Jump to content
Sign in to follow this  
katrina

Ceny domen

Recommended Posts

Wiadomo, że domena domenie nie równa, ale niektóre uzyskane ceny sprzedaży mnie zadziwiają. Jak uzyskujecie tak wysokie ceny w niektórych wypadkach ? Jak najskuteczniej osiągnąć zamierzony rezultat cenowy (giełda, aukcja, bezpośrednio )?

Wytłumaczcie mi np, skąd tak wysoka cena sprzedaży za domenę kursfotograficzny.pl- 12 tys (czyżby był boom na takie kursy...pierwsze słyszę)? Jeszcze zrozumiałbym ze kurskomputerowy.pl (bardziej powszechne frazy) , ale to...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie też niektóre sprzedaże zaskakują (i zaskakiwać z pewnością jeszcze będą). Nie ma niestety gotowych odpowiedzi na Twoje pytania.

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

@katrina

 

Czasem musisz wziąć pod uwagę, że klient sam proponuje takie pieniądze a sprzedający po prostu na taką propozycję przystaje i tyle.

Edited by mdi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czasami sprzedaze to tzw "scam" w celu legalizacji dochodów. Kursfotograficzny najprawdopodobniej był takim przypadkiem. Innym przypadkiem jest domena urlopy.pl - 400tyś zł - jeszcze urlop.pl może byłby wart ok 100K ale urlopy to nawet źle się odmienia i ewidentnie jest tu haczyk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Część drogo sprzedanych domen na AlleWiadmoCo także dziwnym sposobem nie zmienia abonenta we whois ... Wystarczy pośledzić wątek "zobaczcie tą aukcję"...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czasami sprzedaze to tzw "scam" w celu legalizacji dochodów. Kursfotograficzny najprawdopodobniej był takim przypadkiem. Innym przypadkiem jest domena urlopy.pl - 400tyś zł - jeszcze urlop.pl może byłby wart ok 100K ale urlopy to nawet źle się odmienia i ewidentnie jest tu haczyk.

Czyli rozumiem, ze to może być świetna okazja do prania "brudnych pieniędzy". Czy to może oznaczać także, ze te niebotyczne kwoty istnieją tylko wirtualnie i nikt na prawdę ich nie posiadł ?

 

Załóżmy że mam podobną domenę, też "kurjakistam.pl", to nie mam co liczyć na zyski bo to tylko był tylko przekręt czy jak?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Załóżmy że mam podobną domenę, też "kurjakistam.pl", to nie mam co liczyć na zyski bo to tylko był tylko przekręt czy jak?

 

To że jakiś tam kurs poszedł za 12 tyś to nie znaczy ze inny będzie warty choćby tysiąc. To tak jak z trzyliterówkami. Niektóre poszły za kwoty powyżej 10k, a jednak większość przepływa na giełdach w tą i s powrotem za kwoty poniżej 1k.

Mi się wydaje ze wartość domeny to w 10% jej potencjał a w 90% to kasiasty i bardzo zainteresowany klient oraz nieustępliwość domeniarza w negocjacjach.

Edited by Jachu19

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×