Jump to content
Sign in to follow this  
umberto

Jaki masz internet bezprzewodowy?

Jaki masz internet bezprzewodowy  

37 members have voted

  1. 1. Z jakim internetem bezprzewodowym masz lub miałeś/aś styczność? (kolejnośc przypadkowa)

    • Era Blueconnect
      5
    • Orange Free
      8
    • iPlus
      11
    • Play Online
      13
    • coś innego, niezidentyfikowanego
      7


Recommended Posts

Jaki masz internet bezprzewodowy? Podkreślam, chodzi konkretnie o internet w którejś z tych taryf (najlepiej prepaid)

 

Który Waszym zdaniem najlepiej się sprawdza w małej nadmorskiej miejscowości (w pasie od Ustki do Świnoujścia)? Jak z prędkością?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam Playa . Jeżeli chodzi o nadmorskie miasta to korzystałem z niego w Kołobrzegu i Koszalinie . Sprawował sie bardzo dobrze . Predkość wachała się pomiedzy 0,6 a 1Mb

 

Taryfa z 5GB limitem na miesiąc . W zupełności na wyjazdy starcza . W Łodzi korzystam głównie ze swojego , hotspotów bądź niewiedzy ludzi z niezabezpieczonych hasłem routerów ;):(

Edited by DESiGNER

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze nie mam, ale też o tym myślę, bo wyjeżdżam za jakiś czas na 2 tygodniowe wakacje nad Bałtyk :-) (a bez neta jak bez ręki...). Przeglądałem oferty i zamierzam kupić Orange free na kartę.

Play chyba odpada, bo oni nie mają internetu mobilnego tylko tzw. "bezprzewodowy" :-) (tam gdzie nie mają swoich przekaźników nie ma neta w Playu)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeszcze nie mam, ale też o tym myślę, bo wyjeżdżam za jakiś czas na 2 tygodniowe wakacje nad Bałtyk :-) (a bez neta jak bez ręki...). Przeglądałem oferty i zamierzam kupić Orange free na kartę.

Play chyba odpada, bo oni nie mają internetu mobilnego tylko tzw. "bezprzewodowy" :-) (tam gdzie nie mają swoich przekaźników nie ma neta w Playu)

Na stronie http://internet.playmobile.pl/maps/ po wybraniu na mapie "Play Online" jest pokazany zasięg Play-a

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jaki masz internet bezprzewodowy? Podkreślam, chodzi konkretnie o internet w którejś z tych taryf

 

Znajomi mieszkający poza obszarami zurbanizowanymi bardzo sobie chwalą szerokopasmowy Orange CDMA.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeszcze nie mam, ale też o tym myślę, bo wyjeżdżam za jakiś czas na 2 tygodniowe wakacje nad Bałtyk :-) (a bez neta jak bez ręki...). Przeglądałem oferty i zamierzam kupić Orange free na kartę.

Play chyba odpada, bo oni nie mają internetu mobilnego tylko tzw. "bezprzewodowy" :-) (tam gdzie nie mają swoich przekaźników nie ma neta w Playu)

 

Nie wiem jak to teraz wygląda .

Mój znajomy wyprowadził się z Łodzi niecałe 25km ( mała miejscowość pomiędzy Zgierzem a Ozorkowem ) . Pobudował się na pograniczu lasu . Znajomi namówili go na Orange , płacił wtedy bodajże ok 100zł za 1mb . W praktyce miał max 256 - 320 kbps . Przy deszczu , śniegu internet całkowicie zanikał . Były momenty gdy znikał z GG na miesiące w zimę z powodu braku internetu . Cała sytuacja miała miejsce ok 2 lata temu . Testowany był tam w poźniejszym czasie iplus i play i nie było problemu mimo złych atmosferycznych warunków .

 

Obecnie już nie ma problemu gdyż pociągnęli na jego uliczce dialog i tp ;)

 

 

 

Wracając do Twojego wyboru zauważyłem iż orange oferuje najdroższe zestawy startowe oraz mniej transferu w poszczególnych doładowaniach wobec konkurencji

Edited by DESiGNER

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja też mam Playa - 10GB limitu / 45zł m-c, ale używam głównie w Poznaniu i okolicach i chodzi bardzo dobrze
W Krakowie i Tarnowie też bardzo dobre i szybki.

Ale w drodze między nimi już raczej 80%+ brak zasięgu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja też mam Playa - 10GB limitu / 45zł m-c, ale używam głównie w Poznaniu i okolicach i chodzi bardzo dobrze

 

Hmm w ofercie dla osób indywidualnych jak i firm 10gb pakiet kosztuje 80zł / m-c ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wracając do Twojego wyboru zauważyłem iż orange oferuje najdroższe zestawy startowe oraz mniej transferu w poszczególnych doładowaniach wobec konkurencji

 

Akurat limity transferu są dla mnie najmniej istotne. Nie wiem na jakie cenniki patrzysz, bo ja widzę że Orange ma najkorzystniej. 30 dniowe przedłużenie kosztuje 25zł i jest 1,25 gb, podczas gdy np. w iPlusie płace 30zł i mam 0,4 gb. Zresztą porównywałem oferty i Orange wydaje się najbardziej korzystny. Jeszcze ew. nad Heyah Mobilny Internet można by się zastanowić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aktualnie mam Orange Mini do iPhona - 2GB miesiecznie, oraz iPlusa 3GB miesiecznie jako internet mobilny. Wczesniej mialem Play'a ale to bylo nieporozumienie - iPlus sprawdza sie idealnie(moim zdaniem lepiej od Orange). Na dzialce gdzie prawie nikt nie ma zasiegu - iPlus w połączeniu z modemem huawei, routerem 3g edimax 6200n oraz anteny panelowej 17dbi zamontowanej na dachu - daje internet po wifi ponad 2,5mb - tak wiec super rozwiazanie ;-)

 

Pozdrawiam ;-)

 

Edit:

Ceny:

Orange 2gb/mc - 39,50zł brutto.

iPlus 3gb/mc - 40zł brutto(oferta bez modemu - modem mialem po przygodzie z Play)

Edited by Noname

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ceny:

Orange 2gb/mc - 39,50zł brutto.

iPlus 3gb/mc - 40zł brutto(oferta bez modemu - modem mialem po przygodzie z Play)

 

Piszesz pewnie o ofertach na abonament, a ja "na kartę".

Share this post


Link to post
Share on other sites

@domenator: Tak na abonament ;-) Polecam mimo to rozwiazanie postpaid poniewaz prepaid ma to do siebie ze w najgorszych sytuacjach koncza sie srodki - bynajmniej ja tak mialem ;-) iPlus ma fajna oferte - za 40zl brutto mamy 3gb/miesiecznie, umowe na 12mc, a jezeli zrezygnujemy z niej wczesniej to oplata karna wynosi jedynie 100zl ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Akurat limity transferu są dla mnie najmniej istotne. Nie wiem na jakie cenniki patrzysz, bo ja widzę że Orange ma najkorzystniej. 30 dniowe przedłużenie kosztuje 25zł i jest 1,25 gb, podczas gdy np. w iPlusie płace 30zł i mam 0,4 gb. Zresztą porównywałem oferty i Orange wydaje się najbardziej korzystny. Jeszcze ew. nad Heyah Mobilny Internet można by się zastanowić.

 

Chodziło mi o modemy ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak patrze na te oferty mobilnego internetu, to jak dla mnie Play ma stosunkowo dużo i tanio... no ale kosztem czegoś i w tym wypadku prędkości od 512-1024 Mbit, co dla mne jest nieporozumieniem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozwoliłem sobie podbić temat gdyż jest możliwa alternatywa dla typowego mobilnego internetu bez podpisywania umów oraz wielomiesięcznych zobowiązań :P

 

Obecnie era i heyah ma na komórki internet który aktywujemy poprzez smsa ( koszt ok 9zł ) w zamian dostajemy nieograniczony dostęp do internetu

 

Jest tam jakiś limit transferowy , nie mniej poźniej zwalnia ale dalej mamy go w ramach tego smsa za 9zł

 

Nie mniej jak ktoś ma w ramach abonamentu daną ilość transferową też to zadziała bez obciążenia skarbonki :P

 

Na telefony z systemem OS-a , Androida oraz Symbiana są aplikację mające na celu zrobić z telefonu hot spota / AP . Po czym łączymy się z takim telefonem za pośrednictwem notebooka , netbooka bądź też tabletu za pośrednictwem Wi Fi .

 

Osobiście sprawdziłem na Androidzie . Świetnie się spisuje :wacko:

 

 

 

PS. Dowiedziałem się iż Play jako pierwszy ma wprowadzać mobilny internet bez limitów transferowych :P

Edited by DESiGNER

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pozwoliłem sobie podbić temat gdyż jest możliwa alternatywa dla typowego mobilnego internetu bez podpisywania umów oraz wielomiesięcznych zobowiązań :P

 

Obecnie era i heyah ma na komórki internet który aktywujemy poprzez smsa ( koszt ok 9zł ) w zamian dostajemy nieograniczony dostęp do internetu

 

Jest tam jakiś limit transferowy , nie mniej poźniej zwalnia ale dalej mamy go w ramach tego smsa za 9zł

 

Pytanie: do jakiej prędkości zwalnia? W blueconnect przykładowo, po wykorzystaniu limitu zwalnia do prędkości przy której praktycznie nie da się korzystać z Internetu :P

 

PS. Dowiedziałem się iż Play jako pierwszy ma wprowadzać mobilny internet bez limitów transferowych :wacko:

 

Jakieś szczegóły ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pytanie: do jakiej prędkości zwalnia? W blueconnect przykładowo, po wykorzystaniu limitu zwalnia do prędkości przy której praktycznie nie da się korzystać z Internetu :P

 

Do 32kbps :P . Po przekroczeniu bodajrze 1GB

Do przeglądania stron i poczty dalej się nadaje :P . Kiedyś siedzieliśmy na modemach i nikt nie narzekał :wacko:

 

Teraz ciut dłużej się wczyta z uwagi na flashowe dodatki .

 

 

 

Jakieś szczegóły ?

 

 

Narazie więcej nie mogę zdradzić :P

Edited by DESiGNER

Share this post


Link to post
Share on other sites
Narazie więcej nie mogę zdradzić ;)

 

Zdradź chociaż czy w tym roku... w tej dekadzie ? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odkopuję, bo trafiłem na porównawczy materiał dot. Filipin. Spodobało mi się zwłaszcza to: :)

Jak ciekawostkę mogę napisać, że na Filipinach można w każdej miejscowości znaleźć kafejkę internetową, ale nie oznacza to, że będzie miała ona dobry Internet. Ba, połowa z nich nawet nie ma Internetu. Filipińczycy przychodzą tam po prostu grać w gry :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jak już odkopałeś to może się zapytam - jaki (która sieć/oferta) kupić internet na kartę na wyjazd wakacyjny? Potrzebuje jakieś 7-10 GB na okres 14 dni. Karter włożę do starego smartfona i zrobię z niego router wifi. Ktoś coś podpowie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jak już odkopałeś to może się zapytam - jaki (która sieć/oferta) kupić internet na kartę na wyjazd wakacyjny? Potrzebuje jakieś 7-10 GB na okres 14 dni. Karter włożę do starego smartfona i zrobię z niego router wifi. Ktoś coś podpowie?

 

W tablecie używam Orange na kartę i jestem bardzo zadowolony. 42GB, karta ważna rok. Są oczywiście mniejsze pakiety 19GB (http://allegro.pl/karta-internet-orange-free-19gb-lte-bezterminowa-i6304863699.html).

Przede wszystkim uważaj żebyś po zakupie takiej karty nie musiał jeszcze jej doładowywać, bo z tego co pamiętam ta jest w play.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Używam dwóch opcji. Orange i...Aero 2...

Nigdy mi się jeszcze nie zdarzyło aby mnie całkowicie odcięło od neta. O ile z Orange bywają kłopoty ze względu na lokalizację w danym momencie to w tego typu sytuacjach ratuje mnie Aero2.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Używam dwóch opcji. Orange i...Aero 2...

Nie wiem dlaczego, ale pierwszy raz spotkałem się z tą nazwą...

 

W tamtym roku na Antyweb zostało udostępnione takie zestawienie - nie wiem, czy jeszcze jest aktualne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×