Jump to content
levandowsky

Pierwszy Poradnik o Domenach w Polsce

Recommended Posts

Widzę, że nalegasz bym powiedział jakie domeny sprzedałem, ok, żaden problem. Oto pare przykładów:

 

- mcirosoft.pl - do osoby fizycznej

- zł.pl - do osoby fizycznej

- media-store.pl - firmie MediaStore z Krakowa

- barbakan.eu - firmie Barbakan z Krakowa

W trakcie sprzedaży są 2 domeny które sprzedaje polskim przedstawicielom firm Opel i Audi oraz domenę nowej amerykańskiej sieci restauracji w Polsce (nie burger king).

 

Pozdrawiam

 

zł i mcirosoft kupilem od Ciebie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę że powinieneś napisać ten poradnik. „Starzy wyjadacze” powinni być zadowoleni bo zwiększy im to rynek, a co za tym idzie zyski. Uważam że żeby napisać taki poradnik to trzeba posiadać wiedzę elementarną, a nie praktyczną. Myślę też że ten poradnik musi ocenić więcej niż pięć osób, gdyż opinia tylu osób nie jest miarodajna. Chętnie podejmę się też recenzji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Uważam że żeby napisać taki poradnik to trzeba posiadać wiedzę elementarną, a nie praktyczną.

W sumei fakt. Pozatym co by tam nie było to jak nazwisz go: "Jak zarobić kupe hajsu na domenach" ludzie będą walić drzwiami i oknami :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam ponownie!

 

Zakończyłem właśnie pisać poradnik pt. "Jak skutecznie zarabiać na Domenach Internetowych" (Filip Lewandowski, 2007).

 

Wysłałem maile do pierwszych 6 osób które jako pierwsze zadeklarowały chęć napisania recenzji

 

 

Następujące osoby proszę o potwierdzenie otrzymania poradnika mailem:

 

1. Michau

2. Domain

3. DewPi

4. kris

5. sparks

6. Renek

 

Pozdrawiam i czekam na recenzję! :)

 

Filip Lewandowski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taki długi ten poradnik, że jeszcze nie ma recenzji? Napisze krótki:

 

kupuj domen co nie miara,

zawsze znajdzie sie ofiara,

która spała i nie wiedziała,

że sie sprawa opłacała B)

 

Nie wiedziałem, że jestem wierszokletą B)

 

wierszokleta.pl jest wolna!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam ponownie!

 

Zakończyłem właśnie pisać poradnik pt. "Jak skutecznie zarabiać na Domenach Internetowych" (Filip Lewandowski, 2007).

moge prosic o maila;)

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie znajdziesz lepszego poradnika nad to forum. Wierz mi ...

Juz PB raz to gdzies napisal, ze tutaj wiedza do ktorej niektorzy dochodzili latami, jest "sprzedawana" ot tak :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dostałem ten poradnik, ale nie mogę się do niego zebrać.

 

Przeczytałem kilka początkowych stron i nic nowego się nie dowiedziałem, więc stwierdziłem, że odłożę lekturę jak mi się naprawdę będzie nudzić ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cytuje wspomniany post Przemka:

"Na łamach tego forum niejednokrotnie były lekką ręką ujawniane sekrety, do których wielu dochodziło ciężką pracą i własnymi siłami... "

 

Ot co :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Poradnik jest już można powiedzieć skończony (muszę poprawić ewentualnie 2 rozdziały). Jeśli chodzi o jego dystrybucję, to nie mogę powiedzieć czy będzie możliwość jego kupna, gdyż rozważam różne propozycje jakie dostałem. Pewnym jest jednak, że ujrzy on niebawem światło dzienne.

 

Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych i tych mniej również :rolleyes:

 

Filip Lewandowski

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dostałem ten poradnik, ale nie mogę się do niego zebrać.

 

Przeczytałem kilka początkowych stron i nic nowego się nie dowiedziałem, więc stwierdziłem, że odłożę lekturę jak mi się naprawdę będzie nudzić ;-)

 

 

No bo ten poradnik powinien byc lektura obowiazkowa dla kazdego nowozarejestrowanego.

 

Zrobmy tak!!! :rolleyes:

 

Po zakonczeniu rejestracji, trzeba odpowiedziec na 15 pytan, na ktorych odpowiedzi znajdziemy w tym poradniku.

 

Rozwiazemy tym samym problem ninj do wyceny!! (o zgrozo ludzie dziela sie na tych co maja nosa do domen lub go nie maja)

Share this post


Link to post
Share on other sites
No bo ten poradnik powinien byc lektura obowiazkowa dla kazdego nowozarejestrowanego.

 

Zrobmy tak!!! :)

 

Po zakonczeniu rejestracji, trzeba odpowiedziec na 15 pytan, na ktorych odpowiedzi znajdziemy w tym poradniku.

 

Rozwiazemy tym samym problem ninj do wyceny!! (o zgrozo ludzie dziela sie na tych co maja nosa do domen lub go nie maja)

 

Poradnik jest i ma się dobrze, nie rozumiem celowości żartów na jego temat, ale widocznie tyle ma Pan do powiedzenia ;)

 

Przykro mi, że poradnik nie jest jeszcze wydany oficjalnie, ale złożyło się na to wiele czynników o wiele bardziej skomplikowanych niż owe 15 pytań po zakończeniu rejestracji...

Mam nadzieję, że w najbliższych miesiącach znajdę w końcu czas by wydać poradnik i nie pozostaje mi nic innego jak tylko zaprosić do lektury.

 

P.S - zna Pan definicję słowa poradnik? :P

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam po dłuższej przerwie,

 

Poradnik jest właśnie wydawany, wybrałem największego wydawcę Ebooków w naszym kraju - firmę Złote Myśli.

Mam do Was pytanie z natury prawnej, dotyczące mojej umowy z wydawcą.

 

 

Oto fragmenty umowy:

§ 2

 

1. Autor oświadcza, że jego prawa do utworu nie są w żaden sposób ograniczone i że przenosi na Wydawcę wyłączne prawo do jego wydawania w formie książki elektronicznej (ebook) oraz w wersji audio i rozpowszechniania poprzez Internet lub w inny sposób np. poprzez nagrywanie na elektronicznych nośnikach informacji i dystrybuowanie tych nośników, w tym możliwość wydawania i dystrybuowania utworu w formie drukowanej, bez ograniczeń terytorialnych.

 

oraz

 

§ 11

 

1. Autor nie jest uprawniony do zaoferowania utworu do wydania innemu wydawcy, a w szczególności w formie publikacji elektronicznych (np. opublikowanie treści utworu w Internecie w jakiejkolwiek formie).

 

 

Moje pytania brzmią:

1. Czy na podstawie tych fragmentów umowy można stwierdzić, że jestem upoważniony do dystrybuowania treści poradnika w pierwotnej formie, a nie w formie wydanej przez Wydawcę?

 

2. Czy mam prawo dystrybuować poradnik np. na Allegro jako jego autor?

 

Dziękuję z góry za odpowiedzi.

 

 

Pozdrawiam,

F.L

Share this post


Link to post
Share on other sites

> 1. Czy na podstawie tych fragmentów umowy można stwierdzić, że jestem upoważniony do dystrybuowania treści poradnika w pierwotnej formie, a nie w formie wydanej przez Wydawcę?

 

Tak, jeśli utwory różnią się co najmniej w 30%. W innym przypadku – nie.

 

> 2. Czy mam prawo dystrybuować poradnik np. na Allegro jako jego autor?

 

Nie. Złote Myśli będą wyłącznym dystrybutorem książki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
> 1. Czy na podstawie tych fragmentów umowy można stwierdzić, że jestem upoważniony do dystrybuowania treści poradnika w pierwotnej formie, a nie w formie wydanej przez Wydawcę?

 

Tak, jeśli utwory różnią się co najmniej w 30%. W innym przypadku – nie.

 

> 2. Czy mam prawo dystrybuować poradnik np. na Allegro jako jego autor?

 

Nie. Złote Myśli będą wyłącznym dystrybutorem książki.

 

Dzięki za odpowiedź:)

 

Skąd informacje o tych 30% i z jakiego wzoru i kto będzie naliczał mi ułamek pracy autorskiej?

No i czy dwie odpowiedzi się łączą czy wykluczają? Jeśli spełnię warunek tajemniczych 30%, będę mógł dystrybuować poradnik przez Allegro? :P

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardziej niż forma dystrybucji interesuje mnie treść. Jeśli poziom podręcznika będzie przyzwoity to chętnie kupię. Do kogo go kierujesz - do nowicjuszy, doświadczonych domeniarzy ... do wszystkich ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×