Jump to content
Nataszka

pozycjonowanie.com

Recommended Posts

Aha! To mamy sprzedać domenę generyczna z ładnym ruchem za cenę jednego marnego pozycjonowania? I to mimo tego, iż oferują nam pięć razy więcej? ;)

Tylko, że dając do wyceny domenę dobrze podać taki parametr jak ruch, jeśli chce się otrzymać wycenę jak najbardziej adekwatną. Jeśli nie podajesz tej informacji to wycena odbywa się z parametrem ruch = ~ 0.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Aha! To mamy sprzedać domenę generyczna z ładnym ruchem za cenę jednego marnego pozycjonowania? I to mimo tego, iż oferują nam pięć razy więcej? ;)

Idąc Twoim sposobem myślenia domeny samochodyLuksusowe.pl nie sprzedałbyś za cenę jednego marnego samochodu? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

15k dla mnie minimum super domen dla firmy pozycjonerskiej :P po .pl chyba najlepsza ;) gratuluje , K cos oferuje czy tylko zapytanie ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tylko, że dając do wyceny domenę dobrze podać taki parametr jak ruch, jeśli chce się otrzymać wycenę jak najbardziej adekwatną. Jeśli nie podajesz tej informacji to wycena odbywa się z parametrem ruch = ~ 0.

 

DD

Jakie to ma znaczenie? Maryuse nawet nie przeczytał poprzednich postów, tylko nabił swojego. Zresztą dla domeniarza jest on oczywisty.

 

Idąc Twoim sposobem myślenia domeny samochodyLuksusowe.pl nie sprzedałbyś za cenę jednego marnego samochodu? ;)

Na samochodzie zarobek to 5-10%. Więc gdyby miała ruch z palca 10-20 razy większy to tak. Ale nie ma. Zależy też jak wartościowy jest ten ruch. W przypadku samochodów luksusowych większość ruchu generują dzieciaki więc nie ma on dużej wartości.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Popieram. Dobrzy pozycjonerzy dużo zarabiają, a taka domena im pomoże się wypozycjonować.

 

Parafrazując, to dobrzy pozycjonerzy wypozycjonują się na domenie einawonojcyzop.pl (czytać od końca ;) ) i domena jest dla nich zbędnym wydatkiem

Share this post


Link to post
Share on other sites
trzeba było brać i uciekać ;)

Jestem tego samego zdania choć przyznam, że kilka razy wpisałem omyłkowo pozycjonowanie.com zamiast optymalizacja.com .

 

Jaki ten świat potrafi być nieprzewidywalny.

Człowiek budzi się i widzi nagle, że prawie wszyscy polubili dotcom'y ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
PS. elempl - gwarantuję Ci, że każda firma udzielająca kredytów jest w stanie przejąć dowolną firmę pozycjonerską - w jakieś 2h negocjacji. Znajdź mi w odpowiedzi Pozycjonera, który jest w stanie przejąć przykładowo PEKAO czy PKOBP - a co tam, od razu największych weźmiemy pod lupę. Nie żartuj sobie. Jeśli to jest wycena keywordu na podstawie ceny kliknięcia w reklamę adwords, to gratuluję.

 

widzę że nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi...

 

tak się składa że na co dzień siedzę w branży finansowej od ładnych kilku lat i chodzi o to że prezes/własciciel firmy SEO ma 100 razy większą świadomość WAGI domeny dla zysków firmy niż prezes dowolnego polskiego Banku stąd też jest gotów za dobrą domenę relatywnie więcej zapłacić niż prezes banku....

 

tu nie chodzi o to kto ma większy kapitał bo zapewniam Cię że na przykład prezes banku PKO BP nie wyłoży na domenę kredyty.pl nawet głupich 50K...

Share this post


Link to post
Share on other sites
.com nie ma przyszłości w polskim internecie - niestety brałbym co dają :-)

A co ma ? .eu ?

Do tej pory można odnaleźć firmy prowadzące swoje firmowe strony na .com.pl, pomimo tego, że mają .pl.

Negocjacje rozpocząłbym od 25 k, ale ja się nie znam ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Maryuse nawet nie przeczytał poprzednich postów, tylko nabił swojego. Zresztą dla domeniarza jest on oczywisty.

Zawsze czytam każdy, interesujący mnie temat, od początku lub od miejsca, w którym ostatnio skończyłem i oświadczam, że poprzednie posty nie zrobiły na mnie wrażenia i nie miały wpływu na moją opinię - nawet jeśli wg. Ciebie nie jestem domeniarzem.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Natashka: jesli moglbym cos Ci radzic, to po ofercie wystaw aukcje i poinformuj tutaj. Mysle ze byc moze znajdzie sie tu paru ludzi chetnych do przebicia. Siebie nie wykluczam ;)

 

@Korneliusz.com: Dlaczego Natashka sprzedaje Twoja domene?

Share this post


Link to post
Share on other sites
@Korneliusz.com: Dlaczego Natashka sprzedaje Twoja domene?

Natalia tylko pytała o wycenę bo jej mąż albo był zbyt wstydliwy na to albo nie chciał innym sugerować ceny ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
PROWOKACJA!! :-P

Oj tam prowokacja, prowokacja - zwyczajna polityka ;)

Serwis jest po to żeby zarabiać a nie żeby wyceniać ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez domen czuje się jak wysterylizowany pinczer, przez to wszystko co ostatnio piszę na forum jest do du*y i nie mam zbytnio prawa wyceniać, ale gdybym mógł, to rzekłbym że poniżej 20k nie opłaca się sprzedawać, a dobra cena to okolice 25-30k.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobre firmy pozycjonerskie zatrudniają czasami po kilkanaście osób i łapią zlecenia od dużych graczy. Stawek nie znam, ale pewnie pozycjonowanie na takie keywordy jak ciąża, kredyty, wycieczki do tanich nie należą.

Jak napisałaś w związku z rozdwojeniem, potrzebne są pieniądze, więc 20k powinno być OK. Jeśli nie było by presji na sprzedaż, to 30k można zaryzykować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Michal Ponawiam pytanie, bo może Ci umknęło ;)

 

"Jak uważasz - ile razy cenniejszy (a może mniej cenny) w domenie jest keyword "kredyty" od "pozycjonowanie". Niezależnie właściwie od rozszerzenia. Ile?"

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
@Michal Ponawiam pytanie, bo może Ci umknęło ;)

 

"Jak uważasz - ile razy cenniejszy (a może mniej cenny) w domenie jest keyword "kredyty" od "pozycjonowanie". Niezależnie właściwie od rozszerzenia. Ile?"

 

DD

Nie można tych dwóch nazw porównać bezpośrednio do siebie ze względu na typ różnorodności działalności z nimi związanych.

 

Pozycjonowanie jest w zdecydowanej większości przypadków usługą (1) wyszukiwaną, (2) oferowaną oraz (3) wykonywaną w Internecie, co powoduje, iż jej pokrewieństwo z Internetem jest bardzo duże, co się przekłada zdecydowanie na wartość domeny oraz możliwości jej wykorzystania, dodając aspekt wagi nazw w domenach w algorytmie wyznaczającym wyniki wyszukiwań w Google oraz wysokość marży w przypadku usług tego typu (wartość rynku pozycjonowania jest porównywalna, jak nie większa, niż wartość rynku reklam PPC w Google).

 

Kredyty są jedynie częściowo wyszukiwane w Internecie (większość osób wciąż korzysta z personalnej wizyty w banku). Ten rynek się bardzo różni od rynku pozycjonowania, więc ustalenie mnożnika porównującego te dwie domeny jest zadaniem wymagającym konkretnych nakładów (obejmuje m.in. analizę rynku usług kredytowych; nie wystarczy porównać wartości publikowanych przez narzędzia SEM programu Google AdWords).

 

Domena kredyty.com jest z dużym prawdopodobieństwem więcej warta niż domena pozycjonowanie.com (co nie znaczy, że zostanie drożej sprzedana). Ile dokładnie, nie da się ustalić w ciągu kilku minut.

 

Zasada sprzedaży jest prosta: Im niższą cenę podajemy, tym bardziej zwiększamy prawdopodobieństwo sprzedaży danej domeny w danym momencie -- i na odwrót.

 

PS:

Rozszerzenie ma jak najbardziej wpływ na wspomniany mnożnik. Dodatkowo istnieje wartość minimalna, również zależna.

 

PPS:

Wchodzmiy tutaj ponownie w temat wyceny domen. Jak widać, ta kwestia jest zdecydowanie bardziej skomplikowana niż często podawana jako pozornie podobny przykład wycena nieruchomości. Nie wystarczy porównać kwot sprzedaży tekstowo podobnych domen.

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domena kredyty.com jest z dużym prawdopodobieństwem więcej warta niż domena pozycjonowanie.com (co nie znaczy, że zostanie drożej sprzedana). Ile dokładnie, nie da się ustalić w ciągu kilku minut.

Skoro to nie jest takie proste, to skąd taka pewność, że moja wycena jest błędna lub poprawna i skąd Twoje przekonanie do swojej racji? Odnoszenie ceny domeny x do ceny domeny y jest jakąś formą wyceny.

 

Jak w takim razie Ty wyceniłeś domenę pozycjonowanie.com an 50k PLN, skoro nie masz kilku minut czasu na proste porównanie "kredyty" do "pozycjonowanie"? Skoro łatwo było wycenić pozycjonowanie.com to proszę wyceń kredyty.com i będziemy mogli prosto porównać wartość obu keywordów ;)

 

PPS:

Wchodzmiy tutaj ponownie w temat wyceny domen. Jak widać, ta kwestia jest zdecydowanie bardziej skomplikowana niż często podawana jako pozornie podobny przykład wycena nieruchomości. Nie wystarczy porównać kwot sprzedaży tekstowo podobnych domen.

No właśnie - masz 100% rację. Wycena nie jest łatwa, dlatego dziwi mnie łatwość rzucania kwot w tym wątku na przykład.

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Skoro to nie jest takie proste, to skąd taka pewność, że moja wycena jest błędna lub poprawna i skąd Twoje przekonanie do swojej racji? Odnoszenie ceny domeny x do ceny domeny y jest jakąś formą wyceny.

Nie widziałem, żeby ktokolwiek tutaj dokonywał wyceny domen.

 

Prośba o pomoc brzmiała:

"Proszę o podpowiedzi, od jakiej kwoty zaczęlibyście negocjacje z tzw. klientem końcowym."

 

W negocjacjach jest uznane, iż pierwsza złożona oferta nie jest ofertą ostateczną, tylko punktem odniesienia, od którego można zacząć pracować. Sprzedawca oraz kupiec często sami nie wiedzą, za ile dokładnie co do złotówki chcą sprzedać/kupić daną domenę.

 

Jak w takim razie Ty wyceniłeś domenę pozycjonowanie.com an 50k PLN, skoro nie masz kilku minut czasu na proste porównanie "kredyty" do "pozycjonowanie"? Skoro łatwo było wycenić pozycjonowanie.com to proszę wyceń kredyty.com i będziemy mogli prosto porównać wartość obu keywordów ;)

Nie zajmuję się wyceną domen, gdyż musiałbym poświęcić spore nakłady, żeby wejść w temat i stworzyć odpowiednie narzędzia oraz metody i teorie, które od czasu do czasu będzie trzeba zmieniać ze względu na rozwój gospodarczy, społeczny oraz technologiczny. Nie wyceniałem domeny pozycjonowanie.com – aczkolwiek uważam, iż jej sprzedaż w przedziale od 25k do 50k PLN netto jest rozsądna. Nie wiem, ile dokładnie są warte poszczególne domeny (nikt nie wie). Na obecnym etapie mogę jedynie szacować, w jakim przedziale ta wartość się znajduje z pewnym prawdopodobieństwem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Prośba o pomoc brzmiała:

"Proszę o podpowiedzi, od jakiej kwoty zaczęlibyście negocjacje z tzw. klientem końcowym."

Pewnie masz racje - wyszła moja naiwność ;) Ja uważam, że nie należy w negocjacjach podawać ceny 2-3x wyższej tylko po to, żeby potem tę cenę obniżyć. Ale masz rację - pytanie było o wstępną cenę, od której należy zacząć negocjacje. Mój błąd.

 

Inna sprawa, że moim zdaniem dopóki negocjacje będą tak wyglądały, to inwestowanie w domeny nie będzie postrzegana jak biznes, ale jak "spekulacja" - o negatywnym zabarwieniu.

 

W którymś wątku pytałeś kiedy domaining to spekulacja, a kiedy inwestowanie. W sumie na podstawie kryterium "na ile zawyżę cenę przy pierwszej ofercie" można ocenić czy mamy do czynienia ze spekulacją ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×