Jump to content
Sign in to follow this  
Bazyli

Dobre domeny na sprzedaż

Recommended Posts

Bardzo ciekawy post zamieścił DD.

Szkoda że Apze go zamknął.

Bo warto by było przedyskutować ów pomysł.

Co prawda dział dotyczący oferowanych domen już jest ale...nigdy za wiele promocji

;)

 

Zachęcam do dyskusji bo aż szkoda że temat DD został zamknięty...

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najlepsze w tym wątku były domeny i ceny tych domen dla KK. Watek był złapany przez google i o ile rzadko daje się w "domenach polskich" ceny "kup teraz" to tutaj mamy ceny wystawione jak na talerzu, bez możliwości ich zmiany.

 

Każdy wątek gdzie można sprzedać domenę jest chwalebny, ale nie wiem czy to akurat było potrzebne. No, oczywiście że temat "Okazja Dnia" jest fajny, ale trzeba się najpierw zastanowić dla kogo jest coś takiego i czy w takim wypadku kategoria "Domeny Polskie" jest dalej potrzeba na forum, bo z jednej strony atakuje Alexis z drugiej strony DD i robi się śmietnik z domenami przez które aż strach otworzyć lodówkę żeby się na nie nie natknąć ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To był cenowy koncert życzeń, dlatego DD go zamknął.

Ceny ni jak przystawały do wartości domen. Niektórzy pomylili dział pt.: "Chciałbym za tyle sprzedać i wyjechać na Majorkę" z działem pt.: "Chcę uwolnić parę groszy na kolejne inwestycje i uniknąć ciągłego przedłużania"...

 

W zamyśle miał to być wątek sprzedażowy a nie wątek z cyklu - "patrzcie ile szmalu zainwestowałem w domeny, będę na nich spał ale nie sprzedam"...

 

BTW, dobry casus dla DD i jego przyszłej metodologii wycen domen

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlatego nie korzystałem z tego tematu ;)

 

Myślę, że ceny D2D powinny zostać pomiędzy domainerami w indywidualnych negocjacjach (np. w PW) a nie jawne publicznie.

 

Nikt o zdrowych zmysłach nie powinien publicznie podawać cen D2D i oczekiwać, że później znajdzie się KK, który zaproponuje znacznie więcej za takie domeny.

 

Takie tematy zbytnio sugerują Klientom Końcowym ceny, którzy naturalnie wykorzystują takie akcje do późniejszych negocjacji.

 

Niektóre ceny były za wysokie, inne zbyt niskie (ocena subiektywna) ale nikt nikomu nie zabrania negocjacji i nikt nie ogranicza tu negocjacji tylko do kilku czy kilkunastu procent w stosunku do ceny wyjściowej.

 

Wg mnie dobrze, że temat został zamknięty :P

Edited by mdi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlatego nie korzystałem z tego tematu ;)

 

Myślę, że ceny D2D powinny zostać pomiędzy domainerami w indywidualnych negocjacjach (np. w PW) a nie jawne publicznie.

 

Nikt o zdrowych zmysłach nie powinien publicznie podawać cen D2D i oczekiwać, że później znajdzie się KK, który zaproponuje znacznie więcej za takie domeny.

 

Takie tematy zbytnio sugerują Klientom Końcowym ceny, którzy naturalnie wykorzystują takie akcje do późniejszych negocjacji.

 

Wg mnie dobrze, że temat został zamknięty :P

 

 

w pełni się z tobą zgadzam dlatego też uważam że na przykład strona cenydomen.pl powinna także mieć podział d2d widoczne tylko dla zalogowanych zweryfikowanych domainerów a publicznie tylko ceny dla KK bo innaczej kazdy KK ktory tam wejdzie staje sie bardzo swiadomy...

 

to jest jednym słowem podcinanie własnej gałęzi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomysł Daniela wcale taki zły nie jest. Tyle ze wymaga samodyscypliny od zgłaszających.

Z tym może być trudniej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadzam się jak najbardziej, zwłaszcza, że:

Najlepsze domeny są już zarezerwowane (chyba że coś się wychaczy z rynku wtórnego) ale każdy z Nas ma w swoim portfolio "perełki" (które wg. właściciela są wartościowymi pozycjami)

nie ma cudów, nikt nie wyskoczy z domeną typu nike.com, albo microsoft.pl bo dawno już ich nie ma

 

za to jest to świetna okazja by wybrać swoją najlepszą domenę i pochwalić się nią. A rynek sam zweryfikuje ile jest warta

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pomysł Daniela wcale taki zły nie jest. Tyle ze wymaga samodyscypliny od zgłaszających.

Z tym może być trudniej.

 

Z tym nie może być trudniej, to niewykonalne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To był cenowy koncert życzeń, dlatego DD go zamknął.

Ceny ni jak przystawały do wartości domen. Niektórzy pomylili dział pt.: "Chciałbym za tyle sprzedać i wyjechać na Majorkę" z działem pt.: "Chcę uwolnić parę groszy na kolejne inwestycje i uniknąć ciągłego przedłużania"...

 

W zamyśle miał to być wątek sprzedażowy a nie wątek z cyklu - "patrzcie ile szmalu zainwestowałem w domeny, będę na nich spał ale nie sprzedam"...

 

BTW, dobry casus dla DD i jego przyszłej metodologii wycen domen

 

 

Dokładnie tak ;)

W radiu słyszałem ze jest dziś dzień recyklingu ...wymieniali nawet firmy sponsorujące ale nie słyszałem czy był tam after , last czy inne .Te domeny to sami widzicie pokłosie owczego pedu kupowania śmieci i taka jest prawda .To ze czasami sprzeda sie jakaś domenka typu totalny szajs za 1500 zl to nie znaczy ze można to pomnożyć przez ilość sztuk ze swoich zasobów . A takie zaklinanie deszczu ze generyki sa coraz mniej warte i do nich zaliczać niektóre wynalazki (tu bez przykładów ) to takie gadanie dla gadania .Do tego jeszcze co jakis czas info o coraz większym znaczeniu badziewia typu IDNy i mamy cały obraz rynku :P Rynek sam sie unormuje za parę lat jak już te wszystkie śmiecie co sa teraz rejestrowane będą wolne jak sanki w lecie .Bowiem posiadacze śmiecia muszą sie na własnej skórze przekonać ze nie ma sensu tego trzymać .Poki co jeszcze nie robią bilansu strat ale sytuacja ich do tego przekona. Tyle w temacie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten dział pokazał jak wielu domainerom taka wycena DD jednak by się przydała ;)

 

Przy okazji, cytuję autora zamkniętego wątku:

 

Zainteresowanie wątkiem jest, natomiast domeny - delikatnie mówiąc - nie są zbytnio atrakcyjne (jakość i cena).

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...] co jakis czas info o coraz większym znaczeniu badziewia typu IDNy i mamy cały obraz rynku ;)

A propos zaklinania deszczu - pisanie, że IDNy to badziewie też nie sprawi, że ludzie przestaną ich używać i przestaną mieć znaczenie :P IDNy to fakt - trzeba go tylko zaakceptować :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
A propos zaklinania deszczu - pisanie, że IDNy to badziewie też nie sprawi, że ludzie przestaną ich używać i przestaną mieć znaczenie ;) IDNy to fakt - trzeba go tylko zaakceptować :P

 

DD

 

Nie neguje faktu istnienia IDNow ale neguje podciaganie ich do wartości domen :P Zaklinaniem deszczu jest to ze od czasu kiedy tylko istnieją nic innego nie słyszę jak tylko o ich coraz większy znaczeniu i wartości ! To ze ludzie za jakiś badziew idnowy chcą dużo kasy nie mając szans na posiadanie nonidnea chyba tez wypacza rynek czy się mylę ?

Edited by kilofek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pomysł może i był niezły, tyle że nie powinien się znaleźć na indeksowanej cześci forum i pozostawiony bez moderacji.

Po testach mógłby wejść do części nieindeksowanej, mógłby też być moderowany. Chodziło o szybkie wdrożenie i sprawdzenie czy coś takiego ma sens. IMHO - nie ma.

 

EDIT: 6000 post na forum.. idę otworzyć szampana ;):P

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dokładnie tak ;)

W radiu słyszałem ze jest dziś dzień recyklingu ...wymieniali nawet firmy sponsorujące ale nie słyszałem czy był tam after , last czy inne .Te domeny to sami widzicie pokłosie owczego pedu kupowania śmieci i taka jest prawda .To ze czasami sprzeda sie jakaś domenka typu totalny szajs za 1500 zl to nie znaczy ze można to pomnożyć przez ilość sztuk ze swoich zasobów . A takie zaklinanie deszczu ze generyki sa coraz mniej warte i do nich zaliczać niektóre wynalazki (tu bez przykładów ) to takie gadanie dla gadania .Do tego jeszcze co jakis czas info o coraz większym znaczeniu badziewia typu IDNy i mamy cały obraz rynku :PRynek sam sie unormuje za parę lat jak już te wszystkie śmiecie co sa teraz rejestrowane będą wolne jak sanki w lecie .Bowiem posiadacze śmiecia muszą sie na własnej skórze przekonać ze nie ma sensu tego trzymać .Poki co jeszcze nie robią bilansu strat ale sytuacja ich do tego przekona. Tyle w temacie

 

Nie zgodze się z tym, ponieważ te "śmieci" zmienia tylko włascicieli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przespałem dzisiaj pół dnia i nawet nie wiedziałem, że temat został zamknięty.

Jednak zgłoszenie m.in. domeny lubelskimakaron.pl wg mnie dowodzi o słuszności tej decyzji. (DobreDomeny.pl nie bierz tego do siebie, ale dobra domena to nie jest. Nawet jeśli są gusta i guściki ...).

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przespałem dzisiaj pół dnia i nawet nie wiedziałem, że temat został zamknięty.

Jednak zgłoszenie m.in. domeny lubelskimakaron.pl wg mnie dowodzi o słuszności tej decyzji. (DobreDomeny.pl nie bierz tego do siebie, ale dobra domena to nie jest. Nawet jeśli są gusta i guściki ...).

Przecież to prowokacja ;) Domena lubelskimakaron.pl nie jest nawet zarezerwowana :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przecież to prowokacja ;) Domena lubelskimakaron.pl nie jest nawet zarezerwowana :P

 

DD

 

 

Prowokatorom i polokoktowcom mówimy zdecydowanie NIE! :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
... będą wolne jak sanki w lecie.

Nie zgadzam się, u mnie sanki w lecie służą za dodatkową półkę w piwnicy ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie neguje faktu istnienia IDNow ale neguje podciaganie ich do wartości domen ;) Zaklinaniem deszczu jest to ze od czasu kiedy tylko istnieją nic innego nie słyszę jak tylko o ich coraz większy znaczeniu i wartości ! To ze ludzie za jakiś badziew idnowy chcą dużo kasy nie mając szans na posiadanie nonidnea chyba tez wypacza rynek czy się mylę ?

Nie chciałbym nikogo przekonywać do IDNów - niech każdy sam wyciąga wnioski jakie chce :P Kwestii przemawiających za i przeciw IDNom zostało już dużo wymienionych.

 

Ja powiem w skrócie dlaczego IDNy to nie wymysł i chwilowa moda.

 

Kiedyś wystarczyło mieć nonIDNa, obecnie trzeba mieć obie wersje domeny, w przyszłości wystarczy IDN.

 

nonIDNy to pokłosie "niepełnosprawności" Internetu, jaka występowała w przeszłości. Wiadomo, że historycznie Internet był amerykański, a USA nigdy się specjalnie nie przejmowała, że są inne kraje, kultury i języki oprócz USA. To zresztą jeden z powodów, dla których Amerykanom ogólnie nie udają się biznesy w Europie.

 

Ostatni bastion jaki utrudnia użytkowanie domen IDN to email, ale ten padnie najdalej za rok. W momencie kiedy GMail wprowadzi obsługę IDNów sprawa będzie rozwiązana.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kiedyś wystarczyło mieć nonIDNa, obecnie trzeba mieć obie wersje domeny, w przyszłości wystarczy IDN.

(...)

Ostatni bastion jaki utrudnia użytkowanie domen IDN to email, ale ten padnie najdalej za rok. W momencie kiedy GMail wprowadzi obsługę IDNów sprawa będzie rozwiązana.

 

DD

Gmail to nie wyznacznik internetu - zacznijmy od tego.

To ze w przyszlosci wystarczy idn bez nonidn to juz wogole wyjechales jak filip z konopii ;)

Domeny idn to cos jak domeny eu - tani odpowiednik nonideena :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gmail to nie wyznacznik internetu - zacznijmy od tego.

To ze w przyszlosci wystarczy idn bez nonidn to juz wogole wyjechales jak filip z konopii ;)

GMail nie, ale Google tak.

 

Domeny idn to cos jak domeny eu - tani odpowiednik nonideena :P

Pozwól, że się z Tobą nie zgodzę :P Ale jak już mówiłem: nikogo nie chcę przekonywać do swoich racji. Rejestrujcie co chcecie - mamy wolny kraj.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te ciągłe dyskusje idn vs nonidn robią się już strasznie męczące i nudne. ;) Jeżeli ktoś uważa, że na idn-ach można zarobić to niech zarabia, a jeżeli myśli inaczej to niech nie kupuje i nie zarabia - to takie proste.

Ktoś sprzedaje regularnie idn-y(czy cokolwiek innego: "śmieci", domeny .com, .eu, .com.pl, itd), a drugi co nie ma żadnej takiej domeny w portfolio będzie go pouczał i przekonywał, że na tym nie da się zarobić - to jest żałosne. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×