Jump to content
DontPanic

Potwierdzenie własności domen

Recommended Posts

Witam

ee skoro klient chce bym w jakiś sposób potwierdził że domeny są moje. To najlepiej przesłać mu swoje faktury za ich zakup.

Mogę jednak zataić kwoty jakie zapłaciłem ?

Albo są jakieś inne sposoby by mu unaocznić że tak domena jest moja, ale żeby nie czytał sobie że ja za domeny zapłaciłem grosze a jemu każe się bulić tysiące?

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
a jak moge to zrobić dla konkretnych domen?

 

Jeśli masz domeny u normalnego rejestratora, to stwórz nowy kontakt z jawnymi danymi i przepisz na ten kontakt domeny, które chcesz "ujawnić".

Możesz też zapytać czy wystarczy screenshot z panelu rejestratora.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam

ee skoro klient chce bym w jakiś sposób potwierdził że domeny są moje. To najlepiej przesłać mu swoje faktury za ich zakup.

Mogę jednak zataić kwoty jakie zapłaciłem ?

Albo są jakieś inne sposoby by mu unaocznić że tak domena jest moja, ale żeby nie czytał sobie że ja za domeny zapłaciłem grosze a jemu każe się bulić tysiące?

 

pozdrawiam

Daj sobie spokój z takimi klientami. Jeśli naprawdę chce je kupić to zaproponuj mu kupno za pomocą giełdy.

Klient kupuje domenę i nie powinno mieć znaczenia jakie i czyje dane są w whois.

Wsio!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Daj sobie spokój z takimi klientami. Jeśli naprawdę chce je kupić to zaproponuj mu kupno za pomocą giełdy.

Klient kupuje domenę i nie powinno mieć znaczenia jakie i czyje dane są w whois.

Wsio!

Tu nie chodzi o to, czyje dane są we whois, tylko kto ma prawo do domeny. A to dwie różne kwestie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tu nie chodzi o to, czyje dane są we whois, tylko kto ma prawo do domeny. A to dwie różne kwestie.

A ja zrozumiałem, że to klient chce mieć pewność, że domeny są autora wątku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest jeszcze możliwość, że "klient" chce uzyskać dane, aby wiedzieć na jaki adres wysłać pismo od prawnika. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

oferta wyszła z mailingu, kiedy ustaliliśmy cenę końcową, klient poprosił o jakiś dowód że domeny są moje.

jak mu whois nie wystarczy to faktury prześle. a jak do transakcji nie dojdzie, to się wk****

 

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
oferta wyszła z mailingu, kiedy ustaliliśmy cenę końcową, klient poprosił o jakiś dowód że domeny są moje.

jak mu whois nie wystarczy to faktury prześle. a jak do transakcji nie dojdzie, to się wk****

 

:(

 

Wyslij jeszcze screen z panelu i zrob prosta strone ze swoim zdjeciem i zdaniem, ze jestes wlascicielem tej domeny. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Daj sobie spokój z takimi klientami. Jeśli naprawdę chce je kupić to zaproponuj mu kupno za pomocą giełdy.

Klient kupuje domenę i nie powinno mieć znaczenia jakie i czyje dane są w whois.

Wsio!

 

Nie wiem czy to zbyt mądre podejście. Kiedyś miałem taką sytuację, ujawniłem dane we whois i domeny bez problemu zostały sprzedane. Wiele osób ma uzasadnione obawy co do wymiany przyz internet, a już szczególnie do przelewania pieniędzy na konto jakiejś cypryjskiej firmy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

rozegrałem to inaczej

jak treść maila przekopiowałem wiadomość do mnie od home.pl

 

Dziekujemy za wiadomosc.

 

Uprzejmie informujemy, ze w chwili obecnej w bazie WHOIS przy wymienionych domenach jako dysponent figuruje:

Jakub Przanowski

xxxxxxxxxxxxxx

xxxxxxxxxxxxxx (mój adres)

 

Oznacza, to ze pelne dane kontaktowe sa juz opublikowane.

 

Zachecamy do zweryfikowania sytuacji na stronie: http://whois.pl

 

W razie pytan lub watpliwosci pozostajemy do dyspozycji.

 

--

Pozdrawiam

Magdalena Baran

Biuro Obsługi Klienta home.pl

-----------------------------------------------------

home.pl - info@home.pl - http://home.pl - 0801 445555

 

myślę że powinno to w pełni wystarczyć

 

pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście najlepszym sposobem (1) jest ujawnienie danych w WHOIS.

 

Drugim sposobem wykorzystywanym przez firmy wystawiające certyfikaty, jest (2) umieszczenie na stronie konkretnej informacji, którą druga strona (ta która chce mieć dowód) poda. Może to być np. kilkuznakowy kod.

Ale to wymaga raczej zaawansowanego "kupującego".

 

O takich oczywistościach jak (3) potwierdzenie przez Rejestr domen że ma zawartą umowę z Abonentem nie wspominam ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam

ee skoro klient chce bym w jakiś sposób potwierdził że domeny są moje. To najlepiej przesłać mu swoje faktury za ich zakup.

Mogę jednak zataić kwoty jakie zapłaciłem ?

Albo są jakieś inne sposoby by mu unaocznić że tak domena jest moja, ale żeby nie czytał sobie że ja za domeny zapłaciłem grosze a jemu każe się bulić tysiące?

 

pozdrawiam

Jak najbardziej możesz w zeskanowanych fakturach zamazać informacje dotyczące kwot transakcji.

Nawet nie ma prawa żądać takich informacji bo są to Twoje prywatne/firmowe poufne dane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja w takich przypadkach zawsze mowie ze przed wplata moge juz przekierowac domene na podane przez klienta serwery. Zawsze dzialalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może wystarczyło przekierować domeny na wskazany przez klienta adres ?

 

Ja w takich przypadkach zawsze mowie ze przed wplata moge juz przekierowac domene na podane przez klienta serwery. Zawsze dzialalo.

Dokładnie to są najlepsze sposoby... prywatnych danych w Whois nie upubliczniał bym.

(z tymże wszystko zależy od sposobu sprzedaży domeny... jak przez AM to oczywiste, że nie ma sensu bawić się w pokazywanie "swoich namiarów" w whois... a jak w inny "nie konwencjonalny" sposób to proponuję z głową to rozegrać.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skasowałem. Rezygnuję z komentarza ;)

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×