Jump to content
Sign in to follow this  
efro

Akcja internetowa-bez pieniędzy i bez wysiłku można pomóc dzieciom z najbiedniejszych krajów

Recommended Posts

Witam,

Tak sobie pomyślałam,że wrzucenie tu tego tematu może byc niezłym pomysłem, bo widzę,że sporo osób tutaj ma dobre serca,a w tym przypadku nie trzeba się wysilac,żeby pomóc i zrobic coś dobrego. I nie trzeba płacic.

 

Jest taki amerykanski chyba portal Care2.com - zrzeszający ludzi, którym leżą na sercu prawa człowieka, dzieci, los zwierząt, przyrody itp. Co jakis czas organizują różne akcje w necie, podpisywanie petycji w obronie praw czlowieka itp. Od jakiegoś czasu prowadzą akcję internetową "click-to-donate", która polega dosłownie na klikaniu, a za każde kliknięcie sponsorzy wpłacają chyba ok 1 centa na wybraną przez nas akcję charytatywną (bezpośrednio na konto organizacji charytatywnej) .

 

Do wyboru są akcje wspierające dzieci z najbiedniejszych krajów, walkę z rakiem piersi i przemocą wobec kobiet,globalnym ociepleniem,pomoc dla fok, dzikich kotów, wilków,ochronę lasów deszczowych, oceanów i coś tam jeszcze. Wchodzi się na portal i raz na dobę można kliknąc w wybranej przez siebie zakładce,albo nawet we wszystkich zakładkach, ale w każdej tylko raz na dobę.Oczywiscie można to robic codziennie. Co istotne- klikającego to nic nie kosztuje,jest to absolutnie darmowe, bo sponsorują to firmy- jedyny wysiłek to wejście na stronę i kliknięcie.I chyba nawet nie trzeba się logowac.

Podobno udało się w ten sposób np. zasponsorowac kompletną pomoc dla 16 dzieci z najbiedniejszych krajów.Duzo/mało, ale zawsze cos.

 

Gdyby ktoś z Was chciał wziąc w tym udział - tu są linki:

 

link do akcji click to donate

http://www.care2.com/click-to-donate/

 

link bezpośrednio do strony, gdzie można kliknąc by wspomóc biedne dzieci

http://www.care2.com/click-to-donate/children/

Albo możecie sobie wyguglac care2.com

 

Mam nadzieję,że tym postem nie łamię regulaminu i nie potraktujecie tego jako spam, bo chodzi tu faktycznie o wyższe dobro- od razu mówię nie mam z tego nic,pomyslałam tylko,że to fajna akcja, i że może się przyłączycie- w końcu jest nas tutaj na tym forum ok. 6tys. , jesli się nie mylę- w takiej ilości dużo możemy.

Pozdrawiam

Ala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Świetna akcja mimo to że wyskoczyli z globalnym ociepleniem... ciekawe na co przeznacza te pieniądze? Na zakopywanie CO? :)

 

Mimo to oddałem kilka kliknięć.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Świetna akcja mimo to że wyskoczyli z globalnym ociepleniem... ciekawe na co przeznacza te pieniądze? Na zakopywanie CO? :)

;) chyba jednak nie będą zakopywac CO - coś tam piszą o projektach zalesiania na całym świecie, wspieraniu energii odnawialnej itp.

 

Mimo to oddałem kilka kliknięć.

Tak trzymac :P jeżeli dobrze liczę, gdyby każdy z członków tego forum codziennie oddawal po jednym kliknięciu w jednym konkretnym programie to po miesiącu zebralibysmy ok 1800$ . Myślę,że np. w programie pomocy dzieciom to byłoby przynajmniej jedno uratowane dziecko.fajna sprawa :P

 

Może warto podpiąc ten temat do ważnych?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×