Jump to content
mishel

Az.pl

Recommended Posts

Temat który opisałeś "pokazywanie domen na sprzedaz w oknie rejestracji domen" był już poruszany wcześniej.

Generalnie dziwię się trochę że AZ nie przekopało wątków dotyczących innych giełd i rejestratorów i nie zastosowało pewnych rozwiązań. Zwłaszcza mając takie zaplecze.

Mieli szansę na dobry start.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich serdecznie!

 

Miło mi poinformować, iż AZ.pl poszerzyła Giełdę Domen o możliwość dodania domen zarejestrowanych poza AZ.pl. Zmiany jak na razie widoczne są jedynie w Regulaminie Giełdy AZ.pl. Obecnie trwają prace nad wdrożeniem takiej funkcjonalności do Panelu Klienta AZ.pl w okresie około 2 tygodni.

 

Dla tych którym zależy na czasie i pragną jak najszybciej dodać swoje domeny do naszej Giełdy proponuję kontakt z naszym programistą pod adresem: programista@az.pl w celu wysłania listy domen w pliku excel zawierającej nazwę domeny, cenę, kategorię oraz w celu ustalenia szczegółów tej operacji.

 

AZ.pl planuje także korzystanie z kilku kanałów do przechwytywania domen, pracuje nad systemem aukcyjnym, pokazywaniem domen na sprzedaż w oknie rejestracji (co będzie widoczne za kilka dni) oraz nad dodaniem strony z ofertą dla domeny wystawionej na Giełdzie.

 

Przygotowujemy także stronę "raport sprzedaży" na której będą publikowane zakończone transakcje. Mamy świadomość, że wraz z poszerzaniem palety usług, skutecznym przechwytywaniem domen, aukcjami, wpływaniem nowych ofert oraz rozwijaniem Giełdy będzie wzrastać ilość transakcji.

 

Zapowiadamy konkurencyjne ceny :)

 

Na koniec miła informacja -na naszej Giełdzie jest już 14 000 domen! :)))

 

Dziękujemy za obecność na Giełdzie Domen AZ.pl.

 

Pozdrawiam serdecznie

Anna Kur

Dyrektor AZ.pl

Edited by Anna Kur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zarejestrowałem się w końcu w az.pl.

 

Na dzień dobry cała lista promocji - tylko największe z nich do 30.06.2010???

 

Ale mam inny problem.

System az.pl wymaga imię i nazwisko przy "Dane do faktury VAT" (firma) - inaczej komunikat: "Proszę podać imię i nazwisko / nazwę firmy"

 

Tylko FV Vat dla osób prawnych wystawi się bez imie i nazwiska.

 

Co z tym robić?

Wpisać dane kontaktowe w dane do faktury i mieć nadzieję, że az dobre wystawi FV?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale mam inny problem.

System az.pl wymaga imię i nazwisko przy "Dane do faktury VAT" (firma) - inaczej komunikat: "Proszę podać imię i nazwisko / nazwę firmy"

 

Tylko FV Vat dla osób prawnych wystawi się bez imie i nazwiska.

 

Co z tym robić?

Wpisać dane kontaktowe w dane do faktury i mieć nadzieję, że az dobre wystawi FV?

 

U mnie faktura generuje się prawidłowo - z nazwą firmy (podałem pełną nazwę typu NazwaFirmy Imię Nazwisko), bez pola imię i nazwisko.

Share this post


Link to post
Share on other sites
macie juz jakies zapytania z gieldy az ?

 

u mnie narazie 3, ponizej 50zl chyba raczej testowe....

 

No jeśli Ty masz mało zapytań, to kto ma mieć więcej :ph34r:

 

Ja niestety się jeszcze nie doczekałem. Giełda na az.pl dopiero raczkuje i moim zdaniem aby powstała na nogi przydałyby się funkcjonalności i reklamy skierowane na klientów końcowych a nie tylko na domainerów. Powiązanie wyszukiwarki whois z ofertami na giełdzie to już byłby dobry krok, zresztą był zapowiedziany do wdrożenia. Zauważmy też jak w tej chwili reklamuje swoją giełdę az.pl:

 

Giełda domen. Zarabiaj na swoich domenach!

W domenach drzemie fortuna!

Kupno - Sprzedaż domen

0% prowizji

Bezpieczne transakcje z gwarancją AZ.pl

Domeny to świetny interes!

 

Wytłuszczone powyżej fragmenty tekstu na stronie głównej az.pl odnoszą się zdecydowanie do domainerów, mają zachęcać do rejestrowania i wystawiania swoich domen na giełdzie az.pl Pozostałe fragmenty są neutralne i mogą odnosić się zarówno do domainerów jak i KK. Wniosek z tego taki: na razie az.pl koncentruje się na przyciągnięciu domainerów, co jest dobrą kolejnością, bo bez domen nie ma giełdy. Kolejnym powinno być skierowanie oferty bardziej pod klientów końcowych, jeśli to nie ma być kolejna giełda D2D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z jakiego powodu ta giełda wywołała taki umiarkowany bo umiarkowany ale jednak entuzjazm wśród domeniarzy ?

Giełda w nazwa.pl istnieje od kilku miesięcy i jeszcze nie wiedziałem domeniarza, który miałby tam portfolio. Czyżby ta w AZ miała mieć mniej formalności i być przyjazna jak dropped czy PPD ? Bez papierowych cesji po sprzedaży na giełdzie ?

 

Zaczyna mi się to podobać ;)

Złóż ofertę przez Internet lub telefon! Pamiętaj jednak, że jeżeli pierwsza oferta jest zbyt niska, Sprzedający może poczuć się urażony, a próba negocjacji pozostanie bez odpowiedzi. Zaproponuj rozsądną cenę.
Edited by Jachu19

Share this post


Link to post
Share on other sites
Złóż ofertę przez Internet lub telefon! Pamiętaj jednak, że jeżeli pierwsza oferta jest zbyt niska, Sprzedający może poczuć się urażony, a próba negocjacji pozostanie bez odpowiedzi. Zaproponuj rozsądną cenę.

 

Niezłe. ;)

 

Ktoś w ogóle już sprzedał jakąś domenę na AZ.pl?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Giełda w nazwa.pl istnieje od kilku miesięcy i jeszcze nie wiedziałem domeniarza, który miałby tam portfolio.

 

1. zeby wystawic domene w nazwa to musisz ja tam przeniesc, a jak chcesz ja z powrotem odzyskac (tanie odnowienia w dropped) to musisz wyslac sterte papierkow...

2. jak pojawila sie ta gielda napisalem emaila do nazwa, co brakuje domainerom (przedstawilem sie i napisalem ile mam domen)

odpisano, ze nie przewiduja zmian

 

Czyżby ta w AZ miała mieć mniej formalności i być przyjazna jak dropped czy PPD ?

 

od czasu jak sie pojawila gielda AZ napisalo sporo emaili, co brakuje uzytkownikowi takiemu jak ja, staralem sie kazda rzec opisac czemu jest potrzebna.

Zaden email nie pozostal bez echa, poczatek to wprowadzenie domen z zewnatrz....

 

 

> Bez papierowych cesji po sprzedaży na giełdzie ?

to sie okaze, za kilka dni, bo zatwierdzilem pierwsza transkacje, i czekam na przelew.

 

Jak wszystko dobiegnie konca, napisze jak bylo.

 

AZ to znana firma, przyjazna domainerom wiec ma szanse na konkurowanie z AM, konkurencja zawsze sie przyda.

Share this post


Link to post
Share on other sites
AZ to znana firma, przyjazna domainerom wiec ma szanse na konkurowanie z AM, konkurencja zawsze sie przyda.

 

AZ ma szansę na pelne konkurowanie z Dropped/AM dopiero jak obniży ceny odnowien,no chyba że mowa tylko o samej gieldzie

Share this post


Link to post
Share on other sites
AZ ma szansę na pelne konkurowanie z Dropped/AM dopiero jak obniży ceny odnowien,no chyba że mowa tylko o samej gieldzie

 

Jeśli masz >200 domen to wcale nie jest dużo drożej niż w dropped.pl, wtedy masz cennik hurtowy odnowień.

 

http://www.az.pl/domeny-cennik-hurtowy-domen-az.pl.html

 

Odnowienia po 45-42 zł netto. Sporo osób zajmujących się domenami utrzymuje nawet dużo więcej niż 200 domen.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z jakiego powodu ta giełda wywołała taki umiarkowany bo umiarkowany ale jednak entuzjazm wśród domeniarzy ?

Giełda w nazwa.pl istnieje od kilku miesięcy i jeszcze nie wiedziałem domeniarza, który miałby tam portfolio. Czyżby ta w AZ miała mieć mniej formalności i być przyjazna jak dropped czy PPD ? Bez papierowych cesji po sprzedaży na giełdzie ?

 

AZ.pl zawsze było rejestratorem, z którego usług korzystali inwestorzy. Sam też od nich zacząłem, podobnie jak apze (chyba że się mylę) Dopiero potem pojawiło się Active24, które wprawdzie było lepsze tylko pod względem ceny opcji (150 netto zamiast 200 w az), ale i tak trochę ludzi przyciągnęło. Dropped i PPD.pl to dopiero lata 2008/2009, trzeba o tym pamiętać. Wracając do tematu, sporo osób nadal utrzymuje swoje rejestrowane dawniej portfolia w AZ i to głównie one wstawiły domeny na giełdę w pierwszych dniach rozruchu oraz potem, przy tym parotysięcznym skoku liczby domen.

 

Co do tekstu "Złóż ofertę przez Internet lub telefon! Pamiętaj jednak, że jeżeli pierwsza oferta jest zbyt niska, Sprzedający może poczuć się urażony, a próba negocjacji pozostanie bez odpowiedzi. Zaproponuj rozsądną cenę.", to nawet niektórzy domeniarze powinni go wydrukować, oprawić i powiesić nad monitorem. Dziś dostałem przez forum ofertę na 100 zł za domenę z maja 2007 (rejestracja 60 + przedłużenie 60 + przedłużenie 40 + przedłużenie 40 + vat = 244 zł – dotychczasowe koszty utrzymania), wprawdzie nie poczułem się urażony, ale podpisałem mu co myślę o tej ofercie. W odpowiedzi usłyszałem że to był wstęp do negocjacji... proponuję spróbować takich „negocjacji” na giełdzie samochodowej, czy przy pierwszym lepszym straganie, tyko obawiam się że złamana żuchwa wolno się zrasta. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...] proponuję spróbować takich „negocjacji” na giełdzie samochodowej, czy przy pierwszym lepszym straganie, tyko obawiam się że złamana żuchwa wolno się zrasta. ;)

Domainerzy na szczęście tacy wyrywni nie są ;) Poza tym dla bezpieczeństwa wszystko rozgrywa się przez bezpieczny email, więc można pisać co się chce bez żadnych konsekwencji.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
AZ.pl zawsze było rejestratorem, z którego usług korzystali inwestorzy. Sam też od nich zacząłem, podobnie jak apze (chyba że się mylę)

 

Nie mylisz ;)

 

 

Jest różnica pomiędzy Nazwa.pl a Az.pl, widać ją na każdym kroku. Az.pl od początku celowało we wszystkich klientów (w tym domainers) a Netart jak i Home.pl tylko w "specyficznego, przeciętnego kk" dla usługi hostingowej czy domen. Przypomniało się im o domeiners dopiero po kilkunastu latach i są tego efekty.

 

EDIT: dodam, że próba wejścia w ten segment była taka jak ebay.pl do Polski, czyli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie,

 

miło mi poinformować o poszerzeniu możliwości Giełdy AZ.pl o wystawianie domen utrzymywanych u innych Rejestratorów.

 

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wystawiania swoich domen w Panelu Klienta AZ.pl

 

Już niedługo, w głównej wyszukiwarce na AZ.pl, po wpisaniu nazwy domeny, będziemy publikować losowo wybrane domeny eksluzywne pod

wynikami dostępności domen.

 

Docelowo bardzo popularna wyszukiwarka będzie oprócz wyników dostępności domen pokazywać oferty:

 

- zajętych domen, wystawionych na Giełdzie,

- losowo wybranych domen eksluzywnych,

- w dalszej części wdrożenia, ostatnio przechwycone domeny.

 

Cały czas trwają prace nad aukcjami domen oraz przechwytywaniem.

 

Szczegóły i kolejne wdrożenia już niebawem :)

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Anna Kur

 

Dyrektor AZ.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprzedalem pierwsza moja domene na gieldzie az.pl wiec opisze jak to mniej wiecej przebiega.

 

 

Domena byla spoza AZ.

 

1. Klient zlozyl oferte, ktora przekraczala cene minimalna. Przychodzi email z AZ ze zlozono oferte.

Po zalogowaniu do panelu mamy dwie opcje: akceptacja tej oferty lub odrzucenie.

 

Jesli oferta jest za niska, to nie ma opcji negocjuj, ale jest na to sposob.

Wiadomo jaki user(nick) sklada oferte wiec klikajac na jego profil mozna wyslac wiadomosc z poziomu panelu.

Najlepiej wtedy napisac oczekiwana kwote za domene. Negocjacje odbywaja sie emailowo lub telefinicznie bezposrednio z kupujacym.

 

2. Po ustaleniu ceny koncowej przenioslem domene do AZ i wyslale klinetowi link do gieldy z ustalona cena Kupteraz.

3. Klient kupuje domene, ale do sprzedajacego przychodzi ponownie email z mozliwoscia odrzucenia/zatwierdzenia oferty.

Widac nick osoby kupujacej, czyli wiemy, ze kupuje ta sama osoba z ktora ustalismy cene.

 

4. Przychodzi kolejny email z informacja o zainicjowaniu transakcji dla domeny. Jest tez informacja na jakie konto wplyna pieniazki za domene/

 

5. Jak klient dokona przelewu przychodzi email o sprzedazy domeny, nastepuje zmiana danych w bazie whois, przychodzi potwierdzenie z dns.pl

Cesja jest wykonywana elektronicznie.

 

6. Pieniazki wplywaja na konto bankowe. Sprzedajacy otrzymuje fakture na stala kwote 20zl brutto za "Opłata administracyjna za sprzedaż domeny".

 

7. Na koniec pozostaje wyslanie faktury kupujacemu (trzeba go poprosic o dane do fv).

 

 

Ogolnie nie jest zle, jak na poczatek gieldy;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za wskazówki. I gratuluję pierwszej sprzedaży w az. Może Ci jakąś koszulkę przyślą? :)

 

Wygląda na to że nawet jak ktoś da ustaloną przez Ciebie kwotę to nie jesteś zobligowany do sprzedania bo możesz odrzucić ofertę.

Piszę tak trochę na pałę bo nie znam regulaminu giełdy. No ale chciał nie chciał trzeba poczytać.

3. Klient kupuje domene, ale do sprzedajacego przychodzi ponownie email z mozliwoscia odrzucenia/zatwierdzenia oferty.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo brakuje mi kategorii Motoryzacja (samochody, części itp...), mam trochę takich domen, ale nigdzie ich przypiąć się nie da...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bardzo brakuje mi kategorii Motoryzacja (samochody, części itp...), mam trochę takich domen, ale nigdzie ich przypiąć się nie da...

 

Zakupy -> Motoryzacyjne

 

Ale fakt, że niektóre kategorie są nieintuicyjne, część jest znaczeniowo za bardzo obszerna, a część można by pominąć.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zakupy -> Motoryzacyjne

 

 

Dzięki..

Ale.. zakupy? Myślałem, że motoryzacja to tak duża i obszerna gałąź gospodarki, że spokojnie mogłaby mieć swoją kategorię na giełdzie domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie!

 

Przede wszystkim gratuluję Panu ryskadow sprzedaży ;)

 

Dodam, iż kupujący zawiera warunkową umowę kupna, odrzucić można ofertę negocjacji ceny lub propozycję ceny przy opcji złóż ofertę.

 

 

Życzę miłego dnia!

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Anna Kur

 

Dyrektor AZ.pl

Edited by Anna Kur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×