Jump to content
Alexis

PolecaneDomeny.pl - telekomunikacja - szukamy najlepszych inwestycji domenowych

Recommended Posts

Dziękuję wszystkim za liczny feedback i konstruktywna krytyke do projektu

http://polecanedomeny.pl

który został opisany tutaj:

http://www.di.pl/index.php?showtopic=49519&hl=

 

Zapraszam teraz do zgłaszania domen do listy najlepszych inwestycji domenowych w branży TELEKOMUNIKACYJNEJ.

 

Zrozumiałe, że każdy dość egoistycznie podchodzi do tego tematu i za pierwszym razem NIKT nie zgłosił znanych mu obcych domen, dlatego też uwzględniając konstruktywną krytykę postanowiłem trochę zmodyfikować warunki zgłaszania domen, tak aby następne listy były bardziej kompletne.

 

Rozpatrywane będą jedynie zgłoszenia, które spełniają następujące warunki formalne:

 

1. Zgłaszane mogą być tylko domeny

.pl (nie regionalne ani funkcjonalne) w języku polskim albo angielskim, albo

.com .eu w języku polskim

2. Każde zgłoszenie musi zawierać DOKŁADNIE dwie domeny, z których PRZYNAJMNIEJ JEDNA musi być domeną NIE NALEŻĄCĄ do zgłaszającego z publiczną (sprawdzalną) ofertą sprzedaży

3. Każda zgłoszona domena musi zawierać: domenę samą w sobie, link do oferty sprzedaży dokładnie tej domeny, cenę, oraz oznaczenie "moja" lub "obca".

 

Każdy może dać kilka zgłoszeń, ale każde z nich musi uwzględniać te warunki i obce domeny nie mogą być powtarzane (wyjątek: ktoś zgłasza swoją domenę podaną już przez kogoś innego jako obca)

 

Do listy wejdzie 10 najlepszych inwestycji (tzn wg. stosunku wartości do ceny), natomiast domeny należące do pary (nawet jeśli nie wejdą do Top10) zostaną wspomniane w artykule.

 

Dobrą strategią jest więc wiązanie swoich zgłoszonych domen z topowymi domenami, które oferowane są publicznie do sprzedaży z określoną ceną. Wtedy, nawet gdy własna domena nie wejdzie do Top10, to ta własna domena pojawi się w artykule.

 

Mam nadzieję, że te zasady umożliwią nieco bardziej teamingowe podejście do tematu i dzielenie się swą wiedzą dla dobra wszystkich.

 

Zapraszam do zgłaszania propozycji :rolleyes:

Koniec zgłoszeń: środa, 5.5.2010, godzina 18:00

Edited by Alexis
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
PRZYNAJMNIEJ JEDNA musi być domeną NIE NALEŻĄCĄ do zgłaszającego z publiczną (sprawdzalną) ofertą sprzedaży

 

A co w przypadku, gdy ktoś sobie nie życzy by jego oferta była pokazana w innym miejscu niż to, którego jest świadomy? Równie dobrze ktoś mógłby zrobić listę mega-ninj w swoim mniemaniu i wklejać tam linki do cudzych domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2. Każde zgłoszenie musi zawierać DOKŁADNIE dwie domeny, z których PRZYNAJMNIEJ JEDNA musi być domeną NIE NALEŻĄCĄ do zgłaszającego z publiczną (sprawdzalną) ofertą sprzedaży

 

Bezsens ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

2. Każde zgłoszenie musi zawierać DOKŁADNIE dwie domeny, z których PRZYNAJMNIEJ JEDNA musi być domeną NIE NALEŻĄCĄ do zgłaszającego z publiczną (sprawdzalną) ofertą sprzedaży

 

 

... :rolleyes: ...a to ciekawe, robi się coraz bardziej interesująco,....i posmiać się można.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Koniec zgłoszeń: środa, 5.5.2010, godzina 18:00

Czy ograniczenie czasowe, które wprowadzasz robione jest w celu zdyscyplinowania zgłaszających ?

Jak ktoś pozyska ciekawą domenę lub zdecyduje się ją podać później, to jej nie umieścisz na liście ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uwaga, poszukuję osoby która zgłosi jedną moją domenę, w zamian ja zgłoszę jedną jej domenę. :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Uwaga, poszukuję osoby która zgłosi jedną moją domenę, w zamian ja zgłoszę jedną jej domenę. :P:rolleyes:

Przemku, zrobimy deal - zgłoś telefony.pl za 1 milion, w zamian zgłoszę twoją domenę :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
:rolleyes: Dobrze kombinujecie :rolleyes: Ale w czym problem? Przecież żaden z was nic nie trac, bo można podać swoją domenę podaną przez kogoś jako obca, w kombinacji z jeszcze inną domeną, w ten sposób zwiększa się szansa pojawienia o prawie 50%, bo z 2/x na 3/(x+1) :P Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
w ten sposób zwiększa się szansa pojawienia o prawie 50%, bo z 2/x na 3/(x+1) :rolleyes:

 

Czy przy następnych top domenach z innej branży dojdą nowe zaostrzenia zwiększające szanse pojawienia się na popularnej już stronie? Np zdjęcie z dyrektorem NASK albo ekstra bony na zakupy w Tesco? :rolleyes:

Mam wrażenie, że im więcej takich zabiegów to tym mniej poważania tematu przez bywalców tego forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@necik: wow! zaczyna sie robic ciekawie :rolleyes:

Wlasnie o to chodzi: inwestorzy chca widziec the price tag (przywieszke z cena)

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
2. Każde zgłoszenie musi zawierać DOKŁADNIE dwie domeny, z których PRZYNAJMNIEJ JEDNA musi być domeną NIE NALEŻĄCĄ do zgłaszającego z publiczną (sprawdzalną) ofertą sprzedaży

Poprzez tę jedną decyzję Twój projekt definitywnie przestał być poważnie traktowany na rynku domen. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Poprzez tę jedną decyzję Twój projekt definitywnie przestał być poważnie traktowany na rynku domen. :rolleyes:

 

A ja mysle Panie Grzegorzu, ze dzieki niej spolecznosc domeniarzy stanie sie (przynajmniej w zakresie tego projektu) wspolnota i zamiast filozofii "każdy sobie rzepke skrobie" i "tylko moje domeny mają racje bytu" zaczniemy w koncu współpracować i posmakujemy czegoś takiego jak teamwork. I moje nadzieje nie są, jak widać wyżej bezpodstawne.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja mysle Panie Grzegorzu, ze dzieki niej spolecznosc domeniarzy stanie sie (przynajmniej w zakresie tego projektu) wspolnota i zamiast filozofii "każdy sobie rzepke skrobie" i "tylko moje domeny mają racje bytu" zaczniemy w koncu współpracować i posmakujemy czegoś takiego jak teamwork. I moje nadzieje nie są, jak widać wyżej bezpodstawne.

Ja, patrząc z boku uważam, że zarówno Pb, Necik, BP jak i Yarowa nie potraktowali Twojego postulatu poważnie bo jest on absurdalny. Oczywiście nie mam zamiaru Ciebie obrazić, wyrażam tylko swoje zdanie - od tego jest forum, mogę się mylić oczywiście.Współpraca będąca wynikiem odgórnego nakazu i wymuszenia nie jest wiele warta z samego założenia i jej efekty są kiepskie.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja, patrząc z boku uważam, że zarówno Pb, Necik, BP jak i Yarowa nie potraktowali Twojego postulatu poważnie bo jest on absurdalny. Oczywiście nie mam zamiaru Ciebie obrazić, wyrażam tylko swoje zdanie - od tego jest forum, mogę się mylić oczywiście.Współpraca będąca wynikiem odgórnego nakazu i wymuszenia nie jest wiele warta z samego założenia i jej efekty są kiepskie.

 

peace panie grzegorzu. widzi pan to serduszko przy temacie? skad wiec ten fatalizm, skad ten pesymizm? chyba nie sadzi pan ze spolecznosc jest az tak sklocona, ze nie jest w stanie skompilowac listy najlepszych inwestycji?

 

jesli ma pan potrzebe wyrazania swojego krytycznego zdania, to zapraszam serdecznie do skladania KONKRETNYCH I KONSTRUKTYWNYCH propozycji. w kazdym badz razie prosze o chwilke cierpliwosci. nie od razu rzym zbudowano. projekt ma dopiero 2 dni i musi pan przyznac ze juz co nie co sie w tym czasie wydarzylo :rolleyes:

 

zapraszam wszystkich do składania dalszych propozycji domen do listy TELEKOMUNIKACJA.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
peace panie grzegorzu. widzi pan to serduszko przy temacie? skad wiec ten pesymizm? chyba nie sadzi pan ze spolecznosc jest az tak sklocona, ze nie jest w stanie skompilowac listy najlepszych inwestycji.

 

jesli ma pan potrzebe wyrazania swojego krytycznego zdania, to zapraszam serdecznie do skladania KONKRETNYCH I KONSTRUKTYWNYCH propozycji. w kazdym badz razie prosze o chwilke cierpliwosci. nie od razu rzym zbudowano. projekt ma dopiero 2 dni i musi pan przyznac ze juz co nie co sie w tym czasie wydarzylo :rolleyes:

 

zapraszam wszystkich do składania dalszych propozycji domen do listy TELEKOMUNIKACJA.

 

Wydawało mi się, że postulat zniesienia omawianego wymogu podania cudzej domeny jest konkretny i konstruktywny, ale z tego co widzę inaczej Pan to odbiera. Tak, czy inaczej szczerze życzę powodzenia bo jak pisałem wcześniej idea tego projektu podoba mi się. Swoje dorady i krytykę w tym zakresie pozostawię już tylko dla siebie. :rolleyes:

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wydawało mi się, że postulat zniesienia omawianego wymogu podania cudzej domeny jest konkretny i konstruktywny, ale z tego co widzę inaczej Pan to odbiera. Tak, czy inaczej szczerze życzę powodzenia bo jak pisałem wcześniej idea tego projektu podoba mi się. Swoje dorady i krytykę w tym zakresie pozostawię już tylko dla siebie. :rolleyes:

 

panskie uwagi sa bardzo cenne, tyle ze prosze o rzeczowa dyskusje, bez zbednych emocji, negatywnej energii. przeciez nikt tu nikomu nie chce zrobic krzywdy.

 

ale do rzeczy i prosze wybaczyc moja prostote: jak proponowalbym pan zadbac o odpowiednia jakosc zglaszanych domen po usunieciu tego warunku nie wykluczając jednoczesnie wiekszosci spolecznosci z procesu tworzenia list?

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
panskie uwagi sa bardzo cenne, tyle ze prosze o rzeczowa dyskusje, bez zbednych emocji, negatywnej energii. przeciez nikt tu nikomu nie chce zrobic krzywdy.

 

ale do rzeczy i prosze wybaczyc moja prostote: jak proponowalbym pan zadbac o odpowiednia jakosc zglaszanych domen po usunieciu tego warunku nie wykluczając jednoczesnie wiekszosci spolecznosci z procesu tworzenia list?

 

Zapewniam, że moim wypowiedziom nie towarzyszy żadna negatywna energia i emocje, choć zauważyłem że czasami jest to tak odbierane na forum. :rolleyes: Ja po prostu prosty człowiek jestem i takie też są moje wypowiedzi. :rolleyes:

 

Co do zasadniczego pytania o omawiany postulat to uważam, że przede wszystkim wymóg podania cudzej domeny nie jest żadnym gwarantem uzyskania ciekawej jakościowo listy domen. Wszystkie domeny, które padły dotychczas zostałyby zgłoszone bez takiego wymogu. Dodatkowo można domniemywać, że część domen(i to znaczna) nie została w ogóle zgłoszona za sprawą odpowiedniego wymogu-ograniczenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zapewniam, że moim wypowiedziom nie towarzyszy żadna negatywna energia i emocje, choć zauważyłem że czasami jest to tak odbierane na forum. :rolleyes: Ja po prostu prosty człowiek jestem i takie też są moje wypowiedzi. :rolleyes:

 

Co do zasadniczego pytania o omawiany postulat to uważam, że przede wszystkim wymóg podania cudzej domeny nie jest żadnym gwarantem uzyskania ciekawej jakościowo listy domen. Wszystkie domeny, które padły dotychczas zostałyby zgłoszone bez takiego wymogu. Dodatkowo można domniemywać, że część domen(i to znaczna) nie została w ogóle zgłoszona za sprawą odpowiedniego wymogu-ograniczenia.

 

Prosze zauwazyc, ze nie odpowiedzial pan na moje pytanie, panie grzegorzu:

jak proponowalbym pan zadbac o odpowiednia jakosc ZGLASZANYCH domen po usunieciu tego warunku nie wykluczając jednoczesnie wiekszosci spolecznosci z procesu tworzenia list?

 

Konstruktywizm polega na tym, ze negujac jedno rozwiazanie dango dylematu (w tym przypadku dbalosc o wysoka jakosc zglaszanych domen bez jednoczesnego wykluczania apriori wiekszosci spolecznosci) proponuje sie jednoczesnie inne, lepsze jego zdaniem rozwiazanie tego dylematu.

 

Oczywiscie ze moglbym zapukac do 2-3 drzwi i zrobic liste najcenniejszych domen z kazdej branzy poza plecami spolecznosci, ale przeciez nie o to chodzi, prawda? Albo tak jak pewien blog wejsc na pare gield i poszukac jakis keywordow ktore wpadna mi do glowy i znalezc domeny kompletnie nie reprezentujace branzy. Sensem tego projektu jest to, aby zidentyfikowac najlepsze inwestycje domenowe na rynku, w celu dokonania polecen inwestycyjnych dla ludzi z zewnatrz, a te nie koniecznie musza znajdowac sie wsrod tych najcenniejszych domen posiadanych przez pare osob i kto o nich wie jak nie polaczona wiedza calej spolecznosci?

 

Sensem tego projektu jest tez uswiadomienie, jak wielka role dla inwestorow odgrywa przejrzystosc na rynku. M.in.: ile to kosztuje? gdzie moge to kupic?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×