Jump to content
uzytkownik

Szukam dobrego banku

Recommended Posts

Polecam WBK. W 100% darmowe konto i karta. Do 30 :)

 

Przy darmowym koncie, płatne przelewy, zdaje się że 50gr każdy.. Karty trzeba użyc 3 razy w roku.

Edited by horacy11

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 razy w roku to dużo? ;] Imo do 30 to najlepsza oferta, mam ich od kilku lat i bez problemów.

 

Też mam. Nie jest zły bo przelewy wewnętrzne są realizowane 7/24. Ale te płatne przelewy. Jak ktoś płaci rachunki przez neta, to trochę się uzbiera.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja korzystam z BZ WBK i jestem w 85% zadowolony. Problem w tym, że bank się niedługo sprzeda, możliwe że PKO BP i pewnie trzeba będzie poszukać nowego banku...

 

Co do przelewów to w BZ WBK masz przelewy w każdy dzień i całą dobę, ale w weekend tylko w ramach BZ WBK. Każdy przelew wysłany po ok. 15:00 w piątek dojdzie najwcześniej w poniedziałek do południa.

 

DD

 

Tez jestem w BZ WBK, niestety... I czekam az przejmie go jakis inny bank, np. PKO BP, bedzie wreszcie wiecej bankomatow :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale my tu mówimy o podstawowych usługach bankowych, a nie o jakichś ubezpieczeniach przez banki. mBank jest OK. Często zmieniają regulaminy, ale konto online wciąż jest bezpłatne i przelewy darmowe. Problem: mało bankomatów własnych, ale w bankomatach BZWBK i Euronetu na pewno można wypłacać bez prowizji. Jak mieszkałem w Poznaniu to denerwowały mnie jeszcze wpłatomaty - były 4 (słownie: cztery) na 650 tys. miasto! (często 3 były zepsute w tym samym czasie). Ale do prowadzenia konta online i płatności internetowych mBank jest jak znalazł.

 

A ja mówię ogólnie jeśli chodzi o ich organizację która jest słaba . Posiadają swoje punkty , a sadzają osoby które tylko potrafią założyć konto natomiast z inną sprawą kierują pod telefon .

 

To że darmowe konto czy prowadzenie przez internet to już nie nowość ani rarytas . Inne banki też już to wprowadzają a nawet więcej

Edited by DESiGNER

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tez jestem w BZ WBK, niestety...

 

Ja jestem też w BZ WBK i jestem zadowolony zarówno z jakości obsługi klienta jak i bezpieczeństwa w prowadzeniu konta i transakcji (potwierdzenia na sms, 3D Secure itd.), do bankomatu mam z 3 minuty piechotą akurat, ale do następnego jest z kilka km, kolejny jest dopiero w centrum Gdyni, więc to prawda z tym rzadkim rozmieszczeniem bankomatów, pomijając fakt, że często są wyłączone / zepsute (out of order). To jest duża wada tego banku.

 

PS

 

http://forsal.pl/artykuly/432103,sprzedaz_...ania_ofert.html

 

Można jeszcze dziś składać oferty na zakup BZ WBK jak ktoś chce mieć własny bank. :) Minimalna oferta to chyba 11 mld zł czy coś, więc totalna abstrakcja. ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam mBank i PEKAO SA. Na mBank nie narzekam, jestem już długo i wiem co i jak działa. SMSy za darmo.

Tak, to jest dobra opcja, kody TAN na SMS za darmo (ale za to już w wersji papierowej kosztuje chyba 5 zł od listy, stąd wielu przerzuciło się na sms-owe kody jednorazowe. Inna zaleta mBanku: za granicą z bankomatów bez prowizji można pobierać pieniądze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obecnie korzystam z PKO i płacę 7PLN/mies. co jest nie do przyjęcia w świetle ofert innych banków a po drugie denerwujące i archaiczne są te karty zdrapki z kodami.

Od jakiegoś czasu zbierałem się do zmiany banku ale jakoś z lenistwa odkładałem. Dopiero jak ostatnio pobrali mi z konta 20 zeta jako "opłatę za użytkowanie karty" (którą to kartę użyłem może raz w tym roku, albo wcale), powiedziałem dość :) .

 

Dzięki za opinie. Byłem zdecydowany na Mbank i widzę, że wielu z Was z niego korzysta, ale przekonaliście mnie też do ING i chyba go wybiorę (tymbardziej że niedaleko mnie jest placówka tego banku, co może być przydatne czasem). Koszty prowadzenia również zerowe, jak w Mbanku, co mi bardzo odpowiada.

 

 

@umberto, dzięki za linki. Przydatne te artykuły są.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja miałem już do czynienia z nast. bankami: PKO BP, Inteligo, mBank, Multibank, BZWBK, Lukas Bank, Invest Bank, Bank Spółdzielczy w Białośliwiu :) , BPH i BGŻ. Były to różne konta, rachunki firmowe, lokaty.

 

Z mojego doświadczenia mogę polecić BZ WBK i Bank Spółdzielczy (akurat ten jest dość nowoczesny). Dobrze wspominam też Invest Bank, ale to było dość dawno. Nie wiem czy nic się tam czasem nie zmieniło na gorsze.

 

Stanowczo odradzam natomiast MultiBank. Kazali mi zapłacić za darmowe konto (sic!). Nie potrafili mi nawet powiedzieć, z czego wynika ta opłata. W odpowiedzi na reklamacje odpowiadali, że wynika ona z taryfy opłat i prowizji, ale nie potrafili wskazać konkretnej pozycji. Na kolejną moją reklamację nawet nie odpowiedzieli. Nie przeszkodziło im to jednak nasyłać na mnie windykatorów (o wątpliwej kulturze osobistej i z brakiem podstawowej wiedzy prawniczej).

 

Sprawę zakończyła dopiero interwencja Arbitra Bankowego przy Związku banków Polskich.

 

Jeśli nie chcesz tracić czasu i nerwów to unikaj MultiBanku, nawet ich darmowych kont.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli nie chcesz tracić czasu i nerwów to unikaj MultiBanku, nawet ich darmowych kont.

A to ciekawe - mógłbyś jakoś uargumentować? Korzystam blisko 2 lata i bardzo sobie chwalę :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tez jestem w BZ WBK, niestety... I czekam az przejmie go jakis inny bank, np. PKO BP, bedzie wreszcie wiecej bankomatow :)

Więc dlaczego nie założysz sobie konta prywatnego z możliwością bezpłatnych wypłat z każdego bankomatu w Polsce? ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Więc dlaczego nie założysz sobie konta prywatnego z możliwością bezpłatnych wypłat z każdego bankomatu w Polsce? :)

 

DD

 

Dlatego, że konto <30 to w moim przypadku jedyna możliwa opcja z oferty BZ WBK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zawsze możesz wybrać Alior Bank i cieszyć się z bezpłatnych wypłat z każdego bankomatu na świecie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A to ciekawe - mógłbyś jakoś uargumentować? Korzystam blisko 2 lata i bardzo sobie chwalę :)

 

 

Ja też sobie chwaliłem przez jakiś czas. Ale jak zaczęła się wymiana korespondencji, to miałem wrażenie, że z osłem się szybciej dogadam. W końcu arbiter bankowy przyznał mi rację. Ale straconego czasu i pieniędzy nikt mi nie zwróci.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Karta bankomatowa może być ale nie musi, potrzebuję banku głównie do przelewów internetowych.
Polecam Volkswagenbank, jeśli nie chcesz wypłacać z bankomatu (400+ darmowe, <400 - 1.50).

 

Wszystko standardowe darmowe (wprowadzenie, przelewy itd.).

Potwierdzenie (zrealizowanego) przelewu da się w ciągu kilkadziesiąt sekund (ale nie od razu) "wydrukować" - też w weekend.

Edited by seomi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem klientem mBanku od około 5 lat.

Jeżeli chodzi o funkcjonalność panelu to bardzo mi się podoba.

Jedynym minusem mBanku sa opłaty. Kiedyś większość rzeczy było darmowych teraz ściągają za wszystko. Ale mimo wszystko jest OK, hasła przychodzą smsem i to również bardzo mi się podoba a nie jakieś zdrapki. Dla inwestorów giełdowych jest również ciekawy panel do dokonywania transakcji online. Minusem jest również mała ilość oddziałów.

Znajomy na ING i bardzo sobie chwali, niestety nic więcej na temat ING nie mogę powiedzieć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W mojej ocenie bardzo przereklamowany jest mbank no i w sumie nie polecam go. Drogo, ale bez żadnych problemów i ogrom placówek, nawet w małych miastach, dużo bankomatów, no i polski bank, co dla mnie ma znaczenie : PKO BP z kontem iPKO. Mi w zupełności wystarcza, że pieniążki dochodzą na drugi dzień, a nie tego samego co przelew. Z zagranicznych mogę polecić jedynie ING.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja polecam konto Direct w ING Banku, wszystkie bankomaty za darmo, 0zł za prowadzenie konta

 

Tez polecam. W dodatku duza zaleta sa wplatomaaty, sprawdzanie salda w bankomatach (jak mialem w PKO BP, to mozna bylo pomarzyc), naprawde duzo uslug jest za darmo, a pozostale oplaty, nawet w firmowych kontach sa male. Latwosc uzyskania karty kredytowej, karta internetowa i wiele wiele innych.

 

Co do mBank - nie chce miec z nimi nic wspolnego, bo maja bur...l. Dawno temu chcialem zalozyc tam konto na moja wpierwsza firme, ale zaniechalem. Teraz ponownie chcialem zalozyc tam konto (by klienci mieli taniej), a okazalo sie, ze

1) kody odblokowujace/potrzebne do rejestracji przyjda TYLKO na nr. tel jaki mialem 7-8 lat temu!!!!

2) pomimo przeslania nowych dokumentow firmowych, wymagane sa tez stare, potwierdzajace wyrejestrowanie tamtej firmy

 

Chodzi o to, ze nawet nie odeslawszy do nich kilka lat temu potwierdzenia zalozenia konta, to konto nadal istnieje i ja nowego nie moge zalozyc, bo JESTEM juz ich klientem z danymi jakie podawalem kilka lat temu!

Jedyne co mi doradzono, to udanie sie do oddzialu baanku.... ktory najblizej jest chyba w Katowicach. Zdecydowanie wole Ing, bo oddzialy mam wszedzie - nawet jak mieszkalem w odleglym Kwidzynie (na Pomorzu), to byla placowka i dalo sie tam zrobic to samo, co w centrali banku w Katowicach.

 

W ING nigdy takich problemow nie mialem... W dodatku konto zaklada sie od reki, a nie jak w innych (szczegolnie internetowych) ok 2tyg i jakies durne weryfikacje i inne bzdety.

 

mBank to przereklamowana tandeta... Jak bedziecie miec problemyy, to sobie pojezdzicie po kraju, by zalatwic byle pierdole... Nie - nie chce juz o nim wiecej slyszec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mam porównania ale używam Citi Handlowy, własnie ze względu na dyspozycyjność.

Wszystko online włącznie z dostepem z iPhone. Przelewy w kilkanascie minut, ..bardzo miła i szybka obsługa 24 na dobę.

 

Jak na razie super.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie mam porównania ale używam Citi Handlowy, własnie ze względu na dyspozycyjność.

Wszystko online włącznie z dostepem z iPhone. Przelewy w kilkanascie minut, ..bardzo miła i szybka obsługa 24 na dobę.

 

Jak na razie super.

 

 

Ceny Misiu... Ceny :) Poza tym szwagier mial tam srebrna karte, to nie mogl juz scierpiec nachalnych telefonow z Citi dot. dodatkowych uslug etc ;) Nomen omen Ing to tez miedzynarodowy bank...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znajomy chce właśnie zrobić przelew z konta WBH do Inteligo, chce to zrobić przez internet będąc w USA. Wszystko spoko, oprócz tego że SMS z kodem potwierdzającym nie dochodzi do niego ,było wiele prób. Normalnie w Polsce ma sieć w ORANGE, ale w usa to obecnie sieć M1 łapie, no i telefon full działa, normalne sms'y dochodzą, nawet słane z bramek internetowych. Kod z banku potwierdzający transakcję niestety NIE.

 

I tu teraz cieszę się ze mam inteligo, a tam zdrapki, a nie sms, w przeciwiństwie do tych co chwalili smsy. Taką zdrapkę mam zawsze przy sobie, tam gdzie prawko, dowód, i inne karty - no problem. Nawet mam na zapas kartę ze zdrapkami jak bym np zgubił portwel ze starą kartą to ją można anulowac w mig przez www, i już działać z nową.

 

Telefon może się zgubić, zepsuć, rozładować, stracić zasięg, lub inne cuda jak we w/w przypadku. W przypadku kodów przez SMS transakcja jest zależna od jednoczesnego sprawnego działania obydwu sieci/systemów - internet oraz GSM.

Edited by tinplate

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja miałem już do czynienia z nast. bankami: PKO BP, Inteligo, mBank, Multibank, BZWBK, Lukas Bank, Invest Bank, Bank Spółdzielczy w Białośliwiu :) , BPH i BGŻ. Były to różne konta, rachunki firmowe, lokaty.

 

Z mojego doświadczenia mogę polecić BZ WBK i Bank Spółdzielczy (akurat ten jest dość nowoczesny). Dobrze wspominam też Invest Bank, ale to było dość dawno. Nie wiem czy nic się tam czasem nie zmieniło na gorsze.

 

...

 

Miałem konto w Banku Spółdzielczym i zrezygnowałem, bo nie mogłem nim płacić za usługi/towary w internecie poprzez szybkie płatności (ikonka tego banku nie figuruje na liście wyboru banku). Widać jest jeszcze mały/mało znany.

Druga sprawa - nie jest to bank z tych najtańszych. Za prowadzenie internetowego konta płaciłbym chyba tylko odrobinę taniej niżw PKO, węc żadna to dla mnie atrakcyjna przesiadka ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×