Skocz do zawartości

Szukam dobrego bankuCo polecacie?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
170 odpowiedzi w tym temacie

uzytkownik

uzytkownik

010011001110

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 607 postów
Przyszła pora zmienić bank, bo ten z którego korzystam jest za drogi i mało "internetowy". Najbardziej denerwuje mnie, że w piątek składam dyspozycję przelewu, a dopiero w poniedziałek jest on realizowany.
Poszukuję możliwie najtańszego banku w którym można realizować przelewy o każdej porze dnia i nocy, przez 365 dni w roku (są takie?). Karta bankomatowa może być ale nie musi, potrzebuję banku głównie do przelewów internetowych.

Mam dwa typy: MBank i Inteligo, ale chętnie poznam też inne ciekawe opcje, jeśli są. Jaki bank polecanie?

Ekspert

Ekspert
  • Advert

tmi

tmi

Uzależniony

• Administrator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 649 postów
Jak chcesz aby w weekend przelew został zrealizowany? :)

uzytkownik

uzytkownik

010011001110

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 607 postów
tak :) Rozumiem, że między różnymi bankami tego przelewu nie będzie, ale żeby w obrębie tego samego banku nie można było to jest skandal moim zdaniem ;)

DESiGNER

DESiGNER

Obserwator

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 179 postów
Jedynie w niektórych bankach jeżeli robisz przelew na ten sam bank zaksięguje Ci w weekend .

Zerknij tez na millenium

BartX

BartX

Maniak

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 845 postów
ja polecam mBank

bk

umberto

umberto

.za.je.bi.sc.ie(tm)

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6 991 postów

Przyszła pora zmienić bank, bo ten z którego korzystam jest za drogi i mało "internetowy". Najbardziej denerwuje mnie, że w piątek składam dyspozycję przelewu, a dopiero w poniedziałek jest on realizowany.
Poszukuję możliwie najtańszego banku w którym można realizować przelewy o każdej porze dnia i nocy, przez 365 dni w roku (są takie?). Karta bankomatowa może być ale nie musi, potrzebuję banku głównie do przelewów internetowych.

Polecam zapoznać się z tym artykułem:

http://wyborcza.biz/..._po_trzech.html

A dodatkowo wydrukować sobie i powiesić na ścianie następującą tabelkę:

http://www.money.pl/banki/elixir/

lub SesjeElixir.pl

Oraz ewentualnie zapamiętać ten adres do szybkiego sprawdzania zamiast tabelki:

KiedyKasa.pl

... i nie trzeba zmieniać banku, tylko wystarczy poznać kilka prostych zasad.

najwcześniej weekend zaczynają banki z grupy BRE: ostatnia sesja wychodząca w MultiBanku kończy się o godz. 13.25, a w mBanku - o 13.30. O 14.10 jest ostatnia sesja w Nordea Banku i Fortis Banku. Jeśli przelew zewnętrzny zostanie zlecony w tych bankach w piątek po tym czasie, trzeba liczyć się z tym, że pieniądze z banku wyjdą dopiero w poniedziałek rano, a więc po trzech dniach.

Najpóźniej sesję wychodzącą mają natomiast Deutsche Bank PBC (o 18.30), Invest Bank (o 18) i Millennium (17.30).

Najpóźniejsze sesje przychodzące mają Bank Handlowy (16.30-19.00), Bank BGŻ, Lukas Bank (18-19) oraz MultiBank i Nordea Bank (18.15).

(...)

Mniej niespodzianek czeka nas w sytuacji, kiedy przelew wysyłany jest na rachunek w tym samym banku. To tzw. przelew wewnętrzny. Z danych zebranych przez serwis Kiedykasa.pl wynika, że w ponad połowie banków klienci mogą liczyć na natychmiastową realizację przelewów wewnętrznych, w tym również zleconych w sobotę i niedzielę. Tak jest m.in. w: PKO BP, Pekao, ING Banku, BZ WBK, Lukas Banku, Alior Banku, Inteligo, MultiBanku, Banku Handlowym, Raiffeisen Banku, Eurobanku, Polbanku, mBanku, Toyota Banku czy Volkswagen Banku. W innych bankach na przelewy wewnętrzne przyjdzie nam czekać tak jak na zewnętrzne - nawet trzy dni.

Użytkownik umberto edytował ten post 28 czerwca 2010 - 14:07

netkurier

netkurier

www.nethome.pl

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 915 postów
polecam mbank

DD

DD

DD

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8 894 postów
Ja korzystam z BZ WBK i jestem w 85% zadowolony. Problem w tym, że bank się niedługo sprzeda, możliwe że PKO BP i pewnie trzeba będzie poszukać nowego banku...

Co do przelewów to w BZ WBK masz przelewy w każdy dzień i całą dobę, ale w weekend tylko w ramach BZ WBK. Każdy przelew wysłany po ok. 15:00 w piątek dojdzie najwcześniej w poniedziałek do południa.

DD

blaugrana

blaugrana

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 261 postów
Ja polecam konto Direct w ING Banku, wszystkie bankomaty za darmo, 0zł za prowadzenie konta

rok1978

rok1978

Buyer

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 816 postów
korzystając z okazji chciałbym zapytać co sądzicie o ING. Ma ktoś z was tam konto? Oferta wygląda na porównywalną z mBankiem.

ArturZ

ArturZ

DomenyDoKupienia.pl

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 889 postów

korzystając z okazji chciałbym zapytać co sądzicie o ING. Ma ktoś z was tam konto? Oferta wygląda na porównywalną z mBankiem.

Mam tam konto firmowe i jestem zadowolony :)

DomenyDoKupienia.pl
Domeny na sprzedaż | Portfolio w premium.pl
Aukcje:  

DESiGNER

DESiGNER

Obserwator

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 179 postów

ja polecam mBank

bk

polecam mbank

Też mam tam konto ale nie polecam .

Z czymkolwiek trzeba dzwonić na tą mlinie . Te ich punkty na mieście to o kant dupy potłuc . Czego się zapytam to nic nie wiedzą tylko każą dzwonic na mlinie . Miałem przez mbank ubezpieczone auto . Zrezygnowałem z ich ubezpieczalni . Dostałem potwierdzenie o rezygnacji po czym mi sciągneli z konta pieniądze za kolejną składkę . 3 tyg sprawa się ciągnęła aby mi zwrócili .

Ogólnie burdel tam mają

Użytkownik DESiGNER edytował ten post 28 czerwca 2010 - 14:27

Bert

Bert

Maniak

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 553 postów
używam mBank - polecam.

Growli

Growli

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 382 postów
Nie napisałeś z jakiego banku do tej pory korzystasz/łeś.

Od siebie polecam mBank i ING Bank Śląski.

umberto

umberto

.za.je.bi.sc.ie(tm)

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6 991 postów

Też mam tam konto ale nie polecam .

Z czymkolwiek trzeba dzwonić na tą mlinie . Te ich punkty na mieście to o kant dupy potłuc . Czego się zapytam to nic nie wiedzą tylko każą dzwonic na mlinie . Miałem przez mbank ubezpieczone auto . Zrezygnowałem z ich ubezpieczalni . Dostałem potwierdzenie o rezygnacji po czym mi sciągneli z konta pieniądze za kolejną składkę . 3 tyg sprawa się ciągnęła aby mi zwrócili .

Ogólnie burdel tam mają

Ale my tu mówimy o podstawowych usługach bankowych, a nie o jakichś ubezpieczeniach przez banki. mBank jest OK. Często zmieniają regulaminy, ale konto online wciąż jest bezpłatne i przelewy darmowe. Problem: mało bankomatów własnych, ale w bankomatach BZWBK i Euronetu na pewno można wypłacać bez prowizji. Jak mieszkałem w Poznaniu to denerwowały mnie jeszcze wpłatomaty - były 4 (słownie: cztery) na 650 tys. miasto! (często 3 były zepsute w tym samym czasie). Ale do prowadzenia konta online i płatności internetowych mBank jest jak znalazł.

domenator

domenator

Pig inside the gentleman

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 656 postów
Również polecam mBank. Jestem ich klientem od 5 lat i nie mogę narzekać. Fajne jest np. to, że hasła jednorazowe przychodzą SMSem, a nie jakieś zdrapki, tokeny (które trzeba mieć przy sobie.. telefon się ma cały czas :-)). Tanie przelewy, darmowe bankomaty bzwbk..

maryuse

maryuse

Uzależniony

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 594 postów

Mam dwa typy: MBank i Inteligo, ale chętnie poznam też inne ciekawe opcje, jeśli są. Jaki bank polecanie?

Inteligo - płatne przelewy - 0,99 zł za każdy (nie dotyczy przelewów OnLine) ale z kolei wpłaty w każdym oddziale PKO bezpłatnie i OnLine.

Rozważ jeszcze MultiBank - przelewy i prowadzenie konta również bezpłatne no i więcej oddziałów czego nie ma mBank. Zawsze można kasę wpłacić.

Reasumując: Twój wybór + MultiBank - to dobre wskazania, to banki typowo internetowe i takim klientom dedykowane.
Kody jednorazowe w postaci SMS lub list - do wyboru.
Żadnych zacięć na linii DotPay, Przelewy24 czy Platnosci.pl w żadnym z tych 3 banków 24/dobę.
Konta w tych 3 bankach mam od 10 lat (w Multi od 4).
Przez ten czas zaoszczędziłem wiele czasu - nawet konta otwierałem w domu poprzez kurierów. Żadnych kolejek i czekania.
Infolinie banków działają sprawnie i nigdy nie miałem problemów cokolwiek załatwić.

Użytkownik maryuse edytował ten post 28 czerwca 2010 - 15:33

horacy11

horacy11

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 312 postów

Polecam.

Ma jedną ogromną przewagę nad mbank'iem.
ING jest normalnym bankiem i ma oddział nawet w małej mieścinie. Wciągnie Ci karte, chcesz grubszą gotówkę idziesz do placówki i załatwiasz od ręki.

Już nie mówiąc o bankomatach które są na każdej większej ulicy. Mbank, ma głównie w większch centrach handlowych.

maryuse

maryuse

Uzależniony

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 594 postów

Mbank, ma głównie w większch centrach handlowych.

mBank w większości bankomatów jest bezpłatny i ma przewagę nad wszystkimi bankami w tym zakresie. Dotyczy to także bankomatów EuroNet.
Inteligo w każdym bankomacie PKO + WBK jest również bezpłatny. W innych bankomatach jeszcze nie sprawdzałem.

Użytkownik maryuse edytował ten post 28 czerwca 2010 - 15:11

dusker

dusker

Praktyk

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
Ja polecam ING, mam konto prywatne i firmowe i nigdy nie miałem problemów.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych