Jump to content
Sign in to follow this  
Jachu19

Dział "kupię"

Recommended Posts

Jeszcze raz postuluje o to żeby zmienić sposób segregowania tematów w dziale "kupię". Wiem ze już raz mój pomysł został odrzucony i stanęło na tym, żeby zamykać stare tematy, ale jak widać nic z tego nie wychodzi. Od tamtego czasu zamknięto może z 3 tematy i dalej jest jak było. Cały czas na górze strony pojawiają się "nowe tematy" a po wejściu okazuje się, że ktoś podbił coś sprzed kilku miesięcy.

 

Czy naprawdę nie można by segregować tego według daty założenia tematu ? Wtedy nawet można by pisać w tematach sprzed pół roku jak ktoś ma taką potrzebę, a nie podbijałoby to wątku i nikomu nie przeszkadzało.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeszcze raz postuluje o to żeby zmienić sposób segregowania tematów w dziale "kupię". Wiem ze już raz mój pomysł został odrzucony i stanęło na tym, żeby zamykać stare tematy, ale jak widać nic z tego nie wychodzi. Od tamtego czasu zamknięto może z 3 tematy i dalej jest jak było. Cały czas na górze strony pojawiają się "nowe tematy" a po wejściu okazuje się, że ktoś podbił coś sprzed kilku miesięcy.

 

Czy naprawdę nie można by segregować tego według daty założenia tematu ? Wtedy nawet można by pisać w tematach sprzed pół roku jak ktoś ma taką potrzebę, a nie podbijałoby to wątku i nikomu nie przeszkadzało.

Lepiej zamykać tematy z tego działu po x dniach od ostatniego postu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Lepiej zamykać tematy z tego działu po x dniach od ostatniego postu.

Albo niech będą automatycznie zamykane po 15 lub 30 dniach od otwarcia.

Przynajmniej otwierających tematy zmobilizuje do podjęcia odpowiednich decyzji w tym czasie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A czy ktoś w ogóle coś tu kupił ? :rolleyes: hehe... czasem mam wrażenie, że tematy są sztucznie zakładane, aby zrobić małe zamieszanie wokół własnej osoby, własnego portfolio itp...

Share this post


Link to post
Share on other sites
A czy ktoś w ogóle coś tu kupił ? :rolleyes: hehe... czasem mam wrażenie, że tematy są sztucznie zakładane, aby zrobić małe zamieszanie wokół własnej osoby, własnego portfolio itp...

Ja myślę, że to taki rodzaj pójścia na łatwiznę.

 

Po co szukać i wypełniać dziesiątki formularzy z zapytaniami tylko niech wszyscy nadskakują i poświęcają swój czas a "ja" (czyt. kupujący) może (a może nie) coś sobie kiedyś wybiorę a przynajmniej poznam zakres cenowy bez żadnego wysiłku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja myślę, że to taki rodzaj pójścia na łatwiznę.

 

Po co szukać i wypełniać dziesiątki formularzy z zapytaniami tylko niech wszyscy nadskakują i poświęcają swój czas a "ja" (czyt. kupujący) może (a może nie) coś sobie kiedyś wybiorę a przynajmniej poznam zakres cenowy bez żadnego wysiłku.

Po co szukasz dziury w całym? Równie dobrze zaraz ktos wyskoczy z twierdzeniem, że to najlepszy sposób, aby poznać domeny konkurencji, kto co jeszcze ma itp. Nie chcesz dawać swoich pasujących domen do oferty kupna, nie dawaj. To również możkliwośc promocji swoich domen na zasadzie "niech inni zobaczą, co mam".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po co szukasz dziury w całym? Równie dobrze zaraz ktos wyskoczy z twierdzeniem, że to najlepszy sposób, aby poznać domeny konkurencji, kto co jeszcze ma itp. Nie chcesz dawać swoich pasujących domen do oferty kupna, nie dawaj. To również możkliwośc promocji swoich domen na zasadzie "niech inni zobaczą, co mam".

Jest różnica pomiędzy tym co napisałem a poinformowaniem nas o tym, że temat jest już nieaktualny i można się nie trudzić nad wyciąganiem wciąż tematu na wierzch bo chyba o tym większość z nas pisze.

 

Dział [kupię] jest jak najbardziej potrzebny ale należy zrobić coś z tą patologią bo mamy UZASADNIONE podejrzenia, po to tutaj stworzona jest dyskusja.

Edited by mdi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Lepiej zamykać tematy z tego działu po x dniach od ostatniego postu.

 

No i znowu będzie tak jak ostatnio, ze tu wszyscy byli zgodni żeby zamykać tematy, a potem zamykano je przez tydzień i bajzel powrócił, a jak się zmieni sortowanie to będzie ono na zawsze.

 

PS. Co wy złego widzicie w zmianie sortowania ? Czemu zamykanie jest waszym zdaniem lepsze ? Co złego jest w tym ze ktoś w starym poście coś napisze (skoro nie pójdzie on do góry to będzie wiadomo ze jest stary)

Share this post


Link to post
Share on other sites
PS. Co wy złego widzicie w zmianie sortowania ? Czemu zamykanie jest waszym zdaniem lepsze ? Co złego jest w tym ze ktoś w starym poście coś napisze (skoro nie pójdzie on do góry to będzie wiadomo ze jest stary)

 

no wlasnie pojdzie on do gory bo sporo userow tego forum uzywa funkcji 'zobacz nowe posty'.

Share this post


Link to post
Share on other sites
No i znowu będzie tak jak ostatnio, ze tu wszyscy byli zgodni żeby zamykać tematy, a potem zamykano je przez tydzień i bajzel powrócił, a jak się zmieni sortowanie to będzie ono na zawsze.

...

Wg mnie sama charakterystyka ogłoszeń powinna zachować swoją aktualność więc jeśli ogłoszeniodawca chce by dane ogłoszenie było wznowione po prostu napisze je ponownie.

 

Zdarza się też, że ktoś walnie temat i potem go po prostu zostawi na pastwę losu i marnotrawi nasz czas.

 

Myślę, że automatyczne zamykanie tematu byłoby najrozsądniejszym rozwiązaniem.

 

Ewentualnie jeśli jest techniczna możliwość dać opcję automatycznego zamknięcia po 7, 14, 30 dniach od założenia tematu (po jakimś czasie od zamknięcia mogłoby być także usuwane by nie zaśmiecać forum) przy jego otwieraniu jeśli autor potrzebuje więcej czasu do namysłu ale powinno mieć jakieś ograniczenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No właśnie i przy opcji zamykania będzie marnotrawił nasz czas aż do zamknięcia czyli przez np. 15 dni. W tym czasie codziennie wchodząc w ten dział będziesz go widział na górze bo ciągle będzie ktoś podbijał, a jak zmienią segregowanie to w momencie jak ktoś założy nowy temat to ten będzie już na drugim miejscu. I zawsze wchodząc do działu będziesz miał na górze nowe tematy, a na dole stare, a nie jak do tej pory na górze podbite, a na dole aktualne w których akurat w ciągu np. ostatniej godziny nikt nie pisał.

 

Po drugie jest problem po jakim czasie zamykać tematy: niektórzy kupujący bardziej się spiesza, a niektórzy w tematach typu "kupię ciekawe generyki trzyliterowki itp." mogą być zainteresowani przez kilka miesięcy. Co prawa masz racje, że można napisać je ponownie, ale po co ma być kilka takich samych tematów jeden pod drugim ?

 

Usuwanie tematów to pewnie nie jest dobry pomysł, zawsze można sobie zajrzeć do starych jak się czegoś szuka.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Lepiej zamykać tematy z tego działu po x dniach od ostatniego postu.

 

Zgadzam sie. Po 7 dniach - ogłoszeniodawca albo zamyka temat albo wybiera opcję przedłuż ważność ogłoszenia.

 

Generalnie postujący powinien zawsze podawać deadline.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×