Jump to content
DontPanic

Inwestycje

Recommended Posts

Witam!

Domniemam, iż osoby które część swoich zarobków poświęcają na zakup domen, serwerów, www, itp. można poniekąd nazwać inwestorami.

Gdyż cała masa ludzi, wolałaby np. tą kase wydać na piwo, ciuchy, czy inne dobra materialne. Wielu z Was zgodzi się że zabawa domenami to swego rodzaju hobby. Mimo wszystko pieniądze ulokowane w ten sposób mogą nam się (aczkolwiek nie muszą:P) wielokrotnie zwrócić :)

 

Ten wątek poświęcony będzie inwestycjom, dużym i małym w których próbujemy swoich sił. Wymiana doświadczeń może być dla wielu z Nas dość pożyteczna.

 

Na początek napiszę o sobie, ponieważ oprócz "eBiznesu" część pieniędzy mam zainwestowane w Polskie spółki akcyjne. Co jak co narazie wszystko pięknie gra :) W niedalekiej przyszłości zamierzam zainwestować w rynki zagraniczne, i trochę żałuję że w porę w nie zainwestowałem w złoto :)

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możecie panowie polecić jakiś zakup akcji dla kompletnego laika? Może są jakieś pewniaki? :) Chętnie bym spróbował też zainwestować pieniądze na giełdzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
trochę żałuję że w porę w nie zainwestowałem w złoto :)

Gdyby ktoś chciał współpracować w stworzeniu serwisu takiego jak następujące:

 

http://lokatawzloto.pl/

http://www.fabrykazlota.pl/

 

To zapraszam do kontaktu (posiadam domenę złoto.pl).

 

Możecie panowie polecić jakiś zakup akcji dla kompletnego laika? Może są jakieś pewniaki? :P Chętnie bym spróbował też zainwestować pieniądze na giełdzie.

Inwestowanie na rynkach finansowych może być bardo lukratywne. Aczkolwiek ja się w to na razie nawet nie chcę bawić, gdyż mam za mało wiedzy na ich temat, a jest on zdecydowanie bardziej obszerny i skomplikowany niż np. zagadnienie domen, przy których na początku straciłem ok. 10k PLN. Wolę najpierw skończyć studia ekonomiczne i zgromadzić więcej kapitału oraz wiedzy, zanim wpłynę w tak głębokie wody. Tymczasem własnym biznesem (internetowym) można również osiągnąc bardzo pokaźny ROI, więc się trzymam tej strategii, gdyż posiadam w tej dziedzinie odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie jak i infrastrukturę.

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o inwestycje...

Oczywiście nie tylko te związane z domenami... które staram się kupować w miarę możliwości....

 

Od kilku miesięcy skupuje ciekawsze monety kolekcjonerskie 20 zł , głównie do 2002-2003...myślę, że po wielkim krachu jaki w 2007r. dotknął rynek monet, sytuacja jeszcze się wyklaruje i monety dadzą zarobić.

Ostatnim czasem kupiłem także kilka sztuk złotych rosyjskich rubli w dobrych stanach zachowania :)

 

Poza tym 2-3 lata temu zainteresowałem się tematyką pieniądza papierowego Polski PRL. Polecam w szczególności zbieranie nominałów z przedziału 100 000- 2 000 000 w co najmniej dobrych stanach zachowania, lub kupowanie paczek banowych mniejszych nominałów :P

 

W miarę możliwości i obserwowania sytuacji staram się również grać na giełdzie.

Z reguły jednak jest to kupowanie tylko podczas sesji spadkowych.

 

Szczególnym sentymentem dażę spółkę Petrolinvest, która wiele razy przyniosła mi powody do radości :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Możecie panowie polecić jakiś zakup akcji dla kompletnego laika? Może są jakieś pewniaki? :) Chętnie bym spróbował też zainwestować pieniądze na giełdzie.

 

Pod koniec czerwca będzie prywatyzowany Tauron. Spółka mniej perspektywiczna niz PZU, ale prywatyzacja ma odbyć się na podobnych warunkach. Tzn, Inwestorzy prywatni będa mieli zagwarantowaną daną ilośc akcji, oraz bedzie pula pieniędzy przeznaczona na obrone kursu(gdyby spadł poniżej ceny emisyjnej). Jeszcze nie ma wyceny, ale cena emisyjna na pewno będzie z dyskontem.

Do tego pakiet lojalnościowy, dla osób które potrzymaja ponad rok, niższe rachunki za prąd.

 

Zysk na TKO będzie pewnie mniejszy niż przy PZU(ja liczę około 10%), ale na pewno nie będziemy stratni.

 

 

PS. Oczywiście mówię o inwestycji krótkoterminowej, t.j. sprzedaży w kilka dni po otwarciu. Na dłuższą metę kurs nie będzie sztucznie broniony.

Edited by horacy11

Share this post


Link to post
Share on other sites
Możecie panowie polecić jakiś zakup akcji dla kompletnego laika? Może są jakieś pewniaki? :) Chętnie bym spróbował też zainwestować pieniądze na giełdzie.

 

Bardzo perspektywiczny jest lotos, który jest kilka miesięcy po zakończeniu miliardowej inwestycji program 10+. efekty tej inwestycji w rozbudowe rafinerii i podwojenie mocy przerobowej dopiero nadejdą. ciekawym jest też fakt, że lotos będzie prywatyzowany, najprawdopodobniej stanie sie tak dojdzie do dealu z inwestorm branżowym z dostępem do złóż ropy (tu sie pojawia często p. Kulczyk z kolegami libijczykami) co jest gwarantem wzrostu cen akcji. zanim jedna dojdzie do sprzedaży części akcji należacych ddo skarby państwa cena za akcję raczej powinna spaść. tu są już różne myki dlaczego tak się dzieje, często jest to na granicy uczciwości. w każdym razie ja sie obkupiłem i czekam. w śrendim i dłuższym terminie liczę na naprawde spore zyski.

 

teraz było fajnie z pzu w tak na prawde kilka minut klikania można było zarobić ok 1000 zł. jeżeli kupiło się maksymalną ilośc akcji pprzeznaczonych na jedna osobę. nie było jednak przeszkodą założenia rachunku maklerskiego na osoby podstawione, np z rodziny. nic prostszego wszystko online na stronie banku. wystarczyło tylko miec kogoś z kontem w banku.

Z tauronem też można będzie tak pomyśleć, tylko najpierw trzeba będzie sie zorientowac oczywiście co i jak żeby się nie przeliczyć, bo ogólna sytuacja na rynkach nie jest w tym momencie najlepsza. w każdym razie inwestując z myślą o odpsrzedaniu w dniu debiutu nie powinno sie stracić.

 

monety sa dobre bo nie da sie stracic. warunkiem jest jednak wybieranie dobrych monet. czesto jest tak ze mennica nakreca na inwestycje w nowe edycje pozniej dobijaja jeszcze pare tysiecy sztuk i w rezultacie cena może być niższa niż cena zakupu. zanim sie zacznie inwestowac w monety najlepiej jest sie zarejestrowac na forum numizmatycznym i wszystko spokojnie przestudiowac i popytac...

najlepiej inwestowac z zlote monety. ogolnie ryzyko duzo mniejsze niz na akcjach ale tez zyski nie za wielkie.

 

mozna tez zrobic tak jak (jak ja) kupic po dobrej cenie buty na allegro na aukcji i po tym jak okaza sie za male/duze sprzedac w kup teraz 100 zl drozej :) co jest zreszta nielegalne :/ prosze mnie nie podpie*****ć

Edited by com.puta

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zysk na TKO będzie pewnie mniejszy niż przy PZU(ja liczę około 10%), ale na pewno nie będziemy stratni.

 

 

PS. Oczywiście mówię o inwestycji krótkoterminowej, t.j. sprzedaży w kilka dni po otwarciu. Na dłuższą metę kurs nie będzie sztucznie broniony.

 

Na giełdzie nic nie jest pewne. Jak się zacznie padaka na rynku to żadna obrona kursu nie pomoże.

 

Z ciekawych spółek na GPW przyglądam się DSS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×