Jump to content
technoman

Prawo własności do domeny

Recommended Posts

Witam,

Jakiś czas temu zarejestrowałem zupełnie przez przypadek z puli domen wolnych domenę eurogoldbank.info. Domena z PR3, jednak było przekierowanie więc myślałem, że PR spadnie, jednak nadal się trzyma.

 

Dzisaij dostałem e-mail

 

Dear xxxx,

 

i am owner of Euro Gold Bank and Euro Finance Bank and the names are European Trademarks. You reg. the domainname eurogoldbank.info. I give you with this mail 3days, after i inform my lawyer for mine interest, if you dont delete this domainname.

 

Best Regards

 

Euro Gold Bank

Owner/Titulaire

Oezay Imer

 

I co tu teraz w tej sytuacji robić? Wiadomo że Euro Gold Bank to jakaś nazwa właśna firmy więc chyba nie mam nic do gadania?

Z drugiej strony jak wchodze w google i widze na co ta domena była wcześniej przekierowana to nie sądzę, że była w posiadaniu tego Pana ( wpisując w google info:eurogoldbank.info wyskakuje jakaś www.passat-sailing.de).

 

Proszę o pomoc

Pozdrawiam

Marcin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nic dziwnego, że wcześniej istniało przekierowanie bo jeszcze 3 miesiące temu nazwa Euro Gold Bank nie była znakiem chronionym, została zastrzeżona 10 lutego jako znak słowno grraficzny, Ty zarejestrowałeś domenę już po tym jak została zastrzeżona, więc jeśli osoba posiadająca prawa do znaku ma środki może odebrać tą domenę bez większych problemów

Share this post


Link to post
Share on other sites

z tego co widze mail jest prawdziwy.

Co do nazwy to jest zajęta i zarejestrowana owszem.

Natomiast narazie nie funkcjonuje pod nią żaden bank ten gość stworzył "markę" zabezpieczyl i teraz chce ją komuś odsprzedać...

 

Osobiście raczej bym go olał...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam,

Jakiś czas temu zarejestrowałem zupełnie przez przypadek z puli domen wolnych domenę eurogoldbank.info. Domena z PR3, jednak było przekierowanie więc myślałem, że PR spadnie, jednak nadal się trzyma.

 

Dzisaij dostałem e-mail

 

Dear xxxx,

 

i am owner of Euro Gold Bank and Euro Finance Bank and the names are European Trademarks. You reg. the domainname eurogoldbank.info. I give you with this mail 3days, after i inform my lawyer for mine interest, if you dont delete this domainname.

 

Best Regards

 

Euro Gold Bank

Owner/Titulaire

Oezay Imer

 

I co tu teraz w tej sytuacji robić? Wiadomo że Euro Gold Bank to jakaś nazwa właśna firmy więc chyba nie mam nic do gadania?

Z drugiej strony jak wchodze w google i widze na co ta domena była wcześniej przekierowana to nie sądzę, że była w posiadaniu tego Pana ( wpisując w google info:eurogoldbank.info wyskakuje jakaś www.passat-sailing.de).

 

Proszę o pomoc

Pozdrawiam

Marcin

 

 

 

Skontaktuj sie z prawnikiem, zapłać kasę i zapytaj co ci radzi lub porostu przeczytaj bardzo uważnie watki na forum a znajdziesz odpowiedz .

Ale rozumiem ze nie zadałeś sobie trudu bo łatwiej jest czekać na darmowa poradę ?

Jest teraz reklama w TV z Markiem Konradem z dobra puentą.. ze "tylko to mamy za dramo co zrobimy sami "

Share this post


Link to post
Share on other sites

kilofek: zupełnie się z Tobą zgadzam :lol:

 

 

A tak po krótce: zależy co masz zamiar robić pod tą domeną - renomowany znak to nie jest więc bym się bardzo nie przejmował ale trzeba by przeanalizować co możesz robić na przyszłość z tą domeną no i zbadać ten zarejestrowany znak towarowy euro gold bank costam :P

Edited by sinsin

Share this post


Link to post
Share on other sites
Skontaktuj sie z prawnikiem, zapłać kasę i zapytaj co ci radzi lub porostu przeczytaj bardzo uważnie watki na forum a znajdziesz odpowiedz .

Ale rozumiem ze nie zadałeś sobie trudu bo łatwiej jest czekać na darmowa poradę ?

Jest teraz reklama w TV z Markiem Konradem z dobra puentą.. ze "tylko to mamy za dramo co zrobimy sami "

 

 

Ten mail skasuj i zapomnij o nim, bo po pierwsze nie pisal go prawnik a po drugie jest napisany kiepskim angielskim.

A tak w ogole odebranie tej domeny tobie by go kosztowalo okolo 1500 dolarow a ty bys nie poniosl zadnych kosztow.

 

Najlepiej mu zaproponuj ze np. mozesz mu ja oddac za 50 dolarow.

Edited by 513581

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli ten znak rzeczywiście jest zarejestrowany, to ją skasuj.

 

A co ma do tego słaby angielski albo fakt, że pismo nie jest jeszcze od prawnika (to chyba dobrze)?...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli kolega wykorzysta domenę w innej klasyfikacji niż zarejestrowany znak to nic złego się stać nie może...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli kolega wykorzysta domenę w innej klasyfikacji niż zarejestrowany znak to nic złego się stać nie może...

 

Też tak sądzę. Postaw tam blog o poszukiwaniu złotych europejskich talentów :)

 

Co ciekawe ™ jest dla frazy "€URO GOLD BANK", czyli sprawa nie jest tak klarowna. € to nie E.

 

Ale… weź pod uwagę, że nie jestem prawnikiem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

gdzie sprawdzić czy znak jest zarejestrownany? Jak to w ogóle wygląda. Np jakaś duża firma zapomni przedłużyć a ja przechwyce. Co się wtedy dzieje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×