Jump to content
uzytkownik

Szukam dobrego banku

Recommended Posts

Po raz kolejny nie polecam Mbanku . 4 raz w tym roku wpłatomat zjadł mi pieniądze i kolejne tygodnie do rozpatrywania reklamacji . Człowiek się spieszy aby szybko zaksięgowało mu na koncie a tu takie cyrki . Nowoczesny bank z przedpotopowym sprzętem...

Ojej, kiedy to ja ostatni raz korzystałem z wpłatomatu? :)

 

***

 

No, jest jakaś pozytywna wiadomość i nadzieja dla Polandii, że coś ruszyło do przodu.

 

Do tej pory (a może ja o czymś nie wiem?) żeby zasilić konto Paypal trzeba było je wysłać na odpowiedni rachunek, a przelwe szedł i szedł, i szedł i szedł, by po zaledwie 2 dniach wylądował na koncie PayPal.

 

Teraz pojawił się pośrednik, Blue Media* i błyskawiczne doładowanie konta PayPal.

 

https://www.paypal-marketing.pl/klienci_ind...oladowania.html

 

* koszt: 1 PLN bez względu na kwotę doładowania; z MultiBanku: 2,5%

Maksymalna kwota doładowania to 5000 PLN. Konto PayPal można doładować jedynie w PLN.

 

Testuje obecnie, czy da się przelać pieniądze na konto payPal, w którym w panelu nie ma dodanego konta, z którego wykonany został przelew.

 

Z poniższego opisu wynikałoby, że nie uda się zrealizować przelewu, chyba, że czegoś nie rozumiem.

 

Ze względów bezpieczeństwa doładować możesz jedynie WŁASNE konto PayPal i tylko z WŁASNEGO rachunku bankowego. Jeśli imię i nazwisko, na które otwarto rachunek bankowy, są niezgodne z imieniem i nazwiskiem posiadacza konta PayPal, błyskawiczne doładowanie konta PayPal nie powiedzie się. Pieniądze (kwota doładowania + opłata) zostaną zwrócone w ciągu 3 dni roboczych na rachunek bankowy, z którego zlecono przelew. O ewentualnym zwrocie powiadomimy Cię w wiadomości e-mail.

 

Udało się! No czyli to oznacza oszczędność czasu (i kasy) w przelewaniu pieniędzy na zagraniczne konto paypalem w stosunku do tradycyjnego bezpośredniego przelewu bankowego.

Share this post


Link to post
Share on other sites
mBank, największa w Polsce internetowa instytucja finansowa, wyprowadza nowe armaty w walce o klientów. Tajną bronią mBanku ma być ruszający właśnie nowy program lojalnościowy, dzięki któremu za polecanie usług mBanku klienci będą mogli zarobić nawet 1200 zł rocznie!

 

"PolecamBank", bo tak nazywa się nowy program mBanku, prawdopodobnie będzie bezterminowy, a więc nie ograniczy się do kilkumiesięcznej promocji, jak w innych bankach.

http://wyborcza.biz/finanse/1,105684,85033...ci_1200_zl.html

 

Hmm, PolecamBank.pl i PolecamBank.com.pl należą do BRE Banku (no czyli jakby matki mBanku) od paźdz. 2008.

 

Ogłosić wprowadzenie programu, podać jego nazwę i... dalej zostawić sobie domeny niech leżą odłogiem.

 

To się nazywa marketingowa nonszalancja.

 

No ale to bank, wiadomo, dużo kasy ma. No i przynajmniej ma domeny o nazwie programu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bankowe komputery też mają wolne w weekend

 

Klienci ośmiu banków powinni jeszcze dziś sprawdzić czy na podstawowym koncie wystarczy im pieniędzy na weekendowe wydatki.Okazuje się, że część banków w weekendy i święta nie realizuje nawet przelewów wewnętrznych.

http://biznes.onet.pl/bankowe-komputery-te...1,analizy-detal

Edited by domainer

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tylko co piąty Polak korzysta z bankowości elektronicznej

 

Pod tym względem jesteśmy w europejskiej końcówce. Dla porównania - z usług bankowości internetowej korzysta aż trzech na czterech mieszkańców Skandynawii.

 

http://wyborcza.biz/finanse/1,105684,86711...tronicznej.html

 

#InternetBanking pl

 

 

Cytat:

"Jak wskazują autorzy raportu, decydujący wpływ na popularność bankowości internetowej ma gęstość zaludnienia danych regionów. Oprócz krajów skandynawskich w rankingu przewodzą małe, zurbanizowane kraje [...] ".

 

 

Z jednej strony autorzy uważają (skądinąd chyba słusznie), że rozproszenie terytorialne ma decydujący wpływ. Z drugiej strony podważają swoją tezę "przewodnictwem małych, zurbanizowanych krajów" i w kontekście Skandynawii dodają "oprócz".

 

 

I chyba tak najgorzej nie jest:

 

" [...] Polska z wynikiem 21 proc. wypada dobrze na tle większych, bardziej rolniczych państw, takich jak: Irlandia, Hiszpania, Portugalia, Włochy, a także Czechy i Węgry."

 

Czyli jeszcze jesteśmy przed naszym niedawnym europejskim Rajem, Irlandią. I przed "istotnymi" jednak krajami Europy: Włochami i Hiszpanią.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Nie polecam Alior Banku. Mają bardzo lekceważące podejście do klienta. Pani dyrektor krakowskiej placówki potrafiła mnie prosto w oczy zniesławić przy innych pracownikach. Niestety nie mam czasu, żeby dokładniej opisywać zajście.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie polecam Alior Banku. Mają bardzo lekceważące podejście do klienta. Pani dyrektor krakowskiej placówki potrafiła mnie prosto w oczy zniesławić przy innych pracownikach. Niestety nie mam czasu, żeby dokładniej opisywać zajście.

może się należało? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Natrafiłem kiedyś na "Meritumbank" [wcześniej: "Bank Współpracy Europejskiej"].

Czy ma lub miał ktoś z Was może jakąś styczność kliencką z tymże bankiem?

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja niczego nie zauważyłem. Nie trafiła do mnie pomyłkowo żadna pensja prezesa wielkiej firmy :)

 

Do mnie dotarł normalnie oczekiwany przelew - ale niestety bez danych nadawcy ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Natrafiłem kiedyś na "Meritumbank" [wcześniej: "Bank Współpracy Europejskiej"].

Czy ma lub miał ktoś z Was może jakąś styczność kliencką z tymże bankiem?

 

W tym momencie, ze swojej strony polecam [choć nie mam w tym żadnego interesu] "Meritum Bank".

Konto osobiste [ROR].

 

Kontakt z Klientem [b. miłe Panie z infolinii] od momentu wniosku otworzenia rachunku online

[otworzyłem ok. 4 - 5 nad ranem] w moim przypadku w ciągu kilkunastu godzin. Kontakt z infolinią jest oczywiście "dwustronny"

i nie ma zbywania Klienta - rozmowy są stety albo niestety, nagrywane.

 

Panel Klienta w tym Banku dostępny w kilka minut

od złożenia wniosku [tymczasowe hasło "przybywa" w postaci sms-a na komórkę a informacja o tym równocześnie na email].

Do momentu podpisania Umowy, nie można jednak co oczywiste przeprowadzać transakcji.

 

Kurier z Umową do podpisu, trzeciego, konkretnego umówionego dnia o konkretnej umówionej godzinie [firma kurierska DPD].

[Nie chcę wymieniać z nazwy ale o oczekiwaniach na Umowę, jej powrót oraz kartę lub/Tokena - w stos. do niektórych Banków

kreujących się na "internetowe" krążą w sieci już sporej objętości wypracowania].

 

Wraz z Umową, Bank dostarcza cały swój reklamowy pakiecik oraz aktualne dokumenty Banku [np. Regulamin]

na płytce CD.

 

Potwierdzenie w moim przypadku, dostarczenia podpisanej Umowy z powrotem do Banku,

3 dni od podpisania jej przeze mnie [z tym, że w międzyczasie była sobota i niedziela].

 

Bank ma centralę w Gdańsku [została tam przeniesiona] a ja jako osoba fizyczna jestem nominalnie Klientem z Krakowa,

tym bardziej z mojej strony "esteem".

Bank jest już chyba po fuzji a nie przed fuzją [co byłoby istotne] bo w nazwie posiada skrót "ICB" czyli inicjały Partnera -

jednak tej kwestii głęboko nie drążyłem więc na 100% nie wiem.

 

 

Bank mimo, że dąży wizerunkowo do "internetowego", to posiada realne Oddziały co jest oczywistym plusem.

W tym momencie w Polsce Północno Zachodniej oraz na Górnym Śląsku a z tego co mi wiadomo

plany obejmujące całą Polskę ma ambitne [teraz nie posiada Oddziałów m.in. w trzech największych polskich miastach].

 

Kontakt z Bankiem poprzez jego pocztę wewnętrzna via Panel Klienta również bardzo szybki gdyż odpowiedź jest następnego dnia [przynajmniej tak było w moim przypadku].

 

Oprocentowanie. Wiadomo, że cudów nie ma ale jak na polskie warunki i rożne w wielu Bankach ukryte "myki" - można powiedzieć,

że tutaj jest chyba bardzo korzystne.

 

Koszty utrzymania rachunku. Najniższe są w pakiecie jakby podstawowym czyli: 0 zł. To w przypadku dokonania operacji

[być może bezgotówkowej] kartą na odpowiednią kwotę [bodajże 200 zł]. W przypadku zaś nie dokonania takiej operacji,

utrzymanie miesięczne rachunku [a dokładniej:karty] wynosi jedynie 2 zł miesięcznie.

 

Zabezpieczenie przelewów: sms albo Token. Przelewy do polskich banków darmowe.

 

W "Meritum Bank" rachunek potencjalnie droższy ale z korzystniejszym oprocentowaniem, być może ma taki "myk",

że pierwszy przelew w miesiącu jest free a następny kosztuje już 10 zł i dyspozycja chyba drogą telefoniczną ale nie dam sobie głowy urwać,

że się nie mylę.

 

 

Karta debetowa/bankomatowa posiada ten plus, iż powinna być [na razie na nią czekam]

oznaczona kodami takimi jak kredytowa.

Czyli umożliwiająca przeprowadzanie płatności internetowych co też jest miłe.

 

Lokaty - również b. korzystne oprocentowanie.

 

Tak jest teraz.

 

I jeszcze "podobno" [bo tylko tak słyszałem], lokatę otworzyć można nie posiadając ROR-u w tym banku, czyli niezależnie.

I do tego bez absolutnie żadnego "wychodzenia" z domu i przesyłania papierkowych dokumentów. Również, "podobno".

 

------------------------

Uważam, że już dzisiaj "Meritum Bank" stoi o wiele wyżej niż kreujące się na internetowe numer 1 "córki" BRE Banku

a a szczególności mBank.

Jest kwestia "szybkich płatności" tzn. ten pierwszy Bank nie jest jeszcze tak bardzo znany.

 

I "Meritum Bank" powinien się w tym miejscu cieszyć darmową reklamą ;)

------------------------

 

 

 

 

I to wszystko. Mając cały czas na uwadze wyzysk i "eksperymenty"

jakie uprawia światowe bankierstwo na żywej ludzkiej tkance.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://samcik.blox.pl/2011/01/Jeszcze-o-pr...zie-spac-w.html

 

przesyłanie pieniędzy między bankami w ciągu kilku minut. Taki przelew wygląda następująco: mBank przekazuje do BlueMedia dane adresata i kwotę przelewu zleconego przez swojego klienta. BlueMedia natychmiast przelewa wskazaną kwotę na wskazane konto. A może to zrobić od razu, bo prawie w każdym banku ma rachunki. Dzięki temu pieniądze mogą trafić na konto osoby wskazanej przez klienta mBanku w ramach przelewu wewnętrznego.

 

Metoda na omijanie KIR-u jest wybitnie chałupnicza i może się sprawdzać tylko na małą skalę. Gdyby wszyscy klienci mBanku zaczęli nagle korzystać z tego typu usługi, BlueMedia w pięć sekund straciłaby płynność finansową, nie mówiąc o zdolności do technicznego przeprowadzenia operacji. Stąd też wzięła się zapewne zaporowa prowizja, pobierana przez mBank.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio natrafilem na IdeaBank.pl

 

Praktycznie wszystko za darmo :) Sam nawet zalozylem tam konta, bo potrzebowalem wyplaty w kazdym bankomacie za free. Czekam na kuriera z papierami...

 

Teraz maja promocje dla firm, gdzie mozna dostac fajne gratisy, jesli ktos spelni niezbyt wygorowane warunki. Mozna zalozyc firmowke bez tych gratisow.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W 100% polecam mBank, moim zdaniem najlepszy bank jaki jest obecnie dostępny a co do przelewu w weekend to tak jak wyżej za piątaka są w ciągu chwili na koncie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ostatnio natrafilem na IdeaBank.pl

 

Praktycznie wszystko za darmo :) Sam nawet zalozylem tam konta, bo potrzebowalem wyplaty w kazdym bankomacie za free. Czekam na kuriera z papierami...

 

Teraz maja promocje dla firm, gdzie mozna dostac fajne gratisy, jesli ktos spelni niezbyt wygorowane warunki. Mozna zalozyc firmowke bez tych gratisow.

Pobieżnie patrząc to oferta wygląda na prawdę ciekawie, później dokładniej się przyjrzę i chyba przeniosę tam konto z dziadowskiego Alior Banku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pobieżnie patrząc to oferta wygląda na prawdę ciekawie, później dokładniej się przyjrzę i chyba przeniosę tam konto z dziadowskiego Alior Banku.

 

Po przeczytaniu regulaminow, nie widze zadnych gwiazdek i innych kruczkow.

 

Panel klienta w tym IdeaBank jest bardzo przyjemny i szybki. Logowanie, jak i potwierdzenia sa tak samo rozwiazane jak w ING, co mnie akurat cieszy.

 

Nie wiem jeszcze jak z przelewami w swieta i w nocy, aczkolwiek na dniach opiekun (ano - kazdy klient dostaje OPIEKUNA! :)) ma mi przeslac te informacje.

 

Szkoda jedynie, ze nie maja kart kredytowych,ale ze dopiero startuja, to mysle, ze niebawem i to wprowadza.

 

No i jak wspomnialem - wszystko za free ;-)

 

[edit]

 

Znalazlem jeszcze jedna fajna oferte, ale nie wczytywalem sie zbytnio... https://www.dbnet24.pl/otworz-konto/

Edited by empireus

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po przeczytaniu regulaminow, nie widze zadnych gwiazdek i innych kruczkow.

 

Panel klienta w tym IdeaBank jest bardzo przyjemny i szybki. Logowanie, jak i potwierdzenia sa tak samo rozwiazane jak w ING, co mnie akurat cieszy.

 

Nie wiem jeszcze jak z przelewami w swieta i w nocy, aczkolwiek na dniach opiekun (ano - kazdy klient dostaje OPIEKUNA! :)) ma mi przeslac te informacje.

 

Szkoda jedynie, ze nie maja kart kredytowych,ale ze dopiero startuja, to mysle, ze niebawem i to wprowadza.

 

No i jak wspomnialem - wszystko za free ;-)

Empireus wiesz może, czy przelewy zabezpieczone są np. w postaci jakiegoś tokena i jaki jest tego koszt?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Empireus wiesz może, czy przelewy zabezpieczone są np. w postaci jakiegoś tokena i jaki jest tego koszt?
Autoryzacje operacji poprzez hasła SMS

 

Ta metoda autoryzacji to wygoda i bezpieczeństwo. W momencie potwierdzania operacji wysyłane jest w formie SMS-a unikalne dla danej transakcji hasło. Dodatkowo w SMS-ie znajduje się informacja o autoryzowanej operacji. Dzięki temu możemy mieć pewność, że hasło do potwierdzenia znane jest tylko nam.

 

 

Dziś założyłem. Zobaczymy. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejne konto "za 0zł" :) [link]

 

Dzisiaj dostalem papiery do IdeaBank i na karcie platniczej okazalo sie, ze to GetinNoble :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×