Jump to content
uzytkownik

Szukam dobrego banku

Recommended Posts

Założyłem sobie ostatnio internetowe w Fortis- bardzo "mnię sję podoba" :) Bardzo przejrzysty interfejs, czytelnie. Co ważniejsze, logowanie wymaga, prócz podania loginu i losowych znaków hasła, każdorazowo wpisania kodu sms. U mnie na plus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W mBanku mam zarówno konto firmowe jak i osobiste i nie mam powodów do narzekań.

 

Ostrzegam przy okazji przez Getin Bank czy jak się toto aktualnie nazywa (bo to bank kameleon). Załatwienie czegokolwiek graniczy z cudem, do tego by w banku zaczęła się tworzyć kolejka wystarczy ze przy 2 otwartych okienkach, pojawi się 3 klientów. Wypłaty z pracy na etacie wpływały mi na konto, jako że przez dłuższy czas nie miałem potrzeby wybierania forsy z bankomatu po kilku miesiącach udałem się do ściany z kasą i jakież było moje zdziwienie gdy okazało się że na koncie nie mam nic. Bank zamknięty no to na drugi dzień wycieczka do oddziału a tam ćwierćmózga kretynka z idiotycznym uśmiechem informuje mnie ze w związku z czymś tam bank bez mojej wiedzy założył mi drugie konto na które z automatu przelewali kasę z mojego konta (oczywiście pobierali opłatę za dwa konta) Spłata kredytu walutowego to już jest pełen hardcore. Na swojej stronie podają kurs walut do przeliczania kredytów, każdorazowo jednak pomimo przeliczenia wg ich (oczywiście masakrycznie zawyżonego ) kursu i tak powstaje rzekoma niedopłata. Nie pomaga nawet wpłacanie w okienku i tak będzie niedopłata. Cuda dzieją się też przy likwidacji rachunku. Wypowiedzenie umowy składałem 3 razy i nic ciągle przychodziły wyciągi i naliczali opłaty. Skutek przyniosło dopiero wypowiedzenie przesłane do centrali w Warszawie, zawierające co drugie słowo wyrazy powszechnie uznane za obelżywe.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Korzystał ktoś z usług Idea Banku Pana Czarnieckiego ?

Oferta wydaje się atrakcyjna.

 

Jeśli kierunkiem Twoich poszukiwań jest bank dla mikro-przedsiębiorstwa to ofertę Idea Bank warto porównać z FM Bank.

 

* Niech nikogo nie łudzi oferta Kredyt Banku z 7% RORem obok zerowych bankomatów, prowadzenia i przelewów :P Ta ich super oferta promocyjna to zabieg zwiększenia udziału na rynku przed jesienną sprzedażą spółki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Korzystał ktoś z usług Idea Banku Pana Czarnieckiego ?

Oferta wydaje się atrakcyjna.

Korzystam i jestem zadowolony. Jedyne czego mi brakuje, to kilku udogodnien z ING (np. bezposrednie doladowanie telefonu z panelu, karta kredytowa, wplatomaty, powiadomienia SMS). Brak banku na liscie platnosci.pl rekompensuje darmowa karta MC, dzieki ktorej bez problemu cala dobe mozna robic zakupy. Zauwazylem nawet, ze jak robie zakupy karta ING (MC), to troche musze postac przy kasie. Jak place kartami Idea, to po wpisaniu PIN od razu jest potwierdzenie ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak się podepnę, żeby nie tworzyć nowego tematu ...

 

Działa Wam mbank teraz ?

 

Próbowałem czyszczenia cache, flushdns .... nie działa od kilku godzin :)

Edited by Luke4U

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam.

Ja osobiście mam konto w mBanku i Alior Banku i narzekać nie mogę. Przelewy na czas (Polskie), miła obsługa. Jeżeli chodzi o przelewy zagraniczne to miałem kiedyś problemy w mBanku... dochodziły z strasznym opóźnieniem, czego nie można powiedzieć o Alior Banku tu przelewy zagraniczne zazwyczaj dochodzą i są księgowane następnego dnia. Nie wiem czy każdy tak ma ale u mnie w panelu (dot. MB) często wyskakują te same wiadomości/reklamy co jest nieco irytujące bo nie chce mi się czytać 3 raz w tygodniu o tej samej "promocji"...

 

To tyle jeżeli chodzi o PL. Może ktoś kiedyś będzie potrzebował takich informacji więc napiszę też jak to wygląda w Holandii. Konto w ING Holenderskim. Prawie zero zastrzeżeń... jako ,że obecnie mieszkam i pracuję w tym kraju bardzo często korzystam z ich bankowości internetowej, po prostu dla mnie rewelacja przelewy z/do PL księgowane następnego dnia, z/do NL w ciągu paru minut. Minus i to znaczny to lista kodów do przelewów wydrukowana na kartce :) (jest ich mało tylko 20 albo 30)... jeżeli braknie trzeba zadzwonić i poprosić panią(na początku rozmowy pani pyta czy chcemy rozmawiać w języku niderlandzkim czy angielskim za co mały plusik) o wysłanie nowych, które dochodzą w ciągu jednego dnia roboczego. Kolejnym i chyba ostatnim minusem jest brak wersji angielskiej strony internetowej... teraz jest mi to obojętnie ale jak przyjechałem pierwszy raz tutaj to dla mnie był to horror nawigować po stronie w ich "śmiesznym" języku.

 

Pozdrawiam,

Grzegorz.

Edited by grzegorzko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też miałem taki dylemat jakiś czas temu, w końcu założyłem w deutsche banku. O dziwo mało kruczków jeśli chodzi o prowizje. Natomiast z peanami wstrzymam się jeszcze parę miesięcy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ile może trwać przelew (wpłata gotówkowa) wykonany rano w oddziale banku A na konto banku B (różne banki)? Od czego to zależy? Od wielkości przelewanej kwoty? A może od tego w jakim banku wpłacam, albo do którego przelewam?

 

Parę razy wykonywałem takie przelewy i chyba nigdy pieniądze nie docierały tego samego dnia. Zwykle na drugi dzień lub nawet po dwóch dniach.

Edited by uzytkownik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niedawno zrobiłem przelew z PayPal'a do mBanku i trwało to 3 dni. Trochę przydługo. Ile trwają takie przelewy w innych bankach?

 

Ja korzystam głównie z iPKO i generalnie jestem zadowolony z wyjątkiem opłat za kartę (20-parę złotych za rok). Z innych banków, warto wspomnieć o GetinBank ze względu na lokaty internetowe, które można założyć/zlikwidować od ręki przez panel i mają dosyć wysokie oprocentowanie w porównaniu z innymi bankami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tv usłyszałem, że podobno któryś z banków ma taką ofertę, że przy płaceniu kartą wyrównuje do pełnej kwoty i różnicę przelewa na konto, czyli płacisz 18 PLN, 2 PLN dostajesz ekstra. Może wiecie coś na ten temat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja slyszalem, ale byl to jakis sposob na oszczedzanie z tego co mi wiadomo. Zaokraglali jak napisales do pelnej kwoty i ta zaokraglona czesc szla na rachunek oszczednosciowy.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wspomnijcie jeszcze o podatku do zapłacenia za tego typu bonusy.

 

Jakie bonusy, jaki podatek?

Oni z twoich pieniędzy przelewają końcówkę (zaokrąglenie), na twoje konto oszczędnościowe. Takie niby odkładanie do innej szuflady.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anbial

 

nie znam i nie śledzę wszystkich "promocji" Pewnie stąd moja pomyłka.

 

Bardziej mi chodziło o to że jak coś "dostajesz" to i tak musisz za to zapłacić np podatek. O czym często się nie wie* nie pamięta* nie informuje* inne*

 

* - niepotrzebne skreślić

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×