Jump to content
macjous

Kto gra na giełdzie?

Recommended Posts

Tak się ostatnio zastanawiałem, ilu domainerów oprócz domen inwestuje jeszcze w akcje, waluty lub kontrakty.

 

Jak oceniacie obecną sytuacje rynkową?

Jakie spółki obserwujecie?

 

Spółki które obserwuje:

 

-Kghm

-Tpsa

-graal

-hbpolska

-wasko

-duda

-introl

-skotan

 

 

Zapraszam do dyskusji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ostatnio zacząłem, dokładnie to tydzień temu zainwestowałem w spółkę Karen. Oczywiście taki żarcik :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja się zapisałem. Po obniżce cen za akcje wygląda na to, że zysk jest pewny. Poza tym A. Grad na pewno nie pozwoli aby 200 000 indywidualnych inwestorów straciło i w wyniku tego odwróciło się od Bronka Komorowskiego w II turze ;-) Oceny co do poziomu zysku są bardzo różne. Jedni fachowcy prognozują 5% a inni 15-20%. Zobaczymy...

 

Ogromny minus całej zabawy to cholernie wysoki podatek Belki...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Według mnie zysk jest prawie pewny. Jedyne co go może powstrzymać to obecna sytuacja na giełdzie (myśle, że do 30 cz się polepszy), oraz fakt, że pracownicy mają całkiem spory % akcji otrzymanych za darmo (taki P. Kowalski może sprzedać po 50 gr żeby mieć z głowy)

 

dzisiaj kupiłem kghm, bo dotarł do ostatniego wsparcia i wyraźnie się odbił

Share this post


Link to post
Share on other sites
Według mnie zysk jest prawie pewny. Jedyne co go może powstrzymać to obecna sytuacja na giełdzie (myśle, że do 30 cz się polepszy), oraz fakt, że pracownicy mają całkiem spory % akcji otrzymanych za darmo (taki P. Kowalski może sprzedać po 50 gr żeby mieć z głowy)

 

dzisiaj kupiłem kghm, bo dotarł do ostatniego wsparcia i wyraźnie się odbił

 

Mi się wydaje, że następny test wsparcia jest na 86,50. Na moje oko KGH poleci jeszcze trochę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pracownicy też nie są tępi, większość potrzyma akcje, bo w perspektywie kilku lat zarobią o wiele więcej. Także wysypu na pewno nie będzie. Jak się koniunktura na GPW poprawi to również liczę na minimum 10% zysku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

10% pewne, szkoda tylko tej redukcji, podobno dostaniemy niecałe 5 tyś na głowę.

Edited by horacy11

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mi się wydaje, że następny test wsparcia jest na 86,50. Na moje oko KGH poleci jeszcze trochę.

 

ostatnio też czekałem, i niezałapałem się na zakup. jeżeli dzisiaj, przy tak mocnych spadkach kghm jest na zielono, to wg mnie oznacza wybicie

Share this post


Link to post
Share on other sites
ostatnio też czekałem, i niezałapałem się na zakup. jeżeli dzisiaj, przy tak mocnych spadkach kghm jest na zielono, to wg mnie oznacza wybicie

 

Jeśli chodzi o KGH to lepiej inwestować w kontrakty terminowe bo są o wiele mniejsze prowizje niż w przypadku akcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obstawia ktoś z Was shorty na fjuczerach na akcje PGNiG? Zastanawiam się o ile spadną akcje (jeśli w ogóle spadną) po debiucie akcji pracowniczych. Na FPGN są bardzo niskie depozyty i nawet kilka procent spadku da pokaźny zysk. Debiut akcji pracowniczych 1 lipca, więc krótką trzeba by chyba już teraz obstawić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam długą na futures ale dla KGH. To co piszesz o PGNiG może być ciekawe - i tak jest długoterminowo trend spadkowy więc ryzyko nie powinno być duże.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O, witam graczy :)

 

Ja osobiście inwestuję głównie w małe spółki np. zastal, protektor, hygienika.

Jedyna większa spółka w moim portfelu to PZU, ale przy znikomej ilości akcji - 30.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też lubię małe spółki. Do wielu z nich mam sentyment. Kiedyś kupowałem KPPD na CeTO po 13-26 zł by po wejściu na GPW sprzedawać po 120. Miło wspominam PPABank (już nie ma na giełdzie), Comarch, CSS, MostalPlc, Optimus, Domplast (też nie ma).

 

Hygienika wygląda ciekawie - jest na mojej liście spółek, którym się przyglądam. Myślę, że warto przeprosić się z Optimusem. Spółka chyba najgorsze ma za sobą i może być ciekawie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie kupowałem Tauronu, ale ciekawe jak się zachowa na otwarciu.

TKO na 5,08 zł (-0,97 proc.). A Franciszek Wojtal, analityk Millennium DM, mówił dziś w "Gazecie Wyborczej", że "(...) debiut będzie słaby z powodu pogorszenia koniunktury na światowych giełdach. Jednak spadek poniżej ceny emisyjnej trudno sobie wyobrazić". Są widać rzeczy, o których nie śniło się nie tylko filozofom, ale też analitykom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja już nie jestem tak optymistycznie nastawiony jak wcześniej, wczorajsza sytuacja troche pogorszyła sprawe. Nie mówie że wszędzie trąbią o bessie, wg mnie takie info właśnie ją tworzy...

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja już nie jestem tak optymistycznie nastawiony jak wcześniej, wczorajsza sytuacja troche pogorszyła sprawe. Nie mówie że wszędzie trąbią o bessie, wg mnie takie info właśnie ją tworzy...

 

To już nie te czasy aby każy debiutant zyskiwał na debiucie xx % :)

Ale myślę, że zakończy dzisiaj na zielono

Share this post


Link to post
Share on other sites
dokupiłem po 5.05

 

Skąd ta pewność że się odbije? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Skąd ta pewność że się odbije? :)

 

Pakiet stabilizacyjny, przez 30 dni mają skupować akcje jeśli spadną poniżej ceny emisji.

 

Zobaczymy jak to działa:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
cholera, sidoma mi coś nie działa, a chce dokupić...

 

Żona ma Sidome w ING. Wczoraj mi się jakaś aktualizacja Javy ściągnęła i górnego menu wogóle nie było widać.

 

Ale jakoś udało mi się ustawić zlecenie sprzedaży, bo w pracy mi jedynie Mbank chodzi.

Co najlepsze ustawiłem limit ceny 6,3:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pakiet stabilizacyjny, przez 30 dni mają skupować akcje jeśli spadną poniżej ceny emisji.

 

Zobaczymy jak to działa:)

 

Możesz zarzucić jakiegoś linka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×