Jump to content
Alexis

PolecaneDomeny.pl - telekomunikacja - szukamy najlepszych inwestycji domenowych

Recommended Posts

Prosze zauwazyc, ze nie odpowiedzial pan na moje pytanie, panie grzegorzu:

jak proponowalbym pan zadbac o odpowiednia jakosc ZGLASZANYCH domen po usunieciu tego warunku nie wykluczając jednoczesnie wiekszosci spolecznosci z procesu tworzenia list?

 

Konstruktywizm polega na tym, ze negujac jedno rozwiazanie dango dylematu (w tym przypadku dbalosc o wysoka jakosc zglaszanych domen bez jednoczesnego wykluczania apriori wiekszosci spolecznosci) proponuje sie jednoczesnie inne, lepsze jego zdaniem rozwiazanie tego dylematu.

 

Oczywiscie ze moglbym zapukac do 2-3 drzwi i zrobic liste najcenniejszych domen z kazdej branzy poza plecami spolecznosci, ale przeciez nie o to chodzi, prawda? Albo tak jak pewien blog wejsc na pare gield i poszukac jakis keywordow ktore wpadna mi do glowy i znalezc domeny kompletnie nie reprezentujace branzy. Sensem tego projektu jest to, aby zidentyfikowac najlepsze inwestycje domenowe na rynku, w celu dokonania polecen inwestycyjnych dla ludzi z zewnatrz, a te nie koniecznie musza znajdowac sie wsrod tych najcenniejszych domen posiadanych przez pare osob i kto o nich wie jak nie polaczona wiedza calej spolecznosci?

 

Sensem tego projektu jest tez uswiadomienie, jak wielka role dla inwestorow odgrywa przejrzystosc na rynku. M.in.: ile to kosztuje? gdzie moge to kupic?

Pisze Pan, że konstruktywna krytyka wymaga podania alternatywnych rozwiązań. Zatem negowanie jakiegoś pomysłu, który uznaje się za zły, zbędny i nie wnoszący nic pozytywnego nie będzie konstruktywne nawet jeżeli w zamyśle krytykującego jest ogólna chęć powodzenia projektu? Czym więc będzie taka krytyka?

 

Na zadane pytanie odpowiedziałem pośrednio, pisząc że proponowane wymóg moim zdaniem w żaden pozytywny sposób nie wpływa na poszerzenie listy dobrych domen spełniających warunek bycia dobrą inwestycją.

 

Proszę nie oczekiwać ode mnie podania idealnej metody pozyskania porządanych domen do projektu.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo kulturalną wymianę zdań prowadzicie między sobą ale pozwólcie, że wyrażę również swój pogląd w tej sprawie...

 

Moim zdaniem konieczność podania cudzej domeny nie ma żadnego uzasadnienia. Jeśli przyjmiemy, że większość domainerów czyta DI i równocześnie większości domainerów zależy na sprzedaży swoich domen to należy przyjąć, że każdy właściciel dobrej domeny zechce ją podać w tym wątku. Będzie mu zależało, żeby jego domena znalazła się na liście, która może zwiększyć szanse sprzedaży domeny. A skoro lista będzie składać się z domen subiektywnie przez Alexisa ocenionych (ale wg. "jego" kryteriów oceny atrakcyjności domeny) to na liście nie znajdą się przecież przypadkowe domeny - bo sam o to Alexis zadbasz :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bardzo kulturalną wymianę zdań prowadzicie między sobą ale pozwólcie, że wyrażę również swój pogląd w tej sprawie...

 

Moim zdaniem konieczność podania cudzej domeny nie ma żadnego uzasadnienia. Jeśli przyjmiemy, że większość domainerów czyta DI i równocześnie większości domainerów zależy na sprzedaży swoich domen to należy przyjąć, że każdy właściciel dobrej domeny zechce ją podać w tym wątku. Będzie mu zależało, żeby jego domena znalazła się na liście, która może zwiększyć szanse sprzedaży domeny. A skoro lista będzie składać się z domen subiektywnie przez Alexisa ocenionych (ale wg. "jego" kryteriów oceny atrakcyjności domeny) to na liście nie znajdą się przecież przypadkowe domeny - bo sam o to Alexis zadbasz :rolleyes:

 

Duzo w tym prawdy. Przyznam sie, ze chce ograniczyc w jakis sposob ilosc niskiej jakosci domen w zgloszeniach, bo bedac obiektywnym i skrupulatnym wyceniam je wszystkie (jesli spelniaja kryteria formalne), a to oznacza dosc duzo roboty, i dopiero wtedy je rankinguje w stosunku do ceny. Takie postepowanie jest konieczne jesli chcemy zachowac obiektywnosc i nie kierowac sie miara oka czesto przeciez zabarwiona osoba wlasciciela domeny. I powiem wam ze, nie tylko w przypadku pierwszej listy, nieraz juz zaskoczony bylem obiektywna wartoscia domeny po jej wycenie, i to w obie strony.

 

Ale... mysle nad zliberalizowaniem kryteriow zgloszen. Pan Grzegorz ma przynajmniej w jednym punkcie racje: wspolpracy miedzy konkurujacymi ze soba wlascicielami domen nie mozna narzucic, wymusic, tym bardziej ze to pewnego rodzaju konkurs, ale mysle ze znajde prosty sposob by przynajmniej ja w jakis sposob nagrodzic. Wybaczcie moj idealizm :rolleyes:

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Konstruktywizm polega na tym, ze negujac jedno rozwiazanie dango dylematu (...) proponuje sie jednoczesnie inne, lepsze jego zdaniem rozwiazanie tego dylematu.

Pozwolę sobie jeszcze raz na krótko wrócić do tego zdania bo muszę przyznać się do błędu w rozumieniu frazy "konstruktywna krytyka", którą dotychczas utożsamiałem z uzasadnioną krytyką, a w istocie jest tak jak pisał Pan Alexis. Więc moja krytyka nie była konstruktywna, ale za to podyktowana chęcią powodzenia projektu. :rolleyes:

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
telefonyonline*pl 1900 zł (moja)

http://www.aftermarket.pl/marketoffer.php?...12&nostat=1

 

można zgłaszać 1 swoją domenę czy 2 swoje?

 

Maksymalna ilosc domen w jednym zgloszeniu: dwie

Maksymalnie jedno zgloszenie wylacznie ze swoimi domenami,

poza tym dowolna ilosc zgloszen z obcymi domenami albo mieszanych.

 

Panie Grzegorzu. Tutaj sa nowe zasady i tu zglaszamy teraz domeny po restarcie:

http://www.di.pl/index.php?showtopic=49627

 

Przeniesie pan tam swoje zgloszenie, czy dopisac domeny do mojego postu?

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Maksymalna ilosc domen w jednym zgloszeniu: dwie

Maksymalnie jedno zgloszenie wylacznie ze swoimi domenami,

poza tym dowolna ilosc zgloszen z obcymi domenami albo mieszanych.

 

Panie Grzegorzu. Tutaj sa nowe zasady i tu zglaszamy teraz domeny po restarcie:

http://www.di.pl/index.php?showtopic=49627

 

Przeniesie pan tam swoje zgloszenie, czy dopisac domeny do mojego postu?

 

ok przeniosę, mam jeszcze jedno pytanie w celu upewnienia się: czy cena musi znajdować się na linkowanej stronie, czy wystarczy że przekażę ja Panu?

 

Btw. Może Pan do mnie mówić na "Ty" bo trochę niekomfortowo się czuję :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
ok przeniosę, mam jeszcze jedno pytanie w celu upewnienia się: czy cena musi znajdować się na linkowanej stronie, czy wystarczy że przekażę ja Panu?

 

Btw. Może Pan do mnie mówić na "Ty" bo trochę niekomfortowo się czuję :)

 

To przez ten Pan w nicku Grzegorzu :)

Jesli domena jest wlasna, to cena NIE MUSI byc na linkowanej stronie, wystarczy podanie jej w watku.

Jesli domena jest obca, to cena MUSI byc widoczna na linkowanej stronie celem sprawdzenia poprawnosci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Temat stary ale cos o telekomunikacji, takze sie tutaj podczepie :

 

sprawdziłem przed chwilą domene telekomunikacja.pl i przekierowuje na orange.pl

mam wrażenie że nie tak dawno - max 2 lata domena była na giełdzie AM na sprzedaż.

czy ktos moze wie za ile została sprzedana ( o ile została sprzedana bo nie do konca jestem pewien czy to aby ta domena była na giełdzie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

mam wrażenie że nie tak dawno - max 2 lata domena była na giełdzie AM na sprzedaż.

czy ktos moze wie za ile została sprzedana ( o ile została sprzedana bo nie do konca jestem pewien czy to aby ta domena była na giełdzie :)

 

Pomyliłeś chyba tę domenę z telefonia.pl - http://www.aftermarket.pl/domena/telefonia.pl

Domena telekomunikacja.pl od bardzo dawna (ponad 10 lat) przekierowywała na tp.pl, a po przejęciu TP S.A. przez Orange przekierowano ją na orange.pl, podobnie zresztą jak domenę tp.pl

Edited by thomaso
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok w takim razie to nie telekomunikacja.pl ale jestem pewien ze tez nie telefonia - był na sprzedaz napewno jakis generyk z branyz tele

 

Dzieki Thomaso za uswiadomienie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×