Jump to content
levandowsky

Pierwszy Poradnik o Domenach w Polsce

Recommended Posts

Widocznie ta strategia w Polsce nie działa tak dobrze jak w Stanach, gdzie większości wogóle się już nie chce specjalnie zwracać o zwrot zapłaconych pieniędzy.

 

 

Patrząc na mentalność Polaków, to kupując z góry zakładają, że po przeczytaniu zwrócą, aby odzyskać pieniądze ;)

 

W kwestii poradnika, czytałam jedynie bezpłatny fragment ;) - mam nadzieję, że w dalszej części pojawia się więcej konkretów, mniej luźno rzuconych fraz w stylu: "Kupowałem coraz bardziej wartościowe domeny, sprzedawałem i sam dziwiłem się, że w tak prosty sposób można zarobić tyle pieniędzy. Może zaskoczę Cię teraz, ale po pół roku i po sprzedaży i parkingu około 50 domen zarobiłem około 31 tys. złotych!".

Edited by Katarzyna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie czytałem tego poradnika dlatego nie podejmuję się oceny.

Chciałbym się jednak dowiedzieć skąd pojawiła się inspiracja do pisania skoro twoje doświadczenie w tym biznesie jest niewielkie ?

Przyznam, że pierwsze moje skojarzenia kierują się ku P. Majewskiego i jego www.cneb.pl.

Mylę się ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mamy swój rodzimy poradnik o domenach levandowskyego a ja jestem ciekaw czy ktoś czytał zagraniczne poradniki domenowe i czy takie poradniki są wartościowe? http://www.domainnews.pl/wszystkie/1720080...i-johna-motson/

No właśnie chętnie bym przeczytał co piszą o branży ludzie zza Oceanu. Cena może nie jest atrakcyjna jak na nasze polskie warunki, ale nie aż tak wygórowana. Niedawno w sieci właśnie natrafiłem na reklamę tego poradnika i mam zamiar go przeczytać, po przeczytaniu podzielę się spostrzeżeniami :)

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poradniki może i są OK, i mogą być uzupełnieniem wiedzy np. o rynku domen, ale nic nie zastąpi własnego doświadczenia nabytego poprzez obecność na tym rynku, kupowaniu i sprzedawaniu domen, uczestniczeniu w życiu forów domenowych (polskich i zagranicznych), czytaniu newsów na temat rynku domen (codzienny zbiór linków do ciekawych artykułów na stronie domaining.com) czy też udziału w konferencjach takich jak T.R.A.F.F.I.C., DomainFest, Domain Roundtable, Domainer Meeting czy też rodzimej konferencji Secondary Market in Poland.

 

Nie da się pójść na skróty - niech ktoś nie będzie na tyle naiwny, że przeczyta jakikolwiek poradnik i będzie już wiedział jak zarejestrować domenę, którą sprzeda po tygodniu za milion $$$ :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
John Motson jest profesjonalnym inwestorem domenowym, a także autorem DnXpert.com Inwestuje w domeny od roku 2000, aktualnie posiadając ponad 1000 domen. Pomyślnie zakupił oraz sprzedał ok. 1000 nazw, zarabiając znaczne kwoty na każdej transakcji.

 

Więcej informacji dostępnych jest na www.domainingmanifesto.com

 

wygląda na to, że gość rzeczywiscie zna się na rzeczy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do oferty wydawcy, doszła możliwość kupna poradnika w wersji drukowanej <_<

Zapraszam wszystkich, którzy wolą czytać wygodnie w fotelu i wachali się co do kupna poradnika w wersji Ebook ;)

 

Tutaj link

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Do oferty wydawcy, doszła możliwość kupna poradnika w wersji drukowanej <_<

 

No to tylko pogratulować bo to chyba fantastyczne uczucie wiedzieć że napisało się książkę (można ten poradnik tak nazwać?) to teraz pewnie powtórzysz sukces Pani Rowling ;) Kto wie, może wersja drukowana zagości w wielu domach i będzie miało swoje miejsce na półce obok innych książek.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie da się pójść na skróty - niech ktoś nie będzie na tyle naiwny, że przeczyta jakikolwiek poradnik i będzie już wiedział jak zarejestrować domenę, którą sprzeda po tygodniu za milion $$$ <_<

Dokładnie. Ja nie kupiłem, bo nikt się pozytywnie nie wypowiedział.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam poraz pierwszy! :lol:

 

Jako, że nie zauważyłem żadnych pozytywnych opini na temat poradnika pana Lewandowskiego, postanowiłem powiedzieć pare słów po przeczytaniu go.

Po pierwsze bardzo chciałem pochwalić pana Lewandowskiego za napisanie poradnika o tej tematyce. Przyznam się, że zakupiłem poradnik na spółe z kolegą, bo bałem się ryzykować te 20zł.Oboje jestesmy zadowoleni. Może pare rozdziałów autor opisal zbyt ogólnie ale takie rozdziały jak "Wyszukiwanie domen z ruchem" czy np. "Internetowa rewolucja biznesu" powinny być obowiązkową lekturą dla każdego początkującego "domeniarza".

 

Jedyne czego żałujemy z kolegą to to że nie przecyztaliśmy poradnika 2 miesiące wczesniej, kiedy zaczynaliśmy naszą przygode z domenami i nie unikneliśmy paru głupich zakupów.

 

Podsumowuąc polecam poradnik każdemu domeniarzowi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja nie czytalem poradnika, ale spodziewalem sie, ze zbyt wielu pozytywnych opinii nie bedzie bo tak to juz u nas musi byc :lol:

teraz jak jest wersja papierowa to moze sie za to wreszcie wezme, nikt powazny chyba nie oczekuje tego, ze po przeczytaniu tego poradnika dorobi sie milionow w tydzien, ale dla poczatkujacych osob moze to byc calkiem dobra podstawa i moze dzieki temu bedzie choc troche mniej domen typu esex24-wawa.com.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dołączył dziś i napisał 1 post. Drugie konto Lewandowskiego?

 

Tak, to moje drugie konto, założyłem je żeby wydawać opinie na temat własnego poradnika. sorry sylyx, ale traktuje to forum dużo poważniej i głupio czytać takie głupoty na własny temat.

 

A po drugie, co z tego że ktoś dołączył dziś i napisał pierwszy post? Zdaje mi się że ty też dołączyłeś jakiegoś dnia i napisałeś swój pierwszy post :)

No ale nie chcę kłótni czy waśni z takiego prozaicznego tematu, dlatego obracam wszystko w żart, ale następnym razem zastanów się zanim od razu wydasz werdykt.

 

...nikt powazny chyba nie oczekuje tego, ze po przeczytaniu tego poradnika dorobi sie milionow w tydzien, ale dla poczatkujacych osob moze to byc calkiem dobra podstawa i moze dzieki temu bedzie choc troche mniej domen typu esex24-wawa.com.pl

 

Cieszę się, że wreszcie ktoś tak trzeźwo spojrzał na ten poradnik. Dzięki Grzegorz :)

 

Pozdrawiam, a electrotype dziękuję za opinię, na które ciągle czekam :lol:

 

F.L

Edited by levandowsky

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak, to moje drugie konto, założyłem je żeby wydawać opinie na temat własnego poradnika. sorry sylyx, ale traktuje to forum dużo poważniej i głupio czytać takie głupoty na własny temat.

 

A po drugie, co z tego że ktoś dołączył dziś i napisał pierwszy post? Zdaje mi się że ty też dołączyłeś jakiegoś dnia i napisałeś swój pierwszy post :lol:

No ale nie chcę kłótni czy waśni z takiego prozaicznego tematu, dlatego obracam wszystko w żart, ale następnym razem zastanów się zanim od razu wydasz werdykt.

Żart, a się zelektryzowałeś, że zapytałem czy electrotype to ty. Chodziło mi o to, że pozytywna opinia pojawiła się dopiero po tym jak napisałem, że nie ma pozytywnych opinii. Wydała ją nowo zarejestrowana osoba, która nic innego nie napisała na forum, a to uważam, że jest podejrzane. Nie wydałem jednak wyroku tylko się zapytałem.

 

Co do drugiej odpowiedzi, to wypada się najpierw przywitać, mój 1 post napisałem w dziale Przywitaj Się - Jesteś tutaj nowy? Przedstaw się, napisz coś o sobie. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Żart, a się zelektryzowałeś, że zapytałem czy electrotype to ty. Chodziło mi o to, że pozytywna opinia pojawiła się dopiero po tym jak napisałem, że nie ma pozytywnych opinii. Wydała ją nowo zarejestrowana osoba, która nic innego nie napisała na forum, a to uważam, że jest podejrzane. Nie wydałem jednak wyroku tylko się zapytałem.

 

Co do drugiej odpowiedzi, to wypada się najpierw przywitać, mój 1 post napisałem w dziale Przywitaj Się - Jesteś tutaj nowy? Przedstaw się, napisz coś o sobie. :lol:

 

Nie zelektryzowałem się :) Jak żart to żart, co do postu w dziale "Przywitaj się" masz racje :)

No nic uważam sprawę za zamkniętą i pozdrawiam Cię :)

 

No i zapraszam do czytania poradnika wszystkich ;)

 

F.L

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zachowujecie się jak typowi polacy..potraficie tylko krytykować,narzekać i marudzić. Jeśli lepiej napisalibyście taki poradnik to dlaczego nie zabraliście się do tego wcześniej? Mamy pierwszy poradnik napisany o tym jak zarabiać na domenach i powinniśmy się cieszyć. Nie każdy oczekuje poradnika na wyższym poziomie, potrzebny jest też poradnik podstawowy dla tych co dopiero się uczą. Levandowsky od razu zaznaczał, że bęzie zawierać podstawową wiedzę.Ja przeczytałam poradnik i gratuluję, że w tak młodym wieku zdecydowałeś na taki krok i że masz takie doświadczenie:)))Poradnik jest konkretny, rzeczowy, na poziomie i niedrogi na dodatek. Polecam :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites
Poradniki może i są OK, i mogą być uzupełnieniem wiedzy np. o rynku domen, ale nic nie zastąpi własnego doświadczenia nabytego poprzez obecność na tym rynku, kupowaniu i sprzedawaniu domen, uczestniczeniu w życiu forów domenowych (polskich i zagranicznych), czytaniu newsów na temat rynku domen (codzienny zbiór linków do ciekawych artykułów na stronie domaining.com) czy też udziału w konferencjach takich jak T.R.A.F.F.I.C., DomainFest, Domain Roundtable, Domainer Meeting czy też rodzimej konferencji Secondary Market in Poland.

 

Nie da się pójść na skróty - niech ktoś nie będzie na tyle naiwny, że przeczyta jakikolwiek poradnik i będzie już wiedział jak zarejestrować domenę, którą sprzeda po tygodniu za milion $$ :excl:

 

DD

 

Bardzo trafnie ujęte.

Wszystkie bezpłatne informacje na temat rynku domen włączając w to konkretne przykłady sprzedaży, wyniki aukcji, doswiadczenia kupujacych i sprzedajacych, analizy runków, problematyka prawna itd itd. wszystko to jest dostępne w internecie. Na dotatek mowa tu o wiadomościach popartych konkretnymi przykładami.

 

Poradnik jest subiektywną interpretacją która niekoniecznie moze sie odnieść do profilu jaki sobie obierzemy, takze w gruncie rzeczy musimy polegać na własnej logice i zebranych faktach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak BTW - może Autor Poradnika mógłby podzielić się z nami statystykami sprzedaży? ;) Ile do tej pory udało się sprzedać egzemplarzy?

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zachowujecie się jak typowi polacy..potraficie tylko krytykować,narzekać i marudzić. Jeśli lepiej napisalibyście taki poradnik to dlaczego nie zabraliście się do tego wcześniej? Mamy pierwszy poradnik napisany o tym jak zarabiać na domenach i powinniśmy się cieszyć. Nie każdy oczekuje poradnika na wyższym poziomie, potrzebny jest też poradnik podstawowy dla tych co dopiero się uczą. Levandowsky od razu zaznaczał, że bęzie zawierać podstawową wiedzę.Ja przeczytałam poradnik i gratuluję, że w tak młodym wieku zdecydowałeś na taki krok i że masz takie doświadczenie:)))Poradnik jest konkretny, rzeczowy, na poziomie i niedrogi na dodatek. Polecam ;)))

Dziękuję za słowa uznania :o Masz rację, że sporo osób narzeka, ale mają do tego prawo, jeśli jako doświadczeni domainerzy zakupili poradnik który zawiera jak wcześniej mówiłem podstawową wiedzę. Każda krytyka jest jednak dobra i dziękuję za wszystkie wypowiedzi na temat poradnika ;)

A co do "niedrogości" ;) to cena jaką proponuje Wydawca, nie jest niską ceną jak na polskie realia, ale myślę, że też nie wygórowaną.

 

Tak BTW - może Autor Poradnika mógłby podzielić się z nami statystykami sprzedaży? ;) Ile do tej pory udało się sprzedać egzemplarzy?

 

DD

Już odpowiadam ;)

Na dzień dzisiejszy sprzedało się dokładnie 99 sztuk, z czego ostatnio większość to wersje drukowane.

 

Kazdy kiedys zaczyna - bardzo fajna sprawa przeczytac taka ksiazeczke, a potem juz tylko di :P

Poradnik kierowałem i kieruję głównie do osób, które zaczynają przygodę z domenami, dlatego słuszna uwaga ;)

 

 

Pozdrawiam wszystkich

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupiłem ten poradnik na allegro (był trochę tańszy) i jako początkujący uważam że jest dobry.

Jedyne co mnie denerwowało, to określenie w stylu: "dzięki poradnikowi zarobisz duże pieniądze" .

Żeby nie te ściemy o pieniądzach, to poradnik byłby bardzo dobry.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Artur : jesli masz nosa (jak wszedzie - chocby na gieldzie) to zarobisz duze pieniadze (spytaj wyjadaczy ;) ) - a ryzyko jakie ponosisz jest nieporownywalnie mniejsze ;) takze to nie jest kłamstwo to tyle odemnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja właśnie szybciutko z rana pobiegłem na pocztę by wpłacić pieniądze. Aż tak mnie dzisiaj motywacja pchnęła :ph34r:

Jedyne co mnie trochę zraziło to fakt że publikacja miała tylko 80 stron, no trochę mało ;).

Póki co jestem nowy, i trochę wiedzy na temat zarabiania na domenach na pewno mi się przyda, więc dobre i 80 stron fachowych rad. Cieszyłbym się jakby w publikacji ( albo jak chcecie poradniku) było szczegółowo opisane takie tematy jak:

- Wyłapywanie interesujących domen

- parkowanie domen i zarabianie na nich

- sprzedaż domen

- zagrożenia, (wszystkie sprawy które trzeba unikać, aby nie spotkać się w sądzie np. o zarejestrowanie znaku towarowego itp.)

 

No nic, przeczytam i wypowiem się, mam nadzieję że się dużo dowiem. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
- Wyłapywanie interesujących domen

szczególowych informacji na ten temat nie znajdziesz w żadnym poradniku, bo kto by chciał sobie robic konkurencje :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×