Jump to content
Cockney

Dual sim

Recommended Posts

Poszukuję usilnie telefonu z dual- warunkiem jest "normalna" klawiatura, nie dotykowa na ekranie. Możecie polecić coś mądrego?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mało który na polskim rynku ma możliwość obsługi dwóch kart sim . W tej kwestii według Twoich kryterii zerknij na samsungi . Ewentualnie nasza rodzima produkcja myphone :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saint, jesteś pewien?

 

Na stronie producenta w specyfikacji 6700 ani śladu po dualu.

 

Mam straszną awersję do Samsungów- mam w domu jeden rozsuwany z dotykowymi klawiszami i szczerze go nienawidzę :) Myślałem jeszcze nad HTC, ale tylko 1 przestarzały model znalazłem- chyba że czegoś nie wiem.

 

EDIT:

 

Taki Samsung fajowy, niestety nie mogę nigdzie znaleźć, podobno nazywa się EGO

ego.jpg

 

A wracając do PL- znalazłem Samsungi nierozsuwane: C5212 Duoz i C5212 Duoz Light. Muszę tylko sprawdzić czym się różnią i... kto wie :)

Tylko co będzie z moimi 6310i x 2? :D

Edited by Cockney

Share this post


Link to post
Share on other sites

wszelkie chinole (myphone) to wstyd i porazka a nie obsluga dwoch kart sim. Czesto cos nie dziala. Ze swojej strony polecam Samsunga Duoz (D880i bodajze). Niby rozsuwany ale bardzo dobrej jakosci obudowa oraz dobre oprogramowanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]

Tylko co będzie z moimi 6310i x 2? :D

Sprzedasz w bardzo dobrej cenie. :)

 

Jak znajdziesz coś sensownego, co by mogło jeszcze pełnić funkcję zastępczego komputera to daj znać. Dual też by mi się przydał, obecnie mam HTC Google G1

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites
Saint, jesteś pewien?

Jestem. Nie wszystkie być może, ale wiele widziałem.

 

Zobacz:

 

6700.th.jpg

 

PS. Dla mnie ideał to na 3-4 karty nokia 6310i :). Pewnie na upartego jakiś chinol by poskładał coś takiego, a na 2 to już na pewno jakiś elektronik w polsce.

Edited by Saint

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziś w drodze na obiad zahaczyłem o pobliski sklep i zrobiłem eksperyment w postaci zakupu duala z qwerty :) Na razie się bawię i nie jest źle. Dla równowagi zakupię jeszcze jakiegoś Samsunga (c5212 lub c5212 light) i zobaczymy co wypadnie lepiej :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dziś w drodze na obiad zahaczyłem o pobliski sklep i zrobiłem eksperyment w postaci zakupu duala z qwerty [...]

Co konkretnie kupiłeś?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Poszukuję usilnie telefonu z dual- warunkiem jest "normalna" klawiatura, nie dotykowa na ekranie. Możecie polecić coś mądrego?

 

 

Co prawda nie próbowałem tego ale są również do kupienia adaptery dual sim do szerokiej gamy modeli oraz firm .

 

http://www.allegro.pl/10531_akcesoria_gsm_...y_dual_sim.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adaptery nie działają równolegle tylko jeden albo drugi czyli jeśli jeden jest włączony to drugi nie działa. Tu chodzi o to aby dwie karty sim działały na raz a do tego są potrzebne dwa osobne moduły gsm.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To ma dual sim:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=991089956

 

Widzę że niektórzy mają po kilka fonów... nieźle. Ja nie mam żadnego :)

 

 

Tak, tego znam ale ma dwa minusy- jeden do przełknięcia (Samsung), drugi dyskwalifikujący (wysuwany). Niestety w domu mamy 7 komórek :D i trzeba skomasować ilość aparatów ze względów logistycznych :D

 

SELES, produkt polsko-czeski, produkowany w PRC :P

 

Saint, na stronie Nokii nie ma info o dualsim w 6700. Być może te aparaty które widziałeś to kopie ;), mające więcej wspólnego z miską brązowego ryżu z Finlandią :P

Edited by Cockney

Share this post


Link to post
Share on other sites

W ramach odgrzewania kotleta: drugi z próbnych telefonów, Samsung C5212 Light.

 

 

c5212.jpg

 

 

Bardzo "plastikowy" w dotyku się wydaje, brak kilku pożytecznych funkcji (np. wycisz, gdy ktoś dzwoni i chcemy wyciszyć dźwięk przed odebraniem albo zamiast :D). Dla porównania w powyżej zaprezentowanym myphone działa nawet, gdy jest włączony profil milczy- po naciśnięciu "wycisz" przestaje wibrować.

 

Poza tym Samsung tradycyjnie projektuje czcionki dla słabowidzących i nawet czcionka "mała" jest większa niż "duża" w Nokii. I wpisując numer komórki w kraju (czyli bez żadnych +00 z przodu) nie mieścimy się w jednej linii, ostatnia cyfra to nowy akapit. Poza tym środkowy przycisk menu to przeglądarka i nie ma możliwości przedefiniowania jego funkcji, podobnie jak przycisku górnego w "kwadraciku".

 

Reasumując- żaden nie powala na kolana, jeśli zestawić z SE czy Nokiami wyższej półki, ale podwójna obsługa SIM w pewnym sensie i stopniu to rekompensuje.

 

myphone 9010 z używaniem wifi, dzwonieniem etc. wytrzymuje około 4-5 dni, o Samsung c5212 na razie danych brak.

Edited by Cockney

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×