Jump to content
Sign in to follow this  
Saint

Tematy polityczne ...

Recommended Posts

Zaczynam odnosić dziwne wrażenie, że "dyskusje" na tematy polityczne na tym forum staczają "dyskutantów" do poziomu komentarzy z Onetu. Stąd moje pytanie czy nie możemy się przypadkiem zamknąć na tematy polityczne, gdyż powodują one jedynie wybuchy agresji i pyskówek? Mnie osobiście nie interesują poglądy polityczne osoby X czy Y i poczynając od tematów z samolotem przez temat o tym gdzie pochowają Prezydenta, a kończąc na podpisach dla Korwina zaczynam też myśleć, że na forum są też osoby, które przychodzą zwyczajnie "żreć" się z innymi. Mój apel jest taki żeby skończyć z tego typu tematami bo to forum raczej pomyślano do czego innego.

Edited by Saint

Share this post


Link to post
Share on other sites

Popieram. Poglądy polityczne to indywidualna sprawa. Wiadomo, że każdy ma swoje racje i nie da sobie nic przetłumaczyć. Każdy jest przemądrzały i rodzi to tylko kłótnie. Są inne miejsca w sieci na dyskusje polityczne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

najlepiej jakby w ogóle nie było takich tematów, tylko jak zapobiec ochotnikom, którzy w normalnych tematach będą wjeżdżać z takimi wstawkami i komentarzami, a to jest jeszcze gorsze, niż oddzielny kocioł, przede wszystkim takie tematy nie powinny być w zakładce Zobacz nowe posty, inaczej zawsze będą na samym początku, można je też dodatkowo wydzielić z działu Na każdy temat, by zaglądał tam ktoś, tylko celowo, a wtedy pewnie szybko same by wymarły

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites
najlepiej jakby w ogóle nie było takich tematów, tylko jak zapobiec ochotnikom, którzy w normalnych tematach będą wjeżdżać z takimi wstawkami i komentarzami, a to jest jeszcze gorsze, niż oddzielny kocioł, przede wszystkim takie tematy nie powinny być w zakładce Zobacz nowe posty, inaczej zawsze będą na samym początku, można je też dodatkowo wydzielić z działu Na każdy temat, by zaglądał tam ktoś, tylko celowo, a wtedy pewnie szybko same by wymarły

No ale jest przecież osobny "kocioł", ale nie każdy się stosuje do tego, aby tam umieszczać swoje komentarze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

że się tak wtrącę ale:

jakby nie patrzeć żyjemy w wolnym kraju, gdzie panuje wolność słowa/wypowiadania się

każde praktycznie forum, ma gdzieś miejsce takie jak i nasze hydepark, i tam niezależnie od tematyki ogólnej fora można wypowiadać się o wszystkim. w sumie po to są takie miejsca.

po trzecie, polityka, to temat który dotyczy każdego z Nas, gdyż wiele zależy od tych na górze. więc temat był jest i będzie zawsze palący i zawsze się ktoś znajdzie kto będzie chciał wygłosić swoje zdanie.

 

problem analogicznie jest jak np. w szkole, jest 10 klas ale jednej jest kocioł. To co, zamykamy to jedną klasę? nie. w szkole są nauczyciele i dyrekcja a na forum moderatorzy i admin.

 

Ludzie którzy się nie potrafią wypowiadać, raczej się nie zmienią, nie dostaną objawienia żeby nagle pisać tylko konstruktywne i sensowne posty.

Tego nie obejdziemy, ale nie widzę sensu w zamykaniu tego typu postów albo zabranianiu ich zakładania.

 

To nielogiczne, jest katastrofa, ginie prawie setka osób z rządu-na forum zakaz wypowiedzi

wybory prezydenckie już niebawem-na forum zakaz wypowiedzi

topic o zbieraniu podpisów pominę milczeniem :)

 

reasumując!

jak ktoś będzie wszczynał awantury to kasować mu posty, od tego są admini.

tyle

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mój apel jest taki żeby skończyć z tego typu tematami bo to forum raczej pomyślano do czego innego.

 

Jeśli tak Ci one przeszkadzają nie musisz ich czytać. Polityka jest wszechobecna w naszym życiu i tak naprawdę nie da się od niej uciec.

 

Jeśli popularne są rozmowy o filmach, walkach Pudziana, piłce nożnej ( zbliżające się Mistrzostwa) to na Boga co złego jest w tematach politycznych?

 

reasumując!

jak ktoś będzie wszczynał awantury to kasować mu posty, od tego są admini.

 

Zgadzam się w 100%

Edited by polo333

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możnaby "wrzucić" te wszystkie rozproszone polityczne wątki do Działu "Polityka" ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli popularne są rozmowy o filmach, walkach Pudziana, piłce nożnej ( zbliżające się Mistrzostwa) to na Boga co złego jest w tematach politycznych?

Chętnie bym zobaczył walki MMA użytkowników forum prowadzących bezcelowe dywagacje polityczne :)

Edited by p0zer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli tak wam przeszkadzają tematy polityczne to po co na nie wchodzicie i tracicie czas na czytanie tych "bezcelowych" jak piszecie dyskusji??? Według mnie np. bardziej bezcelowe są codzienne wątki z życzeniami dla osób obchodzących urodziny. Chyba lepiej założyć jeden temat z życzeniami.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli tak wam przeszkadzają tematy polityczne to po co na nie wchodzicie i tracicie czas na czytanie tych "bezcelowych" jak piszecie dyskusji??? Według mnie np. bardziej bezcelowe są codzienne wątki z życzeniami dla osób obchodzących urodziny. Chyba lepiej założyć jeden temat z życzeniami.

 

To i to jest bezcelowe, dlatego wobec braku reakcji na moją propozycję założenia osobnego działu Piaskownica, lub przynajmniej Polityka – dodałem do ignorowanych cały dział Off Topic i mam spokój, z wyjątkiem okazjonalnych występów Renka, naczelnego politykiero-trolla na tym forum, w innych działach. Co i innym znużonym awanturami polecam. :)

 

 

PS. Nie ma że "po co na nie wchodzicie i tracicie czas na czytanie", bo raz – zaśmiecają listę ostatnich wątków, dwa – często po temacie wątku nie widać od razu że jest polityczny, trzy – spróbuj zwrócić uwagę awanturującym się sąsiadom, co jeśli usłyszysz odpowiedź, że w takim razie po co słuchasz?

Share this post


Link to post
Share on other sites
spróbuj zwrócić uwagę awanturującym się sąsiadom, co jeśli usłyszysz odpowiedź, że w takim razie po co słuchasz?

 

 

Porównanie wyjątkowo nietrafione. Awanturę sąsiadów słyszysz bez względu czy tego chcesz czy nie.

Jeśli nie chcesz czytać sporów między mną a horacym albo między Renkiem a kimś innym to po prostu nie odwiedzasz danego wątku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Porównanie wyjątkowo nietrafione. Awanturę sąsiadów słyszysz bez względu czy tego chcesz czy nie.

Jeśli nie chcesz czytać sporów między mną a horacym albo między Renkiem a kimś innym to po prostu nie odwiedzasz danego wątku.

 

To że zamkniesz okno, czy nawet wygłuszysz ściany, nie zmieni faktu, że awantura jest w tym samym bloku. Podobnie jest z forum. No i, jak już pisałem, to się wylewa na inne wątki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
No i, jak już pisałem, to się wylewa na inne wątki.

 

 

Nie zauważyłem tego. W jaki sposób "wylewa" się na inne wątki? Możesz podać jakiś przykład?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie zauważyłem tego. W jaki sposób "wylewa" się na inne wątki? Możesz podać jakiś przykład?

 

Już pomijając fakt że niektórzy potrafią upolitycznić każdy wątek w off-topicu, to proszę bardzo, przykłady z innych działów:

http://www.di.pl/index.php?showtopic=50503...mp;#entry322572 – awaria poczty onetu to wina rządu...?

http://www.di.pl/index.php?s=&showtopi...st&p=321798 – wątek o .eu, a już-już zaczęli o Unii

 

To tak na szybko, ale były dużo lepsze przykłady, tylko że zwykle moderatorzy wycinają je z normalnych tematów i wrzucają do off-topiców...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A myślałem, że to ja mam jakieś przywidzenia, ale kiedyś też mi się wydawało, że praktycznie każdy kontrowersyjny wątek po pewnym czasie schodzi na politykę, z tego, co pamiętam jak rejestrowałem się na forum (początek 2008) to dużo więcej było o domenach niż offtopiców jak teraz. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie zauważyłem tego. W jaki sposób "wylewa" się na inne wątki? Możesz podać jakiś przykład?

 

 

oczywiście ja tez nie zauważyłem !

A pomysł tez popieram przecież każdy wie ze jestem neutralny i nie sprzyjam żadnej opcji ani tez nie mam nic do PISU :))

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wiadomo, że każdy ma swoje racje i nie da sobie nic przetłumaczyć.

Tylko Khalistan! Punjab sikhijski i socjalny!

Sorka za off top, nie mogłem się powstrzymać

Gdyby ktoś nie wiedział o co chodzi: http://en.wikipedia.org/wiki/Khalistan

Naprawdę ich popieram :lol:

Edited by s13x

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×