Jump to content
macjous

Kto gra na giełdzie?

Recommended Posts

Żona ma Sidome w ING. Wczoraj mi się jakaś aktualizacja Javy ściągnęła i górnego menu wogóle nie było widać.

 

Ale jakoś udało mi się ustawić zlecenie sprzedaży, bo w pracy mi jedynie Mbank chodzi.

Co najlepsze ustawiłem limit ceny 6,3:)

 

Też mam ING, i nie umiem poradzić sobie z tą Sidomą, a chce dokupić

Share this post


Link to post
Share on other sites
Możesz zarzucić jakiegoś linka?

 

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,803481...je_Tauronu.html

 

Dla Kowalskiego kupującego akcje Tauronu najważniejsze jest jednak co innego. Kurs po debiucie spółki jest gwarantowany tzw. opcją stabilizacyjną.

 

Gdyby po debiucie coś złego zaczęło się dziać z kursem akcji Tauronu, jeden z dwóch banków koordynatorów transakcji (UniCredit CAIB Polska i UBS Ltd.) rozpocznie interwencyjny skup akcji na giełdzie. - To gwarantuje, że od momentu debiutu cena akcji nie spadnie poniżej ceny, po której sprzedaliśmy akcje w zapisach - tłumaczy Wewiór. - Taka opcja stabilizacyjna to jest zwyczajowe narzędzie stosowane w podobnych transakcjach.

 

Taka stabilizacja może trwać maksymalnie 30 dni od debiutu. Który - przypomnijmy - może odbyć się dokładnie pomiędzy I i II turą wyborów prezydenckich

 

Oczywiście mają ograniczoną pulę pieniędzy, ale nie mogę tego znaleźć

 

Ja spadam, będe później.

Edited by horacy11

Share this post


Link to post
Share on other sites

No tylko od kiedy zaczyna się ta interwencja bo już 5,03 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No faktycznie to była okazja żeby kupić przy -1,5% bo pewnie większość czeka aż się chociaż "odkuje".

Share this post


Link to post
Share on other sites
No Panowie, jeszcze na plusie dzisiaj będziemy ;) szkoda że nie dokupiłem

Większość indywidualnych inwestorów którzy kupili akcje Tauronu nigdy nie grała na giełdzie, co więcej, pewnie planowali sprzedaż akcji w dniu debiutu - jak myślicie, co zrobią widząc spadek ? :) Obstawiam, że będą sprzedawać żeby wyjść na 0 - trochę sobie poczekacie na wzrost.

Edited by Gaudzinski

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i się posypało, dzisiaj już raczej nie będzie zielono dla Tauronu ;)

 

EDIT: zakończenie na sporym minusie, zobaczycie co się będzie jutro działo jak lud zacznie wyprzedawać:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
No i się posypało, dzisiaj już raczej nie będzie zielono dla Tauronu :)

 

EDIT: zakończenie na sporym minusie, zobaczycie co się będzie jutro działo jak lud zacznie wyprzedawać;)

 

Skąd ta pewność ? :P

Ja stawiam że jutro skoczy 2% do góry, żeby spaść o 1,5% w końcówce sesji... (stawiam MięsoKrzepi.pl za jakąś 3 literówkę ze znakami qxy, ktoś chętny?)

Edited by Adam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już -1% myślę, że trochę potrwa wyprzedaż i spadnie jeszcze co najmniej 1%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niekorzystna sytuacja na naszej giełdzie i giełdach światowych przyciska Taurona. 4,97 w tej chwili. Wg mnie jeszcze trochę poleci. Myślę, że pierwsze odbicie będzie z początkiem przyszłego tygodnia - opadną emocje, inwestorzy przemyślą, poczytają przez weekend i panika powinna przyhamować. Nie mówię skończyć się, bo przy takiej grupie "nowych" inwestorów łatwo będzie grubasom ponownie ją wywołać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jednak popłoch na giełdzie zwyciężył :) dobrze że w te akcje jeszcze nie zainwestowałem ;)

 

zainwestował ktoś z was w ewidentnej górce? Ciekawi mnie czy to totalni spekulanci z grubymi portfelami, czy też amatorzy giełdowi... co o tym sądzicie? przecież na 90% z górki będzie dołek... a jednak górki powstają.

Edited by Adam

Share this post


Link to post
Share on other sites
a jednak popłoch na giełdzie zwyciężył :) dobrze że w te akcje jeszcze nie zainwestowałem ;)

 

A ja nadal ciesze się, że zainwestowałem. Niekorzystna sytuacja na rynku + masa inwestorów indywidualnych + akcje pracownicze i póki co Tauron jest pod kreską. ALE...

1. Jest zabezpieczający skup interwencyjny,

2. Jest ogromne niedowartościowanie względem wycen DM.

 

Biorąc pod uwagę powyższe 2 czynniki i fakt, że inwestorzy "jednodniowi" oraz pracownicy w dużej mierze już się wyprzedali (sądząc po obrotach) to jak tylko na GPW wróci dobra koniunktura szacuję docelową cenę akcj na 6 zł (w krótkim terminie, w długim terminie ciężko stwierdzić ale może być jeszcze więcej).

 

Powiedziałbym nawet, że biorąc pod uwagę obecną koniunkturę (spadki i wyprzedaże na wszystkich dużych giełdach) to Tauron nieźle się broni i trzyma. Ci którym udało się kupić poniżej 5 zł świetnie zarobią.

Share this post


Link to post
Share on other sites
dzisiaj kgh się odbił, zobaczymy co będzie dalej w poniedziałek

 

I jak, sprzedałeś już KGH? Jutro powinien być kolejny niezły spadek. Nieciekawa sytuacja w USA i konkretny spadek miedzi da nam w efekcie myślę, że jutro jakiś -1% na starcie.

 

NASDAQ przełamał wszystkie wsparcia z tego roku. Kolejny test to poziom 2022 z listopada 2009. Powoli to wygląda na niezłą panikę!

Share this post


Link to post
Share on other sites
I jak, sprzedałeś już KGH? Jutro powinien być kolejny niezły spadek. Nieciekawa sytuacja w USA i konkretny spadek miedzi da nam w efekcie myślę, że jutro jakiś -1% na starcie.

 

NASDAQ przełamał wszystkie wsparcia z tego roku. Kolejny test to poziom 2022 z listopada 2009. Powoli to wygląda na niezłą panikę!

 

 

...na wykresie miesięcznym US 500 dwie czarne świece. Druga to spadająca gwiazda zapowiadająca spadki.

W mojej opinii będzie i trzecia, przebijająca psychologiczne wsparcie na poziomie 1000 pkt. Wsparcie zamieni się w opór,

i tym sposobem lecimy w dół. Wygląda na to że wyjście z recesji (w dobrych okolicznościach) rysowane będzie literą W.

W mojej opinii WIG 20 testować będzie w perspektywie kilku miesięcy minima z grudnia 2008.

pzdr.

post-5299-1278014830_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
...na wykresie miesięcznym US 500 dwie czarne świece. Druga to spadająca gwiazda zapowiadająca spadki.

W mojej opinii będzie i trzecia, przebijająca psychologiczne wsparcie na poziomie 1000 pkt. Wsparcie zamieni się w opór,

i tym sposobem lecimy w dół. Wygląda na to że wyjście z recesji (w dobrych okolicznościach) rysowane będzie literą W.

W mojej opinii WIG 20 testować będzie w perspektywie kilku miesięcy minima z grudnia 2008.

pzdr.

 

Czyli GPW dobrze wybrało moment do wprowadzenia krótkiej sprzedaży :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Biorąc pod uwagę powyższe 2 czynniki i fakt, że inwestorzy "jednodniowi" oraz pracownicy w dużej mierze już się wyprzedali (sądząc po obrotach) to jak tylko na GPW wróci dobra koniunktura szacuję docelową cenę akcj na 6 zł (w krótkim terminie, w długim terminie ciężko stwierdzić ale może być jeszcze więcej).

 

 

Z tymi pracownikami nie do końca tak jest. Wystąpiły pewne problemy z deponowaniem akcji pracowniczych na rachunkach i w zasadzie sprzedać akcje mogli jedynie pracownicy posiadający rachunki w DM Trigon (obsługujący transakcje). Inni muszą czekać na zaświadczenie wysyłane pocztą (można je były wysłać dopiero po scaleniu akcji) a pozostaje jeszcze kilka dni potrzebnych na zdeponowanie. Obawiam się, że tak naprawdę to pracownicy dopiero zaczną sprzedawać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z tymi pracownikami nie do końca tak jest. Wystąpiły pewne problemy z deponowaniem akcji pracowniczych na rachunkach i w zasadzie sprzedać akcje mogli jedynie pracownicy posiadający rachunki w DM Trigon (obsługujący transakcje). Inni muszą czekać na zaświadczenie wysyłane pocztą (można je były wysłać dopiero po scaleniu akcji) a pozostaje jeszcze kilka dni potrzebnych na zdeponowanie. Obawiam się, że tak naprawdę to pracownicy dopiero zaczną sprzedawać.

 

No zobaczymy, w każdym razie jeśli część już sprzedała to i tak dobrze.

 

No dzisiaj Tauron od początku na zielono także myślę, że jeszcze dzis przeskoczy cenę emisji. Cały czas jestem dobrej myśli i czekam na 6 PLN za akcję ;-)

Edited by amfre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja również.

 

A kghm, cały czas trzymam, mam średnie wejśce po 90,00 więc chwilowo i tak jestem na plusie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja również.

 

A kghm, cały czas trzymam, mam średnie wejśce po 90,00 więc chwilowo i tak jestem na plusie.

 

Ja bym na twoim miejscu sprzedał właśnie teraz a zakupił z powrotem gdy wykreuje się średnioterminowy trend wzrostowy ale wiadomo każdy ma inną strategię.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nom :) chciałem zobaczyć ile osób uwierzyło by temu, że DJ poszedł 17% w góre, bo tak pokazywało money.pl wczoraj po 22 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj Tauron po 5.20. Osobiście spodziewałem się, że przez cały tydzień będzie przebijał się przez magiczne 5.13 a tu od razu bach! :-) Czekamy dalej :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×