Jump to content
uzytkownik

Szukam dobrego banku

Recommended Posts

Problem z danymi osobowymi

"Jestem użytkownikiem rachunku w PKO BP Inteligo. Korzystając z przeglądarki Opera (nie wiem czy innych też),po wylogowaniu się z serwisu banku można przeglądać wstecznie wszystkie odwiedzone strony i w ten sposób mieć dostęp do wszelkich danych na rachunku."

Cały art.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alior. Wreszcie bank na miarę XXI w. u nas.

 

Lub jakiś internetowy typu Toyota Bank, gdzie za darmo dają tez token aby nie bawić się później w hasła jednorazowe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mBank.

 

Realizuje również przelewy ekspresowe - o ile bank odbiorcy jest "internetowy" - masz przelew w 15 minut zaksięgowany (trzeba się zapoznać z listą, który bank się na to łapie). Potwierdzenia przelewów smsem. Ubezpieczyć sie można za drobne pieniądze i np. wizytę lekarza do domu dla dziecka załatwić jednym telefonem (istotne dla ludzi z mniejszych miast, gdzie nie istnieje coś takiego, jak lekarska wizyta domowa!).

 

Co do realizowania przelewu w piatek - jeśli wyślesz przelew po 15 - to nie ma siły - pojawi się na koncie w innym banku dopiero w poniedziałek (przelewy do ZUSU ida później). Ale chyba każdy bank ma tak samo. Chyba, że przesyłasz również do mBanku - to wtedy masz przelew w czasie rzeczywistym świątek, piątek czy niedziela.

Share this post


Link to post
Share on other sites
mBank.

 

Osobiście nie mam tam konta, ale znam ich system i ta internetowa bankowość w ich wykonaniu wygląda bardo słabo. Z 10 różnych stron od internetowe bankowości to wypadają na szarym końcu.

 

Do tego kiedyś mieli super oprocentowanie, a dzisiaj bryndza pod tym względem.

 

I nie widzę by rozdawali darmowe tokeny swoim klientom.

 

Jeśli miałbym iść do jakiegoś banku internetowego, to z pewnością jest wiele lepszych opcji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wziąłem na testy :)Idea Bank. Jedno konto mają z kartą cash back 2%. Chyba żaden inny bank nie ma tego do karty firmowej. Bankomaty, przelewy, konto - wszystko za free. To konto z cash back jest połączone z oszczędzaniem. Pani przez telefon tłumaczy co i jak. Ogólnie wygląda nieźle. Zobaczymy jak w praktyce.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Osobiście nie mam tam konta, ale znam ich system i ta internetowa bankowość w ich wykonaniu wygląda bardo słabo. Z 10 różnych stron od internetowe bankowości to wypadają na szarym końcu.

 

Do tego kiedyś mieli super oprocentowanie, a dzisiaj bryndza pod tym względem.

 

I nie widzę by rozdawali darmowe tokeny swoim klientom.

 

Jeśli miałbym iść do jakiegoś banku internetowego, to z pewnością jest wiele lepszych opcji...

 

?????

 

Chyba mówisz o innym banku... A nie o mBanku. On jest od poczatku do końca internetowy :) Tokenów to chyba nigdy nie dawali - nawet za pieniądze - od początku były zdrapki i zaraz potem system haseł smsowych.

 

Na oprocentowaniu się nie skupiam, bo pieniądze mam w ciągłym ruchu, a nie trzymam w banku (chyba, że jakieś drobne).

Share this post


Link to post
Share on other sites
?????

 

Chyba mówisz o innym banku... A nie o mBanku. On jest od poczatku do końca internetowy :) Tokenów to chyba nigdy nie dawali - nawet za pieniądze - od początku były zdrapki i zaraz potem system haseł smsowych.

 

Na oprocentowaniu się nie skupiam, bo pieniądze mam w ciągłym ruchu, a nie trzymam w banku (chyba, że jakieś drobne).

 

A i owszem były listy haseł kilka dobrych lat temu - nie żadne hasła sms ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A i owszem były listy haseł kilka dobrych lat temu - nie żadne hasła sms ;-)

 

Napisał przecież, że były zdrapki :-) [Edit: a sory, to nie były zdrapki tylko zwykła lista haseł. Zdrapki to są w iPKO]

A hasła sms to najlepsze możliwe rozwiązanie. Tokeny? Kolejna zbędna RZECZ, bezpotrzebny gadżet dla lanserów. "Ty pacz jaky mam zayebysty token od banku". Hasła sms w mBanku rządzą.

Edited by domenator

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja tez sobie to chwale :)

jedyna obawa to zguba/kradzież telefonu

 

Tak samo można zgubić token. W razie czego można zablokować numer w mLinii i potem zmienić na inny.

mBank też ma swoje wady (na przykład brak możliwości wyszukania transakcji w historii po nazwisku i innych danych, ale ponoć-ponoć nad tym pracują).

Share this post


Link to post
Share on other sites

W ING też są hasła sms, ale wypłaty z każdego bankomatu w Polsce za darmo.

 

edit: widzę, że temat ING został już wyczerpany. :)

Edited by e-demon

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wziąłem na testy :PIdea Bank. Jedno konto mają z kartą cash back 2%. Chyba żaden inny bank nie ma tego do karty firmowej. Bankomaty, przelewy, konto - wszystko za free. To konto z cash back jest połączone z oszczędzaniem. Pani przez telefon tłumaczy co i jak. Ogólnie wygląda nieźle. Zobaczymy jak w praktyce.

 

DD

 

Hmmm o cashback nic nie wiedzialem. Ktore konto? Prywatne, czy firmowe? I w ktorej promocji podpisywales umowe? Z gadgetem, czy bez?

 

[edit]

Faktycznie jest, ale trzeba otworzyc nowe konto :-(

[edit 2]

I juz wszystko jasne ;-)

 

za pośrednictwem Organizatora lub spółki działającej pod firmą Tax Care Doradcy

Finansowi Sp. z o.o. Spółka komandytowa, z siedzibą w Warszawie, przystąpią do

oferowanego programu regularnego oszczędzania jednego z towarzystw ubezpieczeń:

Skandia Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. z siedzibą w Warszawie, TU

Allianz Życie Polska S.A. z siedzibą w Warszawie, AEGON Towarzystwo Ubezpieczeń

na Życie S.A. z siedzibą w Warszawie, Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie

EUROPA SA z siedzibą we Wrocławiu (dalej „Program regularnego oszczędzania”)

i okażą Organizatorowi polisę / certyfikat potwierdzający zawarcie umowy Programu

regularnego oszczędzania,

 

Domniemywam, ze te polisy/certyfikaty za darmo nie sa? Czyli trzeba naprawde sporo wydawac, by sie to oplacalo...

 

W ING też są hasła sms, ale wypłaty z każdego bankomatu w Polsce za darmo.

 

edit: widzę, że temat ING został już wyczerpany. :)

 

Za darmo maja indywidualni. Firmy musza placic i to niemalo.

Wplatomaty niby nadal za free, ale trzeba pamietac, ze to promocja, ktora miala sie juz ponoc skonczyc (a moze juz sie skonczyla? bo czasem jakies kilkuzlotowe oplaty mi potracaja co m-c za nic...)

 

 

Jedna z zalet ING nad np. IdeaBank(ale i wiekszoscia duzych bankow), to wspomniane wplatomaty (prawie w kazdym miescie - nawet w tych malych), aczkolwiek konsultant IdeaBank powiedzial, ze za free mozna realizowac wplaty i wyplaty w placowkach GetinBank, a niebawem beda otwierac swoje wlasne oddzialy.

 

Druga z zalet, to e-platnosci. ING jest realizowany u wszystkich, IdeaBank na razie nigdzie. Jednakze i to podobno ma sie wkrotce zmienic.

 

O mBank juz pisalem - jeden wielki bajzel. Jak najdalej od niego... Gdy wchodzil na rynek, byl ok, a teraz bazuje jedynie na przestarzalej i przereklamowanej marce, a kasuje sporo praktycznie za wszystko...

Edited by empireus

Share this post


Link to post
Share on other sites
O mBank juz pisalem - jeden wielki bajzel. Jak najdalej od niego... Gdy wchodzil na rynek, byl ok, a teraz bazuje jedynie na przestarzalej i przereklamowanej marce, a kasuje sporo praktycznie za wszystko...

 

Przykłady?

 

Mam konto prywatne i służbowe w tym banku. Wszystko działa jak w zegarku. Nawet przelew ekspresowy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przykłady?

 

Mam konto prywatne i służbowe w tym banku. Wszystko działa jak w zegarku. Nawet przelew ekspresowy :)

 

Pisalem juz, przejzyj historie w tym watku...

 

Odnosnie jeszcze kodow via SMS, to jak na razie jest najlepszym zabezpieczeniem, aczkolwiek raz mialem nieprzyjemnosc, kiedy to zepsul mi sie tel, nie mialem zastepczego i musialem zrobic pilny przelew... Oj, nabiegalem sie do banku wtedy ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak samo można zgubić token. W razie czego można zablokować numer w mLinii i potem zmienić na inny.

mBank też ma swoje wady (na przykład brak możliwości wyszukania transakcji w historii po nazwisku i innych danych, ale ponoć-ponoć nad tym pracują).

 

Nie jesteś na bieżąco :) Już dawno można szukać po nazwisku i innych polach ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pisalem juz, przejzyj historie w tym watku...

 

Co do mBank - nie chce miec z nimi nic wspolnego, bo maja bur...l. Dawno temu chcialem zalozyc tam konto na moja wpierwsza firme, ale zaniechalem. Teraz ponownie chcialem zalozyc tam konto (by klienci mieli taniej), a okazalo sie, ze

1) kody odblokowujace/potrzebne do rejestracji przyjda TYLKO na nr. tel jaki mialem 7-8 lat temu!!!!

2) pomimo przeslania nowych dokumentow firmowych, wymagane sa tez stare, potwierdzajace wyrejestrowanie tamtej firmy

 

Chodzi o to, ze nawet nie odeslawszy do nich kilka lat temu potwierdzenia zalozenia konta, to konto nadal istnieje i ja nowego nie moge zalozyc, bo JESTEM juz ich klientem z danymi jakie podawalem kilka lat temu!

Jedyne co mi doradzono, to udanie sie do oddzialu baanku.... ktory najblizej jest chyba w Katowicach. Zdecydowanie wole Ing, bo oddzialy mam wszedzie - nawet jak mieszkalem w odleglym Kwidzynie (na Pomorzu), to byla placowka i dalo sie tam zrobic to samo, co w centrali banku w Katowicach.

 

W ING nigdy takich problemow nie mialem... W dodatku konto zaklada sie od reki, a nie jak w innych (szczegolnie internetowych) ok 2tyg i jakies durne weryfikacje i inne bzdety.

 

mBank to przereklamowana tandeta... Jak bedziecie miec problemyy, to sobie pojezdzicie po kraju, by zalatwic byle pierdole... Nie - nie chce juz o nim wiecej slyszec.

 

Jeśli ten problem miałeś na myśli, to Twoje argumenty na temat badziewiatosci mBanku są kiepskie. Omówiłes sytuację ekstremalną. Nie ma żadnego problemu, żeby zmienić numer telefonu, na który mają przychodzić powiadomienia i kody sms (wystarczy zadzwonić na mLinię). I GENERALNIE nadrzędna w mBanku jest mLinia, a nie jakiś oddział, więc coś chyba pomieszałeś (pewnie wystarczyło wysłać dokumenty kurierem i kropka). Wg mnie to burdel masz TY w papierach, a nie mBank :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...] I GENERALNIE nadrzędna w mBanku jest mLinia, a nie jakiś oddział[...]

 

 

I to właśnie jest niepokojące :)

To brzmi jak "niewidzialna ręka" :P

 

Piszę w ten sposób nie przeciw mbank-owi ale [każdemu bankowi "myślącemu" w podobny sposób i] tej koncepcji niewidzialnej, rozmytej odpowiedzialności. Tak jak z odpowiedzialnością [dotychczas, bo ponoć weszła nowa Ustawa] urzędniczą.

 

Koncepcja mLinii przypomina mi jakiś wielki mózg elektronowy. I to taki, do którego ponoć trudno się jest dodzwonić :P

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
I to właśnie jest niepokojące :P

To brzmi jak "niewidzialna ręka" :P

 

Są jeszcze "niewidzialne kasy" czy tam wirtualne. Kiedyś potrzebowałem zrobić wpłatę do mBanku (gotówkową), poszedłem do oddziału mBanku, bo był w pobliżu i ku mojemu zdziwieniu w całym oddziale nie było ani jednej kasy i nie mogli w ogóle przyjąć tych pieniędzy. ;)

 

Poszedłem do swojego banku (BZ WBK) i tam zleciłem wpłatę gotówki do tego całego "wirtualnego" mBanku. :) W sumie złodzieje pewnie też by się zdziwili jakby napadli na taki "bank", a tam pieniędzy ani nawet kas nie ma, to nawet żadnych alarmów nie ma co montować (niezła oszczędność) - powiedzieli mi, że placówki mBanku pełnią tylko funkcję "reprezentacyjną i doradczą", a bank jest internetowy.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Są jeszcze "niewidzialne kasy" czy tam wirtualne. Kiedyś potrzebowałem zrobić wpłatę do mBanku (gotówkową), poszedłem do oddziału mBanku, bo był w pobliżu i ku mojemu zdziwieniu w całym oddziale nie było ani jednej kasy i nie mogli w ogóle przyjąć tych pieniędzy. :P

 

Poszedłem do swojego banku (BZ WBK) i tam zleciłem wpłatę gotówki do tego całego "wirtualnego" mBanku. :) W sumie złodzieje pewnie też by się zdziwili jakby napadli na taki "bank", a tam pieniędzy ani nawet kas nie ma, to nawet żadnych alarmów nie ma co montować (niezła oszczędność) - powiedzieli mi, że placówki mBanku pełnią tylko funkcję "reprezentacyjną i doradczą", a bank jest internetowy.

 

Tak jest w istocie :P

Do wpłat nieinternetowych służą w mBanku wpłatomaty.

 

Myślę, że w mBanku jest naprawdę dobrze mieć konto. Przypuszczam, że w mBanku wszystko via Internet jest naprawdę bezbolesne i bardzo przyjemne.

 

Jedno jedyne "ale" [ale chyba poważne] to moment gdy zaczyna się jakiś problem typu: "wpłatomat przyjął moje pieniądze ale nie mam na to potwierdzenia". Wtedy łączymy się [jeśli się dodzwonimy] z "elektronowym mózgiem", który nam odpowiada na pytanie ale za nic nie odpowiada i nie ma innego imienia oprócz mLinia, że wpłatomaty są np. tylko dzierżawione przez mBank a ich właścicielem jest np. inna firma a operatorem jest jeszcze inna firma itd ... To tylko przykład wymyślony przeze mnie ale czy nie może tak być w rzeczywistości?

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak jest w istocie :)

Do wpłat nieinternetowych służą w mBanku wpłatomaty.

 

Tak, tyle, że ja nie mam w ogóle konta w mBanku, potrzebowałem wpłacić pieniądze na czyjeś konto w mBanku (większą kwotę) i dysponowałem tylko gotówką. Potrzebowałem dokonanej wpłaty "na wczoraj", a wiem, że w placówce tego samego banku jest najszybciej (jak w BZ WBK wpłacam to pieniądze na koncie mam od razu). Głównie stąd to zdziwienie, że aż tak "internetowo" tam jest.

 

Rzeczywiście zaproponowali mi założenie konta w mBanku i wydanie karty do wpłatomatu, na co trzeba było czekać ok. 7 dni to chyba już nie bardzo "szybka wpłata" by była. :P

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli ten problem miałeś na myśli, to Twoje argumenty na temat badziewiatosci mBanku są kiepskie. Omówiłes sytuację ekstremalną. Nie ma żadnego problemu, żeby zmienić numer telefonu, na który mają przychodzić powiadomienia i kody sms (wystarczy zadzwonić na mLinię). I GENERALNIE nadrzędna w mBanku jest mLinia, a nie jakiś oddział, więc coś chyba pomieszałeś (pewnie wystarczyło wysłać dokumenty kurierem i kropka). Wg mnie to burdel masz TY w papierach, a nie mBank :)

 

Nie doczytalas/nie zrozumialas.. I jak tu z Toba polemizowac?

 

Poza tym, zadzwon sobie na ta mLinie i zapytaj. Owszem, przyslali papiery na nowa firme etc, ale do autoryzacji konta na stronie mBank potrzebny byl nr tel. ktory mialem kilka lat temu przy pierwszej dzialalnosci... Gdy wlasnie zadzwonilem na ichniejsza mLinie, to powiadomiono mnie, ze jedynym sposobem zmiany tegoz numeru/wykasowania starych danych jest udanie sie do najblizszej placowki mBank ze wszystkimi papierami - starymi (ktorych juz nie mam, bo ich miec juz nie musze) i nowymi. Nic to, ze we wniosku byl zupelnie inny (nowy) nr tel. Uparli sie na stare dane. I na mLinii, do czasu, jak nie aktywujesz konta, nie zalatwisz nic - bynajmniej mi sie nie udalo. Juz nawet bym sie pofatygowal do tegoz oddzialu, tyle, ze najblizszy mnie jest chyba w Katowicach...

 

To, ze Tobie tam jest dobrze, to chwala Ci i czesc, jednakze nawet najlepsza firma ma swoje wady, o ktorych wypadaloby wspomniec i uprzedzic innych. Skoro maja takie a nie inne procedury, to wypadaloby je zmienic, a nie robic z klientow idiotow.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jedno jedyne "ale" [ale chyba poważne] to moment gdy zaczyna się jakiś problem typu: "wpłatomat przyjął moje pieniądze ale nie mam na to potwierdzenia". Wtedy łączymy się [jeśli się dodzwonimy] z "elektronowym mózgiem", który nam odpowiada na pytanie ale za nic nie odpowiada i nie ma innego imienia oprócz mLinia, że wpłatomaty są np. tylko dzierżawione przez mBank a ich właścicielem jest np. inna firma a operatorem jest jeszcze inna firma itd ... To tylko przykład wymyślony przeze mnie ale czy nie może tak być w rzeczywistości?

 

Parafrazując slogan reklamowy innego banku: "Tak może być w każdym banku" :P

 

Najbardziej podoba mi się egzekwowanie ustawy o ochronie danych osobowych, kiedy przy robieniu jakiejkolwiek wpłaty w zwykłym bankowym, niewirtualnym okienku - trzeba podać imię, nazwisko, adres. Wszystko oczywiście tak, żeby pani w okienku oraz inni świadkowie tego zdarzenia słyszeli :) A na pytanie - czy mogę podac jakiekolwiek dane i właściciwie po co one komu - pani oburzona odpowiedziała: "a jak przelew po drodze zginie, to pani nie bedzie mogła odzyskać wpłaconych pieniędzy". Przelew po drodze zginie... Więc od tamtej pory, kiedy MUSZĘ wpłacić pieniądze zamiast robić przelew, wypisuję wszystko ładnie na karteczce i podaję pani w okienku. Ale to tylko taka dygresja odnośnie tematu "wyższości oddziału nad wszelkimi ...-liniami".

Edited by teraz-wy.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie polecam PKO...

Kody zdrapki przychodzące z tygodniowym opóźnieniem, obsługa "przepraszam, że żyję", wieczne kolejki w oddziałach(o załatwieniu czegoś online można zapomnieć).

W porównaniu z mbankiem, w którym mam tylko konto prywatne: niebo a ziemia.

 

Do tego te beznadziejne reklamy z majewskim w roli głównej... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • Jutro zakończenie aukcji
    • Darmowaczcionka.pl   Aukcja BCM https://www.aftermarket.pl/aukcja/2605852/
    • AUKCJA AM cena startowa 1 pln  _ ZAKONCZENIE PIATEK 26.04 20:00   https://www.aftermarket.pl/aukcja/2605824/?utm_source=market_redirect&_track=b757a8f3eabd882fa1e133434b3ebd18
    • Woliery.eu   https://www.aftermarket.pl/domena/woliery.eu/
    • dobraopiekunka.pl   Sprzedam domenę dobraopiekunka.pl za pośrednictwem giełdy AfterMarket. Nazwa idealna dla wyszukiwarki niań i opiekunek. Cena do negocjacji. Zapraszam!
    • jutro zakończenie aukcji
    • Zapraszam na aukcje domen od 89 PLN bez ceny minimalnej:   autoekspert.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/9890/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-23 13:11:49) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-04-29 godz. 19:15   arctic.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/9892/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-23 14:00:38) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-04-29 godz. 19:20   DD
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,179
    • Most Online
      880

    Newest Member
    filman_icc
    Joined
×