Jump to content
Sign in to follow this  
Jortex

Ścinanie ruchu...?

Recommended Posts

Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić, czy ND jakoś selekcjonuje ruch na domenie i dopuszcza do statystyk tylko wybrany ruch? Jak to możliwe, że domena, która ma w rankingu alexa numer poniżej 50,000 (!) - i wartość ta nie spada, ma w statystykach ND zaledwie ok. 50 wejść dziennie? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić, czy ND jakoś selekcjonuje ruch na domenie i dopuszcza do statystyk tylko wybrany ruch? Jak to możliwe, że domena, która ma w rankingu alexa numer poniżej 50,000 (!) - i wartość ta nie spada, ma w statystykach ND zaledwie ok. 50 wejść dziennie? :)

moze domena ma fałyszwą Alexę?

Share this post


Link to post
Share on other sites
moze domena ma fałyszwą Alexę?
A jak to sprawdzić? :)

PS. sprawdzałem też ruch na speedtest.pl i tam wychodzi, że na domenie powinno być ok. 50 000 wejść dziennie...

Edited by Jortex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alexa to nie wszystko; sam mam kilka domen, ktore mimo braku Alexy maja ruch np 30uq dziennie.

Moze byc tez tak, ze Namedrive wycina ruch albo nie akceptuje jakiegos typu ruchu (np z backlinkow). Sam mam przypadki, ze ta sama domena ma na ND 10 uq dziennie, na Bodis 5 dzienie, a na sedo 3k dziennie. Czemu tak jest, nie mam pojęcia.

 

A jak to sprawdzic? Trzeba mieć doświadczenie ;p

Co to za domena? Moze byc na PW.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W takim razie poczekam jeszcze, poobserwuję, w razie czego przeparkuje się... :)

 

ile masz zarobku z takiej domeny na dzień , albo na miesiąc ? ( 50k uu dziennie )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta stabilna alexa jest podejrzana z uwagi na długi okres wygasania tej domeny. Może ND odsiało ruch zostawiając tylko realny.. Jakie masz źródła ruchu? Z jakiego kraju najwięcej wejść, usa? Ustaw keyword "domain" i zobacz czy wzrośnie ctr. Jeśli masz 50uu/dziennie to możesz jeszcze coś na niej zarabiać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ile masz zarobku z takiej domeny na dzień , albo na miesiąc ? ( 50k uu dziennie )
Na razie jeszcze nic :) Cóż, marzenia są dla ludzi :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites

podczepię się do tematu...

 

dlaczego domena może mieć fałszywy wskaźnik alexa ? Mam domenę biznestur.pl i alexa poniżej 650 000, a oczywiście odwiedzin żadnych. Z kolei jak wpisze na alexa.com w pole wyszukiwania swoją domenę, to w wyniku pokazuje inną (właśnie o takim wskaźniku).

Share this post


Link to post
Share on other sites
podczepię się do tematu...

 

dlaczego domena może mieć fałszywy wskaźnik alexa ? Mam domenę biznestur.pl i alexa poniżej 650 000, a oczywiście odwiedzin żadnych. Z kolei jak wpisze na alexa.com w pole wyszukiwania swoją domenę, to w wyniku pokazuje inną (właśnie o takim wskaźniku).

 

Dzieje się tak dlatego, że ta domena (biznestur.pl) była przekierowywaną na inną domenę o wysokiej alexie. Łatwo wychwycić takie przekierowywania właśnie podczas sprawdzania bezpośrednio na alexa.com, różne skrypty służące do sprawdzania alexy mogą nie wskazywać i nie wychwycić faktu przekierowania (i fałszywej alexy).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×