Jump to content
Alexis

Start projektu: Najlepsze domeny na rynku

Recommended Posts

@seller: zdążyłeś na ostatni dzwonek :)

 

dziekuję bardzo, zamykam zgłoszenia. końcowa lista powinna ukazać się dzisiaj. poinformuję o tym dzisiaj.

Najlepszych i tak w tym zestawieniu nie ma bo wszyscy wiedzą, że to zdrowie.pl i medycyna.pl ale zastanawiam się jaki był sens robienia takiej listy w pośpiechu podczas długiego weekendu majowego ?

 

Chciałeś mieć najlepsze czy najszybciej zebrane ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Najlepszych i tak w tym zestawieniu nie ma bo wszyscy wiedzą, że to zdrowie.pl i medycyna.pl ale zastanawiam się jaki był sens robienia takiej listy w pośpiechu podczas długiego weekendu majowego ?

 

Chciałeś mieć najlepsze czy najszybciej zebrane ?

 

Wczoraj był przecież dzień pracy :) Nie pracowałeś? Ale żarty na bok: nie mogę przecież zmuszać właścicieli domen zdrowie.pl do podawania ceny, a nie znając ceny nie mogę obliczyć rentowności tej inwestycji, więc chyba rozumiesz że ciężko mi polecić taką inwestycję komukolwiek. to chyba zrozumiałe. Co do szybkości budowania listy: pierwsze 2-3 stworzymy stosunkowo szybko, do tego czasu będzie plan nowych tematów (patrz drugi topic w tym forum). Ag zgłosił swoją dość dobrą domenę i okazało się, że nawet z taką ceną załapała się w Top10.

 

Zapraszam do zgłaszania branż/tematów do przyszłych list oraz oczywiście do współpracy przy tworzeniu tych list, by były one bardziej kompletne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zapraszam do zgłaszania branż/tematów do przyszłych list oraz oczywiście do współpracy przy tworzeniu tych list, by były one bardziej kompletne.

Być może się mylę ale póki co odnoszę wrażenie, że obecnie najważniejsza jest promocja strony polecanedomeny.pl a nie faktyczna dbałość o jakość promowanych domen.

Czas pokaże w jakim kierunku rozwinie się ten projekt >

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozwolę sobie też dodać coś od siebie. Wg mnie taka lista ma o tyle sens istnienia, o ile zebrane będą w niej dobre domeny. To przedsięwzięcie jest na razie zbyt mało znaczące w świecie domen i szerzej inwestycji, aby ktokolwiek kupił domenę tylko z powodu umieszczenia jej na takiej liście, a sama lista nie wyrobi sobie marki jeżeli nie będzie zawierała naprawdę dobrych domen. Zagranicznych inwestorów nie interesują domeny słabe, oni wiedzą że opłaca się kupować generyki i to za dobre pieniądze. Na początku widziałem tam parę ciekawych domen(chyba psycholodzy.pl(?) -nie pamiętam co jeszcze) - gdzie się one podziały? Lepszym rozwiązaniem jest umieszczenie drogich top-domen niż drogich ninji, choć oczywiście najlepiej znaleźć dobre domeny w korzystnych cenach, ale tego nie zrobi się w 2 dni.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szkoda, ale właśnie tego typu niedostępność właścicieli domen jest jedną z głównych przeszkód, jakie powstrzymują globalnych inwestorów od inwestowanie w domeny w polsce, jak dowiedziałem się podczas licznych rozmów z nimi na TRAFFICu w Mediolanie.

Mnie interesuje ten fragment Twojej wypowiedzi...

Że co, że jak, że w Polsce domeniarze się "bunkrują"?

Mógłbyś to wyjaśnić co jest tą przeszkodą w inwestycjach na rynku .PL? Mnogość giełd, brak portfolii, danych kontaktowych, brak cen?

O co chodzi? Może ceny za wysokie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pozwolę sobie też dodać coś od siebie. Wg mnie taka lista ma o tyle sens istnienia, o ile zebrane będą w niej dobre domeny. To przedsięwzięcie jest na razie zbyt mało znaczące w świecie domen i szerzej inwestycji, aby ktokolwiek kupił domenę tylko z powodu umieszczenia jej na takiej liście, a sama lista nie wyrobi sobie marki jeżeli nie będzie zawierała naprawdę dobrych domen. Zagranicznych inwestorów nie interesują domeny słabe, oni wiedzą że opłaca się kupować generyki i to za dobre pieniądze. Na początku widziałem tam parę ciekawych domen(chyba psycholodzy.pl(?) -nie pamiętam co jeszcze) - gdzie się one podziały? Lepszym rozwiązaniem jest umieszczenie drogich top-domen niż drogich ninji, choć oczywiście najlepiej znaleźć dobre domeny w korzystnych cenach, ale tego nie zrobi się w 2 dni.

 

Tak, zgadzam się, że dobrze byłoby zgłaszać do listy wysokiej jakości domeny i zapraszam do współpracy przy tworzeniu list by były bardziej kompletne. W rozpisce prosiłem wyraźni o podawanie też znanych wam cudzych domen, jeśli cena oferty sprzedaży jest publiczna (czyli sprawdzalna).

W przykładowej wersji listy były dobre domeny (pod względem absolutnej wartości). Jednak ponieważ nie wiem, czy właściciele życzą sobie publiczne podanie ceny jaką mi prywatnie zaoferowali pół roku temu, nie mogę jej opublikować a tym samym uwzględnić tych domen w liście.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozwolę sobie na słowa krytyki...

 

pomysł bardzo mi się podoba, każde działanie ma sens...

 

ale odnoszę wrażenie że niestety nie bardzo masz wizję jak to wszystko pociągnąć aby miało ręce i nogi - niestety aby projekt osiągnął sukces sam pomysł to nie wszystko. bez zaplanowania mechanizmów prędzej czy później upadnie.

 

dodatkowo wybacz ale dla mnie osobiście w chwili obecnej wygląda to bardzo niepoważnie żeby nie powiedzieć nieprofesjonalnie gdyż strona stoi z tego co widzę na darmowym serwerze wordpress'a i również oparta jest o ten darmowy silnik...

 

powiem szczerze że ja bym się wstydził coś takiego dać do oceny szerszej publiczności pod wyniosłą nazwą START PROJEKTU...bo wygląda to raczej jak START PROJEKTOWANIA...

 

również domeny które opublikowałeś w tej chwili jako 10 topowych branży medycznej tez nie wygladaja najlepiej szczegolnie jesli chodzi o ich rozbierzność w wartości - osoba np. potencjalny KK ktory wejdzie na strone nie bedzie mógł pojąć tych różnic co w bardzo niekorzystnym świetle stawia całą branże jako np. naciągaczy...

 

pozdrawiam i życzę wytrwałości oraz powodzenia

Edited by elempl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drobna uwaga :rolleyes:

 

Oto wybór 10 najciekawszych domen medycznych dostępnych do kupienia na polskim rynku wtórnym. Najlepsze domeny zostały wycenione i spośród nich wybrane zostało 10 najbardziej opłacalnych inwestycji.

 

Chyba właściwiej byłoby napisać: Oto wybór 10 najciekawszych domen medycznych zaproponowanych do kupienia przez PolecaneDomeny.pl. Bo pisanie, że są to najlepsze domeny medyczne na polskim rynku wtórnym nie jest po prostu prawdą :rolleyes:

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Drobna uwaga :rolleyes:

 

 

 

Chyba właściwiej byłoby napisać: Oto wybór 10 najciekawszych domen medycznych zaproponowanych do kupienia przez PolecaneDomeny.pl. Bo pisanie, że są to najlepsze domeny medyczne na polskim rynku wtórnym nie jest po prostu prawdą :rolleyes:

 

DD

 

Tak, zdecydowanie. Dziekuje za uwage. Pierwsza lista na poczatku projektu jest sila rzeczy niekompletna i pewnie dopiero przy 2-3 liście osiągniemy zadowalający wybór zgłaszanych domen. Zachęcam więc wszystkich do współpracy przy zgłaszaniu domen.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy takich projektach, powinno się korzystać się z usług i wiedzy doświadczonego domainera, bo tego kto zarejestrował coś takiego jak toppldomains.com powinno się przynajmniej kotem poszczuć video ;-)

 

Ten projekt ma jeden duży plus. Bardzo ładnie pokazuje jakie jest zapotrzebowanie na takie serwisy. Jest ogłoszenie i domainerzy od razu reagują.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy jakis inwestor zainwestuje w chociaz jedna z domen, z tej listy ....po takiej cenie....wątpie.

 

 

liczylem, ze lista bedzie ciekawsza, nawet gdyby to mialy byc ceny tylko dla zagranicznych inwestorow.

 

Moze lepiej zeby to byla lista top50 w kolejniosci alfabetycznej? nie ma wtedy sugestii ktora lepsza, bo taką wycenę mogą zrobić tylko najlepsi sprzedawcy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
pozwolę sobie na słowa krytyki...

 

dodatkowo wybacz ale dla mnie osobiście w chwili obecnej wygląda to bardzo niepoważnie żeby nie powiedzieć nieprofesjonalnie gdyż strona stoi z tego co widzę na darmowym serwerze wordpress'a i również oparta jest o ten darmowy silnik...

 

pozdrawiam i życzę wytrwałości oraz powodzenia

 

Nie ma nic zdrożnego w budowaniu serwisu na WP tylko trzeba trochę zainwestować w grafika i kodera i można chulać na tym silniku i nikomu to na pewno nie będzie przeszkadzało.

 

Co do domen wybranych to jak tu już dobrze określił @Korneliusz.com, że patologią zalatuje.

 

Pomysł może ciekawy tyle, że nie na listę top 10 tylko top 40, 50, 60. Aby było więcej domen bo kto tam wejdzie i zobaczy co w Polsce jest polecane jako inwestycja to nie wiem co sobie wtedy pomyśli.

 

A z tych domen tylko może dwie się nadają reszta to po prostu "wybryki", w ogóle było dużo domen lepszych podanych w propozycjach. Ja myślę, że ten ogranicznik 2 domeny to jest za mało. Gdyby każdy miał do wyboru swoje top 5, lista domend by się wydłużyła i potencjalni klienci mieliby jako taki wybór

Edited by roberto_one

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ten projekt ma jeden duży plus. Bardzo ładnie pokazuje jakie jest zapotrzebowanie na takie serwisy. Jest ogłoszenie i domainerzy od razu reagują.

Zapotrzebowanie na dobre serwisy jest ale jeśli chce ktoś naprawdę zaprezentować światu najlepsze domeny na rynku, to nie należy opierać się na kilkunastu nadesłanych domenach .

Warto podać również te, których ceny nie są powszechnie znane i umieścić obok nich odpowiednią adnotację. Np. cena do negocjacji.

 

Mi ten wątek pokazuje przede wszystkim jak duże nadzieje na zbycie swoich domen niektórzy pokładają w każdym pojawiającym się wątku.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie ma nic zdrożnego w budowaniu serwisu na WP tylko trzeba trochę zainwestować w grafika i kodera i można chulać na tym silniku i nikomu to na pewno nie będzie przeszkadzało.

 

oczywiscie ze z samego silnika mozna korzystac ale tak jak mowisz trzeba zainwestowac zeby to wygladalo profesjonalnie

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja myślę, że ten ogranicznik 2 domeny to jest za mało. Gdyby każdy miał do wyboru swoje top 5, lista domend by się wydłużyła i potencjalni klienci mieliby jako taki wybór

W sumie w ogóle ograniczenie jest bez sensu. Jakby jedna osoba miała 10 najlepszych domen (teoretycznie i przy założeniu ze da się to obiektywnie ocenić), a każdy może podać tylko 2 to wyjdzie na to, że na liście sa tylko 2 najlepsze domeny potem 8 opuszczonych i zaczynamy od 11.

To w końcu ma być 10 najlepszych domen czy 10 wizytówek poszczególnych osób ?

 

I mówię to całkiem obiektywnie bo sam ma tylko 2 domeny z tej kategorii.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W sumie w ogóle ograniczenie jest bez sensu. Jakby jedna osoba miała 10 najlepszych domen ..

Jest przynajmniej jedna osoba, która ma 10 lepszych domen medycznych niż te z zestawienia.

I nie zdziwię się jeśli w innych kategoriach tematycznych będzie podobnie :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zapotrzebowanie na dobre serwisy jest ale jeśli chce ktoś naprawdę zaprezentować światu najlepsze domeny na rynku, to nie należy opierać się na kilkunastu nadesłanych domenach .

Warto podać również te, których ceny nie są powszechnie znane i umieścić obok nich odpowiednią adnotację. Np. cena do negocjacji.

 

Mi ten wątek pokazuje przede wszystkim jak duże nadzieje na zbycie swoich domen niektórzy pokładają w każdym pojawiającym się wątku.

 

Moja uwaga jest taka ze takie serwisy/pomysły mogą mieć jedynie sens w sytuacji o czym wspomniał np.Pan_Grzegorz ze znajda sie w ofercie tylko, podkreślam tylko, dobre domeny, nie jakieś odpady recyklingowe z droped.Ja rozumiem ze jak ktoś kupuje pod wpływem chwili wynalazek w systemie aukcji za 300zl to już widzi ze będzie bogaty bo sprzeda ja za 100k .A prawda jest taka ze ciężko ja odsprzedać za polowe ceny zakupu.Tak wiec żeby takie przedsięwzięcie miało sens muszą tam być dobre domeny a nie takie których abonenci tak myślą !

Druga z prawd jest taka, ze te topowe domeny są tak naprawdę w portfoliach paru no możne paręnastu osób/firm i bez ich uczestnictwa w takim pomyśle, skoczy się on tym ze będzie miejscem gdzie znajdą się możne 3 dobre domeny za wielka kasę i masa śmiecia ale za równie wieka kasę co skutecznie zlikwiduje range całego działania .Z całym szacunkiem ale nikt poważny mający topowe domeny nie wystawi ich na sprzedaż na giełdzie z recyklingiem .

Tak wiec bez pozyskania abonentów topowych generyków nie widzę szans na sukces tego działania chociaż będę temu kibicował i uważam ze takie działanie jest potrzebne ale jako abonent paru dobrych domen nie będę w czymś takim brał udziału bo nie wystawianie świetnych domen w towarzystwie badziewia bowiem takie działanie jest tylko z korzyścią dla badziewia.Dlatego tylko selekcja i jeszcze raz selekcja możne z czasem spowodować, ze renoma takiego serwisu zachęci nieprzekonanych .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ten projekt ma jeden duży plus. Bardzo ładnie pokazuje jakie jest zapotrzebowanie na takie serwisy. Jest ogłoszenie i domainerzy od razu reagują.

 

Panowie (i nieliczne Panie :rolleyes: ) mam odczucie, że ten wątek zdominował duch (proszę mi wybaczyć neologizm) polskiego "narzekactwa", że "domeny nie te", że "prymitywny wordpress", że "nie wiadomo jaka będzie promocja tej strony" itp, itd.

 

Oczywiście sam mam wątpliwości, czy jest to reprezentatywna lista (zapewne nie), czy rzeczywiście dotrze ona do większości zagranicznych inwestorów (zapewne nie), czy Alexis (sorry za szczerość) czyni to wszystko wyłącznie bezinteresownie dla idei popularyzacji polskich domen (zapewne nie), itd.

 

Uważam jednak, że takie inicjatywy zasługują na kredyt zaufania. Świadczą o tym chociażby takie głosy jak zacytowany wyżej. Tymczasem słychać tylko narzekania. Doceńmy tych, którzy starają się robić coś więcej niż tylko wystawienie własnych domen na "aftermarket". Tak "na szybko" przychodzą mi na myśl:

- Seles i "domenymedyczne.pl",

- Bradiaga z pomysłem stoiska z domenami na targach turystycznych, sam chciałem zrobić coś podobnego na targach medycznych i wiem jak trudno to zrobić jednoosobowo,

- inicjatywa "portfolia.eu"; przepraszam, ale zapomniałem autora,

- DD ze swoimi różnymi pomysłami z MeetDomainers na czele,

oczywiście to tylko subiektywne przypomnienie.

 

Prawda jest taka, że większość woli krytykowac, bo to jest najłatwiejsze. Rozumiem po części postawę kilku "Rekinów" domenobiznesu, rzeczywiście z punktu widzenia właścicieli top-generyków takie inicjatywy wydają sie śmieszne, najlepsze topowe domeny nie potrzebują żadnej promocji. Jednak krytykę słychac także ze strony tych, którzy mają, łagodnie mówiąc, zaledwie średnie domeny (bez obrazy, bo ja też mam tylko "średniaki"). A te niestety tak łatwo same sie nie sprzedają i myślę, że promocja im nie zaszkodzi.

 

Aha, jeszcze na koniec. Moja domena jest na liście Alexisa i oczywiście można myśleć, że dlatego to wszystko piszę, na przykład posądzając o zazdrość tych, którzy na tej liście domen nie mają. Jeśli ktoś dojdzie tylko do takiego wniosku, to nic na to nie poradzę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Wszystko pięknie fajnie tylko zwróć uwagę na to, że zarówno rekiny, barracudy jak i płotki nie krytykują samego pomysłu lecz jego realizację w obecnym stadium istnienia projektu.

Zwłaszcza, że został on nazwany "Najlepsze domeny na rynku".

A to zobowiązuje do starań o pokazanie najlepszych a nie pierwszych lepszych domen.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alexis. Moim zdaniem odwiedzający stronę PolecaneDomeny.pl fajnie podpowiadają Ci jak to ma wyglądać. Zobacz co się dzieje z komentarzami. Ludzie zamieszczają tam swoje propozycje domen. Teraz wystarczy, ze to podchwycisz, raz na jakiś czas przejrzysz najnowsze komentarze, wybierzesz z nich to co Ci pasuje i dasz do listy. W ten sposób temat będzie niejako ciągle "żywy".

Zrezygnuj z zamieszczania propozycji na DI, a wykorzystaj własną stronę, na forum dawaj tylko linki do tematu u siebie. W ten sposób nabijesz treść u siebie na stronie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×