Jump to content
Luke

Informacja WHOIS - data utworzenia

Recommended Posts

Jaki jest oficjalny powod usuniecia z bazy whois informacji o dacie "utworzenia" domeny ?

 

Nieoficjalnie sie domyslam :)

 

Moze Grzegorz (NASK) sie wypowie .... ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
W tym watku masz wiele wyjasnione ;-)

poważnie tam był podany oficjalny powód? jakoś nie pamiętam żeby był, ale 100% pewności nie daje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
poważnie tam był podany oficjalny powód? jakoś nie pamiętam żeby był, ale 100% pewności nie daje :)

 

Podany powód był taki, że jedna osoba o to poprosiła. Nie wiem, czy to oficjalne stanowisko NASK, czekamy na wypowiedź przedstawiciela. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Podany powód był taki, że jedna osoba o to poprosiła. Nie wiem, czy to oficjalne stanowisko NASK, czekamy na wypowiedź przedstawiciela. ;-)

Przypomnij mi na PM która to osoba. Może whois na porcie 43 zostal wylaczony tez na prosbe jakiejs osoby ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dawid, "mordo Ty nasza" ! Tak kojarzyłem, że to on. :)

Warto pamiętać, że DNT mamy dzięki drugiej gwieździe forum. Też wystarczyło, że szepneła dla Nasku swoje życzenie.

"By żyło się lepiej".

 

@pb, dzięki za odszukanie... leniem nie jestem i sam bym poszukał, myślałem że masz to w pamięci ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Dawid, mordo Ty nasza ! Tak kojarzyłem, że to on. :)

Warto pamiętać, że DNT mamy dzięki drugiej gwieździe forum. Też wystarczyło, że szepneła dla Nasku swoje życzenie.

"By żyło się lepiej".

Nie wszystko jest tym na co wygląda...

Share this post


Link to post
Share on other sites
@pb, dzięki za odszukanie... leniem nie jestem i sam bym poszukał, myślałem że masz to w pamięci :)

 

Oczywiście pamiętałem kto przypisał sobie tę „zasługę”, ale nie zwykłem nic pisać bez dowodów, więc i tak musiałem odszukać posta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Podany powód był taki, że jedna osoba o to poprosiła. Nie wiem, czy to oficjalne stanowisko NASK, czekamy na wypowiedź przedstawiciela. ;-)

 

No to pewnie sie nie doczekamy. Widac pytanie za trudne lub podchwytliwe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dawid, "mordo Ty nasza" ! Tak kojarzyłem, że to on. :)

Skad masz informacje, ze to jego zasluga? Moze z nim rozmawiales na ten temat albo wygadal sie po pijanemu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Skad masz informacje, ze to jego zasluga? Moze z nim rozmawiales na ten temat albo wygadal sie po pijanemu?

 

Czytałeś post, do którego link podałem?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czytałeś post, do którego link podałem?

Czytalem ale jak dla mnie z tego nie wynika, ze to robota Dawida. Poza tym rozmawialem z nim na ten temat.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czytalem ale jak dla mnie z tego nie wynika, ze to robota Dawida. Poza tym rozmawialem z nim na ten temat.

 

No to dlaczego się przechwalał nieswoją „zasługą”? Z zasady ufam ludziom, uwierzyłem w to co napisał.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czytalem ale jak dla mnie z tego nie wynika, ze to robota Dawida. Poza tym rozmawialem z nim na ten temat.

 

90% czytajacych ten watek mialo takie samo wrazenie jak ja, pb, tylko nie Ty.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przez Was straciłem 5 min (taka moja rola) na moderowanie wątku. Wyjaśniajcie sobie co chcecie, ale nie odbiegajcie od tematu i przed wszystkim nie wykłócajcie sie w taki sposób.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Decyzja o usunieciu daty utworzenia domeny w WHOIS nie jest zasluga zadnego z formunowiczow DI.PL. Jest to efekt zmiany polityki dotyczacej bazy WHOIS.

Podobnie jak z DNT, wbrew sugestiom powtarzam: usluga ta nie zostala wprowadzona na fali opinii/propozycji jednego Partnera.

 

 

Pozdrawiam,

Grzesiek Bujnowski

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam.

 

Decyzja o usunieciu daty utworzenia domeny w WHOIS nie jest zasluga zadnego z formunowiczow DI.PL. Jest to efekt zmiany polityki dotyczacej bazy WHOIS.

Podobnie jak z DNT, wbrew sugestiom powtarzam: usluga ta nie zostala wprowadzona na fali opinii/propozycji jednego Partnera.

Pozdrawiam,

Grzesiek Bujnowski

polityka dotyczaca bazy WHOIS

mozemy sie dowiedziec czegos na ten temat...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

 

bezpieczenstwo danych abonentow jest najwazniejsze. Niektorzy pisza tak, jakby zmiany w polityce dot. WHOIS doprowadzily niemal do niedostepnosci tej bazy.

Prosze miec na uwadze, ze baza WHOIS jest dostepna i mozna uzyskac dane o abonencie danej domeny (a to jest przeciez istota funkcjonowania takiej bazy). A to, ze dzialaniami swoimi uniemozliwilismy np. masowe "wyciaganie" danych abonentow to krok w dobrym kierunku.

 

 

Pozdrawiam,

Grzesiek Bujnowski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale zaraz, zaraz co ma wspolnego data utworzenia domeny z bezpieczenstwem abonenta ? Na calym swiecie taka informacja jest udostepniana (zreszta informacja kiedy domena sie expiruje tez jest czesto dostepna) - kto jest odpowiedzialny decyzje o ukryciu tych danych ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rowniez sie nie zgodze, abonent powinien byc maskowany jak najbardziej, ale data utworzenia domeny (nie wiadomo przez kogo) nikt z tego nie wyciagnie danych abonenta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja równeż nie widzę związku (dane abonenta - data utworzenia domeny). Informacje o abonentach reguluje ustawa o ochronie danych osobowych. Co do daty - to wymysł NASKu. Czasem mam wrażenie, że NASK to państwo w państwie. Szkoda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Moj poprzedni post dotyczyl faktu wpisania na RFC-Ignorant w zwiazku z zablokowaniem WHOISa na porcie 43.

 

Bez informacji o dacie utworzenia domeny WHOIS nadal spelnia swoja role jako baza danych o abonentach nazw domen - a taki przyswieca jej cel.

 

 

Pozdrawiam,

Grzesiek Bujnowski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spelnia, ale pytanie jest jasne - dlaczego nie ma tej informacji, co sklonilo NASK ku temu, bo narazie to lanie wody tu widze, zaslanianie sie danymi osobowymi? ale to nie w ta strone....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×