Jump to content
Jarek17

Oddam domenę pierwszemu chętnemu

Recommended Posts

Pomysł narodził się tutaj, ja go tylko wdrażam :lol: Zamieszczajmy tu domeny (+ authinfo), których nie chcemy dalej utrzymywać, a które mogą się komuś przydać.

 

Ode mnie:

maskuj.pl - 396f223f7e3e4c57

zostawślad.pl - 7c3729653ac963e4

tvkablowa.pl - 459e448d910d7de3

 

Zainicjowałem transfer pierwszemu chętnemu - było ich kilku.

 

Dla bezpieczeństwa będę akceptował tylko i wyłącznie transfery do Dropped.pl

Edited by Jarek17

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pomysł narodził się tutaj, ja go tylko wdrażam :lol: Zamieszczajmy tu domeny (+ authinfo), których nie chcemy dalej utrzymywać, a które mogą się komuś przydać.

 

Ode mnie:

maskuj.pl - 396f223f7e3e4c57

zostawślad.pl - 7c3729653ac963e4

tvkablowa.pl - 459e448d910d7de3

 

 

Dzięki, wziąłem sobie maskuj.pl i tvkablowa.pl

Potwierdź transfer jak możesz ;) przy okazji zdobędę doświadczenie w przenoszeniu domen, bo to będą moje pierwsze transfery. Heh i pierwszy raz zobaczyłem jak wygląda kod Authinfo ;p

Share this post


Link to post
Share on other sites

a to chyba maskuj.pl i tvkablowa.pl do mnie nie trafi, ale to nic :)

Nikt nic nie odpisał w temacie więc myślałem, że jestem pierwszy, a widocznie na PW sie ktoś dogadał

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie chcę zniechęcać Was do tego typu gestów - są szlachetne - ale jaką macie kontrolę nad zmianą danych abonenta domeny?

Share this post


Link to post
Share on other sites
a to chyba maskuj.pl i tvkablowa.pl do mnie nie trafi, ale to nic :)

Nikt nic nie odpisał w temacie więc myślałem, że jestem pierwszy, a widocznie na PW sie ktoś dogadał

Jeśli to Twój e-mail zawiera w nazwie "orzel" to spóźniłeś się o 3 min. z maskuj.pl, na tvkablowa.pl nie zainicjowałeś transferu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie chcę zniechęcać Was do tego typu gestów - są szlachetne - ale jaką macie kontrolę nad zmianą danych abonenta domeny?

Przekazanie authinfo i zainicjowanie transferu...jest równoznaczne z przeniesieniem domeny do nowego abonenta. Dane same się zmienią. A kontroli nikt z nas śmiertelników nad tym nie ma.. zresztą nie wiem o jaką kontrolę Ci chodzi?.

(Authinfo to domena... więc przenoszę domenę do swojego rejestratora na swoje dane)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przekazanie authinfo i zainicjowanie transferu...jest równoznaczne z przeniesieniem domeny do nowego abonenta. Dane same się zmienią. A kontroli nikt z nas śmiertelników nad tym nie ma.. zresztą nie wiem o jaką kontrolę Ci chodzi?.

(Authinfo to domena... więc przenoszę domenę do swojego rejestratora na swoje dane)

Jesteś tego pewien?

Uważasz, że mając PIN do karty Sim jesteś automatycznie właścicielem/abonentem numeru telefonu?

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przekazanie authinfo i zainicjowanie transferu...jest równoznaczne z przeniesieniem domeny do nowego abonenta. Dane same się zmienią. A kontroli nikt z nas śmiertelników nad tym nie ma.. zresztą nie wiem o jaką kontrolę Ci chodzi?.

(Authinfo to domena... więc przenoszę domenę do swojego rejestratora na swoje dane)

 

Nie jest to prawda, dane zmienią się tylko jeśli ktoś przetransferuje w obrębie dropped.pl

 

Jak przeniesie do nazwa.pl czy az.pl dane abonenta zostaną stare. :) A u innych rejestratorów mogą się zmieniać lub nie (zależy), ale przeważnie też się nie zmienią. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli do pełni szczęścia trzeba wykonać cesję :)

(a już myślałem, że o coś innego chodziło)

Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie chcę zniechęcać Was do tego typu gestów - są szlachetne - ale jaką macie kontrolę nad zmianą danych abonenta domeny?

Wszystkie transfery odbyły się wewnątrz Dropped.pl, innych bym nie akceptował. Dodałem taką informację w pierwszym poście.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wszystkie transfery odbyły się wewnątrz Dropped.pl, innych bym nie akceptował. Dodałem taką informację w pierwszym poście.

"Nie mój cyrk więc nie moje małpy" ale nie chciałem wierzyć, że mógłbyś postąpić inaczej.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potem można mieć problem, kiedy ktoś pod domeną nie na swoje dane postawi coś dziwnego. :)

 

Pomysł transferu w obrębie dropped.pl jest na pewno ok, bo dane się zmienią.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Potem można mieć problem, kiedy ktoś pod domeną nie na swoje dane postawi coś dziwnego. :)

 

Pomysł transferu w obrębie dropped.pl jest na pewno ok, bo dane się zmienią.

Chcę tylko zaznaczyć, iż mając domenę na dane byłego właściciela (a o te dane nawet jak ukryte we Whois nie trudno) ktoś może operować np. kontem PayPal na byłego właściciela - to taki przykład. Poczytajcie o kradzieżach internetowej tożsamości.

Konsekwencje mogą być jeszcze cięższe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O czym tyle halo?

 

Cały system rejestracje domen w PL działa na tym, ze klient oświadcza, że podaje prawdziwe dane.

Mogę zaraz zarejestrować w home, nazwa, dropped, ppd domeny np. na Donald Tusk, jakis usera forum di albo fikcyjnej osoby.

 

Podobne mogę zmienić dane abonamenta domen zarejestrowane w dropped (i w kilka innych) w każdej chwile na dowolne mi pasujące.

 

Nie ma żadnej gwarancji, że ktoś nie wykorzystuje WASZE dane w tym kierunku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taki mały OT

 

... sprzedaże domen na allegro odbywają się zazwyczaj poprzez podanie kodu authinfo. A stamtąd to już hulaj dusza ... domeny wędrują we wszystkie strony świata czyt: do każdego rejestratora.

W takim razie wszyscy są narażeni na ogromne kłopoty.

(kurde.. właśnie sobie przypomniałem, że w taki sposób jedną sprzedałem i trafiła do home.pl a była w active24... ale i tak się nie boję... bo gdyby coś.. to ona jest w panelu u kogoś innego.. więc do niego będą pukać nie do mnie) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli to Twój e-mail zawiera w nazwie "orzel" to spóźniłeś się o 3 min. z maskuj.pl, na tvkablowa.pl nie zainicjowałeś transferu.

 

 

Hm to dziwne, ponieważ zainicjowałem transfery obydwu dwomen, tvkablowa.pl kilkanaście sekund przed maskuj.pl

screen:

transferlt.jpg

Ktoś wie dlaczego Jarek17 nie dostał żadnej wiadomości?

Edited by Orzel

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hm to dziwne, ponieważ zainicjowałem transfery obydwu dwomen, tvkablowa.pl kilkanaście sekund przed maskuj.pl

screen:

transferlt.jpg

Ktoś wie dlaczego Jarek17 nie dostał żadnej wiadomości?

Ja już wiem :) Stało się tak bo o 13:46 domena była już przetransferowana do kogoś innego :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podłączam się pod temat.

Jeśli ktoś ma ochotę na poniższe domeny:

 

577.pl

2949e3ec6f0a29f4

 

775.pl

e4e8e8b17e322689

 

866.pl

13c7b28261e76ccc

Edited by tygrysek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pomysł narodził się tutaj, ja go tylko wdrażam :) Zamieszczajmy tu domeny (+ authinfo), których nie chcemy dalej utrzymywać, a które mogą się komuś przydać.

 

Ode mnie:

maskuj.pl - 396f223f7e3e4c57

zostawślad.pl - 7c3729653ac963e4

tvkablowa.pl - 459e448d910d7de3

 

Zainicjowałem transfer pierwszemu chętnemu - było ich kilku.

 

Dla bezpieczeństwa będę akceptował tylko i wyłącznie transfery do Dropped.pl

 

dziękuje za wdrożenie pomysłu. i to może bedzie dobrym rozwiązaniem ze transfery będą odbywały się w dropped.pl lub jeśli nie to proponuje escrow za symboliczna złotówkę:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

cb93f190c9d7ea31

spikerzy.pl 2010-11-17 09:41:27

nieaktualne spikerzy.pl

 

 

 

iloves.pl 2010-11-20 21:42:05

2e4086c4f2ddcfbb

 

 

praca360.pl 2011-01-11 00:41:31

7b21fbc42269ce15

 

dla fanów Wojciecha Jagielskiego

 

5e6ea937602c5b7d

wojciechjagielski.pl 2010-10-23 03:41:11

Edited by nalen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdyby ktoś reflektował.. to proszę bardzo :)

 

h1n1.com.pl (2010-05-01)

 

f82542cc5ec3a70c

 

(oczywiście transfer tylko w dropped.pl)

 

edyta:

 

Domena już u nowego abonenta ;)

Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×