie zabraknie, ale na pewno ktoś kto się tym tematem żywo interesuje mógłby Ci więcej powiedzieć.

Staram się po prostu nie używać określeń typu: nie da się, nie można, gdyż to subiektywne odczucia, które często weryfikuje czas.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie odpowiadam w oparciu na artykuł, gdyż nie jest dla mnie miarodajny, ale piszę w oparciu o Twoją wypowiedź, która wyraźnie jest nacechowana emocjami i to negatywnymi w stosunku do jakiś grup.

 

Nie wiem co tam latało, w jakich porach, odstępach czasowych i stąd od razu nie wyciągam wniosków co mogło się przyczynić, bądź nie do większych opadów.

"że kilka samolotów wywołało takie burze w całej Polsce"

trudno wnioskować i nie zamierzam dociekać tutaj teorii spiskowej, nie zamierzam również wykluczać czegoś co mogło mieć miejsce, nie o wszystkim dowiesz się z gazet i artykułów.

 

Oficjalnie podawana metoda nie koniecznie jest tą jedyną, widzisz mi ta wiedza nie jest potrzebna, bo w ogródku mi wody nie zabraknie, ale na pewno ktoś kto się tym tematem żywo interesuje mógłby Ci więcej powiedzieć.

Staram się po prostu nie używać określeń typu: nie da się, nie można, gdyż to subiektywne odczucia, które często weryfikuje czas.

 

Tu nie chodzi nawet o teorie spiskowe, ale po prostu zdrowy rozsądek.

Myślę że 95% spłeczeństwa(nawet elektora PIS) nawet nie podjęło tego tematu, uznając go za totalną bzdurę.

 

Wywołanie burz na takim obszarze jest technicznie możliwe, ale ze względów logistycznych nie możliwe(przynajmniej w Polsce).

Wymagałoby ono zaangażowania ogromnej ilośći samolotów, a koszt takiej operacji szedłby w miliardy złotych.

I nie dałoby się tego niezauażyć!!!

 

Wystarczająco Cie określa stwierdzenie:

Nie odpowiadam w oparciu na artykuł, gdyż nie jest dla mnie miarodajny

To nie był artykuł z byle żródła i nieznanej osoby, która może sobie pozwolić na gadanie bzdur.

 

Na pisanie bzdur mogą sobie pozwolić twórcy wszelakich teorii spiskowych, bo są osobami bez autorytetu i pisząc bzdury nic nie tracą(bo i tak nic nie znacza w danym środowisku).

Więc polecam nie czytać bzdur anonimów na stronach naszego dziennika, gazety polskie, niezalezna.pl itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ostatnie godziny przed ciszą wyborczą ...Kolega ("copywriter rządowy") horacy11 robi się "nad-aktywny"

(dzisiaj chyba od posta jest płacone :blush: )

 

wiem wiem... jestem sympatykiem Tadeusza R. i PIS-u ... zresztą tak jak wszyscy .

 

Nie pisz od pały, zanim coś skomentujesz przeczytaj z dwa posty wstecz.

 

Czyzis sam mnie wywołał, komentując mój wpis i zadając mi pytanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@horacy11

 

"Wywołanie burz na takim obszarze jest technicznie możliwe, ale ze względów logistycznych nie możliwe(przynajmniej w Polsce).

Wymagałoby ono zaangażowania ogromnej ilośći samolotów, a koszt takiej operacji szedłby w miliardy złotych.

I nie dałoby się tego niezauażyć!!!"

 

Nie mam takiej wiedzy, by zaprzeczyć Twojej teorii, tak samo i Ty w oparciu o swoją obecną wiedzę nie możesz potwierdzić, że wiesz o wszystkim, w tej chwili wiesz tyle ile napisali w ogólnodostępnych źródłach i na ich podstawie również mogę stwierdzić to samo co Ty.

 

Staram się polegać na decyzjach i wiedzy osób, które mają do danej materii kompetencje, jednak nie wykluczam innych możliwości o których niekoniecznie muszę wiedzieć, daję sobie trochę czasu, gdyż nie ma lepszego testu niż jego upływ i Ciebie również do tego zachęcam, gdyż nie mam takiej wiedzy na dzień dzisiejszy, by potwierdzać to o czym piszą media, ani na tyle kompetencji by temu zaprzeczyć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

]

 

Ciekawostka:

 

 

http://www.bankier.pl/forum/temat_depopula...mi,7018358.html

 

 

 

 

 

 

 

Benjamin Fulford syn kandayjskiego dyplomaty,dziennikarz był korespondentem takich magazynów jak Knight Ridder, International Financing Review,Nihon Keizai Shimbun,South China Morning Post był także szefem azjatyckiej wersji magazynu Forbes.Twierdzi że Chińskie sekretne stowarzyszenie które zawiera 6 milionów członków w czym 1.8 miliona to gangsterzy a 100.000 to zawodowi mordercy postawiło ILLuminatom ultimatum w którym grozi że jeśli ILLuminaci nie przestaną realizowac planu zmniejszenia populacji ziemi to zostaną wymordowani.W sojuszu z Chinami jest Rosja,Indie,Poludniowa Ameryka,Afryka i wolne kraje muzułmańskie.Niedawno Fulford stwierdził, że USA sa w stanie zmieniać klimat, i używając energii mikrofalowej wielkiej mocy wywołują trzęsienia ziemi łącznie z tsunami w Azji i kataklizmami w Japonii i w Chinach. Program, o którym mowa znany jest pod nazwą HAARP High Frequency Active Auroral Research Program.

 

Chinese Secret Society Threatens Illuminati

 

www.guba.com/watch/3000080913

 

www.streetgangs.com/billboard/viewtopic.php?f=67&t=42604

 

YouTube - FULFORD VS. HAARP

www.youtube.com/watch?v=InV0cVH6KZc

 

Benjamin Fulford vs. David Rockefeller Sr.

www.youtube.com/watch?v=b24ZuNyAckw&feature=rec-HM-fresh+div

 

 

 

 

 

 

 

@horacy11

 

"Wywołanie burz na takim obszarze jest technicznie możliwe, ale ze względów logistycznych nie możliwe(przynajmniej w Polsce).

Wymagałoby ono zaangażowania ogromnej ilośći samolotów, a koszt takiej operacji szedłby w miliardy złotych.

I nie dałoby się tego niezauażyć!!!"

 

Nie mam takiej wiedzy, by zaprzeczyć Twojej teorii, tak samo i Ty w oparciu o swoją obecną wiedzę nie możesz potwierdzić, że wiesz o wszystkim, w tej chwili wiesz tyle ile napisali w ogólnodostępnych źródłach i na ich podstawie również mogę stwierdzić to samo co Ty.

 

Staram się polegać na decyzjach i wiedzy osób, które mają do danej materii kompetencje, jednak nie wykluczam innych możliwości o których niekoniecznie muszę wiedzieć, daję sobie trochę czasu, gdyż nie ma lepszego testu niż jego upływ i Ciebie również do tego zachęcam, gdyż nie mam takiej wiedzy na dzień dzisiejszy, by potwierdzać to o czym piszą media, ani na tyle kompetencji by temu zaprzeczyć.

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie wiem po co ktoś zalozl ten temat

jedna wielka bzdura i tzw propaganda

 

 

Wiesz, czasem chciałbym to samo powiedzieć o komentarzach w dziale wycen...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Lol :)

"Zadłużenie zagraniczne Polski wzrosło do 205 mld 473 mln euro" (!!!)

(kuźwa.. a ja myślałem że nasz kraj ma sto parę miliardów długu ... zresztą niedawno miał (parę lat temu) sześćdziesiąt kilka.....)

 

http://biznes.onet.pl/nbp-w-i-kw-2010-r-de...36,1,news-detal

 

Pusty wynik robi wrażenie, ale jak się poda zadłuzenie państw UE, to wychodzi na to że mamy jedno z mniejszych(w stosunku do PKB).

 

Dla przykładu Niemcy, których gospodarka w porównaniu do Hiszpanii czy Włoch jest bardzo stabilna mają zadłużenie na poziomie 1760mld(czyli 8 razy większe)

Nasze PKB wynosi 427mld, a Niemiec 2407mld(czyli jakies 6 razy większe).

A więc w porównaniu z Niemcami jesteśmy sporo do przodu.

 

A sprawdzie sobie zadłużenie Hiszpanii, Portugalii, Włoch Irlandii, czy Francjii.

Edited by horacy11

Share this post


Link to post
Share on other sites
A więc w porównaniu z Niemcami jesteśmy sporo do przodu.

Optymista :)

Chyba nie jest to powód do dumy aby ścigać się w długach.

Sytuacja jest beznadziejna a to, że Niemcy mają więcej to mało mnie to obchodzi.

Dlaczego panuje taki trend, że wszystko co dzieje się w Polsce zaraz jest porównywane z krajami UE i z takich wniosków podawane są durne i niechlubne statystyki. To jakaś ekonomia księżycowa.

Za wiele wysp nie mamy aby je sprzedawać.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, czyli mamy się oglądać na innych? Oni mają większe więc jest git? Oni upadną. Ty też tego chcesz?

 

Ps. wysp nie mamy, ale możemy odsprzedać kilka tys. socjalistów do pracy w kałchozach :)

Edited by Adam_

Share this post


Link to post
Share on other sites
http://gielda.onet.pl/zloza-lupkowe-w-prez...4,1,prasa-detal

<h1 class="b3_title">Złoża łupkowe w prezencie dla Amerykanów</h1> 16 kwietnia 2010 7e9a907c35f390cb1a67ca29b7f877f2,46,1.jpg Fot. Stock Photo 7200a74be425dd5a043a3e26a762b83a,46,1.jpg <h3 class="pressTitle">Tańszy gaz w zamian za port dla floty</h3> dziś, 09:49 | IAR 309df04de510216990f6c206389f9a5a,2,1.jpg

Będzie tańszy gaz z Rosji?

Rosyjski Gazprom jest gotów zasiąść do negocjacji w sprawie sprzedaży Polsce gazu za niższą cenę - wynika z... »

 

dziś, 05:58825c9085fc3bb5812dec7594f14ad870,47,1.jpg

Ukraina: tańszy gaz za bazy floty na Krymie wczoraj, 17:53 | PAP

 

PGNiG: równy podział w EuRoPol Gazie po podpisaniu umowy gazowej wczoraj, 11:36 | PAP

Polska (429) »

gaz (620) » Polskie władze oddały prawa do wydobycia gazu łupkowego amerykańskim koncernom i to znacznie poniżej cen obowiązujących na świecie. Tymczasem rosyjski Gazprom z ogromnymi obawami przygląda się planom eksploatacji tych złóż nad Wisłą.

 

Już sam fakt, że licencje na wydobycie gazu łupkowego polski rząd odstąpił zagranicznym firmom, zakrawa na kuriozum w skali światowej. Wielu analityków wskazuje bowiem, że państwo uzależnione od dostaw tego surowca z jednego kierunku (tak jak Polska od Rosji) powinno własnoręcznie sprawować pełną kontrolę nad tak cennymi złożami, znajdującymi się na własnym terytorium. Tym bardziej, że w kraju działa wiele przedsiębiorstw, które dysponują odpowiednimi technologiami, zapleczem logistycznym i kadrowym, zdolnym do samodzielnego wydobycia. Dlaczego więc licencje na wydobycie znalazły się w rękach takich firm jak, Exxon, Chevron, Conoco oraz BNK Petroleum czy San Leon Energy? W sumie w rękach amerykańskich firm jest w tej chwili najwięcej, bo aż ponad 30 licencji na odwierty. Amerykanie już rozpoczęli prace. PGNiG i Orlen dopiero mają takie plany.

 

Co ciekawe sprawa odwiertów wywołuje duże emocje za granicą. „The Economist”, w swej analizie pod koniec ubiegłego roku wskazuje, że polski gaz łupkowy może zmienić układ sił energetycznych w tej części kontynentu i uniezależnić gospodarkę polską od dostaw z Rosji. Nic więc dziwnego, że analitycy Gazpromu spoglądają na inwestycje Polski z zapartym tchem, gdyż mogą one oznaczać, że ze źródeł polskich korzystać będą również inni odbiorcy europejscy, przynajmniej tej części kontynentu. Podobna sytuacja jest na Węgrzech, które również są uzależnione od dostaw z Rosji. Doskonałym przykładem takiej konwersji w systemie dostaw tego surowca są właśnie Stany Zjednoczone, które po tym jak okazało się, że posiadają złoża łupkowe wystarczające na zaspokojenie potrzeb USA na 100 lat, przekształciły nawet swoje terminale LNG z importowych na eksportowe, tak by można było sprzedawać gaz za granicę. Sprawa gazu łupkowego została nawet poruszona na początku roku w specjalnym raporcie, sporządzonym dla Rady Dyrektorów Gazpromu. Zaznaczono w nim, że samowystarczalność USA to jedna z przyczyn pogorszenia bilansów koncernu w ostatnim czasie.

 

– Kilka lat temu żadna z instytucji nie prognozowała szybkiego wydobycia surowca w Stanach Zjednoczonych. Dzisiaj wszystkie mówią o perspektywach wydobycia gazu łupkowego, które mogą radykalnie zmienić cały światowy rynek gazowy – wyjaśniał na łamach „Kommiersanta” Aleksandr Miedwiediew, wiceprezes Gazpromu.

 

Co w takiej sytuacji robią polskie władze? Koncernom, które planują odwierty w rejonach występowania gazu łupkowego, przyznawane są licencje po stawkach o wiele niższych niż te obowiązujące na świecie. Niedawno dziennikarze RMF FM dotarli do umów licencyjnych jednego z takich przedsiębiorstw. Wynika z nich, że Polska dostanie w postaci opłaty licencyjnej góra 1 proc. przychodu z wydobycia gazu. Dla porównania w USA stawki te wynoszą 20 proc. Nawet przedstawiciele firm wydobywczych przyznają, że stawki te są bardzo niskie. W rozmowie z „The Times” jeden z nich podkreślił, że warunki finansowe w Polsce są wręcz najkorzystniejsze na świecie.

 

Pokłady gazu łupkowego w Polsce są szacowane na 120 lat zapotrzebowania całego kraju na ten surowiec.

http://www.tvn24.pl/12690,1661466,0,1,nowy...,wiadomosc.html

Share this post


Link to post
Share on other sites
http://ndb2010.salon24.pl/209148,zyski-zam...comment_2957329

 

 

 

 

 

 

ROSJA – LOGISTYKA, ZABEZPIECZENIE AKCJI ORAZ ZACIERANIE ŚLADÓW.

 

JAKI INTERES W ZAMACHU MIAŁA ROSJA?

 

1. Rosja nigdy nie pogodziła się z utratą strefy wpływów. Liczyła, że je odzyska tak jak odzyskuje wpływy na Ukrainie oraz w pozostałych republikach.

 

http://www.osw.waw.pl/pl/publikacje/tydzien-na-wschodzie/2010-04-28/flota-za-gaz-ukraina-wiaze-sie-z-rosja

 

2. Druga sprawa, gaz łupkowy. Wbrew pozorom duża część trafi najprawdopodobniej w ręce Rosjan, które wykupiły amerykanska firmę mającą kontrakt na gaz łupkowy w Polsce. Czyli Rosja weszła kuchennymi dziwami. Oddanie polskiego gazu w obce ręce skazuje Polskę na terminy wydobycia ustalone przez zagraniczne firmy. To zagraniczne firmy będą decydowały kiedy i jak wydobywać gaz łupkowy. Mogą przyspieszać ten proces ale także co jest ważne opózniać proces wydobycia.

 

Jak można wytłumaczyć informację, że odkrywamy gaz łupkowy który może zaspokoić potrzeby całej Europy a krótko przed zamachem podpisujemy umowę z Rosją aż do 2037 roku na dostarczanie rekordowej ilości gazu?

 

10.04.2010 zginęło większość przeciwników tej umowy, którzy byli także zarazem zwolennikami odzyskania kontroli nad polskim gazem łupkowym.

 

Gaz łupkowy to nie tylko USA ale przede wszystkim Rosja. Gdyby Polska przejęła kontrolę nad polskim gazem łupkowym to mógłby to być koniec Rosji. Najprawdopodobniej poniosłaby ogromne straty, gdyż sprzedaż gazu jest jednym z głównych zródeł wpływów do rosyjskiego budżetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×